MH Automatyka wygrała z Kadrą PZHL, ale nie zachwyciła na inaugurację

Rafał Sumowski
5 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Zobacz jakie oczekiwania mają w tym sezonie kibice wobec gdańskich hokeistów.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali Kadrę PZHL 4:2 (2:0, 0:2, 2:0). Nie na taką inaugurację sezonu liczyło około 800 gdańskich kibiców, którzy mają nadzieję na spokojne wejście do fazy play-off. Nie spodziewali się, że o zwycięstwo z teoretycznie najsłabszym rywalem będą drżeli do ostatniej tercji.

1:0 Szczerbakow as. Lehmann - Wróbel 3:05
2:0 Maly as. Danieluk - Polodna 9:32
2:1 Wałęga as. Sołtys - Wysocki 25:25
2:2 Wałęga as. Sołtys - Wysocki 28:46
3:2 Marzec as. Pesta 41:39
4:2 Kantor as. Marzec - Pesta 48:03

MH AUTOMATYKA: Carogorodcew; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Leśniak - Rompkowski, Wróbel, Szczerbakow

Kadra PZHL: Czernik; Wysocki, Bizacki - Sołtys, Wałęga, Worwa; Niedlich, Noworyta - Zając, Rybak, Olszewski; Gruszczyk, Chorążyczewski - Magiera, Joźwik, Pelaczyk; Skokan, Khopera - Gruźla, Ubowski, Misterkiewicz

Na przyspieszoną inaugurację sezonu do Gdańska przyjechała Kadra PZHL. Zespół złożony z zawodników szerokiej kadry Polski, którzy nie przekroczyli 23. roku życia. Dzień wcześniej zespół pod wodzą trenera Grzegorza Klicha przegrał w pierwszym meczu sezonu z beniaminkiem Nestą Mires Toruń 1:12.

JAN STEBER: FRONTOWYMI DRZWIAMI DO PLAY-OFF, PRZECZYTAJ WYWIAD Z KAPITANEM GDAŃSKICH HOKEISTÓW

Jak przyznawał kapitan Jan Steber, gdańszczanie zamierzali od razu zagrać na sto procent, więc można założyć, że chcieli przebić wynik torunian. Natomiast kibice, z którymi rozmawialiśmy pod kasami, do nowego sezonu podeszli z ogromnym optymizmem licząc na czołowe lokaty w tym sezonie.

Pierwszy mecz obecnych rozgrywek niespodziewanie okazał się dla gdańszczan ciężką przeprawą.

Strzelanie zaczął Dymitr Szczerbakow, który pierwszą bramkę sezonu zdobył uderzając po lodzie z podania Oskara Lehmanna. Gdańszczanie praktycznie nie wyjeżdżali z tercji gości i bramkarz Jewgenij Carogorodcew nie miał zbyt wiele pracy.

Z bramki szybko cieszył się za to inny debiutant Robin Maly. Czeski obrońca skorzystał z zamieszania pod bramką Michała Czernika i podwyższył na 2:0. Dwukrotnie uderzał w tej partii Jegor Rożkow, który próbował umieścić krążek w bramce także na początku drugiej tercji, ale rosyjski napastnik ewidentnie ustawiał jeszcze swój celownik.

W drugiej odsłonie do głosu doszli goście, a przede wszystkim Kamil Wałęga, który zdobył bramkę kontaktową. Miało być łatwo, lekko i przyjemnie, a okazało się, że gdańszczanie mieli spore problemy z udokumentowaniem przewagi. Rywale grali swoje i po kontrze znów trafił Wałęga doprowadzając do wyrównania.

Gdańszczanie oblegali bramkę przyjezdnych, ale nic nie wpadało. Gracze Kadry PZHL poczynali sobie coraz śmielej, a w dodatku gospodarze otrzymali jeszcze karę techniczną na ostatnie 2 minuty za nadmierną liczbę graczy na lodzie. Przełamanie nastąpiło na początku ostatniej partii, gdy prowadzenie odzyskał Szymon Marzec, który wcześniej dwa razy posyłany był na ławkę kar.

Prawdziwą ulgę gdańskim kibicom przyniósł dopiero Krzysztof Kantor wpychając krążek do bramki na 4:2. Wcale nie rozwiązał jednak worka z bramkami i ostatecznie, mimo porażająco większej liczby strzałów od rywali, MH Automatyka zapisała na swoim koncie skromne zwycięstwo.

12 Kadra PZHL 5 0 0 0 5 7:38 0
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-09-16

Wyniki 1 kolejki

• Comarch Cracovia - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Nesta Mires Toruń, przerwany ze względu na unoszącą się mgłę nad lodem
  • Unia Oświęcim - PGE Orlik Opole 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, d. 1:0)
  • Tauron KH GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
  • GKS Tychy - Kadra PZHL U23 (przełożony na 10 października)
  • Awansem mecz 3. kolejki
  • Tauron KH GKS Katowice - Kadra PZHL 12:0 (7:0, 2:0, 3:0)
  • Awansem mecz 6. kolejki
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Kadra PZHL 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
  • Awansem mecz 8. kolejki
  • Nesta Mires Toruń - Kadra PZHL 12:1 (2:0, 5:1, 5:0)
  • Awansem mecz 9. kolejki
  • JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
  • Awansem mecz 10. kolejki
  • Zagłębie Sosnowiec - Kadra PZHL 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)