Vistal pokonał mistrzynie Polski

29 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Dobra postawa bramkarki Małgorzaty Gapskiej była kluczowym elementem dla wygranej Vistalu w Lublinie. Dobra postawa bramkarki Małgorzaty Gapskiej była kluczowym elementem dla wygranej Vistalu w Lublinie.

Piłkarki ręczne Vistalu straciły prowadzenie w PGNiG Superlidze, ale to w niedzielny wieczór nie ma większego znaczenia. Najważniejsza wiadomość to zwycięstwo gdynianek na parkiecie mistrzyń Polski! Podopieczne Jensa Steffensena wygrały z MKS Lublin 25:22 (12:10). Kapitalny mecz rozegrała bramkarka Małgorzata Gapska, liderką drużyny była też Iwona Niedźwiedź, która dograła do końca spotkania, mimo że już po kwadransie miała dwie kary na koncie, a w drugiej połowie cenne bramki zdobyła Jessica Quintino, mimo że wcześniej wiele minut spędziła na ławce rezerwowych. Już w 2 października kolejny mecz na szczycie. W hali przy ul. Górskiego stawią się wicemistrzynie kraju.

Gawlik, Dzhukeva - Gęga 1, Majerek 3, Małek 3, Mihdaliova 5, Nestsiaruk 2, Rola 3, Skrzyniarz, 1 Szarawaga, Wojtas 4
Sędziowie: Baranowski (Warszawa), Lemanowicz (Łąck)
Widzów: 1300
Gapska - Kalska 3, Niedźwiedź 5, Galińska 1, Janiszewska 1, Zych 2, Białek, Matyka 2, Quintino 5, Duran, Khouildi 1, Andrzejewska, Kulwińska 5

Małgorzata Gapska przed kamerami Polsat Sport News:
Bardzo mocno nam zależało na tym spotkaniu. I nie tyle chodziło o zdobycie 2 punktów, co chciałyśmy pokazać dobry handaball tak w obronie jak i w ataku. Chodziło o to, aby to tylu zmianach, które dokonały się latem, zaczęło już iskrzyć między nami.

Iwona Niedźwiedź wzmocniła naszą defensywę. Gdy widzę jej ręce uniesione do grupy i reszty dziewczyn to w naszych udanych interwencjach jest właśnie połowa sukcesu tej defensywy.

W Lublinie grałam przez blisko dwa lata. Nadal mecze tutaj nie traktuję jak wyjazdowych. Czuję się tutaj jak w domu. Znam tę halę, kibiców.

mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem
aby utrzymać się na szczycie tabeli Vistal powinien ten mecz wygrać różnicą 4 bramek
po kontuzji do gry wróciła Kulwińska (VISTAL), podobnie jak chora ostatnio Khouildi (VISTAL), ta zawodniczka wejdzie do gry w podstawowej "7", na ławce po raz pierwszy w tym sezonie na ławce inna rekonwalescenta - Andrzejewska (VISTAL)
1'
od środka rozpoczęły gospodynie, które grają w zielono-czarnych strojach, Vistal na żółto-czarno
1'
gospodynie straciły piłkę, a ponadto żółta kartka dla Gęgi (MKS)
2'
dobra obrona Gawlik (MKS) rzutu Matyki
3'
[1:0] Bramkę zdobywa Rola (MKS), dobijając rzut Gęgi, który odbiła Gapska
3'
strata piłki, nie doszło podanie do Kalskiej (VISTAL)
3'
żółta kartka dla Niedźwiedź (VISTAL)
3'
rzut nad bramką Małek (MKS)
3'
gwizdy pod adresem Duran (VISTAL), która niegdyś grała w Lublinie
5'
strata Vistalu w ataku pozycyjnym
5'
rzut Wojtas (MKS) nad poprzeczką
6'
Kulwińska (VISTAL) wywalczyła karnego, kartka dla Wojtas (MKS)
6'
[1:1] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z karnego
7'
żółta karta dla Duran (VISTAL), przypomnijmy, że po trzeciej żółtej sędziowie karać będą drużynę wykluczeniem
wykluczenie
7'
Niedźwiedź (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Wojtas
8'
[2:1] Bramkę zdobywa Rola (MKS) z lewego skrzydła
8'
[3:1] Bramkę zdobywa Wojtas (MKS) po kontrze i wrzutce, atak Vistalu załamał się po niecelnym podaniu do Kulwińskiej
9'
[3:2] Bramkę zdobywa Khouildi (VISTAL).
9'
Wojtas (MKS) rzuciła w słupek
9'
koniec kary w Vistalu
10'
rzut Majerek (MKS) w słupek
10'
Kalska (VISTAL) posłała piłkę do siatki, ale bramki nie ma, gdyż przekroczyła linię szóstego metra
11'
identyczny błąd Szarawagi (MKS), też weszła w pole bramkowe przy rzucie
11'
[3:3] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
wykluczenie
11'
Khouildi (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Wojtas
12'
Gapska (VISTAL) broni w pojedynku sam na sam z Rolą (MKS)
13'
[3:4] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) w osłabieniu, pierwsze prowadzenie gdynianek
13'
kolejna udana interwencja Gapskiej (VISTAL)
13'
Vistal w komplecie
14'
dwa zablokowane rzuty Vistalu _ Niedźwiedź (VISTAL) i Zych (VISTAL)
14'
Wojtas (MKS) blokowała we własnym polu bramkowym, będzie karny dla Vistalu
15'
Gawlik (MKS) obroniła karnego Matyki (VISTAL)!
wykluczenie
15'
Niedźwiedź (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, to już drugie wykluczenie Iwony, po trzecim będzie czerwona kartka
16'
sędziowie odebrali piłkę Vistalowi, uznając grę pasywną
16'
strata Majerek (MKS)
16'
Khouildi (VISTAL) rzuciła piłę do siatki, ale sędziowie bramki nie uznali, gdyż Kulwińska (VISTAL) wbiegła w koło
17'
17'
[3:5] Bramkę zdobywa Quintino, (VISTAL).
18'
[4:5] Bramkę zdobywa Mihdaliova (MKS).
18'
Gawlik (MKS) obroniła rzut Zych (VISTAL)
18'
[5:5] Bramkę zdobywa Mihdaliova (MKS).
wykluczenie
19'
Matyka (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
19'
już 4 kara dla Vistalu, MKS bez żadnego wykluczenia
wykluczenie
19'
Szarawaga (MKS) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Niedźwiedź
20'
[5:6] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
20'
niecelny rzut Wojtas (MKS)
20'
[5:7] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po indywidualnej akcji
21'
Vistal w pełnym składzie, 40 sekund gdynianki w przewadze
czas
21'
Przerwa na żądanie (MKS).
21'
MKS w komplecie
21'
[6:7] Bramkę zdobywa Wojtas (MKS).
22'
[6:8] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
23'
karny dla MKS po faulu Kulwińskiej (VISTAL) na Mihdaliovej (MKS)
23'
Gapska (VISTAL) obroniła karnego Wojtas (MKS)! Te zawodniczki znają się doskonale, grały razem w Gdańsku i... Lublinie
24'
[6:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
24'
[7:9] Bramkę zdobywa Mihdaliova (MKS).
24'
kroki Zych (VISTAL) w ataku
wykluczenie
25'
Zych (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Wojtas
26'
[8:9] Bramkę zdobywa Wojtas (MKS).
26'
po raz pierwszy w tym sezonie na parkiet weszła Andrzejewska (VISTAL), która borykała się z kontuzją barku
czas
26'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
26'
piłkę w ataku straciła Matyka (VISTAL)
26'
Gapska (VISTAL) broni rzut MIhdaliovej
27'
27'
[8:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
27'
ostre starcie Janiszewskiej (VISTAL) z Wojtas (MKS), ale bez kary dla gdynianki
28'
Gapska (VISTAL) złapała piłkę po rzucie Wojtas (MKS)!
28'
bardzo dobry mecz gdyńskiej bramkarki
28'
[8:11] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
wykluczenie
28'
teraz wykluczenie znów gdyńskiej zawodniczki, gdyż 2 minuty sędziowie pokazali trenerowi Vistalu!
29'
