Hokeiści grają dalej. Porażka Automatyki po karnych z Anteo Naprzodem. Mecz nr 5 w Gdańsku w piątek

Michał Rudnicki
11 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Trafienie Petra Polodny w trzeciej tercji pozwoliło MH Automatyce doprowadzić do dogrywki. W serii rzutów karnych Czech nie pokonał jednak bramkarza rywali. Trafienie Petra Polodny w trzeciej tercji pozwoliło MH Automatyce doprowadzić do dogrywki. W serii rzutów karnych Czech nie pokonał jednak bramkarza rywali.

MH Automatyka Gdańsk przegrała na wyjeździe z Anteo Naprzodem Janów 3:4 (1:1, 0:2, 2:0, d. 0:0, k. 0:2) w czwartym meczu o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których goście ani razu nie pokonali bramkarza rywali. Piąty mecz rozegrany zostanie w piątek o godz. 18:30 w hali Olivia. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. Zespół Andrieja Kowaliowa prowadzi 3-1.

2:0 Steber

Anteo Naprzód: Speśny; Musioł, K. Charousek - Seda, Słodczyk, Adamus; Sarna, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra; Kosakowski, Kurz - Gryc, Pohl, Rajski; Sroka, Skrodziuk - Stachura, Stokłosa

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Kalinowski; Mund, Wachowski - Strużyk, Pesta, Marzec; Dolny, Leśniak - Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Wrycza, Wysocki - Szczerbakow, Różycki, Rompkowski

Po trzech meczach rywalizacji toczonej do czterech zwycięstw MH Automatyka Gdańsk prowadziła z Anteo Naprzodem Janów 3:0. Zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu gwarantowało im pozostanie w Polskiej Hokej Lidze.

PRZYPOMNIJ SOBIE PRZEBIEG TRZECIEGO MECZU MH AUTOMATYKI Z ANTEO NAPRZODEM

Czwarty mecz gdańszczanie mogli rozpocząć po swojej myśli, ale nie wykorzystali gry w podwójnej przewadze. Za to kiedy sami musieli grać w osłabieniu, niemal od razu stracili bramkę. W szóstej minucie na ławce kar znalazł się Yannick Mund, a minutę później Tomasza Witkowskiego z ostrego kąta pokonał Kamil Charousek. MH Automatyka odpowiedziała w 12. minucie, kiedy Mund z bliska zaskoczył bramkarza gospodarzy.

W drugiej tercji więcej z gry mieli gracze Naprzodu. Na początku nie wykorzystali wprawdzie podwójnej przewagi - kary Filipa PestyVlastimila Bilcika - ale częściej przebywali pod bramką MH Automatyki i stwarzali więcej sytuacji. Dwie z nich udało im się zamienić na bramki. W 33. minucie Michał Stokłosa podał do Michała Gryca, a ten precyzyjnym strzałem posłał krążek do siatki gdańszczan. W 36. minucie za grę wysokim kijem do boksu zjechał Szymon Marzec. Chwilę później sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Marka Indrę, ale w 38. minucie Marek Kosakowski znalazł się niepilnowany przed bramką Witkowskiego i zamienił przewagę na trzecie trafienie dla drużyny z Janowa.

W trzeciej tercji MH Automatyka ruszyła z większym impetem i doprowadziła do wyrównania. W 46. minucie na ławkę kar zjechał Adrian Kurz, a gdańszczanie przewagę wykorzystali w jej ostatnich sekundach. Po spokojnym rozegraniu krążka w tercji gospodarzy Michaił Samusienko podał do Mateusza Strużyka, a ten strzelił nie do obrony. Na 5 minut i 33 sekundy przed końcem tej części gry Josef Vitek znakomicie wypatrzył pod bramką rywali Petra Polodnę, a ten nie dał szans Patrikowi Speśnemu.

