Lechia pokonana trzeci raz z rzędu

23 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Michał Mak (z piłką) już w 6. minucie został wyrzucony z boiska. Cracovia po przerwie rozbiła broniącą się w "10" Lechię. Rejestr bramkowy otworzył gol Denissa Rakelsa. Michał Mak (z piłką) już w 6. minucie został wyrzucony z boiska. Cracovia po przerwie rozbiła broniącą się w "10" Lechię. Rejestr bramkowy otworzył gol Denissa Rakelsa.

Piłkarze Lechii przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:3 (0:0). Zadanie gospodarzom ułatwił Michał Mak, który już w 6. minucie został wyrzucony z boiska za próbę kopnięcia w twarz byłego gdańskiego piłkarza - Deleu. W osłabieniu biało-zieloni grali bardzo bojaźliwie. Praktycznie ograniczali się wyłącznie do obrony, ale i ta taktyka nie uchroniła ich przed dotkliwą porażką. W trzecim kolejnym meczu podopieczni Thomasa von Heesena zainkasowali trzy gole i po raz trzeci z rzędu w ekstraklasie zeszli z murawy pokonani.

29 Sandomierski - 26 Deleu, 21 Wołąkiewicz, 24 Polczak, 44 Jaroszyński - 5 Covilo, 27 Budziński - 92 Rakels, 10 Cetnarski, 67 Kapustka - 62 Jendrisek
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Myrmus, Winkler
50 Marić - 41 Stolarski, 35 Gerson, 2 Janicki, 29 Marković - 16 Borysiuk, 4 Kovacević - 11 Makuszewski, 6 Mila, 21 Peszko - 9 Mak
  • 60' 44 Jaroszyński Zmiany 23 Zeidler
  • 77' 67 Kapustka Zmiany 96 Wdowiak
  • 86' 96 Rakels Zmiany 32 Szewczyk
  • 69' 11 Makuszewski Zmiany 3 Wawrzyniak
  • 84' 6 Mila Zmiany 30 Kuświk
  • 59' Rakels
  • 70' Cetnarski
  • 84' Jendrisek
  • 9' Polczak
  • 67' Covilo
  • 80' Marković
  • 6' Mak

Takiego trzęsienia w "11" Lechii pomiędzy kolejkami dawno nie było. W porównaniu z wyjściowym składem z Chorzowa wśród podstawowych graczy utrzymało się tylko 7 piłkarzy, nie brakuje także przesunięć na poszczególnych pozycjach
Do podstawowego składu Lechii wrócił Mila (LECHIA), dla którego będzie to pierwszy mecz w wyjściowej "11" od 28 sierpnia, czyli ostatniego spotkania, w którym na trenerskiej ławce gdańszczan siedział trener Brzęczek

TRENER LECHII PRZEZNAJE, ŻE SEBASTIAN MILA ZASKOCZYŁ GO FORMĄ
niespodzianki wśród skrajnych obrońców, na ławkę trafili rutyniarze Wojtkowiak i Wawrzyniak, a do gry wchodzą Stolarski (LECHIA) i Marković (LECHIA). Nie można wykluczyć, że ci piłkarze bardziej pasują von Heesenowi do trenowanego w trakcie przerwy na reprezentacje ustawienia 1-3-5-2

SPRAWDŹ, DLACZEGO VON HEESEN PRZYGOTOWYWAŁ SPECJALNĄ TAKTYKĘ W DEFENSYWIE NA CRACOVIĘ

na ławkę trafił też najskuteczniejszy napastnik Kuświk, w przedmeczowym ustawieniu w ataku rozpisany jest Mak
komplet rezerwowych Lechii: 1 Budziłek, 23 Wojtkowiak, 3 Wawrzyniak, 22 Maloca, 8 Łukasik, 7 Krasić, 30 Kuświk
trener Zieliński w porównaniu z kolejką sprzed dwóch tygodni, gdy Cracovia pokonała u siebie Śląsk 4:1, w "11" wymienił dwóch piłkarzy, a jedna zmiana wymuszona jest pauzą za karki Dąbrowskiego
w "11" Cracovii dwaj byli piłkarze Lechii: Deleu (CRACOVIA) i Wołąkiewicz (CRACOVIA) oraz jeden Arki - Budziński (CRACOVIA)
rezerwowi Cracovii: 80 Pilarz, 3 Sretenović, 9 Zjawiński, 23 Zeidler, 25 Rymaniak, 32 Szewczyk, 96 Wdowiak

