Wiadomości

Maciej Rosołek: Arka Gdynia zasługuje na ekstraklasę. Liczę, że pomogę awansować

Arka Gdynia

Maciej Rosołek został wypożyczony do Arki Gdynia z klubu mistrza Polski - Legii Warszawa.
Maciej Rosołek został wypożyczony do Arki Gdynia z klubu mistrza Polski - Legii Warszawa. fot. Stanisław Wrzosek/Arka Gdynia

- Liczę, że przyczynię się do powrotu Arki Gdynia do ekstraklasy, bo na to ona zasługuje. I liga to świetne miejsce, żeby się ograć i przygotować do regularnej gry na najwyższym szczeblu. Uważam, że człowiek musi czasem wychodzić ze strefy komfortu, aby się nie usypiać i cały czas rozwijać - mówi nam Maciej Rosołek. 19-letni napastnik trafił do żółto-niebieskich na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa i po sezonie zamierza ponownie walczyć o miejsce w składzie mistrzów Polski. W piątek, 22 stycznia o godzinie 15 sprawdzi się w drugim springu w nowych barwach, tym razem przeciwko Pogoni w Szczecinie.Arka Gdynia zacznie rok od Pucharu Polski. Wyznaczono terminJacek Główczyński: Jakie wrażenia po pierwszym sparingu w barwach Arki Gdynia, w którym pokonaliście Gryfa Wejherowo 4:0?

Maciej Rosołek: W porządku. Na pewno przeciwnik nie był najbardziej wymagający, ale uważam, że swoją robotę wykonałem. Co prawda nie strzeliłem gola, ale uczestniczyłem w każdej bramkowej akcji. Miałem asystę bądź asystę drugiego stopnia. To jest czas na zgrywanie się z chłopakami, poznawanie swoich charakterystyk piłkarskich i myślę, że z występu na występ będzie jeszcze lepiej.

Biznesmen z Gdyni nowym akcjonariuszem Arki Gdynia. Jest też obrońca z HolandiiMi najbardziej spodobała się akcja z 67. minuty, która co prawda nie przyniosła gola, ale była najbardziej widowiskowa w tym meczu, gdyż wymieniliście kilka szybkich podań na jeden kontakt przed polem karnym, a następnie było pogranie w pole karne. To jest zapowiedź, że Arka wiosną i w ataku pozycyjnym może być kreatywna?

Na pewno. Trener zostawia nam wolną rękę, jeśli chodzi o kreatywność. W Legii Warszawa miałem okazję grać z bardzo szybko myślącymi i bardzo dobrze wyszkolonymi technicznie piłkarzami, stąd często pokazywaliśmy taką właśnie grę. Osobiście bardzo ją lubię i liczę, że tak właśnie będziemy grać w Arce.

Luis Valcarce Vidal z Hiszpanii w Arce Gdynia. Piłkarskie cvChristian Aleman to chyba dobry partner do takiej gry? Na plus Ekwadorczyka trzeba zaliczyć także to, że nie przestraszył się zimy?

Przed meczem się śmialiśmy, że pewnie pierwszy raz w życiu widział taką zimę i przyszło mu grać po kostki w śniegu. Ale rzeczywiście pokazał sporą jakość. Jego styl przypomina mi grę Luquinhasa z Legii. Właśnie z nim w Warszawie grałem dużo akcji na jeden kontakt i myślę, że w Arce taką grę możemy prowadzić wspólnie z Christianem.

Wspomniał pan o zimie. To chyba największa zmiana między Arką a Legią w okresie przygotowawczym?

No tak. Koledzy z Legii są teraz w Dubaju. Ja dawno w takich warunkach nie przygotowywałem się do rundy, ale uważam, że i z takich sytuacji można wyciągnąć fajne rzeczy, zdobywać nowe doświadczenie. Uważam, że człowiek musi czasem wychodzić ze strefy komfortu, aby się nie usypiać i cały czas rozwijać.

Arka Gdynia - Gryf Wejherowo 4:0 - relacja z pierwszego sparingu 2021 rokuJeśli chodzi o intensywności i jakość treningu są pewnie też różnice między Legią i Arką?