Dogrywka mimo starań obu stron nie przyniosła rozstrzygnięcia. Doszło do rzutów karnych, w których więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. W pierwszej serii Witkowskiego pokonał Jan Seda, a w czwartej Marcin Jaros. W gdańskim zespole sposobu na bramkarza rywali nie znaleźli kolejno: Polodna, Michał Kalinowski, Vitek i Jan Steber.

MECZE PLAY-OUT PHL 2017/2018:

3.03., piątek, godz. 18:00, MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 4:3
4.03., piątek, godz. 17:00, MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 3:2
10.03., sobota, godz. 18:00, Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 1:2
11.03., niedziela, godz. 18:00. Anteo Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 3:3, karne 2:0

• 6 0

• Szkoda, ze w piątek o tej samej godzinie gra Lechia. I niestety obie drużyny walczą o utrzymanie (3)

• 0 4

• Lechia o 20:30

• 1 4

• Kogo obchodzi jakaś Lechia...

• 10 1

• Lechia będzie grała jeszcze ładnych parę miechów a Stocznia możliwe że gra ostatni mecz w sezonie- wybór jest prosty.

• 8 0

• (4)

Aby tak MIERNEMU bramkarzowi jak Spesny nasi doświadczeni zawodnicy nie strzelili ani jednego karnego.... Wstyd. Przy 3-0 powinno się wygrać 4-0 bo to się może zemścić, aczkolwiek nie wierzę że Janów mógłby wygrać 4 mecze z rzędu. Obym miał racje

• 16 14

• Spesny mierny? Buahahaha!

• 3 0

• Karny to około 25% szans na gola.

A że nie strzelili ani jednego... gdyby jeden strzelał 4 razy to pewnie raz by go pokonał, ale tu strzelają różni.

Nic to, następny mecz u nas, znów jest parę dni by podleczyć kontuzje, i jedziemy z nimi :)

• 5 2

• No trudno co niektórzy wczoraj pisali ze chcieliby kibicować w Gdańsku wiec do piatku

• 16 0

• Też nie wierzę, ale powinni to wygrać 4:0 i skończyć sezon.

• 8 1

• Amatorzy z Janowa (15)

Mnie zastanawia taka oto kwestia. Zawodnicy z Janowa to w pol amatorzy ktorzy maja normalna prace. Nasi to zawodowcy tj moga skupic sie wylacznie na hokeju. Mimo tego na lodzie tego wogole nie widac. Wszystkie cztery mecze byly wyrownane i rownie dobrze to Janow moglby teraz wygrywac 3:1. Nie bardzo moge zrozumiec jak Automatyka moze wygrywac i grac wyrownane mecze z Tychami a potem meczyc sie z pol amatorami.
    Zobaczcie taka Unie, ktora sezon zaczela kiepsko, potem zmienila trenera i zaczelo wszystko sie ukladac. Zagrali takze fajne mecze w cwiercfinale.
    Nie chce tez wracac do meczow z Polonia. Odrzedl od nich Kalinowski ktory u nas nic nie gra. Cos mi sie wydaje ze jak byly klopoty z wyplatami w Bytomiu to od razu chcial dograc sezon blizej domu. A w nastepnym sezonie na 100% bedzie z Nesta gral w ekstraklasie.
    Niestety w przyszlym sezonie jak sie utrzymaja to sklad jest do przewietrzenia. Nie ma co liczyc na mlodych bo zaden z nich nie rokuje. Pamietam chociazby Arona ktory jak byl mlody to wymiatal i to od razu widac.

• 10 9

• (7)

nie rozumiem negatywow pod tym postem?
      faktem jest ze Automatyka meczy sie z amatorami (seria rzutow karnych pozkazuje bezsilnosc tego zespolu).
      zawodnicy sami odgrazali sie ze celuja w pierwsza szostke ligi, co poniektorzy mowili ze im sie miejsce w pierwszej osemce to wrecz nalezy. niestety dla nich trzeba to udowodnic na lodzie.
      slabi obcokrajowcy (oprocz Vitka i Polodny), wlaczajac w to Munda ktory wprawdzie ma parcie do przodu ale w defensywie robi mnostwo bledow (wczoraj chyba mogly pasc 3 bramki po jego stratach / niefrasobliwych zagraniach)

• 3 5

• Mund strzelil bramke i policz ile mial udanych akcji . Kazdy zawodnik robi bledy jeden wiecej a drugi mniej. Pozytywne przewaza u Yannicka.