[9:11] Bramkę zdobywa Majerek (MKS).
29'
Gawlik (MKS) obroniła rzut Andrzejewskiej (VISTAL), ale strata w ataku lublinianek
30'
[10:11] Bramkę zdobywa Majerek (MKS) po kontrze bezpośredniej i podaniu od Gawlik
30'
30'
[10:12] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 12:10
Vistal zasłużenie prowadzi w Lublinie. Bardzo dobrze w bramce spisuje się Gapska (VISTAL) oraz gdyńska defensywa. Dlatego, mimo aż 6 wykluczeń, gdynianki straciły tylko 10 bramek. Po stronie lubelski zaledwie 4 zawodniczki zaliczyły trafienie. Natomiast ciężar ofensywny Vistalu rozłożony jest aż na na 7 zawodniczek, gdyż tyle zdobyło bramki do przerwy. 3 bramki zdobyła Kulwińska (VISTAL), bo której nie widać, że po urazie kręgosłupa do meczu przystąpiła po zaledwie dwóch treningach z drużyną
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal
31'
Dzhukeva (MKS), która weszła do bramki po przerwie, broni rzut Kalskiej (VISTAL)
wykluczenie
32'
Małek (MKS) otrzymuje dwuminutową karę.
33'
[11:12] Bramkę zdobywa Wojtas (MKS).
34'
koniec kary MKS, Vistal w przewadze nie zdobył żadnej bramki, a stracił jedną
wykluczenie
34'
Kulwińska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Nestsiaruk
35'
Dzhukeva (MKS) obroniła rzut Andrzejewskiej (VISTAL)
36'
[12:12] Bramkę zdobywa Mihdaliova (MKS).
36'
nieudany rzut Niedźwiedź (VISTAL)
36'
Gapska (VISTAL) doskonale broni rzut Wojtas (MKS)
36'
38'
dwie kolejne parady Dzhukevej (MKS), na razie Bułgarka niepokonana
38'
[12:13] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po indywidualnej akcji
39'
[13:13] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (MKS).
wykluczenie
39'
Nestsiaruk (MKS) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Zych
39'
zablokowany rzut Zych (VISTAL)
40'
Gapska (VISTAL) broni rzut Wojtas (MKS)
40'
[13:14] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po kontrze
41'
[14:14] Bramkę zdobywa Mihdaliova (MKS).
41'
42'
[15:14] Bramkę zdobywa Rola (MKS) po kontrze, gospodynie odzyskały prowadzenie
czas
42'
42'
MKS po raz ostatni prowadził w 9. minucie (3:2)
42'
[15:15] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL), która weszła do gry po raz pierwszy w drugiej połowy, brazylijska skrzydłowa wbiegła na pozycję rozgrywkającej
43'
[15:16] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL).
44'
[15:17] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
44'
gdynianki odzyskały prowadzenie po dwóch szybkich kontrach, choć na czasie trener prosił, aby... długo rozgrywały akcje
45'
Kulwińska (VISTAL) przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką MKS
45'
[16:17] Bramkę zdobywa Małek (MKS).
46'
[16:18] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL) po kontrze, to już jej 3 trafienie w ciągu kilku ostatnich minut!
46'
[17:18] Bramkę zdobywa Nestsiaruk (MKS).
47'
[17:19] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
47'
[18:19] Bramkę zdobywa Małek (MKS).
47'
[18:20] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
48'
[18:21] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL).
czas
48'
48'
karny po faulu na Wojtas (MKS)
49'
[19:21] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (MKS) z karnego
49'
[19:22] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
49'
Nestsiaruk (MKS) rzuciła w poprzeczkę
50'
udane interwencje bramkarek z obu stron
51'
kolejna minuta bez zmiany wyniku
52'
[19:23] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po kontrze
53'
[20:23] Bramkę zdobywa Małek (MKS).
53'
Quintino (VISTAL) obroniony jej rzut, ale i faul w ataku MKS
54'
Gęga (MKS) zablokowała rzut Matyki (VISTAL)
54'
[21:23] Bramkę zdobywa Majerek (MKS).
55'
piłka w siatce MKS, ale sędziowie odgwizdali kroki Khouildi (VISTAL)
56'
[22:23] Bramkę zdobywa Gęga (MKS).
57'
strata Matyki (VISTAL) w ataku!
wykluczenie
57'
Kulwińska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, która fauluje Majerek i karny dla MKS
57'
Gapska (VISTAL) obroniła karnego Skrzyniarz (MKS) i dobitkę Roli (MKS)!
58'
[22:24] Bramkę zdobywa Quintino (VISTAL) w osłabieniu
czas
58'
58'
59'
59'
[22:25] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) na 1,5 minuty przed końcem!
59'
Gapska (VISTAL) broni rzuty Majerek (MKS) i Szarawagi (MKS)
60'
zbyt mocne podanie Gapskiej (VISTAL) na kontrę, ale już tylko 30 sekund do końca, Vistal wygra w Lublinie!
60'
Vistal nie wyprowadził kolejnej akcji, chociaż miał jeszcze kilkanaście sekund na oddanie kolejnego rzutu, pewnie nie było informacji z ławki, że kolejna zdobyta bramka pozwoli zachować pozycję lidera
60'
KONIEC MECZU. VISTAL WYGRAŁ 25:22!
organizatorzy uhonorowali po jednej zawodniczce w każdej drużynie, w Vistalu nagrodę otrzymała Gapska (VISTAL), w MKS - Majerek (MKS)

