Wiadomości

MOSiR odkrywa Oliwę dla "górali"

Najnowszy artukuł na ten temat

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Blisko 150 zawodniczek i zawodników wzięło udział w drugim tegorocznym wyścigu w kolarstwie górskim MTB Bike Tour Gdańsk 2008. Na głównym dystansie triumfował Maciej Zielonka. Tym razem ścigano się w Oliwie przy ul. Abrahama. To specyfika imprezy MOSiR Gdańsk, że na każde zawody przygotowywana jest nowa trasa. Zmaganiom "górali" patronuje portal trojmiasto.pl

.

Najmłodsi (do lat 12) do pokonania mieli cztery pętle po 800 metrów każda. Pierwszą pozycję z inauguracyjnych zawodów obroniła Weronika Lorkowska, za którą finiszowały Patrycja Lorkowska i Iza
Niewiadomska
. Na tym samym dystansie wśród chłopców triumfował Dominik Dorsz przed Aleksandrem Piętką i Kubą Kormanem.

Starsi o dwa lata cykliści nie tylko mieli do pokonania o 300 metrów więcej od najmłodszych, ale również ich trasa była trudniejsza pod względem technicznym. Sporo wysiłku trzeba było włożyć przede wszystkim na trzech podjazdach i dwóch ostrych zjazdach na każdym okrążeniu. Kwietniowy sukces powtórzył Dawid Miotk, za którego plecami przyjechali Piotr Flisikowski i Szymon Sainok. Dziewczęta na metę wjechały w następującej kolejności: 1. Natalia Nowotarska, 2. Zofia Rzeszutek, 3. Anna Omieczyńska.

Płeć piękna im było trzeba dłużej jechać, tym mniej była widoczna. Z dystansem 10,5 kilometra zmierzyły się tylko dwie juniorki młodsze Anna Krajka i Julita Linowska. W obu kategoriach seniorki i mastersi wyścigi ukończyła jedynie Wiesława Stachańczyk, a w mastersach sklasyfikowano także Bożenę Pietrzak. Panowie walczyli zawzięcie, choć w głównej konkurencji trzeba było przejechać aż 21 kilometrów.

Wyniki
juniorzy młodsi (10,5 km): 1. Adam Kozłowski, 2. Mariusz Langowski, 3. Marcin Kobiela.
juniorzy: (14 km): 1. Bartosz Ponichtera, 2. Igor Juckiewicz, 3. Krzysztof Zastawny.
elita (21 km): 1. Maciej Zielonka, 2. Bartosz Adamski, 3. Daniel Majkowski.
masters 30-45 (21 km): 1. Robert Zembroń, 2. Michał Felion, 3. Leszek Gąsiorowski.
masters 46-59 lat (10,5 km): 1. Tomasz Jasiński, 2. Andrzej Omieczyński, 3. Zbigniew Łuszczyński.
masters powyżej 60 lat (10,5 km): 1. Eugeniusz Bogdziewicz, 2. Leon Holz, 3. Leon Dorsz.

- Po każdym wyścigu czołowe trójki dekorowane były pamiątkowymi medalami. Otrzymały także "bike tour'owe" koszulki. Na startujących czekała także bardzo przyjemna niespodzianka - losowanie nagrody specjalnej, którą była aparat cyfrowy Kodak z matrycą 7 Megapikseli. Szczęście uśmiechnęło się do Tomasza Kozakowskiego z Kwidzyna. Zawodniczki i zawodnicy walczyli nie tylko o jak najlepszą pozycję na mecie. Zbierali też punkty do klasyfikacji generalnej cyklu, której podsumowanie nastąpi po trzecich jesiennych zawodach - podkreśla Grzegorz Pawelec z MOSiR Gdańsk.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane