MŚ siatkarek

30 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Dwadzieścia cztery zespoły wystartują w Niemczech w finałach mistrzostw świata siatkarek. Drużyny podzielone zostały na cztery grupy. Z każdej do dalszych gier awansują po trzy najlepsze. Transmisje z meczów eliminacyjnych Polek zapowiada Polsat Sport. Pierwsze spotkania 30 sierpnia, a pojedynki o medale 15 września.

Biało-czerwone w turnieju finałowym wystąpią po raz pierwszy od 1978 roku. Zespół Zbigniewa Krzyżanowskiego awans zawdzięcza wygranej w ubiegłorocznym turnieju kwalifikacyjnym w Opolu. Pokonaliśmy wówczas Łotwę 3:0 (25:16, 25:10, 25:15), Jugosławię 3:0 (25:23, 25:15,
25:21) i Słowenię 3:0 (25:19, 25:22, 25:22).

W Niemczech mieliśmy grać w Dreznie, ale za sprawą powodzi nasze mecze przeniesiono do Lipska. Na losowanie nie powinniśmy narzekać, gdyż co najmniej trzecie miejsce jest w zasięgu naszej drużyny. Najtrudniejszym rywalem będą Chinki, które na ostatnich mistrzostwach świata, przed czterema laty w Japonii, zdobyły srebro. Azjatki wespół z broniącymi tytułu Kubankami oraz Rosją (brąz) i Brazylią (4. miejsce) są stawiane w gronie głównych faworytów mistrzostw.