MRKS DGT - Legiz Morliny 0:4.

17 października 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Tylko jeden mecz 5. kolejki ekstraklasy tenisa stołowego, pomiędzy PKTS Agis-Bau Pabianice a Ceramiką Politechniką Gliwice, odbędzie się zgodnie z terminarzem, czyli 27 października. Pozostałe cztery spotkania odbyły się awansem. A taki rodzaj gier najwyraźniej nie służy MRKS DGT. Przed tygodniem gdańszczanie przegrali w Zielonej Górze 0:4, a teraz w takim samym stosunku, ale już we własnej hali, ulegli Legizowi Morliny Ostróda.

WYNIKI:
Alan Woś - Łukasz Godlewski 0:3 (9:11, 3:11, 3:11);
Karol Skolimowski - Marcin Kusiński 0:3 (6:11, 9:11, 4:11);
Filip Szymański - Xu Kai 1:3 (11:8, 5:11, 1:11, 6:11),
Skolimowski/Woś - Kusiński/Godlewski 0:3 (7:11, 6:11, 5:11).

Woś rozpoczął z animuszem i prowadził nawet w pierwszym secie z Godlewskim 8:5. Jednak jedynego seta tego dnia dla miejscowych zdobył Szymański. 18-latek lubi grać przeciwko defensorom, a taki styl prezentuje chiński ostródzianin. Ponadto zadanie ułatwił mu rywal, który początkowo młodziana traktował zbyt nonszalancko.

- Nie było szans na zdobycie choćby punktu. Rywal był zbyt mocny. To nasz najkrótszy mecz w ekstraklasie. Graliśmy około godziny i 30 minut. Pocieszające jest tylko to, że tym spotkaniem zakończyliśmy serię pojedynków z najsilniejszymi zespołami. Teraz czeka nas rywalizacja z drużynami, które zajmują miejsca 6 i niższe - przyznaje Bronisław Zygmanowski, trener MRKS DGT.

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Fourmen Wrocław - Olimpia Unia Grudziądz 4:3, Alumn Płock - Odra Roeben Księgienice 0:4, Pogoń Siedlce - Gaz Polski ZSMP Zielona Góra 1:4.

1. Legiz Morliny 10:0 20-1
2. Odra 10:0 20-5
3. Gaz Polski 8:2 19-8
4. Olimpia 6:4 18-12
5. Pabianice 6:2 12-12
6. Wrocław 4:6 10-17
7. Ceramika 2:6 10-15
8. Pogoń 2:8 8-19