piłkarze na prezentacji, Lechia na biało-zielono, Cracovia w błękitnych koszulkach i czarnych spodenkach, mimo że do "11" wrócił Mila to kapitanem pozostaje Makuszewski
stały obrazek na wyjazdowych meczach Lechii, sektor gości pusty, to kwestia kary nałożonej przez Ekstraklasę SA
1'
od środka rozpoczęła Cracovia
2'
Lechia czeka na rywali na swojej połowie
4'
strzał nad poprzeczką Jendriska po dośrodkowaniu Jaroszyńskiego
6'
zbyt mocne podanie w ataku gospodarzy i piłkę przejął Marić (LECHIA)
czerwona kartka
6'
Mak (LECHIA) otrzymał czerwoną kartkę. Niesportowe zachowanie skrzydłowego. Przewrócił się razem z Deleu, a po chwili próbował kopnąć Brazylijczyka. Nie ma znaczenia, że nie trafił w twarz rywala. W takich sytuacjach sędzia karze za sam zamiar
7'
nic nie pomagają protesty Maka, musi opuścić boisko, Lechia gra w "10"
9'
Żółtą kartką został ukarany Polczak (CRACOVIA) po faulu na Makuszewskim
9'
dla Polczaka (CRACOVIA) to 4 żółta kartka, w następnej kolejce kapitan Cracovii nie zagra, a będą to derby Krakowa
10'
Marković (LECHIA) zablokował dośrodkowania Rakelsa (CRACOVIA), róg dla gospodarzy
11'
bez zagrożenia dla Lechii po kornerze Cracovii
12'
wulgarne skandowanie miejscowych, gości nie ma
14'
mecz toczy się głównie w środku boiska bądź na połowie Lechii
15'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
16'
Cracovia coraz dalej od własnej bramki stara się odbierać piłkę Lechii, robi to już na gdańskiej połowie
17'
strzał Rakelsa (CRACOVIA) nad bramką Lechii
17'
znów wulgarnie z trybun
18'
strzał z dystansu Borysiuka (LECHIA), piłka nieznacznie przeszła nad poprzeczką
19'
Stolarski (LECHIA) ucierpiał w starciu z Covilo (CRACOVIA)
20'
dla Stolarskiego (LECHIA) to ważny mecz, gdyż jest wychowankiem Wisły, prawy obrońca może kontynuować grę
21'
Marić (LECHIA) doskonale na róg sparował piłkę po strzale głową Covilo (CRACOVIA)
22'
dośrodkowanie Jendriska z rogu w boczną siatkę
22'
sędzia upomina Covila (CRACOVIA), który tym razem faulował Makuszewskiego (LECHIA)
24'
znów "Arka Gdynia" z trybun, miejscowi kibice pozdrawiają swoje "zgody", mają czas, bo na boisku niewiele się dzieje
24'
Makuszewski (LECHIA) domaga się zdecydowanej interwencji sędziego, bo znów jest faulowany, tym razem przy wyprowadzaniu piłki przewrócił go Deleu (CRACOVIA)
26'
dośrodkowanie z wolnego Mili (LECHIA) w pole karne, ale tam do piłki nie doskoczył żaden z jego kolegów
28'
obrońcy Lechii nie pozwolili na strzał Kapustce
30'
obraz gry bez zmian, Cracovia w ataku pozycyjnym, Lechia cofnięta całą drużyną na swoją połowę
30'
Gerson (LECHIA) dobrze główkował po dośrodkowaniu Covilo (CRACOVIA), ważne, że się nie pomylił, bo skakało do piłki także dwóch rywali
32'
niecelny strzał Rakelsa (CRACOVIA)
33'
Stolarski (LECHIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Kapustki (CRACOVIA)
34'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Covilo (CRACOVIA)
34'
pomocy medycznej potrzebuje Makuszewski (LECHIA), Maciek mocno haruje dzisiaj w defensywie
38'
Jendrisek (CRACOVIA) po podaniu Budzińskiego (CRACOVIA) wyszedł sam na sam z Mariciem (LECHIA), ale kopnął piłkę obok bramki
38'
wśród kibiców jest selekcjoner Adam Nawałka