Nie będę ściemniał, że nie. Są różnice. W Arce mamy początek przygotowań, a zatem jest praca nad podbudową tlenową i z tego przechodzi się do doszlifowania gry, zagadnień taktycznych. Z Legii, z tego co pamiętam, nie skupiano się na czysto biegowych parametrach. Nacisk był kładziony na małe gry, operowaniem piłki na małej przestrzeni. Jest na pewno przeskok, jeśli chodzi o szybkość gry czy myślenia na boisku.

Czyli muszę zapytać wprost. Po co to panu było? Przejście z mistrza Polski do I ligi to tylko chęć wyjścia ze wspomnianej przez pana strefy komfortu?

Wychodzenie ze strefy komfortu na pewno. Drugim powodem było poszukanie większej możliwości gry niż to miało miejsce w Legii. Jestem w takim wieku, że aby się rozwijać, muszę jak najwięcej grać. Dlatego uznałem, że Arka zagwarantuje mi odpowiednie ogranie, zdobycie doświadczenia. Ponadto myślę, że lepiej będzie zejść z ekstraklasy do I ligi, aby mierzyć się z podobnymi wyzwaniami, jakie są w Warszawie. Tam się gra zawsze o 1. miejsce, a każdy mecz trzeba wygrać. Presja jest bardzo duża. To samo jest w Arce. Chcemy wrócić do ekstraklasy, bić się o czołowe lokaty, a każda porażka będzie uznana za rozczarowanie. Uważam, że to pod względem mentalnym będzie dla mnie lepsze od tego niż miałbym zostać w ekstraklasie i grać w niej z jakąś drużyną o utrzymanie. Zresztą historia wielu młodych zawodników z ostatnich lat pokazała, że I liga to świetne miejsce, żeby się ograć i przygotować do regularnej gry na najwyższym szczeblu.

Juliusz Letniowski zostanie w Arce Gdynia, Mateusz Młyński podpisał kontrakt z Wisłą KrakówGdyby Arka awansowała do ekstraklasy, może pan zostać w Gdyni dłużej niż tylko do czerwca?

Nie. W planach było tylko wypożyczenie na pół roku. Po sezonie wracam do Legii. Pewnie z nią pojadę na przedsezonowe zgrupowanie. Liczę, że dzięki doświadczeniu zdobytemu w Arce wrócę do Warszawy z większą mocą i będę miał jeszcze bardziej realne szanse na to, aby być tam w pierwszej drużynie.

Mówiąc pół żartem pół serio, gdyby trener Czesław Michniewicz widział jak w sparingu z Gryfem współpracował pan w ataku z wyższym od siebie partnerem, to może już teraz zestawiłby pana w ataku Legii z Tomasem Pekhartem?

Rzeczywiście, można powiedzieć, że kolejny piłkarz przy Rosołku się rozwija. Mateusz Żebrowski nie ma aż takich parametrów fizycznych jak Tomas, ale grało nam się dobrze.

Ile i na czym zarobi Arka Gdynia, gdy Mateusz Młyński odejdzie już zimą?Przychodził pan do Arki z opinią napastnika, ale także piłkarza, który może zagrać na boku pomocy. Czy ustawienie z pierwszego sparingu sygnalizuje, że będzie grał pan w ataku, a Arka wystawiać będzie dwóch napastników?

Wydaje się, że tak, choć trener ma różne koncepcje. Ja nigdy nie ukrywałem, że uważam się za wszechstronnego piłkarza, gdyż mogę zagrać też na skrzydłach i na pozycji numer 10. Jednak mówiłem też zawsze, że najlepiej czuję się na "9". Dlatego w Arce z przyjemnością grać będę w ataku, ale najważniejsza jest pomoc drużynie, aby miała największą korzyść z mojej obecności na boisku.

W sparingu z Gryfem pracował pan na bramki Żebrowskiego. Czy z ręką na sercu może pan powiedzieć, że asysty kolegów cieszą pan bardzo, czy jednak jak rasowy napastnik przyzna pan, że piłkarz na tej pozycji rozliczany jest przede wszystkim z goli?

Bramki są ważne, bo przyszedłem do Arki, by ich trochę strzelić. Jednak najważniejsze jest, jak już mówiłem, zdobywanie doświadczenia, a przyjdzie ono za sprawą dobrych meczów. Będę się cieszył jak wygrywać będzie drużyna. Z drugiej strony jak są takie mecze jak z Gryfem, gdy strzelamy 4 bramki, przy każdej jestem blisko, ale żadnej nie zdobywam, to musi być lekki niedosyt.

