Hokeiści grają dalej. Porażka Automatyki po karnych z Anteo Naprzodem. Mecz nr 5 w Gdańsku w piątek

Michał Rudnicki
11 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Trafienie Petra Polodny w trzeciej tercji pozwoliło MH Automatyce doprowadzić do dogrywki. W serii rzutów karnych Czech nie pokonał jednak bramkarza rywali. Trafienie Petra Polodny w trzeciej tercji pozwoliło MH Automatyce doprowadzić do dogrywki. W serii rzutów karnych Czech nie pokonał jednak bramkarza rywali.

MH Automatyka Gdańsk przegrała na wyjeździe z Anteo Naprzodem Janów 3:4 (1:1, 0:2, 2:0, d. 0:0, k. 0:2) w czwartym meczu o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których goście ani razu nie pokonali bramkarza rywali. Piąty mecz rozegrany zostanie w piątek o godz. 18:30 w hali Olivia. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Zespół Andrieja Kowaliowa prowadzi 3-1.

2:0 Steber

Anteo Naprzód: Speśny; Musioł, K. Charousek - Seda, Słodczyk, Adamus; Sarna, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra; Kosakowski, Kurz - Gryc, Pohl, Rajski; Sroka, Skrodziuk - Stachura, Stokłosa

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Kalinowski; Mund, Wachowski - Strużyk, Pesta, Marzec; Dolny, Leśniak - Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Wrycza, Wysocki - Szczerbakow, Różycki, Rompkowski

Po trzech meczach rywalizacji toczonej do czterech zwycięstw MH Automatyka Gdańsk prowadziła z Anteo Naprzodem Janów 3:0. Zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu gwarantowało im pozostanie w Polskiej Hokej Lidze.

PRZYPOMNIJ SOBIE PRZEBIEG TRZECIEGO MECZU MH AUTOMATYKI Z ANTEO NAPRZODEM

Czwarty mecz gdańszczanie mogli rozpocząć po swojej myśli, ale nie wykorzystali gry w podwójnej przewadze. Za to kiedy sami musieli grać w osłabieniu, niemal od razu stracili bramkę. W szóstej minucie na ławce kar znalazł się Yannick Mund, a minutę później Tomasza Witkowskiego z ostrego kąta pokonał Kamil Charousek. MH Automatyka odpowiedziała w 12. minucie, kiedy Mund z bliska zaskoczył bramkarza gospodarzy.

W drugiej tercji więcej z gry mieli gracze Naprzodu. Na początku nie wykorzystali wprawdzie podwójnej przewagi - kary Filipa PestyVlastimila Bilcika - ale częściej przebywali pod bramką MH Automatyki i stwarzali więcej sytuacji. Dwie z nich udało im się zamienić na bramki. W 33. minucie Michał Stokłosa podał do Michała Gryca, a ten precyzyjnym strzałem posłał krążek do siatki gdańszczan. W 36. minucie za grę wysokim kijem do boksu zjechał Szymon Marzec. Chwilę później sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Marka Indrę, ale w 38. minucie Marek Kosakowski znalazł się niepilnowany przed bramką Witkowskiego i zamienił przewagę na trzecie trafienie dla drużyny z Janowa.

W trzeciej tercji MH Automatyka ruszyła z większym impetem i doprowadziła do wyrównania. W 46. minucie na ławkę kar zjechał Adrian Kurz, a gdańszczanie przewagę wykorzystali w jej ostatnich sekundach. Po spokojnym rozegraniu krążka w tercji gospodarzy Michaił Samusienko podał do Mateusza Strużyka, a ten strzelił nie do obrony. Na 5 minut i 33 sekundy przed końcem tej części gry Josef Vitek znakomicie wypatrzył pod bramką rywali Petra Polodnę, a ten nie dał szans Patrikowi Speśnemu.

Dogrywka mimo starań obu stron nie przyniosła rozstrzygnięcia. Doszło do rzutów karnych, w których więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. W pierwszej serii Witkowskiego pokonał Jan Seda, a w czwartej Marcin Jaros. W gdańskim zespole sposobu na bramkarza rywali nie znaleźli kolejno: Polodna, Michał Kalinowski, Vitek i Jan Steber.