HISTORYCZNY MECZ REPREZENTACJI DLA LECHII
40'
strzał Cetnarskiego (CRACOVIA) z dystansu nad bramką
41'
Lechia głęboko cofnięta przed atakiem pozycyjnym Cracovii, gdy rywale zaczynają akcję ofensywę nawet żadnego gdańszczanina nie ma w środkowym kole
42'
po starciu z Gersonem (LECHIA) przewócił się w polu karnym Rakels (CRACOVIA), sędzia puścił grę, choć gospodarze domagali się karnego
43'
Marić (LECHIA) odbił piłkę przed siebie po uderzeniu z dystansu Jaroszyńskiego (CRACOVIA). Całe szczęście, że nikogo z rywali nie było na dobitkę
44'
po dośrodkowaniu z wolnego Cetnarskiego (CRACOVIA) niecelnie główkował Covilo (CRACOVIA)
45'
Rakels (CRACOVIA) wywalczył róg
45'
zamieszanie w "16" Lechii po dośrodkowaniu Cetnarskiego (CRACOVIA) z rogu
45'
minuta doliczona
45+1
zablokowany strzał Deleu (CRACOVIA) przez Markovicia (LECHIA), kolejny róg
45+1
tym razem bez zagrożenia dla Lechii po wrzutce z rogu Cetnarskiego (CRACOVIA)
45+1
Jeszcze jeden atak gospodarzy, Deleu (CRACOVIA) nie zdążył zamknąć akcji
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI W KRAKOWIE
Mecz ustawiła sytuacja z 6. minuty, gdy za próbę kopnięcia w twarz Deleu (CRACOVIA) z boiska został wyrzucony Mak (LECHIA). Grając w "10", Lechia ogranicza się do obrony. Przewaga w posiadaniu piłki Cracovii jest miażdżąca (78:22%). Gospodarze aż 14 razy strzelali na bramkę, ale na razie mają na kiepsko wyregulowane celowniki. Marić (LECHIA) najbardziej musiał wykazać się przy strzale głową Covilo (CRACOVIA). Natomiast broniąc uderzenie z dystansu Jaroszyńskiego (CRACOVIA) popełnił błąd bez żadnych konsekwencji. I były to na razie dwa jedyne celne uderzenia gospodarzy. Najlepszą okazję dla Cracovii zmarnował zaś Jendrisek (CRACOVIA), który spudłował w pojedynku sam na sam z bramkarzem.
Lechia, schowana za podwójną gardą, odgryzła się tylko raz. Z dystansu nieznacznie niecelnie strzelał Borysiuk (LECHIA).
w przerwie nie zaszły żadne zmiany w składach
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
odkąd zszedł z boiska Mak (LECHIA), "najwyżej" ustawionym piłkarzem Lechii jest Mila (LECHIA)
48'
rykoszet po strzale Covilo (CRACOVIA), róg dla gospodarzy
48'
piękna parada Maricia (LECHIA), bramkarz złapał piłkę po strzale głową Covilo (CRACOVIA). Z rogu dośrodkował Budziński (CRACOVIA)
49'
Gerson (LECHIA) na róg wybił piłkę spod nóg Jendriska
49'
tym razem bez zagrożenia dla Lechii po rogu Budzińskiego (CRACOVIA)
50'
zaczyna padać śnieg
52'
Lechia najczęściej ustawiona 4-4-1 w obrębie 20-30 metrów od własnego pola karnego
52'
a gdy jest potrzeba to boczni pomocnicy wchodzą do linii obrony i wtedy tworzy ją aż 6 piłkarzy
54'
indywidualna akcja Mili (LECHIA) zakończona celny strzałem sprzed pola karnego. Sandomierki nie mógł dać się zaskoczyć, bo piłka skierowana w środek bramki
55'
szybka odpowiedź gospodarzy, Marić (LECHIA) obronił strzał Kapustki (CRACOVIA), to też nie było zbyt mocne kopnięcie piłki
56'
niecelny strzał z dystansu Kapustki (CRACOVIA)
58'
Marić (LECHIA) odbił piłkę po strzale z dystansu Jaroszyńskiego (CRACOVIA)
59'
Cracovia chyba uznała, że w tłoku, który zaczyna się robić przed bramką Lechii, metodą na gola może być rykoszet, stąd coraz więcej strzałów sprzed "16"
60'
coraz mocniejszy śnieg, ale murawa nadal zielona
59'
[1:0] CRACOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rakels. Budziński zagrał piłkę między stoperów Lechii. Strzelał Kapustka. Marić odbił piłkę, ale nikt nie pilnował Łotysza, który dobijał na pustą bramkę. To już 8. gol Rakelsa w tym sezonie
60'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jaroszyński, w jego miejsce wchodzi Zeidler.
62'
na spalonym Jendrisek (CRACOVIA)
63'
rajd Peszki (LECHIA), minął dwóch obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił w Sandomierski (CRACOVIA), będzie jeszcze róg
63'
niecelny strzał głową Stlarskiego po wrzutce z rogu Mili (LECHIA)
64'
zamieszanie w polu karnym Lechii po akcji Deleu (CRACOVIA), ostatecznie Brazylijczyk został na spalonym i sędzia przerwał grę
67'
Żółtą kartką został ukarany Covilo (CRACOVIA) po faulu na Makuszewskim
68'
Makuszewski (LECHIA) oddaje opaskę Mili (LECHIA), sam utykając schodzi z boiska
69'
LECHIA przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Wawrzyniak.
69'
na boisku mamy dwóch lewych obrońców: Wawrzyniaka (LECHIA) i Markovicia (LECHIA)
70'
[2:0] CRACOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Cetnarski. Mimo dwóch lewych obrońców właśnie z tego sektora boiska z woleja uderzył Cetnarski. Wrzucał Zeidler. Chyba Marić mógł wychodzić i próbować przejąć piłkę po tym dośrodkowaniu
73'
Sandomierski (CRACOVIA) złapał piłkę po jednej z nielicznych w tym spotkaniu akcji ofensywnych Lechii
74'
i szybka odpowiedź, z drugiej strony boiska musiał interweniować Marić (LECHIA)
75'
pomocy medycznej wymaga Covilo (CRACOVIA)
76'
Zeidler (CRACOVIA) tym razem znów z lewej strony wrzucał, ale dużo gorzej niż przy golu Cetnarskiego (CRACOVIA), piłka wyszła poza bramkę
77'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapustka, w jego miejsce wchodzi Wdowiak.
78'
Cracovia zmierza po piątą z rzędu wygraną na własnym boisku na ekstraklasie, a Lechia po trzecią ligową porażkę z rzędu
80'
Żółtą kartką został ukarany Marković (LECHIA).
81'
Peszko (LECHIA) wywalczył róg
82'
przepychanki w narożniku boiska między Markoviciem (LECHIA), a Deleu (CRACOVIA), wcześniej faulował Covilo (CRACOVIA)
83'
Sandomierski (CRACOVIA) wybił piłkę po ostrym dośrodkowaniu Peszki (LECHIA)
84'
[3:0] CRACOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jendrisek. Po dośrodkowaniu Zeidlera Jendrisek główkował w plecy Janickiego, a po chwili uderzył odbitą piłkę z 6. metra. Marić puścił piłkę, mimo że uderzona została w środek bramki
84'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
85'
triumfujące śpiewy kibiców Cracovii
86'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rakels, w jego miejsce wchodzi Szewczyk.
89'
3 minuty doliczone
90'
Cracovia już nie forsuje tempa, Lechia spróbowała zaatakować, ale nie zagroziła bramce Sandomierskiego (CRACOVIA)
90+2
Gerson (LECHIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Deleu (CRACOVIA)
90+2
kolejny róg, tym razem Wawrzyniak (LECHIA) zablokował dośrodkowanie
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA 0:3
W drugiej połowie stało się to co właściwie było nieuniknione przy takim nastawieniu. Lechia, grając w "10", cofnęła się bardzo głęboko. Przy 0:0 nawet nie próbowała kontrować. Odpowiedni impuls nie poszedł też z ławki trenerskiej. Przy 0:1 wprowadzono obrońcę za pomocnika, co nie stanowiło zachęty do gry o remis. Napastnik na boisko wszedł przy 0:3, a z trzeciej zmiany szkoleniowiec gdańszczan w ogóle nie skorzystał.