Oliwier Zych był w cyklu Sport Talent Trojmiasto.pl. Obecnie wychowanek SI Arka Gdynia gra w Aston VillaJakie statystyki sprawią, że na koniec sezonu uzna pan, że pobyt w Arce był udany?

Ciężkie pytanie. Jeśli chodzi o siebie, to jestem bardzo wymagający. Zwracam uwagę nie tylko na gole, ale także na poziom własnej gry i wyniki drużyny. Zapamiętałem to co mówi trener Aleksandar Vuković, że to nie indywidualności budują drużynę, a drużyna kreuje indywidualności. Dlatego na razie o planowanej liczbie goli czy asyst w Arce nie będę mówić otwarcie. Umówmy się na wywiad po sezonie, a wtedy powiem, czy swoje cele zrealizowałem.

Życzę, aby te plany zostały przekroczone. Na koniec zapytam, co może pan ze swojej strony obiecać kibicom Arki?

Na pewno będę dawał na boisku z siebie wszystko. Liczę, że przyczynię się do powrotu Arki Gdynia do ekstraklasy, bo na to ona zasługuje.

Nie żyje piłkarz z Jedenastki 80-lecia Arki GdyniaZIMOWE RUCHY TRANSFEROWE ARKI GDYNIA W SEZONIE 2020/21:


Przyszli:
 • Haris Memić (paszport: Holandia, pozycja obrońca, poprzedni klub: Bytovia, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2021 z opcją przedłużenia)
 • Luis Valcarce Vidal (Hiszpania, obrońca/skrzydłowy, bez klubu, 30.06.2022 z opcją przedłużenia)
 • Fabian Hiszpański (obrońca/skrzydłowy, KKS 1925 Kalisz, 30.06.2022 z opcją przedłużenia o rok)
 • Paweł Sasin (obrońca, Górnik Łęczna, 30.06.2022)
 • Maciej Rosołek (napastnik, Legia Warszawa, wypożyczenie do 30.06.2021)
 • Christian Aleman (Ekwador, ofensywny pomocnik, Guayaquil City FC, Ekwador, 30.06.2022)
 • Dariusz Marzec (I trener, Stal Mielec, 30.06.2021 z opcją przedłużenia o rok)
 • Dawid Musiał (trener przygotowania motorycznego, Sandecja Nowy Sącz)
 • Janusz Świerad (asystent pierwszego trenera, Stal Mielec)

Mogą przyjść:
 • Łukasz Wolsztyński (napastnik, Górnik Zabrze, wolny transfer)
 • Daniel Ściślak (pomocnik, Górnik Zabrze, wypożyczenie)

Odeszli:
 • Maciej Jankowski (napastnik, Stal Mielec)
 • Bartosz Boniecki (skrzydłowy, Błękitni Stargard po skróceniu wypożyczenia z Pogoni Szczecin)
 • Bartosz Kwiecień (obrońca, skrócenie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok)
 • Andrzej Witan (bramkarz, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, nowy klub Olimpia Elbląg)
 • Adam Marciniak (obrońca, ŁKS Łódź, transfer definitywny)
 • Ireneusz Mamrot (I trener, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
 • Adrian Siemieniec (asystent pierwszego trenera)
 • Łukasz Radzimiński (trenerem przygotowania motorycznego i diagnostyki)

Mogą odejść:
 • Mateusz Młyński (pomocnik, Wisła Kraków, podpisał kontrakt od 1.07.2021)
 • Szymon Dreweniak (pomocnik, zainteresowany klub: Odra Opole)
 • Jakub Wawszczyk (obrońca, rozwiązanie kontraktu lub wypożyczenie)

Arka Gdynia - pełna kadra pierwszej drużyny

Opinie (81) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Opinia wyróżniona

  Niech gra chłopak,przynajmniej jest konkretny. Czarno na białym,ma robote do wykonania i wraca. (5)

  Piłka przy nodze nie przeszkadza,nie odskakuje nie odbija się od sęków itp. Jest po prostu dobry i widać jakość. Jeśli zrobi to co mówi to bedzie miał szacunek u kibiców nawet jak zagra tylko runde w Arce.

