stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Maraton MTB Pomerania, Kolbudy 2017

  • sobota, 20 maja 2017,
    godz. 8:30
  • Kolbudy, Szkoła, ul. Wybickiego 33

Inauguracja cyklu MTB Pomerania Maraton za nami. W kalendarzu jeszcze 2 kolejne imprezy, a najbliższa już 20 maja w Kolbudach. Warto zacząć od tego, że w klasyfikacji generalnej cyklu MTB Pomerania występują bardzo małe różnice i na pewno walka o czołowe lokaty będzie trwała do ostatniego wyścigu, który odbędzie się 17 czerwca we Władysławowie.

Wśród panów czołowych lokat będą bronić - Jakub Krzemiński, na trasie Speed, Michał Przybytek na trasie Mega oraz Łukasz Derheld na Ultra. Natomiast u Pań na dystansie Speed prowadzi faworytka Weronika Lorkowska, dystans Mega otwiera Agnieszka Patoka, a na najtrudniejszym bryluje Anna Świrkowicz.

Na najbliższe zawody ekipa Race-Evolution.pl przygotowała wymagającą trasę przepełnioną pięknym krajobrazem, a to wszystko na terenie Nadleśnictwa Kolbudy. Na zawodników czekają trzy różne dystanse: Speed, Mega oraz Ultra. Najkrótsza z tras czyli Speed adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 16 lat). Kolejny raz poza wyścigiem głównym odbędą się również zawody dla dzieci, czyli MTB Pomerania Junior, skierowane dla najmłodszych w wieku od 3 do 15 lat. Druga edycja niewątpliwie przyniesie więcej atrakcji również w postaci nagród, dzięki pozyskaniu kilku dodatkowych sponsorów.

Co istotne, organizator przewidział także zniżki dla zorganizowanych grup i klubów kolarskich, a także dla osób, które chcą wziąć udział w więcej niż jednej edycji.

Informacje o najbliższej edycji:

-Biuro zawodów:
Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, ul. Wybickiego 33,

Trasy: Speed - 28 km, Mega - 58 km, Ultra - 87 km:

W Kolbudach dla uczestników będą dostępne trzy rodzaje dystansów. Dystans Speed to łącznie 28 km
na jednej pętli, czyli dystans idealny dla początkujących oraz sprinterów. Trasa prowadzi przez tereny Nadleśnictwa Kolbudy, więc można spodziewać się kilku krótkich, sztywnych podjazdów i imponujących widoków. Dystans Mega to łącznie 58 km, czyli 2 okrążenia i bardziej wymagający dystans z podwójną ilością podjazdów. Łącznie kolarze będą mieli do pokonania 1300 m przewyższeń. Dystans Ultra jest zarezerwowany dla najtwardszych kolarzy na Pomorzu, oznacza bowiem trzykrotne pokonywanie dystansu Speed i prawie 1950 m przewyższeń. Do startu na dystansie Ultra szczególnie zachęcane są szczególnie Panie, bowiem miejsca w klasyfikacji generalnej czekają na ich obsadzenie, a jest o co walczyć.

Suma przewyższeń dla poszczególnych tras: Speed - 650 m., Mega - 1300 m., Ultra - 1950 m
>>>Zobacz na mapie Trasę Speed, Mega i Ultra / pobierz ślad GPS

Trasa Junior:

Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży czyli MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 15 lat. Dzieci w wieku do lat 10 będą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem, a dystanse dla najmłodszych będą miały długość od 1 km do 5 km. Nagrody dla najmłodszych zostały specjalnie przygotowywane przez "Feedo", "SamoDobro", "Candyshop" oraz "Akademię Hokejową Wróbla"

Zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu będą również konkursy i atrakcje dla najmłodszych, zorganizowane przez Głównego Sponsora imprezy czyli "Decathlon Rumia" oraz specjalnie przygotowana przez organizatora strefa chill, gdzie będzie można odpocząć po wyścigu i zjeść dobry posiłek przygotowany przez "Dream Body Catering Dietetyczny" i foodtruck "3miejski Folklor", a także wypić zdrowy koktajl od "Tathata".Opłaty:

>>>szczegóły na stronie organizatora / tabela opłat

Chcesz wziąć udział w imprezie?
>>>Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

>>> Zapoznaj się z Regulaminem

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora:

>>> MTB Pomerania / Kolbudy
profil imprezy na Facebooku
Mail: kontakt@race-evolution.pl

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
04.04
Enea Astoria Bydgoszcz
0:0 mecz odwołany
05.04
MKS Dąbrowa Górnicza
0:0 mecz odwołany
08.04
King Szczecin
0:0 mecz odwołany
11.04
0:0 mecz odwołany
Anwil Włocławek
11.04
HydroTruck Radom
0:0 mecz odwołany
30.03 g.17.30
HydroTruck Radom
29.03 g.15.00
Legia Warszawa
24.03 g.20.30
Polski Cukier Toruń
22.03 g.17.30
Stelmet Enea BC Zielona Góra
22.03 g.16.00
Zagłębie Lubin