stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MTB Pomerania Maraton, Władysławowo 2018 (1 opinia)

  • niedziela, 10 czerwca 2018,
    godz. 9:00

  • Władysławowo-chłapowo, Stadion Klif Chłapowo ul. Władysławowska 78
  • 80,
    ulgowy 50
    , w przedsprzedaży  50-70

W niedzielę, 10 czerwca 2018 r. w Gminie Władysławowo, w Chłapowie będzie miał miejsce finałowy cykl tegorocznej edycji MTB Pomerania Maraton. Patronem i sponsorem głównym finałowej edycji jest sieć sklepów rowerowych Pro Sport. Ostatnia tegoroczna edycja cyklu odbędzie się przy współudziale znanego pomorskiego klubu kolarskiego Klif MTB Team, w którym m.in. prym wiodą dwaj młodzi kolarze Filip Potrykus oraz Mikołaj Marzejon.

Relacja z imprezy

Warunki do startu w trzeciej edycji MTB Pomerania Maraton można określić jako zdecydowanie sprzyjające. Czerwcowy weekend, nadmorska lokalizacja i masa dodatkowych atrakcji, przewidzianych przez organizatora.

Trasa finałowej edycji wyścigu będzie jednak znacznie różnić się od poprzednich, co nie oznacza jednak, że będzie łatwa. Jedna pętla wynosi 29 km i ma ok. 200 m przewyższenia i jest wypełniona ciekawymi, technicznymi odcinkami. W porównaniu do edycji z roku 2017 trasa nie wiele się będzie różnić. Ze względu na bardziej techniczny wymiar trasy, w tym wyłączenie fragmentu drogi powiatowej, w organizacji maratonu pomogą służby mundurowe, strażacy i policjanci. Trasa MTB Pomerania Maraton będzie przecinała ulicę Pucką pomiędzy Mieroszynem, a Tupadłami. Tym samym przejazd droga powiatową będzie przebiegał w ruchu wahadłowym.

Tak jak poprzednio, organizatorzy przewidzieli również możliwość wzięcia udziału w rowerowej zabawie dla najmłodszych na dystansie MTB Pomerania Junior. Najmłodsi kolarze w wieku do 8 lat będą mogli wystartować na pętli przygotowanej na boisku. Starsi adepci dwóch kółek będą mogli przejechać 4 kilometrową trasę.

Dodatkową atrakcją dla mieszkańców powiatu puckiego jest możliwość otrzymania dodatkowych nagród, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Pucku, z uwagi na wprowadzenie przez organizatora przy staraniach Klif MTB Team dodatkowej klasyfikacji tj. Mistrzostw Powiatu Puckiego MTB.

Jak zawsze nie zabraknie charakterystycznych dla tej edycji udogodnień w postaci pysznego posiłku regeneracyjnego oraz dużej ilości foodtrucków czy seriwsów rowerowych dla uczestników od sieci sklepów ProSport oraz sklepu rowerowego Nypel.

Zakończenie cyklu MTB Pomerania Maraton i rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej jest zaplanowane na godzinę 15.30. W klasyfikacji generalnej nagrody sponsoruje sieć sklepów Pro Sport. Dodatkowe nagrody ufundowały marki Goldwell, Morrocanoil, RaceFender, Luk-Connect, Browar Amber.

Informacje o finałowej edycji:

-Biuro zawodów:
Stadion Klif Chłapowo ul. Władysławowska 78, 84-120 Władysławowo

Trasy Speed, Mega:

We Władysławowie dla uczestników będą dostępne dwa rodzaje dystansów. Dystans Speed to łącznie 29 km z szybką i techniczną pętlą oraz wieloma singlami. Dystans Mega to łącznie 58 km, czyli 2 pętle. Suma przewyższeń dla poszczególnych tras to: Speed - 200m, Mega - 400 m,
Pobierz ślad gps/zobacz na mapie pętlę Speed/Mega

Trasa Junior:

Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży czyli MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 14 lat. Dzieci w wieku do lat 8 mogą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem, a dystanse dla najmłodszych będą miały długość od 500 m do 3 km.

Opłaty:
Szczegóły na stronie organizatora / tabela opłat

Chcesz wziąć udział w imprezie?
Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

Zapoznaj się z regulaminem
Zobacz naszą wideo relację z tegorocznej inauguracji cyklu Pomerania MTB


Organizator:

Marek Wróbel
MTB Pomerania / Władysławowo
strona Facebook / MTB Pomerania Maraton
aktualności na Facebooku / MTB Pomerania Władysławowo
Mail: kontakt@mtbpomerania.pl

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24.03 g.12.40
TBV Start Lublin
24.03 g.16.15
POLSKA
Argentyna
24.03 g.17.00
GTK Gliwice
27.03 g.18.00
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
23.03 g.18.15
POLSKA
mecz trwa
Słowacja
23.03 g.18.00
Chrobry Głogów
mecz trwa
23.03 g.17.30
mecz trwa
MKS Będzin
22.03 g.17.15
POLSKA
Islandia