  • 65 14

  • jeżeli piłka przeszkadza przy nodze piłkarzowi to powinien poszukac innej roboty (2)

   • 4 2

   • No to nikt by tam nie grał w tej arce

    • 3 4

   • Niestety ale w Arce to norma z kilkoma wyjątkami

    Taki obecny Siemaszko,Drewniak,Wolsztyński i inni to aby poprawnie przyjąć piłkę potrzebują trzech kontaktów z piłką, że o biegu z piłką nawet nie wspomnę, a zagranie bez przyjęcia? Kosmos...

    • 5 4

  • Taki mało tłuściutki ten rosołek, oczka mu się schowały.

   • 3 10

  • Kaperowanie

   To TY go "znalazłeś" ? "Ciekawe ? Dajmy szanse !! Grali "kelnerzy" z meksyku ,Niderlandów , i "całej byłej Jugosławi" Grali "snajperzy " z III Ligii / Grał "król" strzelców - to może on !!!

   • 0 0

 • Żółto - niebieski S. (3)

  barwy klubu
  barwy miasta

  • 42 30

  • (2)

   Ufo atakuję ! Uwaga kosmita znowu nadaje z marsa , mamy dzisiaj możliwości odbioru IP kosmity ,

   • 9 17

   • Nie nie, on ma na myśli S. jak Sosnowiec. (1)

    Dajcie mu spokój i tak ma daleko do Gdyni.

    • 6 6

    • To napewno kominiorz z sandomierza

     • 4 4

 • Marzenia (1)

  Nawet na bardzo słabą Polską ligę ten skład jest za słaby na awans !

  • 27 37

  • Za słaba, to jest twoja wyobraźnia

   mówiąc wprost płytką masz wyobraźnie

   • 17 8

 • Panie Macieju - dlaczego wg Pana Arka "zasługuje"? (4)

  Zasługuje się na EK wygrywaniem spotkań i zdobywaniem punktów.
  Na poziomie ekstraklasowym Arka tego nie potrafiła - od czasu kiedy pozbyto się Ojrzyńskiego.
  Czy Arka zasługuje to się okaże na koniec tego sezonu.

  • 17 16

  • Kazdy sezon jest inny (1)

   Wiec dlaczego nie ?
   Nowa drużyna nowe możliwości.
   Zobaczymy co to będzie.

   • 9 5

   • Też mam nadzieję, że Arka zasłuży.

    Na razie zamiast "zasługuje", powinno być "da z siebie wszystko żeby zasłużyć".

    • 6 2

  • Latego że tego ten legancko tego ten gra co nie.

   Maciej

   • 2 2

  • Ojrzynski tez ledwo sie utrzymal ,jak pamietam. Druga sprawa , czy wszystko wiemy dlaczego.

   • 5 1

 • Opinia wyróżniona

  Po to z Legii Rosołek przyszedł (2)

  żeby pomóc w awansie.. bo przecież nie po to, żeby pomóc w utrzymaniu.. o utrzymaniu w 1-lidze, to myślą, tylko mało rozgarnięci

  • 33 7

  • przyszedl bo jest z agencji kolakowskiego a w legii nie ma szans na gre a wlasciciel chce zarobic wiec musi gdzies grac (1)

   • 6 6

   • A tłuk pancerny nie rozumie, marzy mu się ekstraklasa.

    Kasa Rysiu kasa.

    • 4 7

 • Za dobry na Arkę. Nie ma z kim pograć. (2)

  • 15 32

  • To prawda ale może Ekwadorczyk to zmieni...

   • 3 2

  • Przecież wyraźnie mówi że dobrze mu się gra z Żebrowskim i nowym Ekwadorczykiem

   Może coś z tego będzie.

   • 7 3

 • Oczywiście że Arka zasługuje na Ekstraklasę. (7)

  Ale klub a zespół to dwie różne sprawy. Mam obawy czy ten zespół stać na awans. Jest w nim zbyt wielu przeciętnych albo nawet słabych zawodników, ściągniętych tylko dlatego że są zawodnikami KFM.
  Kilku piłkarzy umie grać w piłkę ale jest wielką niewiadomą-Hiszpan nie miał pół roku klubu ale CV jak na 1 ligę polską ma imponujące, podobnie jak Aleman który nie wiadomo jak się odnajdzie w Europie. Czy dziadek Sasin się nie posypie? 90 % piłkarzy w jego wieku już skończyło karierę.
  Moim zdaniem błędem było pożegnanie się z Marciniakiem i Jankowskim-to osłabienie nie tylko sportowe ale i osłabienie szatni.
  A Rosołek-moim zdaniem będzie wzmocnieniem Arki ale nie sądzę że jest to gracz na poziom Legii-więc dla mnie wcale niewykluczone że w wypadku gdyby jednak awans udało się zrobić(baraże są realne) to zostanie ponownie wypożyczony do Arki.

