MŚ. Koszykarze przegrali z Czechami i zagrają z USA o 7. miejsce

Asseco Arka Gdynia

Porażka z Czechami była trzecią Polaków na mistrzostwach świata. W ostatnim meczu zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, a stawką pojedynku będzie 7. miejsce. fot. Andrzej Romański/KoszKadra

Polscy koszykarze przegrali z Czechami 84:94 (23:23, 12:20, 28:21, 21:30) w meczu o miejsca 5-6 na mistrzostwach świata w Chinach. Adam Hrycaniuk (Asseco Arka Gdynia) zdobył 9 punków. Biało-czerwonym pozostała walka o 7. lokatę, o którą powalczymy ze Stanami Zjednoczonymi. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10.

Polska - Hiszpania 78:90. Sprawdź relację z ćwierćfinału MŚ koszykarzy

POLSKA: Waczyński 22 (3x3), Slaughter 12 (10 as.), Ponitka 11 (2x3), Hrycaniuk 9, Cel 9 (3x3) oraz Kulig 12 (7 zb.), Gruszecki 4, Koszarek 3 (1x3), Sokołowski 2, Balcerowski 0

CZECHY: Hruban 24 (4x3, 12 zb.), Satoransky 22 (2x3, 12 as.), Bohacik 21 (5x3), Balvin 9, Kriz 0 oraz Peterka 9 (1x3), Pumprla 5, Sirina 3 (1x3), Auda 1, Palyza 0, Schilb 0, Vyoral 0

Po porażce z Hiszpanią w ćwierćfinale mistrzostw świata w Chinach, Polakom pozostała walka o miejsca 5-8. Pierwszy z dwóch meczów biało-czerwoni rozegrali z Czechami, którzy w poprzedniej fazie ulegli Australii.

Adam Hrycaniuk zdobył 9 punktów. Koszykarz Asseco Arki Gdynia na parkiecie spędził nieco ponad 20 minut, a do występu dorzucił 3 zbiórki i 1 asystę.

Polscy koszykarze dobrze weszli w mecz i przez większość pierwszej kwarty utrzymywali prowadzenie. Po raz pierwszy stracili je po 6 minutach, a rywale zaliczyli serię 10 punktów z rzędu, dzięki czemu zdołali wyrównać na koniec partii 23:23. Początek kolejnej również był udany dla podopiecznych Mike'a Taylora, bowiem przez długi czas utrzymywali korzystny rezultat. Role odwróciły się przed końcem pierwszej połowy, gdy Czesi doszli do głosu, zdobywając 17 punktów w 5 minut. Polacy w tym czasie rzucili jedyne 3 "oczka".

Do gry biało-czerwoni wrócili w trzeciej kwarcie. Wystarczyło zaledwie 2,5 minuty, by dogonić rywali i zmniejszyć różnicę do dwóch punktów. W dalszej części ponownie oglądaliśmy wyrównaną walkę w stylu cios za cios, jednak na pierwsze prowadzenie w drugiej połowie musieliśmy czekać 9 minut, gdy do 1-punktowej przewagi doprowadził A.J. Slaughter. W ostatniej odsłonie mecz toczył się bardzo dynamicznie, jednak to Polacy popełnili więcej błędów i ostatecznie przegrali ten pojedynek.

Trzydniowy memoriał koszykarek w Gdyni. Sprawdź, kiedy zagrają Arka Gdynia i Politechnika Gdańska

Polacy wykorzystali 30 z 61 rzutów z gry i 9 razy na 20 prób trafiali z dystansu. Zebrali w sumie 27 piłek. Dla porównania Czesi przy 68 podejściach, wykorzystali 35 rzutów z gry. Skuteczniejsi byli również na obwodzie, gdy trafili 13 z 24 rzutów. Rywale brylowali też pod tablicami, bowiem udało im się zebrać 41 piłek.

Na pożegnanie z mistrzostwami świata, biało-czerwoni zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi. Mecz o 7. miejsce zostanie rozegrany w sobotę o godz. 10.