Lechia pokonała Pogoń w Szczecinie

10 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Spokój i precyzyjny strzał w długi róg bramki Pogoni Zaura Sadajewa ustalił wynik meczu w Szczecinie. Napastnik czekał na trafienie w T-Mobile Ekstraklasie 620 minut. Spokój i precyzyjny strzał w długi róg bramki Pogoni Zaura Sadajewa ustalił wynik meczu w Szczecinie. Napastnik czekał na trafienie w T-Mobile Ekstraklasie 620 minut.

Po 307 minutach bez bramki Lechii w ekstraklasie tę niemoc przełamał Maciej Makuszewski. Jeszcze przed przerwą poprawił drugi piłkarz wypożyczony zimą z Tereka Grozny, Zaur Sadajew. Tym samym gdańscy piłkarze pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:0 (2:0), odnoszą pierwsze zwycięstwo w rundzie finałowej. Martwi jedynie stan defensywy, zwłaszcza obsada centrum tej formacji. Z kontuzją z boiska zszedł Krzysztof Bąk, czwartą żółtą kartkę, oznaczającą przymusową pauzę w następnej kolejce, otrzymał Jarosław Bieniuk, a przecież jeszcze przed tym spotkaniem do rezerw odesłany został Sebastian Madera.

Janukiewicz – Frączczak, Dąbrowski, Golla, Lewandowski – Małecki, Popara, Murawski, Akahoshi, Murayama - Robak
Sędziowie: Przybył (Kluczbork), Sapela, Boniek
Widzów: 6894
M. Bąk - Deleu, Pietrowski, K. Bąk, Leković - Dawidowicz, Vranjes - Makuszewski, Wiśniewski, Grzelczak - Sadajew
  • 41' Popara Zmiany Rogalski
  • 46' Murayama Zmiany Kun
  • 71' Małecki Zmiany Walski
Zmiany Zmiany
  • 19' K. Bąk Zmiany Bieniuk
  • 75' Makuszewski Zmiany Frankowski
Bramki Bramki
  • 33' Makuszewski
  • 38' Sadajew
  • 40' Popara
  • 45' Murayama
  • 83' Robak
  • 89' Rogalski
Kartki Kartki
  • 27' Pietrowski
  • 36' Deleu
  • 45+1 M. Bąk
  • 73' Bieniuk