  • 10 15

  • Masz obawy odnośnie awansu? (4)

   i piszesz, że Arka ma (Twoim zdaniem) "przeciętnych albo nawet słabych zawodników"?
   - W każdym zespole 1-ligowym znaleźć można przeciętnych albo i nawet słabych zawodników, bo tak wygląda właśnie 1Liga! A Ty zapewne chciałbyś, już "dziś" widzieć w Arce "głośne" Nazwiska.. Nie!! na głośne Nazwiska przyjdzie czas dopiero po awansie.

   • 11 6

   • Ale nie każdy zespół 1ligowy ma za cel awans do Ekstraklasy (3)

    Żeby awansować jednak trzeba się czymś wyróżniać. ŁkS i Termalica mają dużo lepsze zespoły i raczej to one awansują bezpośrednio.
    Zostają baraże-ale to też trochę loteria.

    • 8 4

    • A ja Ci mówię... (2)

     że ŁKS nie zajmie miejsca premiowanego bezpośrednim awansem! bo...
     1) stadion ŁKS-u będzie gotowy dopiero w 2022 roku
     2) ŁKS już zrozumiał (w swoich 5-ostatnich meczach rundy jesiennej) że nie podskoczy czołowym drużynom 1-ligi ze swoim składem.. a punkty ŁKS nabił głównie z dolną połową tabeli i dlatego jest (na razie) tak wysoko.

     • 6 5

     • jezeli droga stadionu idziesz to arka nie ma zadnego wiec awans chyba tylko do e-klasy tenisowej (1)

      • 4 6

      • prymitywno-prostacki wpis...

       zapewne mało rozumnego 'dzieciaka'

       • 1 1

  • Jezeli twoim zdaniem .....

   Pozbycie sie w koncu Marciniaka i Jankowskiego bylo bledem to ja Tobie serdecznie dziekuje za twoje uwagi .

   • 8 6

  • Chłopie a co Marciniak prezentował??Jeździec bez głowy taka prawda. O 4 lata za późno go wy....li

   • 3 3

 • arka zasluguje na co?buahahaha (6)

  Przez lata zapracowali i zasluguja tylko na jedno,smietnik historii.To juz sie zaczelo,niebawem kolejny spadek.Klątwa trwa wiec cieszcie sie 1 ligą póki jeszcze jest.Nie wiecej niż trzy lata i witaj 2 ligo.

  • 13 34

  • chory z nienawiści w akcji... żenada (4)

   • 11 7

   • Bo to z niemieckiego miasteczka. (3)

    Niemiecki właściciel i niemieckie bękarty jako kibice.

    • 11 5

    • (2)

     Może i niemiecki właściciel was nawet z Kambodży nie chcą

     • 4 7

     • (1)

      To tak samo jak ze sponsorami,nikt nie chce się utożsamiać z najbardziej skorumpowanym klubem w Polsce

      • 4 8

      • "Nieskorumpowany" klub niech wypatruje drugiego Nikosia.. to może wtedy w Pucharach zagracie

       • 6 4

  • Tak tak jo jo

   Ta sama gadka od x lat a Arka dalej sobie radzi. Ale co się dziwić ze zakompleksiony beton, fan klubu z oszukana data założenia i grającego na wynajętym stadionie musi się wyżyć na Polakach.

   • 0 0

 • Opinia wyróżniona

  Racja, chłopie, to wal bramy bez litości (1)

  • 17 7

  • Liczymy na gole.

   Zdobywaj bramki i zwyciężajmy.

