Asseco rozbite w Dąbrowie Górniczej

8 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Przemysław Frasunkiewicz (z prawej) nie będzie dobrze wspominał debiutu w TBL w roli szkoleniowca. Przemysław Frasunkiewicz (z prawej) nie będzie dobrze wspominał debiutu w TBL w roli szkoleniowca.

Koszykarze Asseco Gdynia przegrali wyjazdowy mecz z MKS Dąbrową Górniczą na inaugurację Tauron Basket Ligi 68:91 (12:28, 13:17, 21:31, 22:15). Tak wysokie rozmiary porażki to spore zaskoczenie, a mogło być jeszcze gorzej, bo w trzeciej kwarcie gdynianie przegrywali już różnicą 32 punktów. Debiutujący w roli szkoleniowca Przemysław Frasunkiewicz z pewnością nie będzie dobrze wspominał tego spotkania.

MKS: Johnson 16 (1x3), Wilson 27 (2x3), Pamuła 6 (1x3, 7 as), Wołoszyn 9 (1x3, 7 zb.), Parzeński 9 (1x3) oraz Kowalenko 12 (1x3), Kucharek 7 (1x3, 6 zb.), P.Szymański 3 (1x3), Piechowicz 2, Wieczorek 0

ASSECO: Żołnierewicz 15 (1x3), Matczak 10 (2x3, 6 as.), Put 5 (1x3), R.Szymański 0 (7 zb.), Ponitka 0 oraz Czerlonko 10 (2x3), Witliński 8 (6 zb.), Szubarga 6, Konopatzki 5 (1x3), Jankowski 5 (1x3), Szczotka 2, Frąckiewicz 2

Spotkanie w Dąbrowie Górniczej było nie tylko ligową inauguracją, ale także trenerskim debiutem Przemysława Frasunkiewicza, który jeszcze w minionym sezonie reprezentował Asseco na boisku.

KOSZYKARZE ASSECO JAK KULTURYŚCI

Jego trenerska przygoda rozpoczęła się jednak fatalnie. Już po niespełna 3 minutach gry jego podopieczni przegrywali 0:8 po rzutach Jeremiah WilsonaBartłomieja Wołoszyna.

Niemoc Asseco przerwał Przemysław Żołnierewicz, ale tylko na chwilę. Po 5,5 minuty gry MKS prowadziła aż 15:2! Gdynianie ratowali się "trójkami" Filipa MatczakaMateusza Konopatzkiego, ale nie zdało się to na wiele. Po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą aż 16 punktów.

KRZYSZTOF SZUBARGA: ZDROWIA NIE ZABRAKNIE

W drugiej kwarcie gdynianie na pierwszy celny rzut czekali ponad 2 minuty i zanim do kosza trafił Piotr Szczotka, przegrywali już 12:35. W trzeciej partii we znaki gdynianom mocno dał się znać Jakub Parzeński. Były środkowy Asseco zdobył 7 pkt w zaledwie 2 minuty. W krytycznym momencie goście przegrywali już 39:71.

Gdynianie oddawali więcej rzutów, ale skuteczność wołała o pomstę do nieba. Podopieczni trenera Frasunkiewicza przegrywali ponadto walkę na tablicach.

W ostatniej partii pewni zwycięstwa gospodarze spuścili z tonu, ale Asseco pozostały już tylko starania o zmniejszenie rozmiarów porażki.

Wyniki 1 kolejki

• TREFL SOPOT - Stelmet BC Zielona Góra 69:84 (24:25, 18:16, 14:22, 13:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - ASSECO GDYNIA 91:68 (28:12, 17:13, 31:21, 15:22
  • Miasto Szkła Krosno - Rosa Radom 73:97 (17:21, 15:24, 24:27, 17:25)
  • Siarka Tarnobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 51:87 (20:20, 16:18, 9:25, 6:24)
  • Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno 78:79 (22:26, 19:12, 23:23, 14:18)
  • Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 83:82 (17:17, 27:19, 19:21, 20:25)
  • Polski Cukier Toruń - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 81:74 (26:220, 13:18, 25:13, 17:21)
  • King Szczecin - TBV Start Lublin 93:88 (20:24, 26:20, 21:22, 26:22)
  • Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 72:65 (17:19, 25:12, 11:20, 19:14)