W tygodniu trener Moniz odsunął od pierwszego składu Sebastiana Maderę, który trenuje obecnie z rezerwami Lechii. Tym samym skomplikował sobie życie w kwestii obsady środka defensywy.
Za kartki pauzuje dodatkowo Rafał Janicki, dlatego tuż przed M. Bąkiem (LECHIA) zagrają K. Bąk (LECHIA) oraz Dawidowicz (LECHIA).
Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia Jarosław Przybył, który był rozjemcą m.in. w finałowym starciu Pucharu Polski na Stadionie Narodowy. Lechii i Pogoni w tym sezonie jednak nie sędziował.
Pogoń nie przegrała u siebie w 10 ostatnich meczach
Na środku obrony jednak Pietrowski (LECHIA), Dawidowicz (LECHIA) w pomocy
1'
Lechia zaczyna mecz
1'
Wrzutka na Sadajewa (LECHIA), ale bez zagrożenia dla defensywy gospodarzy
2'
Murawski (POGOŃ) na prawą stronę pola karnego do Frączaka, ale za mocno
2'
Tylko zwycięstwo - skandują fani Pogoni
3'
Robak (POGOŃ) wychodzi do podania, ale jest na spalonym. Inaczej znalazłby się sam na sam z M. Bąkiem (LECHIA).
4'
Dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale piłka wychodzi za linię końcową.
4'
Wiśniewski (LECHIA) stara się dograć piłkę w pole karne do Sadajewa (LECHIA), ale ta zatrzymuje się na obrońcach Pogoni
5'
Akahoshi (POGOŃ) na spalonym
6'
Akahoshi (POGOŃ) dośrodkowuje w pole karne do Dąbrowskiego (POGOŃ), ten przyjmuje piłkę, uderza prawą nogą, ale pięknie broni M. Bąk (LECHIA), a futbolówka trafia jeszcze w skłupek
7'
Robak (POGOŃ) dostaje piłkę na 11. metrze zatrzymuje go jednak ofiarna interwencja Pietrowskiego (LECHIA)
9'
Drybling Grzelczaka (LECHIA), pomocnik wbiega w pole karne, strzela prawą nogą... zbyt lekko i niecelnie
10'
Akahoshi (POGOŃ) zabawił się na prawym skrzydle z Dawidowiczem (LECHIA), a w rezultacie został sfaulowany przez Lekovicia (LECHIA)
11'
Akahoshi (POGOŃ) dośrodkowuje, Golla (POGOŃ) dochodzi do strzału głową, ale piłka przelatuje nad bramką
kontuzja
11'
Robak (POGOŃ) fauluje K. Bąka (LECHIA), ten nie może podnieść się z murawy. Miejmy nadzieję, że to jednak niegroźny uraz
12'
K. Bąk (LECHIA) ma problemy, aby zejść za linię boczną, ale w końcu mu się udaje. Na jego twarzy widać grymas bólu
15'
Kolejne faule, tym razem na Dawidowiczu (LECHIA) i Grzelczaku (LECHIA)
15'
K. Bąk (LECHIA) już na boisku, ale wciąż kuleje
16'
K. Bąk (LECHIA) kopnął piłkę i pokazuje, że potrzebuje zmianę
17'
Lechia wciąż nie może przedostać się pozycyjnym atakiem pod pole karne Pogoni
19'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza K. Bąk, w jego miejsce wchodzi Bieniuk.
19'
Dla Bieniuka (LECHIA) to pierwszy mecz od 22 marca i występu przeciwko Lechowi Poznań. Zagrał wówczas całe spotkanie.
20'
Vranjes (LECHIA), Sadajew (LECHIA) i strata...
21'
Małecki (POGOŃ) dośrodkowuje, M. Bąk (LECHIA) łapie piłkę
22'
Po wejściu Bieniuka (LECHIA), razem z nim na środku obrony Dawidowicz (LECHIA), a Pietrowski (LECHIA) w pomocy
23'
Murawski (POGOŃ) wywalczył rzut rożny
24'
Wiśniewski (LECHIA) wychodzi z kontrą po rożnym, gra klepkę z Grzelczakiem (LECHIA) i w rezultacie jest faulowany. Szansa na dośrodkowanie w pole karne Pogoni
25'
Wiśniewski (LECHIA) dośrodkowuje w pole karne, Dawidowicz (LECHIA) dochodzi do piłki, ale przedłuża ją za linię końcową.
26'
Długie podanie do Makuszewskiego (LECHIA), ale zatrzymują go rywale