   • 1 0

 • (7)

  Trzeba pamietac to ze gdyby nie glupi pomysl rudego
  To Arka by dalej byla w extraklapie

  • 20 7

  • znowu stoliki reki i inne walki na nic was bezdomni ne stac (6)

   • 4 5

   • bezdomny sie odezwał (5)

    który nie ma pojęcia, że właścicielami stadionów w Polsce są Miasta.. a nie jakaś tam lechia, czy jakiś tam bałtyk

    • 12 4

    • jasne jasne napewno tez nie bylo reki siemaszki, korupcji kcania z gorki jetescie bezdomni i tyle (4)

     • 4 5

     • bezdomny w Trójmieście jest tylko Bałtyk.. pojmij to kicańcu (1)

      • 5 3

      • Tylko arka jest bezdomna sorry ma korty zapomnialem

       • 1 1

     • Ty a czemu Bałtyk dał wam walkowera ?

      Jak " walczyliście" o awans do drugiej ligi z Elaną 3 walkowery mieliście .
      Że niby nie można zoorganizować meczu .
      I co i nico . Jeśli chcielibyście zdobyć punkty na boisku to trzeba było o nie powalczyć na boisku nie przy stoliku .
      Można było zagrać w Gdańsku ale nie 9 pkt z kapelusza i Elana nie awansowała .

      • 3 0

     • Aha ciekawe

      Raz Siemaszko ręka strzelił i wielkie halo ale jak Jojko sobie piłkę do bramki wrzucił to pamiętasz?

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

07.03 (nd) godz.14:30 Puszcza Niepołomice typuj bez publiczności ARKA Gdynia
13.03 (sob) godz.12:40 ARKA Gdynia typuj bez publiczności Górnik Łęczna
20.03 (sob) godz.12:40 Miedź Legnica typuj ARKA Gdynia
28.03 (nd) godz.12:40 ARKA Gdynia typuj Bruk-Bet Termalica Nieciecza
03.04 (sob) godz.18:00 GKS Tychy typuj ARKA Gdynia
02.03 (wt) godz.17:30 Puszcza Niepołomice 2:5 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!
26.02 (pt) godz.16:00 ARKA Gdynia 1:0 bez publiczności GKS 1962 Jastrzębie LIVE!
16.02 (wt) godz.18:00 ARKA Gdynia 2:1 bez publiczności Górnik Łęczna LIVE!
12.12.2020 (sob) godz.14:00 ARKA Gdynia 1:1 bez publiczności Chrobry Głogów LIVE!
06.12.2020 (nd) godz.12:40 Radomiak Radom 0:0 bez publiczności ARKA Gdynia LIVE!

Aktualna tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 13 4 1 31:9 43
2 ŁKS Łódź 18 11 2 5 38:21 35
3 Górnik Łęczna 18 10 5 3 28:13 35
4 GKS Tychy 18 9 6 3 27:15 33
5 ARKA GDYNIA 18 9 5 4 27:14 32
6 Radomiak Radom 18 8 7 3 23:14 31
7 Miedź Legnica 18 7 6 5 31:25 27
8 Odra Opole 17 7 4 6 17:21 25
9 Widzew Łódź 17 6 5 6 16:19 23
10 Chrobry Głogów 18 6 5 7 24:28 23
11 Puszcza Niepołomice 18 6 5 7 18:22 23
12 Korona Kielce 18 6 4 8 15:24 22
13 Stomil Olsztyn 18 5 5 8 18:24 20
14 Sandecja Nowy Sącz 18 4 4 10 16:29 16
15 GKS 1962 Jastrzębie 18 5 1 12 16:31 16
16 GKS Bełchatów 18 4 4 10 13:23 14
17 Zagłębie Sosnowiec 18 3 3 12 15:25 12
18 Resovia 18 3 3 12 12:28 12

Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.

Wyniki 18 kolejki:

 • ARKA GDYNIA - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (1:0)
 • Apklan Resovia - Puszcza Niepołomice 2:1 (2:1)
 • Widzew Łódź - Radomiak 1:1 (0:1)
 • ŁKS Łódź - Odra Opole 2:1 (2:0)
 • Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1:2 (1:1)
 • Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
 • GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:2 (0:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
 • Korona Kielce - Chrobry Głogów 2:2 (1:1)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 07.03.2021 godz. 14:30

Puszcza Niepołomice
:
ARKA Gdynia
mecz ligowy

Jak typują inni

1

18%

30 typowań

x

10%

16 typowań

2

72%

118 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Miś Brązuś 22 49 72.7%
2. Witold Stasiewski 22 44 68.2%
3. Ryszard Kupidura 22 44 68.2%
4. Michal Golab 22 44 68.2%
5. Tomasz Bobkowski 22 44 63.6%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane