MKS Będzin - Trefl Gdańsk 2:3. Siatkarze wygrali po pierwszym tie-breaku w sezonie

dak.
30 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk mają za sobą udany początek sezonu. Zwyciężyli trzy dotychczasowe spotkania. Siatkarze Trefla Gdańsk mają za sobą udany początek sezonu. Zwyciężyli trzy dotychczasowe spotkania.

Trefl Gdańsk wygrał na wyjeździe z MKS Będzin 3:2 (23:25, 25:21, 25:20, 22:25, 15:11) w 4. kolejce PlusLigi. Siatkarze choć wygrali, to mogą czuć niedosyt, bo po trzech spotkaniach mogli mieć komplet punktów. Prowadzili w niemal całym czwartym secie, ale w końcówce oddali inicjatywę rywalom. Kontrola nad grą powróciła w pierwszym w tym sezonie tie-breaku.

MKS: Veloso 1 punkt, Sobański 17, Kalembka 7, Faryna 25, Santana 11, Schmidt 10, Gregorowicz (libero) oraz Makowski 4, Teklak, Godlewski, Bobrowski

TREFL: Janusz 3, Reichert 0, Crer 13, Wlazły 21, B. Lipiński 26, Mordyl 8, Olenderek (libero) oraz Mika 6, Sasak 1, Kozub, Majcherski (libero)

Od początku sezonu w wyjściowym składzie widzimy tych samych siatkarzy. Trener Michał Winiarski nie dokonywał korekt po zwycięstwie z Cerrad Enea Czarni Radom (3:0) i nie zmieniał nic po wygranej z Cuprum Lubin (3:1). Spotkanie w Będzinie zostało rozegrane w nowej hali.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:1. Relacja live, galeria foto, video, możliwość wystawienia ocen siatkarzom i trenerowi

Podobnie jak w niedzielę, żółto-czarni rozpoczęli od przegranego seta. Gospodarze ruszyli od zdecydowanych ataków Rafała Sobańskiego, ale w cieniu nie chcieli pozostawać: Mariusz WlazłyBartłomiej Lipiński, za sprawą których Trefl remisował 4:4. Miejscowi udali się jednak w ucieczkę, a dzięki seriom odskoczyli na pięć "oczek" po zdobyciu 12. punktu.

Przewaga utrzymywała się niemal do końca pierwszej partii, ale przyjezdni postanowili odwrócić kartę i po 5-punktowej serii objęli prowadzenie 23:22. Niestety siatkarze z Będzina przebudzili się i po blokach Bartosza Szmidta doprowadzili najpierw do piłki setowej, a następnie wygrali otwierającego seta.

Trefl Gdańsk bogaty w przyjmujących. Michał Winiarski: Każdy otrzyma szansę

Drugi zaczął się od zmarnowanych zagrywek Thiago Pontesa i Wlazłego. Po krótkiej wymianie ciosów, do głosu zaczęli dochodzić żółto-czarni. W ataku dobrze czuł się Mateusz Mika, który zastąpił Moritza Reicherta, ale Marcin Janusz dzielił również piłki pomiędzy Bartłomiejem Mordylem i Lipińskim. Wszystko szło w odpowiednią stronę, ale groźnie zaczęło robić się, gdy rywale zaliczyli serię 4-punktową serię od wyniku 21:13. Gdańszczanie zachowali jednak chłodne umysły i ostatecznie wygrali drugą partię do 21.

Wygrany set dodał skrzydeł podopiecznym Michała Winiarskiego. Znów nakręcali się efektownymi atakami, a po zdobytym 10. punkcie odnotowali pierwszą znaczącą przewagę. Ta utrzymywała się już przez niemal całą partię. Pierwszoplanowymi postaciami byli Wlazły i Lipiński, choć i Pablo Crer dołożył 3 "oczka". "Kropkę nad i" postawił najlepszy siatkarz 20-lecia PlusLigi.

Czwarty set był początkowo dość wyrównany. Po przekroczeniu dwucyfrowego wyniku, goście zaczęli obejmować nieznaczną przewagę, która pozwoliła wierzyć w trzecie zwycięstwo z kompletem punktów. Sprawa zaczęła komplikować się przy prowadzeniu 19:16. Gospodarze zaliczyli 5-punktową serię i losy się odwróciły. Gości było stać już tylko na 3 "oczka", za to duet Sobański - Rafał Faryna wyrównał rachunki, co oznaczało tie-break.

