MŚ U-20. W Gdyni Japonia ograła Meksyk, a Francja Arabię Saudyjska

dak., ras.
25 maja 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
aktualizacja: godz. 22:34 (26 maja 2019)
Polacy podnieśli się po porażce z Kolumbią i rozbili Tahiti 5:0 zachowując szanse na awans do fazy pucharowej mistrzostw świata U-20. Na zdjęciu Kitin Maro i Adrian Stanilewicz (z piłką). Polacy podnieśli się po porażce z Kolumbią i rozbili Tahiti 5:0 zachowując szanse na awans do fazy pucharowej mistrzostw świata U-20. Na zdjęciu Kitin Maro i Adrian Stanilewicz (z piłką).

Reprezentacja Polski pokonała w Łodzi Tahiti 5:0 (3:0) w swoim drugim meczu mistrzostw Europy do lat 20 i nadal jest w grze o awans do 1/8 finału. W Gdyni Japonia pokonała Meksyk U-20 3:0 (1:0) a Francja ograła Arabię Saudyjską 2:0 (1:0). Kolejne mecze na Stadionie Miejskim odbędą się we wtorek i w środę. Arabia Saudyjska zmierzy się z Mali, a Ekwador z Meksykiem. Bilety w cenie 10 i 20 zł. Polacy w środę o godz. 20:30 zakończą rozgrywki grupowe spotkaniem z Senegalem.

Polska U-20 - Tahiti U-20 5:0 (3:0)
Bramki: Jakub Bednarczyk 18, Marcel Zylla 37, Dominik Steczyk 39, 61, Adrian Benedyczak 74

POLSKA: Majecki - Bednarczyk, Szota, Sobociński, Stanilewicz - Zalewski, Slisz (62, Gryszkiewicz), Łyszczarz, Zylla (77, Skóraś), Kopacz (58 Benedyczak) - Steczyk

TAHITI: Pito - Liparo (46 Tave), Teumere, Tehaamoana, Morgant - Kaspard, Holozet, Bremond (70 Ferrand), Tehau, Vivi (46 Maro) - Tufariua

Po falstarcie w meczu z Kolumbią i krytyce, która spadła na zespół selekcjonera Jacka Magiery, biało-czerwoni "odkuli" się z przytupem. W Łodzi rozbili Tahiti 5:0 (3:0) i zachowali szansę na awans do 1/8 finału. Przypomnijmy, że do najlepszej "16" mistrzostw awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery z najlepszym bilansem z tych, które zajmą 3. miejsca.

Strzelanie w meczu, który przedłużył nadzieje naszej kadry, strzelanie rozpoczął Jakub Bednarczyk, obrońca Sankt Pauli, który łączony jest z przenosinami do Lechii Gdańsk. Do przerwy było już 3:0, a po zmianie stron Polacy dołożyli dwa trafienia.

Wygrana mogła być jeszcze wyższa, bo w pierwszej połowie w poprzeczkę trafił Marcel Zylla, a pod koniec spotkania strzał Adriana Benedyczaka w ostatniej chwili zablokował obrońca. Tahiti mecz kończyło w dziesięciu po drugiej żółtej kartce dla Hennela Tehaamoana. Całe spotkanie na ławce biało-czerwonych przesiedział Tomasz Makowski, pomocnik Lechii Gdańsk.

Tabela grupy A:
kolejno: mecze, punkty, bramki
1. Senegal 2 6 5:0
2. Polska 2 3 5:2
3. Kolumbia 2 3 2:2
4. Tahiti 2 0 0:8

W środę o godz. 20:30 biało-czerwoni zagrają w Łodzi z niepokonanym dotychczas Senegalem. Wygrana zapewni awans bez oglądania się na pozostałe wyniki.

Meksyk U-20 - Japonia U-20 0:3 (0:1)
Bramki: Taisei Miyashiro 21, 76, Kyosuke Tagawa 52,

Meksyk U-20: Higuera - Campos, Sepulveda, Leon, Cardenas - Meraz (24 Figueroa), Lainez, Zavala - De La Rosa (46 Dominguez), Macias, Lozano (73 Lopez)

Japonia U-20: Wakahara - Sugawara, Seko, Kobayashi, Suzuki - Saito (76 Nakamura), Fujimoto (81 Ito), Saito, Yamada - Tagawa, Miyashiro (87 Hara)

Włochy - Meksyk 2:1 w Gdyni, Polska - Kolumbia 0:2. Sprawdź relację z pierwszych meczów mistrzostw świata U-20 w Polsce

Mecze mistrzostw świata U-20 odbywają się także na Stadionie Miejskim w Gdyni, gdzie Polaków zobaczyć będzie co najwyżej w fazie pucharowej. W meczu Meksyku z Japonią zgodnie z przypuszczeniami, do agresywnego ataku pierwsi ruszyli ci pierwsi. W 7. minucie Jose Macias mógł otworzyć wynik spotkania, jednak piłka po jego strzale została zablokowana przez obrońcę. W kolejnej akcji do głosu doszli natomiast piłkarze z Japonii. Bramkarz zespołu z Ameryki Północnej wykazał się czujnością i przeciął podanie rywala.