Wyniki 4 kolejki

• MKS Lublin - VISTAL GDYNIA 22:25 (10:12)
  • KPR Jelenia Góra - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:27 (15:13)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia 36:28 (20:12)
  • Firmus AZS Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 28:25 (12:14)
  • Pogoń Baltica Szczecin - SPR Olkusz 41:21 (17:15)
  • Pauzuje: Start Elbląg

Opinie (21) 4 zablokowane

• M gapska

Jestes swietna jestesmy z ciebie dumni . Ciocia irena

• 0 0

• (6)

Zwycięstwo cieszy, ale nadal brakuje środka rozegrania. Widać że Steffensen nie jest w stanie znaleźć zastępstwa dla Matyki. Iwo nie czuje się najlepiej na środku i od razu traci rezon, zdecydowanie lepiej idzie jej gra na połówce. Khouildi jako snajperka niestety nie zdaje egzaminu. Za rzadko rzuca z dziewiątego metra, wydawało się, że będzie to bomba na miarę Wojtas. Najbardziej smuci postawa pań Matyki /w decydujących momentach trzy podania w ręce rywalek/, Duran /w obronie działa, ale jak zdarzy jej się pobiec do ataku to jest pogubiona jak dziecko we mgle/, Kalska /cień Sulżyckiej, tej którą pamiętam, bez zaangażowania, zrezygnowana, nieskuteczna, wolna/

• 3 10

• kibic nie masz bladego pojęcia o piłcę recznej (3)

Nie masz bladego pojęcia o piłce ręcznej. A kompleksy lecz u specjalistów.
      Mecz wygrany i trzeba sie cieszyć. Bardzo mocna obrona i SPR nie mógł przełamać naszych dziewczyn. Obrona wygląda bardzo dobrze a egzamin z ataku będzie z Zagłębiem. I daj spokój bo każda z wymienionych przez ciebie dziewczyn miała duży wkład w zwycięstwo. Mecze wygrywa się dobra obroną.
      Gratulację dla Drużyny.