• 6 3

• (5)

A wyciagniecie z wyniku 3:1 na 3:3 o czym świadczy ze widziesz tylko negatywny bo krytykowac jest latwiej? Wszysycy widza ze druzyna gra gorzej zadnej ameryki nie odkryles. Wytykanie bledow jest proste znajdz recepte na wygrana to jest sztuka.

• 8 2

• (4)

moge krytykowac bo wspieram druzyne finansowe poprzez oddawanie podatku , chodzenie na mecze i dokladanie sie na zawodnikow.
          od tego sa ludzie w klubie zeby zadbali o jak najlepsza dyspozycje zawodniow i tego co sie dzieje wokolo.
          definitywnie cos sie stalo w tej druzynie ale niestsety zarzad nabral wody w usta. moze to i dobrze bo sezon sie jeszcze nie skonczyl.
          czas na podsumowanie przyjdze i mam nadzieje ze zostanie to wyjasnione bo jak nie to nie zamierzam juz wiecej dac ani zlotowki.

• 8 4

• (3)

to czekaj do wyjasnienie i na ruchy zarządu po sezonie a nie jak mantre klepiesz ze graja slabiej przeciez to wiadomo. Ty myślisż że to na tym poelga że psykniesz palacami i o nagle zaczną grać reweleacyjnie. Jesli tak naparwde myslisz to nie masz pojecia o sporcie, treningach itd. Sztuka jest mimo kryzysu realizować plan i tyle. Pochwal Rózyckiego bo chłopak naprwde strzelił ładną bramkę albo Strużyka bo też fajnie trafił albo to ze np inni zaczęli strzelać a nie tylko pierwsza trójca. Trzeba zrealizować plan utrzymać się w tedy robić ruchy, biadolenie w tej fazie nic nie pomaga. Po mimo że chłopaki wygrywają rywalizację 3:1 to dalej są jęki. Te mecze nie sa łatwe i prawe nigdy nie ma tu wyników po 8:2

• 10 2

• (2)

no jakos w innych druzynach zmiany trenerow i zakup wartosciowych zawodnikow podzialal jak machniecie czarodziejska rozdzka. przegrywali a zaczeli wygrywac.
              kryzys to u nich jest od 2,5 miesiecy juz wiec nie napinaj posladow i nie zakladaj ze osoba piszaca nie ma pojecia o sporcie bo na podstawie czego tak piszesz

• 3 6

• (1)

Tylko że te drużyny nie miały kryzysu + plus kontyzję jakie nas dotkneły. tylko grali w kratkę u nas przegrywaliśmy wszytsko. Na palcach jednej reki można policzyć kto nie miał kontuzji, jak znajdziesz mi podobno druzyne w naszej lidze to ci pogratuluje.

• 5 2

• Kontuzje były w wszystkich zespołach a jak nie szło tak jak nam to zmieniali trenera i działało ,my jesteśmy największym przegranym tego sezonu , w najważniejszej fazie rozgrywek brak formy kto jest winny ? Ja bym nie winił zawodników ,nagle zapomnieli jak powinno się grać? Coś nie zatribiło u Kowaliowa,chłop się pogubił ,przez cały sezon nie było zadnej wypowiedzi z jego strony, jak go oceniać .

• 4 4

• (1)

Ano.... niezbadane są wyroki niebios!! Raz na wozie, raz pod wozem!

• 2 4

• raz na wozie raz w nawozie :P

• 3 1

• (4)

Drużyna ma kryzys i nie gra tego do powinna trzeba sie utrzymac a a zarzad powinien wyciganac wnoski z tego co sie wydarzyło. Zmiany w mojej opini sa potrzebne. Niestey spora czesc hokeistow nie chce przyjezdzac nad morze bo wola byc bliko rodzin,dziwczyn na slasku. Co do tych amatorow to jest tylko twoje wyobrazenie bo dziadki typu Jaros czy Parzyszek maja switna technike kije. Zdrowie nie to ale zdarzały sie sytuacje gdzie naszych 3 nie potrafiło go zatrzymać. Dwa ten bramkarz wcale taki kiepski do konca nie jest jak nie ktorzy mowia. Dobos to tez przyzwoity trener. Taki Seda grał w Ebelu. Przy normalnej naszej dypozycji powinnismy ich dość łatwo ograc ale niestety jeszcze takiej nie mamy i przychodzi nam to z trudem. Grunt ze wygrywamy i potrafimy wynik dowiesc do konca hmm bo nie zawsze nam to sie udawało. Trzeba sie skupic zeby sie utrzymac a pozniej wyciagnac wnioski i zmiany personalne sa niestety potrzebne.

• 6 4

• (3)

gdyby byli tacy dobrzy grali by w innych zespolach (patrz lepszych).
        to teraz sie okazuje ze Naprzod to dobry zespol czy co? w sezonie kazdy ich lal niesamowicie

• 3 2

• (2)

Nie mowie ze jest dobry ale my jestesmy slabsi niz bylismy a hmmm oni po zmianie trenera i przyjsciu tego bramakarza sie poprawili.

• 4 0

• (1)

Dokładnie, Spesny ich odmienił. Dopóki mieli ręczniki Elzbieciaka i Niemczyka to nie mogli nawiązać z nikim wyrównanej walki. Trochę zadziałało to tak jak u nas w zeszłym roku. Zmiana trenera + przyjście Witka i byliśmy inna drużyna.

• 9 2

• Niektórzy tego nie widzą, przypomnę że kiedy my dostaliśmy w Katowicach 2 cyfry to Janów kolejkę wcześniej trzymał wynik prawie do końca spotkania i przegrał tylko 3:2..

• 6 1

• W piątek ogień i wszyscy na halę!! (3)

• 44 6

• Planowa przegrana czwartego meczu z Janowem (2)

Teraz klub na gwarancję wypełnienia Olivii i niemalych wpływów do budzetu na zakończenie tej nierównej walki...

• 0 11

• Słaba teza

Mecze są bardzo wyrównane, a przegraną w karnych raczej trudno skalkulować

• 6 0

• Będziesz na meczu i się dorzucisz do wpływów? Jak nie to nie zaglądaj komuś do portfela i zamilcz. Ja się cieszę że jeszcze raz będę mógł pokibicować stoczni.

• 8 0

• (4)

NA moją sugestie co do gry zareagowało jedynie (+-) czternaście osób po artykule po poprzednim meczu co oznacza że nie każdy Hokeista przeczytał je. Więc je powtórzę przed następnym meczem: uważnie w obronie, mądrze i skutecznie w ataku oraz celne podania. Proszę jedynie zastosować o czym tu piszę i mecz piątkowy wygramy.

• 6 11

• (2)

I jeszcze jedno, najważniejsze: grajcie krążkiem. No, teraz to wygrana gwarantowana.

• 5 6

• Przewagi zeby broń Boże nie strzelić bramki rozgrywamy za własną bramką.

• 2 5

• wujek "dobra" ale głupia rada

• 3 3

• Bez ciebie ten zespół nie istnieje. Brawo ty!

• 8 0

• (3)

W Wolnym Mieście Gdańsku - gdzie korona w herbie jest. Mamy swą drużynę - która zwie się Podhale!

• 6 31

• (1)

Wez sie puknij w czerb sledziu

• 9 6

• Nie obrażaj śledzi betonie

• 3 3

• Ciekawe że np. w Łodzi na tą samą nutę śpiewają, tekst minimalnie inny i na końcu ŁKS. :)