stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MTB Bike Tour Gdańsk - III edycja finały (18 opinii)

22 października kolarze powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu MTB Bike Tour Gdańsk. Będzie to trzecia i zarazem ostatnia tegoroczna runda. Impreza ma już wypracowaną dobrą renomę w naszym regionie i każdorazowo przyciąga na start ok. 200 amatorów i zawodników.

W najsilniejszej kategorii elite w poprzedniej edycji wystartowało aż 63 zawodników i zawodniczek. W grupie mężczyzn matematyczne szanse na zwycięstwo całego cyklu ma aż 7 zawodników. Wśród nich znajdują się nazwiska kolarzy znanych z różnych tras wyścigowych. Stawkę otwiera Maciej Zielonka. Z szansami na zwycięstwo w "generalce" są również Michał Bogdziewicz, Sławomir Wojciechowski, Krzysztof Brzusek, Krzysztof Drabik, Bartrosz Naczk czy Przemysław Ebertowski.

Finałowa edycja, będąca jednocześnie imprezą w randze Pomorskich Mistrzostw w Kolarstwie Górskim, odbędzie się na trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, na wysokości ul. Czyżewskiego w Oliwie. Zapisy rozpoczynają się o godzinie 10.00. Lista startowa zamykana jest na 30 minut przed startem poszczególnych kategorii. Pierwszy wyścig zaplanowany jest na godzinę 11.00.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do biura zawodów z ważnym badaniem lekarskim w przypadku osób poniżej 18 roku życia i dokumentem potwierdzającym tożsamość; konieczna jest również zgoda opiekuna prawnego na udział w zawodach. Zawodnicy zobowiązani są do noszenia kasku ochronnego w czasie wyścigu, a ich rowery muszą być oczywiście wyposażone w dwa sprawne hamulce. Elektroniczny pomiar czasu prowadzony jest przy pomocy chip'ów.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, przy wsparciu sponsorów przygotował pakiet atrakcyjnych nagród i upominków. Zwycięzcy poszczególnych kategorii mogą liczyć na wejściówki do ośrodka fitness, rekreacji i rehabilitacji Akademos. Czołowe trójki otrzymają okolicznościowe koszulki. Podobnie, jak w poprzedniej edycji, pojawi się dobrze przyjęty przez startujących serwis rowerowy Rowersi.pl. Korekty i regulacje sprzętu będzie można zrobić nawet w ostatniej chwili przed zawodami.

Patronat nad cyklem mtb sprawuje Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej mosir.gda.pl lub na facebook.com/MOSiRGdansk.

Przeczytaj także

Opinie (18) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05.06 g.20.30
Górnik Zabrze
07.06 g.15.00
Śląsk Wrocław
09.06 g.18.00
Cracovia
10.06 g.20.30
Legia Warszawa
14.06 g.18.00
Wisła Kraków
19.04 g.18.00
Polpharma Starogard Gdański
19.04 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
15.04
Stelmet Enea BC Zielona Góra
11.04 g.18.00
HydroTruck Radom