• 4 1

• (2)

Ja nie patrzę na wynik z pozycji kibola, że tylko dwa punkty się liczą. Dla mnie liczy się piłka ręczna. A ta w wykonaniu Vistala była przeciętna. MKS zagrał bardzo słabo, szczególnie pod względem taktyki /nie przewidzieli tak agresywnej i co tu ukrywać brutalnej obrony Vistalu/ oraz skuteczności /tyle piłek rzuconych w Gapską/ to się rzadko zdarza. Specjalnie dużo gry nie było, siłowe dogrywanie do koła + akcje indywidualne, zabrakło trochę drużyny, widać chęci, brakuje precyzji co wierzę, że zostanie dopracowane na treningach. Tylko ten środek.....gdyby tu była zawodniczka na poziomie, to nie bałbym się o Challenge Cup.

• 1 1

• (1)

Niedźwiedź przenosząc się z Danii kontraktowała się jako środkowa co potwierdza informacja z 5 Sierpnia: "Niedźwiedź jest uniwersalną zawodniczką mogącą występować na każdej pozycji rozegrania, ale w gdyńskim zespole ma pełnić rolę playmakera występując na środku rozegrania". Więc jak ma czuć się nie najlepiej i tracić rezon? Druga sprawa, że środkowa ma kreować grę, zaliczać dużo asyst, i rzucać też oczywiście jak się pojawi okazja, a Iwona ma za duży ciąg na bramkę samodzielnie , co niestety ale często niweczy rozgrywkę. Ale kontraktowana była na środek.

• 2 0

• Nie może być playmakerem bo jest Matyka. To chyba jasne, a jak nie będzie regularnie grać na środku to nie będzie czucia i zanim się dopasuje to mecz będzie przegrany.

• 0 2

• Jak zwykle maruda i sceptyk (1)

Dużo racji masz Panie kibic, ale wszystko wyolbrzymione i przerysowane. Jak możesz oceniać czy ktoś sie nadaje czy nie po 4 kolejkach? Noo chyba, że regularnie bywasz na treningach i sparingach, ja takiej wiedzy nie posiadam. Dziewczyny zagrały dobry mecz, ale to jeszcze nie poziom mistrzowski. Tak na prawdę to Lublin bardziej przegrał, niemiłosiernie obstrzeliwując Rybę niż Vistal wygrał.
      Światełko w tunelu jest i to co tworzy trener podoba mi się bardzo.

• 9 1

• remicoo nie możesz napisać inaczej :-)

• 0 0

• Pani Iwona jest po kontuzji...

Dajmy dziewczynom trochę czasu na zgranie w ataku i w obronie!Prawda i tak wyjdzie w fazie play off.

• 1 0

• Iwona powinna popracować nad obroną bo wczoraj zawodniczki z Lublina rzucały nad nią jak chciały i skuteczność w ataku tez nie jest imponującą jak na 60 min grania. Mam wrażenie ,że trener na siłę upycha Iwonę na boisku bo dobrze grającą Olkę Zych rzucającą ważne bramki i fajnie grającą w obronie ściąga z boiska i na jej pozycję wchodzi Iwona. Według mnie optymalny skład na dziś to Gapska,Quintino,Kalska,Kulwińska,Zych,Niedźwiedź,Duran a do obrony za Niedźwiedź Khouildi.

• 4 3

• W środę wszyscy na HSW!!!

• 3 0

• Chyba się utrzymają jak Riwiera

• 0 7

• I co ? Pisałem wcześniej, że transfery w tym sezonie dobre i parkiet potwierdza w 100% moje słowa!

• 12 2

• Brawo Vistal Gdynia

świetna Gapska i duch drużyny wystarczą na podium w tym roku !

• 12 1

• Brawo! Gratulacje!

• 12 1

• Pomóżmy wszyscy w środę odnieść kolejne zwycięstwo!!!