Mądre książki

9 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
W wiele spięć podbramkowych obfitował ostatni mecz ekstraklasy tej jesieni przy ul. Zamenhofa. Niestety, futbolistki TKKF Checz Gdynia zeszły z boiska pokonane, i to przez beniaminka rozgrywek, Zryw Książki 1:2 (1:1). Honorową bramkę dla miejscowych zdobyła w 40 minucie Małgorzata Stefaniak. Gole dla przyjezdnych uzyskały: Anna Szczepaniak z karnego w 20 min i Anna Błażejewska w 78.

Już w drugiej minucie Szczepaniak znalazla się sam na sam z Iwoną Koprowską, ale gdyńska bramkarka wyszła obronną ręką z opresji. W odpowiedzi groźnie strzelała Stefaniak. Zryw wywalczył jedenastkę po faulu Urszuli Milewskiej. W ostatnich dziesięciu minutach bramkę rywalek ostrzeliwała Marta Stachowska. To jej strzał w 40 min dobijała Stefaniak. Tuż przed przerwą młodzieżowa reprezentantka Polski sama powinna wpisać się na listę snajperek, gdyż była pięć metrów przed pustą bramką.

Drugą połowę ponownie mocnym uderzeniem rozpoczęły zawodniczki z Książek. Strzał Błażejewskiej sprawdził wytrzymałość gdyńskiej poprzeczki. W 56 min prowadzenie dla gospodyń mogła zdobyć Anna Nowacka. Nasza rozgrywająca ładnie strzeliła głową, ale na posterunku była Joanna Płonowska, która w przerwie zastąpiła w bramce Zrywu Ewelinę Puchowską.

Wynik meczu został ustalony w 78 min. Błażejewska popędziła sama na gdyńską bramkę niemal przez pół boiska, gdyż wślizgiem nie trafiła w piłkę ostatnia defensywna zapora Checzy, Magdalena Miłosz.
Trzeba oddać miejscowym, że w końcówce spotkania ambitnie nacierały, ale przyjezdne umiejętnie zwalniały grę. Krzysztof Krzyżykowski, pamiętając, że dla jego podopiecznych był to trzeci ligowy mecz w ciągu tygodnia, dokonał m.in. dwóch zmian taktycznych.

Checz - Zryw 1:2
CHECZ: Koprowska - Rosołowska (81 Orłowska), Miłosz, Milewska (65 Walaszkowska), Pierzga, Dorosławska, Woszczyna (81 Piotrowska), Nowacka, Samp, Stachowska, Stefaniak.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Czarni Sosnowiec - Warta Poznań 6:1, Savena Warszawa - Stilon Gorzów 0:1, AZS Wrocław - RKP Rybnik 10:0, Medyk Konin - Rolnik Biedrzychowice 4:0; mecze zaległe: Zryw - AZS 0:2, Czarni - Savena 2:0.

1. Czarni 7 21 37-3
2. AZS 7 21 35-4
3. Warta 8 18 18-15
4. Stilon 8 18 15-10
5. Zryw 8 13 15-11
6. Medyk 8 10 13-18
7. CHECZ 8 9 20-19
8. Savena 7 3 5-25