Wybrzeże postawiło się MMTS

15 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Artur Chmieliński dwoił i troił się w gdańskiej bramce, ale jego dobra postawa nie wystarczyła Wybrzeżu do wygranej z MMTS. Artur Chmieliński dwoił i troił się w gdańskiej bramce, ale jego dobra postawa nie wystarczyła Wybrzeżu do wygranej z MMTS.

Piłkarze ręczni Wybrzeża przegrali na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 22:24 (11:14) doznając trzeciej porażki z rzędu w PGNiG Superlidze. Gdańszczanie zaprezentowali się jednak o niebo lepiej niż w poprzednim meczu z MKS Kalisz. W Kwidzynie byli blisko sensacji, bo do ostatnich minut walczyli o zwycięstwo ze znacznie wyżej notowanym rywalem.

MMTS: Dudek, Szczecina, Żurawski - Genda 5, Krieger 2, Ossowski 1, Pilitowski 3, Rosiak, Szpera, Guziewicz 1, Kryński 1, Nogowski 6, Janikowski 4, Peret 1

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Adamczyk, Bednarek 2, Komarzewski, Kondratiuk 3, Sulej, Wróbel 3, Papaj 2, Prymlewicz 5, Rogulski 7

Choć Wybrzeże zmaga się z plagą kontuzji, ostatnia porażka we własnej hali z MKS Kalisz różnicą 10 bramek spotkała się z ogromnym zawodem. Nic dziwnego, że mimo problemów, gdańszczanie byli wielce zdeterminowani, aby zmazać plamę po tym występie. Nawet jeśli pierwsza okazja przypadła na wyjazdowe starcie ze znacznie wyżej notowanym MMTS.

KLĘSKA WYBRZEŻA W GDAŃSKU

Początek środowego spotkania nie wskazywał na to, że będzie ono wyrównane. Po 5 minutach gospodarze prowadzili 3:0. Sygnał do ataku dał Wybrzeżu kapitan Łukasz Rogulski. Rzut karny obronił Maciej Pieńczewski, ale do pełni szczęścia zabrakło skutecznej interwencji przy dobitce po strzale Pawła Gendy.

MMTS trafił pięć bramek z rzędu i w 19. minucie było 9:4. Gdańszczanie poderwali się jednak serią trzech kolejnych trafień zwieńczoną potężnym rzutem Adriana Kondratiuka przy słupku. Znakomitą interwencją popisał się w bramce Artur Chmieliński, który zaliczył znakomite wejście między słupki. Z dystansu trafił Mateusz Wróbel, zaś Wojciech Prymlewicz wykorzystał rzut karny i było już tylko 10:9 dla gospodarzy.

Gra falami dała o sobie znać ponownie przed przerwą, gdy po serii trzech kolejnych bramek MMTS odzyskał kontrolę nad meczem. Po zmianie stron gospodarze czekali jednak aż 8 minut na kolejną bramkę, w dużej mierze za sprawą świetnych interwencji Chmielińskiego. Gdańszczanie przez ten czas trafili jednak tylko dwa razy nie grzesząc skutecznością. W słupek trafiali Wróbel i Rogulski i nie udało się doprowadzić do remisu.

MMTS odpowiedział w końcu serią 4:1 i prowadził 21:15. Wybrzeże nie powiedziało jednak ostatniego słowa. Gdańszczanie zdobyli cztery bramki z rzędu, rzut karny obronił Chmieliński, a w 57. minucie po bramce Rogulskiego goście zbliżyli się na 21:22. Chmielińskiego pokonał Adrian Nogowski, ale w odpowiedzi kontaktowe trafienie zdobył Michał Bednerek. Triumf miejscowych przypieczętował jednak na kilkanaście sekund przed końcem gry Arkadiusz Ossowski. Mimo ambitnej pogoni, Wybrzeże nie zdołało doprowadzić choćby do konkursu rzutów karnych.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 10 0 1 0 9 232:284 3
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-11-19

Wyniki 10 kolejki

• MMTS Kwidzyn - WYBRZEŻE GDAŃSK 24:22 (14:11)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Stal Mielec 31:35 (16:15)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - PGE VIVE Kielce 29:38 (13:22)
  • Orlen Wisła Płock - Meble Wójcik Elbląg 29:17 (15:8)
  • Gwardia Opole - MKS Kalisz 28:21 (15:11)
  • KPR Legionowo - Azoty Puławy 22:25 (10:10)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Górnik Zabrze 26:28 (14:15)
  • Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 30:29 (14:14)