MKS Będzin - Trefl Gdańsk 1:3. Ponad 2,5-godzinny bój siatkarzy zwycięski

2 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Trefl Gdańsk

Potrójny blok skończył ponad 2,5-godzinny bój siatkarzy MKS Będzin - Trefl Gdańsk. MVP meczu został Bartosz Filipiak (pierwszy z lewej). Potrójny blok skończył ponad 2,5-godzinny bój siatkarzy MKS Będzin - Trefl Gdańsk. MVP meczu został Bartosz Filipiak (pierwszy z lewej).

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe MKS Będzin 3:1 (30:28, 22:25, 25:23, 29:27) na zakończeniu 8. kolejki PlusLigi. Ten siatkarki bój trwał ponad 2,5 godziny, a dwa sety żółto-czarni rozstrzygnęli na swoją korzyść po grze na przewagi. MVP meczu został Bartosz Filipiak.

MKS: Pająk 1 punkt, Sossenheimer 10, Dryja 9, Faryna 27, Sobański 15, Gunia 6, Potera (libero) oraz Buczek 2, Ratajczak 2, Superlak 1

TREFL: Janusz, Schott 13, Crer 14, Filipiak 19, Halaba 20, Mordyl 2, Olenderek (libero) oraz Kozub 1, Jakubiszak, Majcherski (libero), Grzyb 6, Sasak, Janikowski

Już przy wyniku 1:5 Michał Winiarski poprosił o przerwę. Jednak gra jego podopiecznych nie uległa poprawie aż do wyniku 10:17. Pomogła zmiana rozgrywającego i wejście Łukasza Kozuba.

Natomiast gospodarze najwyraźniej postanowili poczekać aż set się sam wygra, ale że popełniali błędy, Trefl zaczął stopniowo odrabiać straty. Remis udało się dogonić na 23:23.

Trefl Gdańsk uczy się roli faworyta

Co prawda po chwili Paweł Halaba zaserwował w siatkę, ale jak się okazało była to pierwsza i ostatnia piłka setowa dla MKS. Natomiast gdańszczanie zakończyli grę za piątym podejściem. Dwa ostatnie punkty zdobył Bartosz Filipiak. Set trwał aż 38 minut.

Wydawało się, że historia powtórzy się w drugiej partii. Gospodarze prowadzili bowiem 10:6, ale później było 17:15 dla przyjezdnych. Set jednak uciekł Treflowi, gdy przy 18:18 asem serwisowym przypomniał się były środkowy żółto-czarnych - Artur Ratajczak, a w kolejnej akcji zablokowany został Halaba.

Trzeci set był cały czas wyrównany. Trwał ponad pół godziny. Od rezultatu 21:22 dwa punkty z rzędu zdobył Pablo Crer. Natomiast w kolejnej akcji w autowe zbicie zaliczył Michał Superlak. Za drugim setballem grę zakończył Crer, kończąc kontrę.

Trefl miał dużo ochotę pójść za ciosem. Przy zagrywce Rubena Schotta rozpoczął czwartego seta od wyniku 3:0. Potem jednak do głosy doszli rywale, którzy prowadzili już 19:16. Gdańszczanie dwukrotnie dochodzili na punkt kontaktowy, ale wówczas zawsze zagrywali w siatkę. Ale ryzyko w polu serwisowym w końcu się opłaciło. Filipiak zdobył bezpośrednio punkt z zagrywki na 23:23.

Gdańszczanie pierwszą piłkę meczową zdobyli, gdy Ratajczak dotknął siatki, próbując zablokować atak Halaby. Na 25:24 Paweł przebił się sam atakiem. w kolejnej akcji Michał Winiarski prosił o challenge, sugerując przełożenie ręki nad siatką rozgrywającego MKS, ale sędziowie nie podzielili jego argumentacji. Dwie pozostałe piłki meczowe obronił atakami Rafał Faryna.

Nie udało się skończył meczu również, gdy okazje ku temu dał atak Crera. Natomiast MKS nie obronił się już wobec zbicia Filipiaka, który został MVP spotkania, a po chwili potrójnego bloku na Davidzie Sossenheimerowi.

14 MKS Będzin 8 0 8 5:24 0
Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn awansuje do play-off, a najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2019-12-04

Wyniki 8 kolejki

• MKS Będzin - TREFL GDAŃSK 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 27:29)
  • Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 22:25, 17:25, 32:30, 15:13)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:17)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25)
  • Aluron Virtu CMC Zawiercie - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25)
  • Verva Warszawa Orlen Paliwa - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:18)
  • Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15)