MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 82:91. Świetni Garrett Nevels i Jean Salumu

mip.
21 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (5)

Koszykarze Trefla Sopot mają powody do radości, bo wygrali już po raz trzeci z rzędu. Koszykarze Trefla Sopot mają powody do radości, bo wygrali już po raz trzeci z rzędu.

Trefl Sopot pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 91:82 (23:10, 21:22, 23:22, 24:28) w meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi. Sopocianie objęli prowadzenie w pierwszej kwarcie i nie oddali go do końca. Do zwycięstwa znów poprowadził duet liderów: Garrett NevelsJean Salumu. Odpowiednio rzucili oni: 23 i 21 punktów. Pomogły też zbiórki, których sopocianie mieli aż 47, z czego 12 w ofensywie, przy 30 gospodarzy

MKS: Chealey 25 (5x3, 6 as.), Krampelj 14 (1x3) Drame 13 (1x3, 10 zb.), Bluiett 12 (1x3), Piechowicz 0 oraz Mokros 8 (1x3), Radwański 6 (1x3), Rajewicz 3, Kucharek 1, Blakes 0

TREFL: Salumu 21 (4x3), Zyskowski 14 (1x3), Kolenda 10 (1x3, 11 zb.) Wells 9 (1x3), Radić 5 (6 zb.) oraz Nevels 23 (2x3, 7 zb.), Freimanis 6 (6 zb.), Pluta 3, Kulikowski 0

Rzucanie w sobotnim meczu rozpoczął duet Jarosław Zyskowski - Cameron Wells. Natomiast przy wyniku 0:8 o przerwę poprosił Jacek Winnicki. Po nim na 5:8 "doszli" miejscowi, ale kolejne minuty pierwszej partii należały już do sopocian, którzy po 10. minutach prowadzili 23:10, bowiem niemal równo ze syreną "trójką" popisał się Garrett Nevels.

Podopieczni Żana Tabaka doskonale radzili sobie w walce "na tablicach". Po pierwszej kwarcie sopocianie mieli już 17 zbiórek, z czego 6 w ataku przy 8 MKS. Na dodatek żółto-czarni nie stracili ani jednej piłki.

Przeczytaj relację z meczu, który Trefl Sopot wygrał po rzucie równo ze syreną

Drugą kwartę minimalnie wygrali gospodarze (22:21), co sprawiło, że do przerwy prowadzenie sopocian stopniało do 12 "oczek", choć w 18. minucie po rzucie Jeana Salumu było Trefl prowadził już różnicą 17 punktów.

Po przerwie serią 5:0 popisali się gospodarze i było już tylko 37:44. Widząc załamanie w grze swoich podopiecznych, o czas poprosił trener Żan Tabak. Po nim jego podopieczni odmienili swą postawę i powrócili do dwucyfrowego prowadzenia. Impuls do tego dał Zyskowski, który pojawił się na parkiecie, kontynuując dobrą passę z pierwszej kwarty.

Sprawdź, jak pierwszą część sezonu ocenia prezes Marek Wierzbicki

Przed ostatnią partią Trefl miał 13 punktów zaliczki. Tuż po jej rozpoczęciu znów błysnął Nevels i zrobiło się 54:69. Gospodarze zaczęli jednak grać mądrze i wymuszać faule sopocian. Skutkowało to tym, że zagrożeni opuszczeniem boiska byli Zyskowski i Ivica Radić. A Dąbrowa Górnicza rozpoczęła mozolne odrabianie strat. Na 4 minuty przed końcem zrobiło się tylko 73:76!

W kluczowym momencie "trójki" rzucili jednak liderzy Trefla: Nevels i Salumu. Gospodarze nie poddawali się do samego końca, ale żółto-czarni zachowali zimną krew i utrzymali prowadzenie do końcowej syreny. Goście "zmiażdżyli" MKS pod względem zbiórek, triumfując w tej statystyce 47 do 30.

Wyniki 17 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 82:91 (10:23, 22:21, 22:23, 28:24)
  • SUZUKI ARKA GDYNIA - Arriva Twarde Pierniki Toruń 87:99 (14:28, 23:28, 23:18, 27:25)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - King Szczecin 78:79 (22:23, 17:27, 25:10, 14:19)
  • Polski Cukier Start Lublin - Tauron GTK Gliwice 79:68 (21:14, 13:15, 24:18, 21:21)
  • Anwil Włocławek - Rawlplug Sokół Łańcut 78:89 (18:20, 15:28, 19:26, 26:15)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 83:77 (22:24, 16:20, 23:18, 22:15)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 89:98 (20:29, 21:22, 33:25, 15:22)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:84 (23:20, 12:22, 20:29, 19:13)