Siatkarze Trefla Gdańsk zostali wicemistrzami Polski młodzików

Można było wygrać i zdobyć 3 punkty, ale zamiast tego żółto-czarni musieli mierzyć się w pierwszym w tym sezonie tie-breaku. Tu żadna z ekip nie chciała popełnić błędu, choć oglądaliśmy je przy próbach serwisu. Atak działał za to skutecznie, ale lepsi w tym aspekcie byli przyjezdni. Właściwie nie dali sobie zagrozić od wyniku 6:3 i decydującą partię wygrali do 11.

Oba zespoły zaliczyły po 4 asy serwisowe, jednak błędów w tym polu było znacznie więcej. Będzinianie popsuli 22 zagrywki, a Trefl - 19. Goście byli lepsi również na siatce, gdyż blokiem zdobyli o 2 punkty więcej (12 do 10). Gdańszczanie skutecznie wykończyli 64 ataki, a miejscowi - 63.

Wyniki 4 kolejki

• MKS Będzin - TREFL Gdańsk 2:3 (25:23, 21:25, 20:25, 25:22, 11:15)
  • Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - GKS Katowice 3:0 (25:21, 25:16, 25:23)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:20, 27:29, 25:23, 25:20)
  • Stal Nysa - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (25:21, 25:27, 25:22, 12:25, 19:21)
  • Verva Warszawa Orlen Paliwa - PGE Skra Bełchatów (mecz odwołany ze względu na zakażenia koronawirusem w zespole gospodarzy)
  • Asseco Resvoia - Ślepsk Malow Suwałki (mecz odwołany ze względu na zakażenia koronawirusem w zespole gości)
dak.

Opinie (9)

• Polska "miszczem" Polski

Czytam te opinie "snafców tematu" i radość mnie ogarnia wielka. Jak cudownie, że mamy w kraju tylu ekspertów i specjalistów. Dzięki Waszym radom trener Winiarski na pewno wzniesie się na wyżyny trenerskiego kunsztu. A tak poważnie...skupcie się na swoich 4 literach i przestańcie marudzić. Zespół po covidzie ma 3 wygrane na koncie - czego chcecie ? lepszego stylu i wrażeń wizualnych ? Sugeruje poogladać balet lub zespół Mazowsze. Tam będzie i styl i wrażenia.

• 1 0

• za taki poziom siatkówki i ligi, bilety powinni rozdawać za darmo.
    Dyscyplina od zawsze akademicka, a obecny poziom bardzo niski

• 0 8

• (2)

Trefl tak nie może grać. Winiarski - należy brać się do roboty. Czwarty set to parodia w wykonaniu trenera jak i samych siatkarzy. Jak można doprowadzić do straty pięciu punktów w praktycznie wygranym secie.

• 22 7

• bezsensowna zmiana przy stanie 19:16 I D...A

• 3 1

• Dokładnie tak samo jak można doprowadzić do zdobycia 5 punktów w serii.
      Ale zgadzam się, że mecz w wykonaniu obu drużyn był co najmniej dziwny.

• 12 0

• Masakra to ciągłe marudzenie i wytykanie... Nie podoba się nie oglądaj.
    Ta polska mentalność mnie osłabia....

• 9 2

• Brawo

Brawo!

• 5 1

• Pokaz antysiatkowki.Zawodnicy zachowywali sie jak niewolnicy na plantacji.Szczegolnie Trefla.Ale tak to jest jak sie pozbywa dobrych,mlodych zawodnikow.Przy takiej polityce kadrowej Trefl podzieli los gdanskiej siatkowki kobiecej.

• 3 9

• Patrząc na jakość zawodników w obu drużynach, to wygrana powinna być w cuglach, ale jak widać dobry zawodnik nie zawsze musi być dobrym trenerem. Troszkę zagalopował się Trefl w swoim przekonaniu o własnej sile. Mecz bardzo słaby w wykonaniu obu drużyn. Ten sezon to jednak duuuuzo niższa jakość przed nami.