Kapitan Lechii chwali nową pozycję

mad, jag.
18 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Maciej Makuszewski cieszy się ze zmiany pozycji. Uważa, że dzięki temu jest bardziej obecny w grze Lechii. Na zdjęciu w pojedynku z byłym obrońcą biało-zielonych, Rafałem Kosznikiem. Maciej Makuszewski cieszy się ze zmiany pozycji. Uważa, że dzięki temu jest bardziej obecny w grze Lechii. Na zdjęciu w pojedynku z byłym obrońcą biało-zielonych, Rafałem Kosznikiem.

Thomas von Heesen nakłada na Macieja Makuszewskiego coraz bardziej odpowiedzialne zadania. Od razu po objęciu Lechii temu piłkarzowi przekazał opaskę kapitana. Natomiast teraz szkoleniowiec obsadził nominalnego skrzydłowego na "10", czyli na pozycji, na której wymaga się kreowania akcji ofensywnych i strzelania goli. 26-latek zaliczył w dwóch ostatnich meczach po bramce, w tym na wagę remisu z Górnikiem Zabrze (1:1) i jest bardzo zadowolony z nowej roli. - Mam więcej swobody oraz okazji do rozegrania piłki i do walki - mówi pomocnik.

REMIS LECHII Z GÓRNIKIEM ZABRZE - PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ ZDJĘCIA, OCEŃ PIŁKARZY

Na której pozycji Maciej Makuszewski daje od siebie najwięcej Lechii Gdańsk?

Po najlepszym sezonie pod względem skuteczności w polskiej ekstraklasie Maciej Makuszewski długo czekał z kolejnymi trafieniami. W poprzednich rozgrywkach zaliczył ich 6. W obecnych, w lidze trafił do siatki dopiero w 11. kolejce. Jak się okazało odblokował się na dobre. W piątek, w meczu z Górnikiem zaliczył trafienie na 1:1 i zapewnił drużynie punkt.

- Tylko szkoda, że nie było ono zwycięskie. Ale może nie wszystko na raz. Trzeba pracować nad tym, aby wykańczać sytuacje pod bramką rywala. Mamy ku temu możliwości. Do składu wraca Grzesiek Kuświk, więc rywalizacja z przodu będzie jeszcze większa - mówi Makuszewski.
TRENERZY NIE ZADOWOLENI PO REMISIE W GDAŃSKU. VON HEESEN O DRUGIEJ POŁOWIE: CIĄGNĘŁA SIĘ JAK GUMA DO ŻUCIA

Piłkarz zaczął strzelać, gdy rozpoczął drugą setkę występów w ekstraklasie na nowej pozycji. W 11. kolejce, przez ostatnie pół godziny meczu w Białymstoku Maciek sprawdził się na pozycji nr 10. Spisał się znakomicie. W tym okresie Lechia strzeliła Jagiellonii trzy gole, a "Maki" zdobył tego na 2:0.

- "10" jest fajną pozycją. Już wcześniej trener dawał mi znać, że mogę na niej zagrać. Nie ukrywam, że chciałbym na niej zostać, ponieważ mam więcej swobody, okazji do rozegrania piłki i do walki - ocenia pomocnik Lechii.
Jednak czy zostanie na niej na dłużej? Przed nim w tej roli Thomas von Heesen sprawdzał innych skrzydłowych: Michała MakaMilosa Krasicia. Te próby to odpowiedź na słabą dyspozycję Sebastiana MiliBruno Nazario, a także na pomysł z Piotrem Wiśniewskim na "8". Poprzednim niemieckiego szkoleniowca na posadzie trenera Lechii, Jerzy Brzęczek to tych piłkarzy widział głównie na pozycji nr 10.

W koncepcji obecnego trenera Makuszewski nie tylko pozbawił Milę opaski kapitana, ale wypełnia po nim lukę także na boisku. Przeciwko Górnikowi popularny "Maki" za napastnikiem był ustawiony już przez cały mecz.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Lechia nie uniknęła jednak arytmii z poprzednich meczów. Różnica była tylko taka, że przeciwko Zagłębiu i Jagiellonii miała lepsze drugie połowy, a w piątek chwalić ją można było tylko za grę do przerwy.

