MKS Pruszków - VBW Arka Gdynia 43:98. Ofensywny popis i najwyższe zwycięstwo

mip
21 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Nathalie Fontaine w Pruszkowie rzuciła 20 punktów, co było jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Nathalie Fontaine w Pruszkowie rzuciła 20 punktów, co było jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.

VBW Arka Gdynia rozgromiła na wyjeździe MKS Pruszków 98:43 (22:10, 25:12, 28:11, 23:10) w meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Dla żółto-niebieskich było to najwyższe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Double-double zdobyła Kristina Higgins, która do 15 punktów dorzuciła 15 zbiórek, a najlepszy mecz w sezonie rozegrała Nathalie Fontaine, zdobywczyni 20 "oczek". Przed gdyniankami krótka przerwa świąteczna, a już 28 grudnia na wyjeździe zagrają z mistrzyniami Polski, BC Polkowice.

MKS: Parysek-Bochnak 12 (8 zb.), Marciniak 11 (9 zb.), Stawicka 5, Papiernik 3, Berezowska 2 oraz Masłowska 4, Zaborowska 4, Dmochewicz 2, Frojdendal, Iwaniuk, Grygiel

VBW ARKA: Fontaine 20, Górecki 16 (1x3, 6 zb.), Higgins 15 (15 zb.), Thomas 9 ( 6 as.), Szymkiewicz 3 (1x3) oraz Żytkowska 13 (3x3), Kastanek 13 (3x3), Podgórna 5 (1x3), Niemojewska 4 (6 zb.)

Drugą rundę Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki VBW Arki Gdynia rozpoczęły od starcia z beniaminkiem z Pruszkowa. W pierwszej rundzie żółto-niebieskie pewnie wygrały 86:57 i dominowały w całym starciu. Podobnie było w rewanżu.

Choć rozpoczęło się od prowadzenia pruszkowianek 5:2, to później trafiały już niemal tylko gdynianki. Pierwszoplanowe role odgrywały: Haley GóreckiKristina Higgins. Po 10 minutach na tablicy świetlnej było 10:22. Prawdziwy nokaut nastąpił jednak w drugiej kwarcie, kiedy VBW Arka wypracowała sobie 29 punktów zaliczki (18:47)! Tuż przed przerwą miejscowe nieco zniwelowały straty i po pierwszej połowie żółto-niebieskie prowadziły 47:22.

VBW Arka Gdynia - FCC UAV Arad 87:53. Przeczytaj relację z ostatniego meczu fazy grupowej EuroCup

Różnica klas widoczna była także w statystykach. VBW Arka trafiła 54 proc. rzutów z gry (18/33), a miejscowe tylko 25 proc. (8/31). Podopieczne Jeleny Skerović trafiły także 4 z 8 rzutów za 3 punkty, natomiast MKS ani jednego.

Choć na parkiecie po przerwie zameldowały się głównie rezerwowe, to przyjezdne nieustanie podwyższały swoje prowadzenie. Po 30 minutach prowadziły już 75:33 i był to prawdziwy pogrom. Przed czwartą kwartą jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa gdynianek oraz to, czy przekroczą barierę 100 punktów.

Sprawdź, dlaczego VBW Arka Gdynia nie była do końca zadowolona z gry w EuroCup

Ostatecznie do tej granicy zabrakło niewiele, bo gdynianki rzuciły 98 punktów, a mecz wygrały różnicą 55 "oczek". Double-double, czyli dwucyfrowy wynik w punktach i zbiórkach zanotowała Higgins (15 pkt, 15 zb.). Co ciekawe, wszystkie koszykarki VBW Arki tego wieczora punktowały, a mecz zakończyły ze skutecznością 50 proc. celnych rzutów z gry (32/63).

Gdynianki mają teraz krótkie urlopy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Nie będą one jednak długie, bo już 28 grudnia na wyjeździe zagrają z mistrzyniami Polski, BC Polkowice.

11 MKS Pruszków 11 0 11 642:950 11
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-12-28

Wyniki 12 kolejki

• MKS Pruszków - VBW ARKA GDYNIA 43:98 (10:22, 12:25, 11:28, 10:23)
  • Basket 25 Bydgoszcz - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 44:96 (16:34, 9:21, 11:17, 8:24)
  • MB Zagłębie Sosnowiec - Polonia Warszawa 69:57 (22:12, 19:15, 15:12, 13:18)
  • Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - Enea AZS Politechnika Poznań 69:78 (22:18, 19:17, 14:24, 14:19)
  • Ślęza Wrocław - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 80:96 (16:23, 26:25, 21:23, 17:25)
  • pauza: BC Polkowice
mip

Opinie (9)

• Dobry występ Alicji Żytkowskiej - 13 pkt to chyba jej rekord sezonu! (2)

A cała drużyna zaprezentowała dobrą dyspozycję. Teraz święta, potem spotkanie w Polkowicach i specjalny bo grany w Sylwestra mecz z Bydgoszczą. Może jakieś niespodzianki klub przygotuje dla kibiców?

• 2 0

• Niespodzianka

Niespodzianka ? Niespodzianką może być przegrana z Bydgoszczankami !!!

• 0 0

• Ale z kim te rekordy? Bo nie z Polkowicami, Gorzowem, czy Lublinem.

• 1 1

• Kogo to interesuje..

• 2 8

• (2)

Sukces to wygrana z najslabszym zespołem? No może drugim od końca. Nie ma czym się podniecać, że ta, to tyle rzuciła, a tamta tyle. Teraz z Polkowicami zobaczymy, co pokażą. Jednej, i to co najmniej średniej wciąż brakuje. Niby szukają, ale na razie nie znaleźli.

• 1 1

• Z Polkowicami, to jesteśmy chyba rekordzistami ligi, bo wygraliśmymy jedną kwartę 22:2. To chyba rekord wszech czasów, bo raczej nie było kwarty w jakimś meczu do 2 pkt. I to by było na tyle. :) w najbliższym meczu zobaczymy, jak sobie poradzą, bo jak na razie są bardzo silne Polkowice. Jedynie jakieś kontuzje mogą je osłabić.