27'
Rzut rożny dla Lechii
27'
Wiśniewski (LECHIA) posyła wysoką piłkę w pole karne, ale nic z tego nie wychodzi poza szansą na kontrę dla gospodarzy.
27'
Żółtą kartką został ukarany Pietrowski (LECHIA), który zatrzymał wychodzącego z kontrą Małeckiego.
28'
Akahoshi (POGOŃ) faulowany na ok. 25 m od bramki M. Bąka (LECHIA)
29'
Robak (POGOŃ) strzela z wolnego, ale w piłkarzy Lechii, następnie dośrodkowuje, a sędzia liniowy daje sygnał, że trójka gospodarzy jest na spalonym
31'
Deleu (LECHIA) zagrywa długą piłkę do Sadajewa (LECHIA), a Dąbrowski (POGOŃ) wybija piłkę na róg
31'
Wiśniewski (LECHIA) dośrodkowuje na krótki słupek, ale trafiła na głowę Murawskiego (POGOŃ).
32'
Robak (POGOŃ) podaje, Małecki (POGOŃ) strzela z dystansu. Po rykoszecie od gracze Lechii piłka wychodzi za linię końcową.
32'
Akahoshi (POGOŃ) dośrodkowuje, Vranjes (LECHIA) wybija na kolejny rzut rożny.
33'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makuszewski. Pomocnik wyszedł z kontrą, obrońcy Pogoni nieco go zlekceważyli, a ten wszedł w pole karne i strzelił pod interweniującym Janukiewiczem!
34'
Lechia strzeliła bramkę po 307 minutach posuchy!
35'
Co ciekawe, był to pierwszy celny strzał w tym meczu.
36'
Sadajew (LECHIA) wreszcie utrzymuje się przy piłce, podaje do Vranjesa (LECHIA), ten na lewo do Grzelczaka (LECHIA), wrzutka w pole karne, ale łapie piłkę Janukiewicz (POGOŃ).
w Gdyni rozpoczęła się druga połowa meczu Arka - Dolcan w I lidze, zapraszamy również na relację bezpośrednią z tego spotkania
36'
Strzatł Grzelczaka (LECHIA), broni spokojnie Janukiewicz (POGOŃ).
36'
Żółtą kartką został ukarany Deleu (LECHIA), po faulu na Robaku.
37'
Akahoshi (POGOŃ) dośrodkowuje w pole karne, ale piłka wychodzi za linię końcową.
38'
[0:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sadajew. Długa piłka Bieniuka do Makuszewskiego, ten przepchnął Dąbrowskiego, wbiega w pole karne, Janukiewicz wychodzi, Makuszewski wykłada piłkę na 5. metr do Sadajewa, a ten spokojnie przymierza i trafia do siatki!
39'
To pierwsza bramka Sadajewa (LECHIA) w polskiej ekstraklasie.
39'
Lechia zdominowała Pogoń. Faul na Wiśniewskim (LECHIA), będzie szansa na strzał.
40'
Żółtą kartką został ukarany Popara (POGOŃ), za faul na Wiśniewskim.
41'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Popara, w jego miejsce wchodzi Rogalski.
42'
Vranjes (LECHIA) uderza z wolnego nad bramką.
43'
Kolejny błąd obrony Pogoni, Grzelczak (LECHIA) w polu karnym gospodarzy jednak wypuścił sobie za mocno piłkę, którą złapał Janukiewicz (POGOŃ).
44'
Bieniuk (LECHIA) wybija dośrodkowanie gospodarzy na rzut rożny.
45'
Lechia cofnęła się do obrony, ale Pogoń wciąż bez strzału na bramkę gości.
45'
Żółtą kartką został ukarany Murayama (POGOŃ), za zagranie ręką.
45'
Sędzia doliczył 2 min.
45+1
Żółtą kartką został ukarany M. Bąk (LECHIA), za złe wprowadzenie piłki do gry.
45+2
Małecki (POGOŃ) przepchnął Deleu (LECHIA), wbiega w pole karne, dośrodkowuje, ale na drugą stronę, gdzie nie ma żadnego z jego kolegi.
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Po pierwszym kwadransie, w którym gdańszczanie praktycznie nie mogli opuścić swojej połowy, powoli przejmowali inicjatywę. Aż w końcu w 33. min. Makuszewski (LECHIA) spokojnie wykończył kontratak i strzelił dla biało-zielonych pierwszą od 307 min. bramkę. Poprzedni raz na listę strzelców wpisał się w gdańskim klubie ten sam piłkarz, w 86 min. starcia z Zagłębiem Lubin.