- Myślę, że dysproporcja pojawiła się dlatego, ponieważ piłkarze Górnika wiedzieli, że gramy lepiej w drugiej połowie. Tymczasem my pokazaliśmy się świetnie w pierwszej. A później graliśmy tak, jak było można. Rywale stanęli całą drużyną w okolicach 16. metra i czekali na to, co zrobimy. Niestety nie mogliśmy się przebić przez obronę Górnika. Mieliśmy jakieś sytuacje, ale nie było ich tak dużo i tylu dobrych co przed przerwą - uważa pomocnik.
PESZKO DO PREZYDENTA: CELUJEMY W TRÓJKĘ

O tym, że Lechia nie wygrała trzeciego meczu z rzędu przesądził brak skuteczności. Były bowiem sytuacje, aby i Górnik otrzymał bagaż trzech goli, jaki biało-zieloni aplikowali dwóch poprzednim rywalom.

- W pierwszej połowie bardzo mocno nakręciliśmy tempo. Ruszyliśmy na rywala i pokazaliśmy fajny futbol. Każdy z nas szedł jak do pożaru. Dlatego też mieliśmy sporo sytuacji pod bramką gości. Szkoda, że w 2. minucie Gerson nie wykorzystał okazji do zdobycia gola. Gdyby nie podawał, a uderzał na bramkę to mecz potoczyłby się inaczej. Później przypadkowo straciliśmy gola, gdyż piłka, pomimo tego, że zaplątała się Maćkowi Korzymowi w nogach, to i tak znalazła się w siatce. Wtedy zaczęliśmy gonić wynik, udało się strzelić na 1:1, ale i tak mogliśmy przegrywać po karnym na koniec połowy. Graliśmy dobrze, a i tak mieliśmy farta, że był remis - relacjonuje "Maki".

Jedyna dogodna sytuacja Lechii do zdobycia bramki w drugiej połowie meczu z Górnikiem.

Poza golem na wagę remisu z Górnikiem piłkarz być może oszczędzić Lechii konieczność gry w "10". Gdy w pierwszej połowie sędzia zastanawiał się, jak ocenić faul Adama Buksy, Makuszewski ruszył zdecydowanie w obronie młodszego kolegi i starł się z... Romanem Gergelem. Po meczu Leszek Ojrzyński oceniał, że arbiter powinien pokazać czerwoną kartkę. Kapitan Lechii widział to zajście inaczej.

- Jestem ostatnio spokojny, ale wtedy padło parę niecenzuralnych słów pod moim adresem z ust Gergela. Do tego cała drużyny Górnika obiegła sędziego i domagała się drugiej żółtej kartki dla Adama Buksy. Sytuacja była śmieszna, ponieważ on w ogóle nie dotknął rywala i był pierwszy przy piłce. Ja zareagowałem na te wszystkie słowa. Gram u siebie i nie ma żadnego odpuszczania. W konsekwencji dostaliśmy z Gergelem po żółtej kartce i tyle - tłumaczy Makuszewski.
Jako że było to drugie tego typu upomnienie dla Maćka, może spokojnie przygotowywać się do następnej kolejki, gdyż przymusowa pauza następuje po 4 żółtej kartce. 25 października w... Mielcu Lechia z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

- Trzeba dobrze się przygotować do tego spotkania. Mamy na to kilka dni więcej, ponieważ zagramy w niedzielę. Wraca Kuświk, więc będziemy mogli wszyscy razem walczyć o trzy punkty. Gdy byłem piłkarzem Wigier Suwałki to grałem w Mielcu, więc tamto boisko nie jest mi obce - przypomina Makuszewski.