MECZE PLAY-OUT PHL 2017/2018:

3.03., piątek, godz. 18:00, MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 4:3
4.03., piątek, godz. 17:00, MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 3:2
10.03., sobota, godz. 18:00, Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 1:2
11.03., niedziela, godz. 18:00. Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 3:3, karne 2:0

Opinie (78) 5 zablokowanych

• W piątek ogień i wszyscy na halę!! (3)

• 44 6

• Planowa przegrana czwartego meczu z Janowem (2)

Teraz klub na gwarancję wypełnienia Olivii i niemalych wpływów do budzetu na zakończenie tej nierównej walki...

• 0 11

• Będziesz na meczu i się dorzucisz do wpływów? Jak nie to nie zaglądaj komuś do portfela i zamilcz. Ja się cieszę że jeszcze raz będę mógł pokibicować stoczni.

• 8 0

• Słaba teza

Mecze są bardzo wyrównane, a przegraną w karnych raczej trudno skalkulować

• 6 0

• W piątek kończymy ten sezon! (12)

Minimum 3 tysiące widzów, zabierajcie znajomych, rodzinę, żony, kochanki, szfagrów, teściów, sąsiadów, przechodniów. Wszystkich!

• (2)

A ja wolę by przyszli Ci którzy faktycznie jarają się hokejem a nie Janusze i Bożenki gdzie człowiek coś krzyknie to słyszę że ciszej bo z dzieckiem przyszli.

• 10 13

• Ogarniasz takie pojęcie jak "ironia"?

• 5 5

• Ty to chyba tak nie za bardzo "into internety" co?

• 1 5

• (5)

Kończ waść wstydu oszczędż ,Janów który był lany w zasadniczym znalazł sobie godnego rywala,do przemyśleń ,dobranoc.

• 6 15

• (1)

moje przemyślenie jest takie że gó*wno wiesz o hokeju, playotach i wynikach. Pewnie nawet żadnego meczu w Janowie nie widziałeś a twoja wiedzą opiera się na relacji z trójmiasta. I przypomnij mi kto był lany w zeszłym sezonie? Coś ci to przypomina? Playouty i playoff to coś innego niż sezon zasadniczy...ale co ci bede tłumaczyć

• 14 2

• Nie gadaj poważnie

• 1 5

• (2)

A wiesz w jakim kontekście Kmicic wypowiadał te słowa? ;)

• 9 3

• W tym sęk że wszyscy tego cytatu używają nieprawidłowo.

I chyba tu już nie zmienimy nic, niestety.

• 8 4

• Szacun dla JANOWA

• 5 9

• weź - po co ?

• 0 3

• (4)

Aby tak MIERNEMU bramkarzowi jak Spesny nasi doświadczeni zawodnicy nie strzelili ani jednego karnego.... Wstyd. Przy 3-0 powinno się wygrać 4-0 bo to się może zemścić, aczkolwiek nie wierzę że Janów mógłby wygrać 4 mecze z rzędu. Obym miał racje

• 16 14

• Też nie wierzę, ale powinni to wygrać 4:0 i skończyć sezon.

• 8 1

• No trudno co niektórzy wczoraj pisali ze chcieliby kibicować w Gdańsku wiec do piatku

• 16 0

• Karny to około 25% szans na gola.

A że nie strzelili ani jednego... gdyby jeden strzelał 4 razy to pewnie raz by go pokonał, ale tu strzelają różni.

Nic to, następny mecz u nas, znów jest parę dni by podleczyć kontuzje, i jedziemy z nimi :)

• 5 2

• Spesny mierny? Buahahaha!

• 3 0

• Wygramy play-out

Ale nie strzelić ani jednego karnego to jest wstyd. Serio no tak obiektywnie Panowie?

• 20 5

• Szkoda!! ale w piątek ogień !!! Kończymy sezon !!! 2500 luda na hali. Hej Stocznia gol !!...sia la la la la la la laaa...

• 24 2

• Walka o życie!

Każda z tych drużyn walczy o przeżycie! Prawie pewne jest ,że kto spadnie tego drużyna zniknie z mapy Polski na kilka długich lat! A zawodnicy walczą o życie o utrzymanie rodzin...! Takie mecze nie mają odzwierciedlenia z tym co było w sezonie! to tak dla wszystkich znawców którzy przed komputerem są mądrzy! Wam nic nie grozi tylko będziecie pisać komentarze pod inną dyscypliną!

Gratulacje dla chłopaków przywieźli cenne zwycięstwo z Janowa a w piątek pieczętujemy w Gdańsku!