Impreza

Maraton rowerowy Żuławy Wkoło 2018 (3 opinie)

data:
23 września 2018 (niedziela)
godzina:
7:00 - 15:00
miejsce:
Nowy dwór gdański, teren Żuławskiego Parku Historycznego
bilety:
150 zł , ulgowy 105 zł , w przedsprzedaży 85 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Żuławy Wkoło, to maraton rowerowy, który w podtytule nosi nazwę: "Cykliczna depresja". Podobnie jak w zeszłym roku, gospodarzem imprezy jest miasto Nowy Dwór Gdański. Start i meta, a także biuro startowe znajdują się na terenie Żuławskiego Parku Historycznego, przy ul. Kopernika 17. Malownicza trasa wzdłuż Wisły, pośród kanałów, wiatraków i symboli rycerstwa z pewnością dostarczy uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Do wyboru jest jedna spośród trzech tras: 55, 75 lub 140 km. Start imprezy już w niedzielę, 23 września 2018 r.NOWOŚĆ: Żuławy w Kółko, dla dzieci i rodzin w terenie

Żuławy w Kółko to wzbogacenie programu kultowego maratonu szosowego Żuławy Wkoło. Spe-cjalnie dla dzieci z rodzicami lub bez, po gruntowych drogach, spokojnie i wygodnie. Trasa zapla-nowana jest tak, by każde dziecko powyżej 8 lat mogło pokonać ją samodzielnie pod opieką in-struktora bądź w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego. Młodsze dzieci też mogą wziąć udział w rajdzie, ale organizator zaleca by trasę pokonały w foteliku, przyczepce do przewozu dzie-ci, bądź sztywnym holu. Dziecko można powierzyć organizatorom już od godz. 8:00, a odebrać po 14:00. Nad uczestnikami opiekę sprawować będą doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw z Grupy.Rowerowej.3miasto.

ŻUŁAWY WKOŁO:

Trasy:

Trasy Maratonu przebiegać będą przez najbardziej malownicze rejony Żuław Wiślanych. Pośród wspaniałych krajobrazów i dalekich horyzontów każdy będzie mógł powalczyć z depresją. Kolarze często przejeżdżać będą tuż obok interesujących budowli hydrotechnicznych, pięknych, zabytko-wych domów podcieniowych i obiektów architektury sakralnej. Żuławy Wiślane słyną również z niezwykłych w naszej części Europy mennonickich cmentarzy, młynów i wiatraków.

-Dystans: 55 km, zobacz mapę i trasę
-Dystans: 75 km: zobacz mapę i trasę
-Dystans: 140 km: zobacz mapę i trasę

Rosnąca z roku na rok frekwencja Żuławy Wkoło świadczy o tym, że impreza trafia w gust kolarzy i doskonale koresponduje z najlepszymi trendami sportowymi i towarzyskimi. Żuławy Wkoło to także jedyny w Polsce maraton, podczas którego każdy uczestnik będzie miał okazję kilkakrotnie pokonać depresję, natomiast na śmiałków, którzy zmierzą się z długim i średnim dystansem czeka prawdziwe Piekło!

Formuła Maratonu Żuławy Wkoło 2018:

Unikatowa formuła maratonu sprawia, że każdy jest zwycięzcą. Organizator nie przewiduje wyła-niania tryumfatorów poszczególnych dystansów czy kategorii. Każdy uczestnik startuje dla siebie, po to by zmierzyć się z własnym wyzwaniem, dystansem, pokonać słabości i wyzwolić endorfiny. Ci cykliści, którzy startują po raz kolejny mogą powiększyć dystans bądź poprawić czas z zeszłego roku. Na mecie na każdego uczestnika czeka medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.

Żuławy Wkoło mają sportowo-towarzyski charakter. Trasy i dystanse są jednak odpowiednio do-brane, tak, że zarówno wytrawny sportowiec, jak też osoba, która pierwszy raz wystartuje w mara-tonie znajdą dla siebie przestrzeń do pełnej realizacji swoich kolarskich zamierzeń. Wystartować może każdy dopasowując dystans i tempo jazdy do swoich możliwości - można jechać na rowerze szosowym, turystycznym, górskim, leżącym... i na innych.

Regionalne bufety z domowymi specjałami:

Na koniec warto wspomnieć również o regionalnych bufetach z domowymi specjałami przygoto-wywanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich. W tych miejscach czekają uczestników pokusy, po-ważne dylematy i rozterki: walczyć o wynik czy rozkoszować się racząc podniebienie... W każdym razie niezależnie od gustów kulinarnych i kolarskich 24 września dołączając do Żuławy Wkoło wspaniałą atmosferę macie zagwarantowaną!

Maraton Żuławy Wkoło, czyli rower, piękne krajobrazy, lokalna kuchnia i masa niezapomnianych wrażeńBiuro startowe:

Nowy Dwór Gdański, ul. Kopernika 17 (teren Żuławskiego Parku Historycznego)
Biuro startowe czynne w przeddzień imprezy w godz. od 17.00 do 20.00 oraz w dniu imprezy od 6.30 do 9.30.

Zapoznaj się z pełnym regulaminem imprezy

Organizator:

Stowarzyszenie RowerOver
Strona internetowa Żu-ławyWkoło.pl
>>>Aktualności na Facebooku
Andrzej Gołębiowski,
Tel. +48 501 193 646
mail: andrzej@golebiowski.info
Informacja o biletach:
Opłaty:

- 85 zł - przelew do 10 sierpnia 2018 r.
-105 zł - przelew po 10 sierpnia 2018 r.
-150 zł - gotówka na starcie

Wpisowe obejmuje:

-numer startowy
-pomiar czasu
-bufety (napoje zimne i ciepłe, posiłki regeneracyjne)
-eskortę pilota
-zabezpieczenie medyczne
-serwis rowerowy
-medal pamiątkowy lub inne trofeum
-dyplom ukończenia
-ciepły posiłek na mecie
-masaż powysiłkowy

Zapoznaj się ze szczegółami opłat

Zgłoszenia:

->>>Nie czekaj dłużej, zarejestruj się już dziś!

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23.09 g.17.00
PGE Orlik Opole
25.09 g.15.00
Śląsk Świętochłowice
25.09 g.18.00
Polonia Bytom
25.09 g.20.30
Wisła Kraków
28.09 g.18.00
Wisła Płock
22.09 g.18.00
Sandra Spa Pogoń Szczecin
22.09 g.18.00
Zagłębie Lubin
22.09 g.17.00
Orkan Sochaczew
22.09 g.16.00
Wda Świecie
22.09 g.15.00
Juvenia Kraków