16 Lech Poznań 12 1 3 8 10:21 6

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-10-19

Wyniki 12 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Korona Kielce 0:1 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 2:2 (1:1)
  • Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 3:2 (2:1)

• Następny (2)

Wywiady , telewizje , medale , obietnice 1-szo majowe. wyników brak. Makuch , weź się do roboty. Kapitanem jesteś. Skoro drużyna? (o ile tą bandę kopaczy można nazwać drużyną) gra padake to TY jesteś winien. Nie trener. Ty na boisku odpowiadasz za zespół. Nie potrafisz ? Oddaj opaskę. I dopóki Kibice bedą na Was psioczyć i mięsem rzucać nie udzielaj się w mediach. Trenuj i mobilizuj grajków. To Twoje zadanie jako kapitana.Gracie w końcu dla Nas.

• 54 38

• Widać...

... że w piłkę nie grałeś nigdy.

• 10 16

• Makuszewski w zasadzie to robi na boisku dużo wiatru z którego praktycznie bardzo mało jest pożytku. W ostatnim meczu Haraslin rozprowadził grę, którą zakończył Makuszewski ale to był jego obowiązek. Gdyby tego nie strzelił byłby antybohaterem. Makusewski ma grać a nie gadać, gestykulować, padać na murawę wymuszając rzuty wolne. Kapitan tak nie gra.

• 2 3

• następny złotousty się produkuje

obiecanki cacanki
    Co innego w butnych zapowiedziach zawodników
    i pismaków-docentów od piłki kopanej.
    Co innego na boisku - kopacze turlają szmaciankę w swoim niewyżyłowanym nadmiernie tempie.
    To chyba już tak 4 rok ?
    Wkurza mnie robienie przez włodarzy klubu wała z kibiców . Pokaż co umiesz na boisku jeden z drugim a nie piej o pucharach, zdobyciu mistrza, drodze do reprezentacji... i takie tam kocopoły.
    Tymczasem niespodziewanie jakaś NIeciecza siedzi na plecach !!!
    Szkoda tego pięknego stadionu...

• 41 20

• Makuszewski Macieju:

Grasz jak grasz, raz dobrze, raz gorzej ale jedno jest pewno - do Lechii pasujesz, udowodniłeś to. Powodzenia oby jak najdłużej.

• 57 14

• Ciagle cos chwala, ciagle czyms sie podniecaja...

kupuja hurtowo gwiazdeczki, a na boisku padaka. W tym syfie, to nawet Messi z Ronaldo nic nie pomoga. Kiedys kupowalem karnet, rzecz swieta, dzisiaj nie dam sie juz na to nabrac. Dopoki gwiazdeczki nie zrozumieja, ze to nie jest kolejny klubik, tylko Wielka Lechia, to ja to chromole. Moze jak za dawnych czasow...tylko wpi***ol na treningu, wtedy zaczna biegac i walczyc.

• 42 16

• Maki i co z tego wynika , że masz więcej swobody (1)

Grasz jak grałeś i nie ściemniaj.

• 34 18

• Potraficie tylko ściemniać

• 8 6

• Niestety Lechia nadal rozczarowuje..... (3)

Pomimo tego , że Lechia z ogona ligowej tabeli chwilowo przeniosła się na ósmą pozycję , jej gra nadal jest bardzo rozczarowująca . Nasza drużyna nie potrafi zagrać pełnych 90 minut meczu na równym i dobrym poziomie . Najlepszym tego przykładem była druga połowa meczu z Górnikiem . Poza tym w Lechii nadal brakuje dobrych napastników . Buksa to kompletne dno . Kuświk musi mieć innego zmiennika . Lukas Haraslin gra coraz lepiej , ale brakuje mu jeszcze siły fizycznej i doświadczenia w sytuacjach podbramkowych . W sumie drużyna Lechii niczym się nie wyróżnia w szarzyźnie polskiej ekstraklasy . Jej gra jest tak samo bezbarwna i nudna , jak większości pozostałych zespołów . Nawet trener Heesen nie ukrywa swojego rozczarowania tym , co prezentują gdańscy zawodnicy . W tym sezonie przestałem chodzić na mecze na gdańskiej Arenie . Nawet oglądając mecze Lechii w telewizji z trudem wytrzymuję do ostatniego gwizdka sędziego . Tego , co prezentuje Lechia , po prostu nie chce się oglądać .

• 41 43

• To po co oglądasz nikt ci nie każe lepiej pooglądaj sobie mam talent i nie pie...l głupot.