Nieoczekiwany filar defensywy Arki

15 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Michał Marcjanik maksymalnie wykorzystuje ten sezon. Obrońca Arki nie opuścił jeszcze ani minuty gry. 21-latek zapewnia, że jest przygotowany do eksploatacji w takim wymiarze i nie zabraknie mu sił w meczu z GKS Katowice. Michał Marcjanik maksymalnie wykorzystuje ten sezon. Obrońca Arki nie opuścił jeszcze ani minuty gry. 21-latek zapewnia, że jest przygotowany do eksploatacji w takim wymiarze i nie zabraknie mu sił w meczu z GKS Katowice.

Na początku sezonu nieoczekiwanie filarem defensywy stał się Michał Marcjanik. To jedyny obrońca, który rozegrał wszystkie cztery mecze w Arce w pełnym wymiarze czasowym. 21-latek nie obawia się, że po ponad dwóch godzinach spędzonych na boisku w środę, w boju z Chojniczanką zabraknie mu sił w sobotnim meczu z GKS Katowice. - Masażyści robią wszystko, abyśmy się zregenerowali i jak najlepiej przygotowali się do następnego spotkania - zapewnia stoper. Początek gry o I-ligowe punkty w sobotę o godzinie 18:00. Bilety będą o złotówkę droższe niż na inaugurację.

live]

Pomiędzy sezonami to właśnie w obronie Arka skompletowała najwcześniej pełną kadrę zawodniczą. Z Bytovii pozyskano Tadeusza Sochę, a do powrotu do Gdyni, po półrocznej przerwie, na kolejne wypożyczenie nakłoniono Alana Fialho, Brazylijczyka z polskim paszportem. Także w tej formacji Grzegorz Niciński najmniej zmieniał na początku sezonu. W trzech pierwszych spotkaniach kwartet defensywny i bramkarz zaprezentował się w tym samym zestawieniu. Ta stabilizacja zaowocowała grą na zero z tyłu w Płocku.

Jednak na mecz w Pucharze Polski szkoleniowiec zdecydował się wystawić zupełnie inny blok defensywny. Jedynym piłkarzem, którzy zachował w nim miejsce był Michał Marcjanik. Wcześniej na środku obrony występował on wspólnie z Krzysztotem Sobierajem. W środę sprawdził się zaś w parze z Fialho.

- Grało nam się wspólnie dobrze. Może były małe problemy z komunikacją, ale na ogół wszystko funkcjonowało w porządku - ocenia Marcjanik.
MIROSLAV BOŻOK CHCE WZIĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ARKĘ

Skład, w którym miejsce zachowało tylko pięciu piłkarzy z wyjściowej "11" z ostatniej niedzieli z Płocka, wskazywał, że dla gdynian znacznie ważniejsza od pucharowej batalii jest I-ligowa rywalizacja. Na to też wskazywały zmiany. Gdy szkoleniowiec Chojniczanki, Mariusz Pawlak posłał na boisko dwóch doświadczonych piłkarzy (Tomasz Mikołajczak, Maciej Rogalski), gdyński trener odpowiedział dwoma debiutantami (Rashid Yussuff, Sebastian Szerszeń), a na pewne 120 minut na boisku pozostawił trzeciego nowicjusza, Damiana Mosiejkę.

- Zapewniam, że w środę byliśmy myślami tylko przy Chojniczance. Nie udało nam się zapobiec temu, że od drugiej połowy goście byli częściej przy piłce, a zagrożenie pod naszą bramką stwarzali głównie poprzez stałe fragmenty gry. Szkoda, że odpadliśmy z pucharu tak szybko, bo drabinka do ćwierćfinałów nie wydawała się taka ciężka. Ale zamknęliśmy już ten rozdział i teraz liczy się tylko spotkanie z Katowicami - ocenia Michał.
W sobotę Arka zaprezentuje zupełnie inny skład niż w Pucharze Polski. Z "11", która rozpoczynała spotkanie z Chojniczanką, na utrzymanie miejsc w podstawowym składzie na GKS największe szanse mają: Antoni Łukasiewicz, Michał Renusz, Paweł Abbott i właśnie Marcjanik. Natomiast Grzegorz Tomasiewicz dostanie kolejną możliwość gry od pierwszego gwizdka sędziego, jeśli do gry nie wróci żaden z rekonwalescentów: Miroslav Bożok bądź Marcus.