5 min. później w Szczecinie było już 2:0, a pierwszego gola dla Lechii w oficjalnym meczu strzelił Sadajew (LECHIA).
Gdańszczanie obnażyli wszystkie dziury w obronie Pogoni. Jeśli gospodarze nie załatają ich w przerwie wówczas możemy spodziewać się kolejnych bramek dla biało-zielonych.
46'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Murayama, w jego miejsce wchodzi Kun.
46'
Pogoń zaczyna drugą połowę
46'
Szybka akcja gospodarzy, Kun (POGOŃ) w polu karnym, strzela, ale piłka wychodzi na róg.
46'
Akahoshi (POGOŃ) dośrodkowuje, Dąbrowski (POGOŃ) dochodzi do strzału głową, piłka leci do bramki, ale świetną interwencją popisuje się M. Bąk (LECHIA), który jeszcze stopuje dobitkę Dąbrowskiego (POGOŃ).
47'
Leković (LECHIA) strzelał/dośrodkowywał, ale się pośliznął i piłkę spokojnie łapie Janukiewicz (POGOŃ).
48'
Grzelczak (LECHIA) dośrodkowuje po ładnym dryblingu do Sadajewa (LECHIA), ale ten nie potrafi w dobrej sytuacji skierować piłki w stronę bramki.
49'
Wiśniewski (LECHIA) wrzuca z wolnego w pole karne, przedłuża piłkę Dawidowicz (LECHIA), ale ląduje ona w rękach Janukiewicza (POGOŃ).
51'
Robak (POGOŃ) dostaje podanie od Murawskiego (POGOŃ), wbiega w pole karne, strzela, ale dobrze interweniuje M. Bąk (LECHIA).
52'
Deleu (LECHIA) przerzuca piłkę na lewą stronę do Grzelczaka (LECHIA), ten stara się strzelić z narożnika pola karnego, ale piłka wylatuje za linią końcową
53'
Vranjes (LECHIA) faulowany przez Rogalskiego (POGOŃ) i kolejna szansa na dośrodkowanie w pole karne Pogoni.
54'
Sprytne rozegranie wolnego, Wiśniewski (LECHIA) po ziemi podaje do Grzelczaka (LECHIA), ten uderza zaskakująco z półobrotu, ale minimalnie niecelnie.
55'
Dwa z rzędu faule na Wiśniewskim (LECHIA).
56'
Sadajew (LECHIA) drybluje przed polem karnym, wreszcie strzela, ale wysoko nad bramką.
57'
M. Bąk (LECHIA) stopuje kontrę Pogoni.
58'
Vranjes (LECHIA) nic nie robi sobie z obrony Pogoni, dośrodkowuje, ale zbyt lekko i niecelnie
59'
Dwa rożne wykonane przez Akahoshiego (POGOŃ), dwie interwencje obrońców Lechii.
60'
Frączczak faulował Grzelczaka (LECHIA), ucierpiała noga pomocnika biało-zielonych.
62'
Małecki (POGOŃ) próbuje wymusić rzut wolny, uspokaja go Leković (LECHIA).
63'
Pogoń nie schodzi z połowy Lechii.
64'
Rogalski (POGOŃ) strzela sprzed pola karnego, pewna interwencja M. Bąka (LECHIA).
65'
Dośrodkowanie Akahoshiego (POGOŃ) z rożnego, Robak (POGOŃ) dochodzi do strzału głową na 7. metrze, jest sam, ale nie potrafi przymierzyć w bramkę.
66'
Sporo niedokładnej gry w środku pola.
68'
Robak (POGOŃ) dochodzi do piłki wrzuconej w pole karne, ale nie udało się mu jej przyjąć.
69'
Pietrowski (LECHIA) podaje na kontrę do Sadajewa (LECHIA), ten wbiega w pole karne, drybluje, przed Janukiewiczem (POGOŃ), wykłada przed linię bramkową, tam jest... Dąbrowski (POGOŃ), który najpierw kieruje piłkę w stronę bramki, a później wybija ją za linię końcową.
kontuzja
70'
Na boisku leży Makuszewski (LECHIA), któremu udzielana jest pomoc medyczna.
70'
Po rogu dla Lechii piłka w rękach Janukiewicza (POGOŃ).
