Maciej Kalkowski wrócił do Lechii Gdańsk. Będzie znów asystentem

7 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Maciej Kalkowski wraca do Lechii Gdańsk po blisko rocznej przerwie. Ponownie będzie asystentem pierwszego trenera biało-zielonych. Maciej Kalkowski wraca do Lechii Gdańsk po blisko rocznej przerwie. Ponownie będzie asystentem pierwszego trenera biało-zielonych.

Maciej Kalkowski wrócił do Lechii Gdańsk. 47-letni szkoleniowiec będzie asystentem trenera Tomasza Kaczmarka. To dla niego powrót do klubu po blisko rocznej przerwie. Ostatnio pracował w Cracovii, gdzie był asystentem Michała Probierza. - Są kluby, którym się nie odmawia i bardzo cieszę się ze swojego powrotu do Lechii - mówi popularny "Kalka".

Lechia Gdańsk wciąż bez Marco Terrazinno, kontuzja Flavio Paixao?

Maciej Kalkowski został nowym asystentem w sztabie trenera Tomasza Kaczmarka. 47-letni szkoleniowiec, były piłkarz i wychowanek Lechii, wraca do klubu po blisko rocznej przerwie. W październiku ubiegłego roku "Kalka" toczył rozmowy o pozostaniu w klubie, mimo że stracił miejsce w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny, ale strony nie osiągnęły porozumienia.

- Nie mam żalu do Lechii. Zdawałem sobie sprawę jak wygląda sytuacja w klubie. Jest pandemia, są cięcia budżetu. Mi skończyła się umowa i domyślałem się, że klub może jej nie przedłużyć - mówił wówczas Kalkowski.

Maciej Kalkowski: Z Lechią pożegnaliśmy się jak ludzie. Nie mam żalu

Wychowanek Lechii karierę trenerską rozpoczął w 2009 roku, jeszcze jako zawodnik w drugim zespole biało-zielonych. Pełnił także funkcję asystenta trenera. Latem 2012 roku objął już funkcję asystenta pierwszego trenera u boku Bogusława Kaczmarka a następnie u siedmiu innych szkoleniowców kończąc na Piotrze Stokowcu. W swoich sztabach nie mieli go jedynie Ricardo MonizJoaquim Machado.

Maciej Kalkowski w sztabie pierwszej drużyny Lechii Gdańsk
  • 6 czerwca 2012 - 28 marca 2014, asystent Bogusława Kaczmarka (32 mecze) i Michała Probierza (31 meczów)
  • 17 listopada 2014 - 31 lipca 2020, asystent Jerzego Brzęczka (30 meczów), Thomasa von Heesena (12 meczów), Dawida Banaczka (3 mecze), Adama Owena (16 meczów), Piotra Nowaka (66 meczów) i Piotra Stokowca (100 meczów)
  • 21 września - 17 listopada 2014, pierwszy szkoleniowiec wspólnie z Tomaszem Untonem (7 meczów)
  • od 7 września 2021, asystent Tomasza Kaczmarka

Od tamtej pory niemal nieprzerwanie związany był z pierwszym zespołem Lechii. Od 21 września do 17 listopada 2014 roku wspólnie z Tomaszem Untonem prowadził także zespół w rozgrywkach Ekstraklasy. W trakcie swojej pracy Kalkowski obejmował również drużyny rezerw oraz juniorów starszych.

Jeziorak Iława - Lechia Gdańsk 0:3 w sparingu. Ceesay dwa gole, Conrado dwie asysty

Po ubiegłorocznym rozstaniu z Lechią, Kalkowski objął III-ligową Elanę Toruń. Od czerwca 2021 pracował w Cracovii jako asystent Michała Probierza, z którym znał się jeszcze z Lechii. "Pasy" opuścił po niespełna trzech miesiącach.

- O mojej chęci odnośnie powrotu do Gdańska trener Michał Probierz wiedział od kilku tygodni. Spowodowane to było moją sytuacją rodzinną, a trener oraz klub wykazali się wielkim zrozumieniem wobec mojej osoby. Chciałbym im za to serdecznie podziękować. W ostatnich dniach otrzymałem telefon od trenera Tomasza Kaczmarka, który zaproponował mi miejsce w swoim sztabie. Są kluby, którym się nie odmawia i bardzo cieszę się ze swojego powrotu do Lechii - mówi Kalkowski, który posiada najwyższą licencję trenerską UEFA Pro.
Przypomnijmy, że aktualnie w sztabie szkoleniowym trenera Tomasza Kaczmarka pozostają także: Tomasz Byszko, Jarosław Bieniuk, trener bramkarzy Paweł Primel i trener przygotowania fizycznego Damian Korba.

18 Górnik Łęczna 6 0 2 4 3:13 2
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-08-29