16 Górnik Zabrze 16 1 8 7 16:25 10

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

* Przed rundą wiosenną Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za opóźnienia związane z uregulowaniem zobowiązań finansowych

Tabela wprowadzona: 2015-11-23

Wyniki 16 kolejki

• Cracovia - LECHIA GDAŃSK 3:0 (0:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Piast Gliwice 3:5 (2:3)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
  • Górnik Łęczna - Ruch Chorzów 0:3 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 1:2 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:2 (0:1)

Opinie (432) ponad 10 zablokowanych

• Gdzie nasza Lechia..prawdziwa Lechia nie ta wykupiona przez Niemców i zniszczona przez pana Piekarskiego i Mandziare (15)

Mam wrażenie, ze z tego klubu nic nie bedzie,a co gorsza nic nie miało byc. Nierealne jest miec takich zawodnikow i grac taka padlinę. W niedziele gramy z Lechem, który w czwartek wieczorem gra w Lizbonie w LE wraca 6h samolotem w piatek i w sobote jadą na wyjazd do Gdanska oprócz tego maja 2x wiecej meczy niż my w nogach, jeśli taki mecz wtopimy to uważam, ze należy paru osobom w klubie pokazać gdzie ich miejsce i ze czas wykradania pieniążków z klubu juz sie skończył