71'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Małecki, w jego miejsce wchodzi Walski.
72'
Robak (POGOŃ) faulowany przez Bieniuka (LECHIA) w ok. 22 m od bramki Lechii.
73'
Żółtą kartką został ukarany Bieniuk (LECHIA).
73'
A to oznacza pauzę dla obrońcy Lechii w kolejnym meczu.
73'
Rogalski (POGOŃ) uderza mocno z wolnego, broni M. Bąk (LECHIA), ale przed siebie, piłka pod nogami Frączczaka (POGOŃ), strzał, ale po rykoszecie ląduje on na aucie.
75'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Frankowski.
75'
Na stadionie w Szczecinie mecz ogląda 6894 widzów.
77'
Kilka dośrodkowań w pole karne Lechii, ale bez zagrożenia dla bramki M. Bąka (LECHIA).
77'
M. Bąk (LECHIA) wyłapuje dośrodkowanie Walskiego (POGOŃ).
78'
Akahoshi (POGOŃ) gra klepkę z Kunem, ale połapali się w tym obrońcy Lechii
79'
Sadajew (LECHIA) ogrywa obronę Pogoni, wychodzi sam na sam z Janukiewiczem (POGOŃ), podbija piłkę nad bramkarzem gospodarzy, ale ta mija słupek z niewłaściwej strony.
80'
Robak (POGOŃ) w polu karnym, odgrywa piłkę, ale łapie ją M. Bąk (LECHIA).
81'
Kun (POGOŃ) zatrzymany przez Wiśniewskiego (LECHIA) przed polem karnym.
81'
Vranjes (LECHIA) finalizuje akcję z Sadajewem (LECHIA) strzałem sprzed pola karnego, ale wysoko nad bramką.
82'
Sędzia wysyła na trybuny trenera Pogoni, Dariusza Wdowczyka.
83'
Żółtą kartką został ukarany Robak (POGOŃ), także za dyskusje z arbitrem.
83'
Sadajew (LECHIA) wychodzi z kontrą, odgrywa do Grzelczaka (LECHIA), ten zamiast oddać piłkę koledze, strzela sprzed pola karnego, po ziemi, bardzo lekko.
84'
Rogalski (POGOŃ) strzela z wolnego, ale w mur ustawiony przez zawodników Lechii.
86'
Pogoń stara się konstruować akcje, ale bez pomysłu.
88'
Dośrodkowanie Frączczaka (POGOŃ), ale za wysoko dla Walskiego (POGOŃ).
88'
Kontra Lechii, Vranjes (LECHIA) dośrodkowuje zbyt mocno.
89'
Żółtą kartką został ukarany Rogalski (POGOŃ), za faul który popełnił minutę wcześniej na Pietrowskim.
90'
Lechia przeniosła ciężar gry na połowę Pogoni.
90'
Sędzia dolicza 3 min.
90+1
Dąbrowski (POGOŃ) strzela sprzed pola karnego, broni M. Bąk (LECHIA).
90+2
Walski (POGOŃ) również uderza z dystansu, ale obok bramki.
90+2
Akahoshi (POGOŃ) stara się podać w pole karne, ale robi to niecelnie.
90+3
Dośrodkowanie Frączczaka (POGOŃ) i rzut rożny.
90+4
Złe dośrodkowanie
90+4
KONIEC MECZU
Gdańszczanie wygrywają po golach Makuszewskiego (LECHIA) i Sadajewa (LECHIA) z pierwszej połowy i wciąż liczą się w walce o europejskie puchary.

• GRUPA A
  • Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:2)
  • Legia Warszawa - Wisła Kraków 5:0 (3:0)
  • Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
  • Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:0)
  • GRUPA B
  • Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
  • Cracovia - Piast Gliwice 1:5 (0:2)
  • Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:2 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:0 (0:0)

Opinie (131) ponad 10 zablokowanych

• Trzy razy L sie bedzie liczylo w przyszlym sezonie (1)

Ja to wam mowie

• 0 0

• coś Ty taki pewny, pożyjemy zobaczymy ...

• 0 0

• (3)

Z tej mąki coś będzie...

• 108 7

• bedzie bedzie (1)

mam nadzieję że doczekam ligowego meczu LECHII z pełnym stadionem i rozbicie np Lecha przy pełnej widowni