MP w siatkówce plażowej

25 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Krzysztof Hajbowicz (SKS Starogard) wspólnie z Piotrem Głogowskim wygrał pierwszy w karierze turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Na trzecim miejscu w Międzyzdrojach stanął Wojciech Pliński (Korab Puck), który grał wspólnie z Damianem

Lisieckim. W Niechorzu, gdzie startowały panie, żadnej trójmiejskiej parze nie udało się przebić do półfinału, ale były tuż za nim.

Hajbowicz i Głogowski grają ze sobą pierwszy sezon. Kredyt, jakiego im udzielono, kwalifikując parę do reprezentacji Polski do lat 23, spłaca się bardzo szybko. W Międzyzdrojach wygrali pierwszy profesjonalny turniej, bijąc niespodziewanie w finale rutynowanych Dariusza Luksa i Zbigniewa Żukowskiego 2:0 (21:19, 21:18). Na najniższym stopniu podium stanął Pliński. Młodszy z puckiego klanu, który przed tygodniem zajął szóste miejsce na mistrzostwach świata do lat 21, nie ma stałego partnera (Marcin Wika przygotowuje się do halowych mistrzostw Europy). Tym razem skorzystał z absencji starszego brata, Damiana. Z Lisieckim uległ on w półfinale popularnym "Żukom" 0:2 (15:21, 16:21), a w meczu o trzecie miejsce zwyciężył Rafała Matusiaka i Grzegorza Klimka 2:0 (21:15, 22:20). Na piątej pozycji uplasowała się gdańska para Edward Pawlun i Piotr Wesołowski.

Panie w mistrzowskich eliminacjach rywalizowały w Niechorzu. W finale Magdalena Michoń i Dorota Wojtczak pokonały Ilonę Sodkovską i Janę Zygmundovą (Czechy) 2:1 (17:21, 21:19, 15:13), a trzecie miejsce zajęły przymierzane do Gedanii Anna Białobrzeska i Joanna
Kuchczyńska
po sukcesie nad Agnieszką Wołoszyn i Iwoną Gośko 2:1 (21:13, 22:24, 15:13).

Z trójmiejskich duetów najlpiej spisały się Ewa Kuś i Dorota Wrzochol (Gdańsk, 5-6 miejsce) oraz Marta Słodnik i Alicja Szajek (Gdynia, 9-12).