ARKA ODPADŁA Z PUCHARU POLSKI PO RZUTACH KARNYCH

- Trudno ocenić, czy martwi nas bardziej to, że odpadliśmy z pucharu, czy iż mamy w nogach 120 minut gry. Życie toczy się dalej. Na pewno nie będziemy z tego powodu płakać. Masażyści robią wszystko, abyśmy się zregenerowali i jak najlepiej przygotowali się do następnego spotkania. Liczę, że w sobotę dobrze będziemy się prezentować - dodaje Marcjanik.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

W tym sezonie w żadnej rozmowie z piłkarzem Arki nie może zabraknąć wątku rzutów karnych. Jedenastki są pięta Achillesa na początku sezonu. Z ośmiu strzałów z 11. metra drogę do siatki znalazły tylko trzy. Na odpowiedzią, dlaczego jest tak niska skuteczność w tym z pozoru łatwym elemencie, głowią się zarówno ci, którym zdarzyło się już nie wykorzystać karnego jak i ci, którzy nie podchodzili jeszcze do tej próby.

- W tygodniu trenowaliśmy strzały z karnych, ale nie przełożyło się to na mecz. Wychodzi na to, że jeszcze bardziej trzeba skupić się nad tym elementem. Gdy będzie trzeba, to może i ja podejdę do piłki ustawionej na "wapnie". Na razie się nie wyrywałem do przodu. Przed karnymi z Chojniczanką akurat pięciu chłopaków się zgłosiło - zdradza nam Michał.
Także w meczu z Katowicami, który kończył poprzedni sezon, Arka nie wykorzystała karnego. Bramkarza nie zdołał pokonać Marcus, a spotkanie skończyło się bez bramkowym remisem. Jednak na ogół w pojedynkach tych drużyn padało sporo goli, było w nich dużo emocji. Teoretycznie gdynianom w sobotę powinno grać się łatwiej, gdyż GKS opuścił rutynowany napastnik Przemysław Pitry, który w przeszłości napsuł żółto-niebieskim sporo krwi.

BILANS ARKI: 8 KARNYCH, TYLKO 3 WYKORZYSTANE

- Zobaczymy podczas meczu, czy to będzie duże osłabienie rywali. Ja oglądałem w tym sezonie tylko jeden mecz GKS, który byl w telewizji. Dokładną analizę tego rywala jak zwykle dokonają trenerzy, a swoimi uwagami podzielą się z nami na przedmeczowej odprawie - mówi Marcjanik, który katowiczan zapewne będzie powstrzymywał w tradycyjny ustawieniu defensywy.
Jego partnerem na środku będzie Sobieraj, na prawą stronę tej formacji wróci Socha, na lewą Marcin Warcholak, a za nich plecami, między słupkami miejsce zajmie Konrad Jałocha.

Kibice, którzy wybierają się na mecz, a nie zakupili wcześniej karnetów, muszą liczyć się z tym, że za bilet zapłacą o złotówkę więcej niż na inaugurację. Jest to związane z gradacją w tabeli cen na ten sezon. Każda wygrana Arki w lidze podnosi je, a porażka obniża o złotówkę.

• Wisła Płock - ARKA Gdynia 0:2 (0:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - MKS Kluczbork 2:3 (0:2)
  • GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
  • Bytovia - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:1)
  • Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:0)
  • Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)
  • GKS Bełchatów - Chojniczanka 2:1 (0:0)
  • Miedź Legnica - Dolcan Ząbki 1:1 (1:0)
  • Wigry Suwałki - Rozwój Katowice 4:0 (2:0)

Opinie (20) 6 zablokowanych

• zauważyłem kilka filarów...te na filar arena :D

• 10 24

• Lechia już się boi spotkania z Arką w ekstraklasie (1)

Tyle że jak na razie ma swoje kłopoty - "Czy się utrzyma ?"
    pozdr

• 31 9

• jak do tej pory to arka odpadła z pucharu ze strachu ze trafia na Lechię

• 1 2

• najpierw niech arka awansuje do ekstraklasy (2)

Rok nie wyrok a arka juz 5 rok w pierwszej lidze i co roku ma się mijac z Lechia buahahaha.

Arka szybciej spadnie niż awansuje i będą derby z Lechia II

• 15 26

• prorok ? (1)

Prorokuje iz po jesiennych wyborach będzie zakaz wspierania prywatnych Badziewskich Klubików Sportowych z kaski spółek Skarbu Państwa . !!!

W zwiazku z powyższym , mając na uwadze oraz na względzie powrót do normalności czyli gra dla " budżetowców - bankrutów " od V ligi , tym razem bez walkowerów .!!!

• 0 2

• No to co wtedy bedzie z arka?

Lechia sobie poradzi z wiadomych przyczyn...bogaty właściciel, a arce zakreca kurek miejskich pieniędzy i zostanie wam gra na orlikach.

W końcu ten korupcyjny klubik arka będzie grał tam gdzie jej miejsce czyli na kortach