Gerson we wtorek wraca do Lechii

Rafał Sumowski
26 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Gerson (z prawej) po tygodniach rehabilitacji w Brazylii, wróci do Gdańska. Trener Jerzy Brzęczek liczy na to, że stoper będzie zdrowy i będzie mógł skupić się na odbudowie formy. Póki co, z kadry na najbliższy mecz wypadł szkoleniowcowi Maciej Makuszewski (nr 11), Gerson (z prawej) po tygodniach rehabilitacji w Brazylii, wróci do Gdańska. Trener Jerzy Brzęczek liczy na to, że stoper będzie zdrowy i będzie mógł skupić się na odbudowie formy. Póki co, z kadry na najbliższy mecz wypadł szkoleniowcowi Maciej Makuszewski (nr 11),

Maciej Makuszewski z powodu kontuzji nie zagra w piątkowym meczu Lechii Gdańsk z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jego miejsce w "18" może zająć Adam Buksa, który wyleczył uraz z początku sezonu. Przewlekłe problemy z kolanem nie przeszkodzą w występie Rafałowi Janickiemu. Od wtorku pole manewru w gdańskiej defensywie powinno się zwiększyć. Tego dnia z Brazylii do Gdańska przyleci Gerson, który w ojczyźnie dochodził do pełni sił po operacji barku. - Nasz sztab medyczny będzie musiał go dokładnie przebadać, ale wierzę, że jest profesjonalistą i niczym złym nas nie zaskoczy - ocenia trener Jerzy Brzęczek.

Po pierwszym zwycięstwie w ekstraklasie piłkarze Lechii szykują się do wyjazdowego spotkania z Podbeskidziem. Jak zapowiada trener Jerzy Brzęczek, biało-zieloni będą chcieli tam pójść za ciosem i rozpocząć serię zwycięstw.

LECHIA W KOŃCU WYGRAŁA W EKSTRAKLASIE

Będą jednak musieli sobie radzić bez Macieja Makuszewskiego. Skrzydłowy w tym sezonie za wyjątkiem inauguracyjnego spotkania z Cracovią, każdy ligowy mecz rozpoczynał w wyjściowym składzie. W ostatnim spotkani z Górnikiem Łęczna opuścił boisko już w przerwie oddając plac gry Piotrowi Wiśniewskiemu. W piątek nie zobaczymy go nawet na ławce rezerwowych.

MILA I WIŚNIEWSKI CHCĄ GRAĆ RAZEM W JEDENASTCE

- Niestety, Maciek nabawił się urazu i dołączył tym samym do Grzegorza Wojtkowiaka, którego po meczu z Wisłą czekają jeszcze około dwa tygodnie przerwy. Nie wiemy jeszcze o jak długiej absencji należy mówić w wypadku Makuszewskiego, ale na kilka dni na pewno będzie wyłączony z treningów - wyjaśnia szkoleniowiec.
Są też jednak dobre wiadomości. Do dyspozycji trenera Brzęczka będzie Rafał Janicki. Stoper, który w minionym tygodniu przedłużył umowę z gdańskim klubem, opuścił boisko w meczu z Górnikiem Łęczna już w 41. minucie. "Kazek" od dłuższego czasu narzeka na problemy z kolanem i wydawało się, że zabraknie go w Bielsku-Białej.

JANICKI PODPISAŁ KONTRAKT Z LECHIĄ DO 2020 ROKU

- W dłuższej perspektywie o stan jego kolana powinni wypowiadać się lekarze. Na najbliższy mecz Rafał będzie jednak do mojej dyspozycji - potwierdza Brzęczek.
Absencja Janickiego byłaby sporym problemem, gdyż wciąż poza treningami jest Gerson. Brazylijczyk przechodzi rehabilitację po operacji barku w ojczyźnie. Już we wtorek ma jednak pojawić się w Gdańsku.

- Trudno się spodziewać, by był od razu gotowy do gry w lidze. Nasz sztab medyczny będzie musiał go dokładnie przebadać. Leczył się u siebie, więc nie mieliśmy go na bieżąco pod bezpośrednią obserwacją. Wierzę, że jest profesjonalistą i niczym złym nas nie zaskoczy - mówi szkoleniowiec biało-zielonych.
O ile powrót Gersona do walki o meczową osiemnastkę to jeszcze kwestia czasu, już teraz może o tym myśleć Adam Buksa. Zanim 19-latek doznał urazu w meczu 3. kolejki przeciwko Pogoni Szczecin, trzykrotnie wychodził w pierwszym składzie na pozycji "9". Wobec absencji Makuszewskiego, może być jednak przymierzany na skrzydło tak jak w przedsezonowych sparingach.