Opinie (23) 1 zablokowana

• jest dobrze (2)

Fajnie widzieć , że Szymański zrobił duży progres w Polpharmie. Mocno się rozwiną i straszy na desce. Jego zdobycz punktowa wzbudza na 100% strach następnego przeciwnika. Tak samo jak te Puty i Konopczyńskie. Widać , że transfery przeprowadzone przed sezonem zagwarantują drużynie udział w I lidze po sezonie. Brawo Asseco.

• 28 4

• najpierw jak drugi (1)

ja uważam, że jest potencjał, ale trener, słabo, słabo, mógłby najpierw jako drugi popracować, a nie od razu pchać się na pierwszego.

• 8 0

• rekrutacja?

To jest trener z łapanki;Nikt tu nie przyjdzie być trenerem za zwroty prejazdów komunikacji miejskiej i raz za obiad w niedzielę!

• 10 0

• bez trenera i porządnego rozgrywającego nie ma co szukać w tej lidze...

...a wracają spadki w lidze...

• 21 3

• Przykre (2)

Rozumiem "Franka".To nie jest Jego wina.Jaka kasa taki skład.Jaki skład taka gra.Jaka gra taki wynik.A trzeba się niestety przygotować i przyzwyczajić do seryjnych porażek.Dlatego proponuję włodarzom klubu,żeby wstęp na mecze był za darmo w całym sezonie tak jak to zrobił klub Basket Gdynia kobiet! A i tak jestem pewien,że frekwencja będzie na poziomie ok 500 osób jak nie mniej.Będą wyniki to przyjdą pozostali kibice sukcesu!!!

• 24 1

• kibice sukcesu?
      bezsensowne klepanie, 20% skuteczność z gry, chybione rzuty oddawane ze strachem w oczach, głupie straty... to mogę sobie obejrzeć w każdej szkole na pierwszym lepszym w-fie

• 2 2

• Wejście za darmo?

Chore. Frekwencji nie zwiększy a kasy w klubie mniej.

• 0 0

• Jakie jeszcze guano zostanie sprowadzone do Gdyni? Jest jakiś konkurs na kontaktowanie drewna którego nikt nie chce w rodzaju Szymańskiego? Kto zastąpił Galdikasa, Hickeya, Kowalczyka?
    Może jednak taczka dla zbawcy koszykówki Sęczkowskiego, i innych managerek?

• 13 4

• tak się nie da
    poziom I-ligowy

• 16 2

• Czyli planowo

Czyli plan jest realizowany zgodnie z polityką sponsora. Brawo Asseco. Rysiek ty patrzysz i nie grzmisz?

• 13 2

• Rozgromione? (2)

Pogrom to mógł być gdyby Dąbrowa prowadząc różnicą 30 pkt po 3 kwartach nie olała ostatniej. Chodziłem na kosza od lat ale naprawdę chciałbym aby ten klub wycofał się z rozgrywek i nie szargał nie tylko swojej historii ale i nie kompromitował Gdyni. To że przegrają wszystkie mecze w sezonie jest oczywiste, mało tego, to będą same pogromy. Jaki jest sens istnienia zespołu w takim składzie? Jak nie ma kasy to się nie robi sportu zawodowego, lepiej się wycofać niże przegrywać po 30-40 pkt co kolejkę.

• 16 4

• (1)

Myślę,że tak może być.Ciekawe jak wypadnie pierwszy mecz w Gdyni z debiutantem ligi czyli Krosnem.

• 0 0

• w normalnej sytuacji (dawniej) to nie powinno być ciekawe. wygrana i to wysoka powinna być pewna. wtopa z taką drużyną i kiedyś i dzisiaj to blamaż!