Carlos Alberto Higuera de los Rios nie miał już tyle szczęścia w 21. minucie. Kanya Fujimoto posłał futbolówkę do Taisei Miyashiro, a ten potężnie kropnął z pierwszej piłki, pozostawiając golkipera bez szans.Rywale chcieli szybko wyrównać. Mogli tego dokonać kilka chwil później, gdy Francisco Antonio Figueroa Diaz minął dwóch obrońców i oddał strzał zza pola karnego, ale wprost w bramkarza. Japończycy strzelili gola w 36. minucie, ale na spalonym był Kyosuke Tagawa.

Kyosuke Tagawa na listę strzelców wpisał się w 52. minucie. Kyosuke Tagawa na listę strzelców wpisał się w 52. minucie.
Druga część spotkania lepiej ułożyła się drużynie z Azji. Mitsuki SaitoTaisei Miyashiro dwukrotnie chcieli pokonać golkipera, jednak ten był tego dnia w dobrej dyspozycji. Po raz drugi piłkę z siatki musiał wyciągać natomiast w 52. minucie. Tagawa wyskoczył najwyżej ze wszystkich po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i precyzyjnym zagraniem główką trafił do bramki.

Piłkarze z kraju kwitnącej wiśni szli za ciosem. Próbował Yukinari Sugawara, ale obrońca przytomnie zablokował strzał. Minutę później Tagawa raz jeszcze mógł wpisać się na listę strzelców, ale zdecydował się podać do kolego z ataku. Takim to sposobem dublet w niedzielnym spotkaniu ustrzelił Miyashiro.

Reprezentacja Japonii stała się tym samym liderem grupy B, natomiast Meksyk jest wciąż jedynym zespołem w tym zestawieniu bez punktów. Obie ekipy zagrają mecze kończące fazę grupową we wtorek o 18. Ci pierwsi zmierzą się z Włochami, natomiast Meksyk zagra z Ekwadorem

Mecze grupy E
25 maja, Francja - Arabia Saudyjska 2:0 (0:0)

Bilety można kupować za pośrednictem strony internetowej:

Francja U-20 - Arabia Saudyjska U-20 2:0 (1:0)
Bramki: Fofana 43, Gouiri 75

Francja U-20: Meslier - Basila, Kamara, Zagadou, Cozza - Soumare (17 Fofana), Loiodice, Cusance (80 Pintor) - Diaby, Gouiri, Adli (46 Alioui)

Arabia Saudyjska U-20: Al-Shammari - Abdulhamid, Al-Tambakti, Al-Dawsari, Al-Zahrani - Al-Shanqeeti (48 Al-Qahtani), Al-Ghashayan, Mahnashi, Al-Ghamdi, Al Ghannam (76 Al-Beshe) - Al-Ammar (76 Al-Buraikan)

Sprawdź kompletny harmonogram meczów mistrzostw świata U-20

W meczu Francji z Arabią Saudyjską początek meczu lepiej ułożył się dla tych drugich. Postraszyli "trójkolorowych" już 2. minucie rzutem wolnym. Kolejną okazję ze stałego fragmentu gry mieli kilka minut później. Francuzi mogli odpowiedzieć w 5. minucie, jednak Yacine Adli nie wykończył dobrego podania od Moussy Diaby'ego.

Od 12. minuty Saudyjczycy grali jednego mniej. Po rażącym faulu czerwoną kartkę ujrzał Faraj Al-Ghashayan. Sędzia Fernando Rapallini musiał skorzystać z systemu VAR. Po obejrzeniu powtórki nie miał wątpliwości.

Grająca w przewadze niemalże przez cały mecz reprezentacja Francji U-20 pewnie pokonała Arabię Saudyjską U-20 2:0. Grająca w przewadze niemalże przez cały mecz reprezentacja Francji U-20 pewnie pokonała Arabię Saudyjską U-20 2:0.
Grający w przewadze Francuzi kontrolowali przebieg spotkania do samego końca. Wielokrotnie dochodzili do sytuacji strzeleckich, a jedną z nich przed przerwą wykorzystał Youssouf Fofana. Piłkarz Strasbourga otworzył wynik w 43. minucie po dograniu głową przez Amine Gouiri'ego, który dojrzał lepiej ustawionego kolegę.

Po zmianie połów swą dominację kontynuowali trójkolorowi. Kilka chwil po wyjściu z szatni bramkarz Arabii Saudyjskiej popisał się wspaniałym refleksem po strzale Nabila Alioui'ego, który mocno huknął z woleja. Później golkipera wyręczył z kolei Saud Abdulhamid. Obrońca zablokował strzał Diaby'ego stojąc na linii bramkowej.

Wynik został ustanowiony w 75. minucie. Gouiri wykorzystał błąd bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk. Napastnik technicznie uderzył w światło bramki nie dając
Abdulrahmanowi Al Shammariemu żadnych szans. Pomimo kolejnych okazji, Francuzi nie potrafili podwyższyć prowadzenia, a mecz zakończył się wynikiem 2:0.