Gotowość do gry w ekstraklasie zgłasza także nieobecny ostatni w meczowej kadrze Michał Mak. Skrzydłowy z dobrej strony zaprezentował się w poprzednim spotkaniu III-ligowych rezerw, w którym zdobył dwa gole.

Opinie (51) 5 zablokowanych

• Gerson jak najszybciej do pierwszej 11! (3)

• 147 3

• pytanie czy to będzie ten sam Gerson... (2)

• 18 2

• (1)

Biały raczej nie będzie

• 5 0

• Ale gruby i bez fomry owszem

• 2 1

• Brak Makuszewskiego to raczej wzmocnienie. (4)

• 92 37

• To chyba jakas sciema? (1)

Ja mam wrazenie, ze tacy zawodnicy jak Mila i Makuszewski (z czasem moze nastepni?) na wlasne zyczenie prosza trenra o wymuszona przerwe pod pretekstem kontuzji, zeby podciagnac swoja forme! Wstyd im jak sie prezentuja i staraja sie podciagnac w treningach

• 15 2

• Mila rządzi Brzęczkiem i pozuje na lidera druzyny, dla mnie stał się w tym śmieszny.

• 0 1

• czy napewno kontuzja? chyba jakas sciema!!! (1)

czy tylko ja to widzialem? chwile po straconej bramce (1:1) Mila mial pretensje do Makuszewskiego o to ze nie przypilnowal zawodnika Gornika ktory dosrodkowywal. Mila i Makuszewski zamienili ze soba jeszcze kilka slow na odleglosc (widac bylo ze nie do konca byly one przyjemne) pare minut pozniej skonczyla sie pierwsza polowa, Makuszewski szybkim krokiem (jako pierwszy poszedl do szatni!!!) z niezbyt zadowolona mina!!! Na druga polowe juz nie wyszedl!!! Wszystko to wydaje sie grubymi nicmi szyte!!! jak dla mnie oczywiscie.

• 11 0

• To wreszcie zrozumieli że jak zawodnik chory to wysyła się go do lekarza a nie do grania w rezerwach?

• 1 1

• Mak do pierwszej jedynastki ! (2)

Makuszewski i tak ostatnio nic nie gra

• 101 10

• jeden i drugi na razie bez użyteczny (1)

wpuścić Bukse i Haraslima

• 18 4

• Chłop strzelił 3 fuksiarskie bramki (chwała mu za to) a wyrasta na jakiegoś Messiego

Buksa to co innego...ładne dwie budy...i pech

• 1 2

• nareszcie dobra wiadomosc!

Oby forma Gersona byla taka jak przed kontuzja.W kazdym razie jest brazylijczyk to mocne ogniwo obrony.Czas na pierwsze 3 punkty na wyjezdzie.Aby tak sie stalo,trzeba bedzie pokazac charakter i wole walki.Powodzenia!

• 77 3

• Gerson jest bardzo dobry ale najpierw musi się przygotować do sezonu bo bardzo długo nie grał przez kontuzje (1)

Do pierwszego składu to moim zdaniem najwcześniej za 3 tygodnie

• 50 6

• Przygotowanie?!?!?

Patrzac jak zawodnicy sa przygotowani do sezonu to Gerson napewno nie bedzie gorszy!!! Pozdrawiam Bialo-zielonych Kibicow

• 3 2

• Jeździec bez głowy (1)

• 12 34

• Dokladnie tak jak wyzej.Jak nikt go nie atakuje to jest dobry a jak druzyna atakuje a Lechia sie broni to ten biedny chlopiec nie wie gdzie jest pilka.Strasznie przereklamowany.Teraz zanim dojdzie do tzw formy to bedzie listopad.

• 8 19

• Gerson za Janickiego,Stolarski za Wojtkowiaka,Mak za Makuszewskiego (8)

I bialo-zielony walec rusza w gore tabeli.

• 54 20

• po twoich zmianach to chyba w dół

• 11 9

• szok

Czy oglądasz mecze na czarno białym ekranie? Stolarski najgorszy w meczu z Górnikiem. Może za 2 lata będzie lepszy, ale nie od Wojtkowiaka

• 7 5

• (3)

Gerson i Wojtkowiak obok Janickiego, Stolarski na wypożyczenie, Mak od początku, Makuszewski na zmianę jak Maczek opadnie z sił

• 2 6

• Wojtkowiak musi mieć zmiennika bo często łapie kontuzje (2)