- 1 Arka bez baraży. Prezydent zabrał głos (203 opinie) LIVE!
- 2 Żużlowcy wyszarpali 3 punkty (125 opinii) LIVE!
- 3 Kosztowna porażka Bałtyku (53 opinie)
- 4 Zacięte derby rugbistów, zwycięstwo Arki (3 opinie)
- 5 Lechia nie płaci i chce rezygnacji z pensji (220 opinii)
- 6 Jarosław Bieniuk z synem w "Milionerach" (60 opinii)
Arka z brazylijską siłą na mecz rundy
Arka Gdynia
Piłkarze Arki w ostatniej kolejce wygrali w Grudziądzu 3:0, a w niedzielę ugoszczą GKS Katowice, czyli drużynę, którą siedem miesięcy temu z Gdyni odprawili również z bagażem trzech goli. Żółto-niebiescy liczą na trzecie zwycięstwo z rzędu tak w I lidze jak i przed własną publicznością, a klub ogłasza, że będzie to mecz rundy. - Mam szacunek do każdego rywala, ale to on ma się bać nas, a nie odwrotnie - podkreśla Marcus, którego optymizm wzrósł po strzeleniu na zapleczu ekstraklasy pierwszej bramki od sierpnia ubiegłego roku. Początek gry przy ul. Olimpijskiej w niedzielę o godzinie 16:45.
ATRAKCYJNY WEEKEND Z PIŁKĄ NOŻNĄ W TRÓJMIEŚCIE. SPRAWDŹ, GDZIE JESZCZE WARTO PÓJŚĆ POZA MECZEM ARKI
Typowanie wyników
Jak typowano
43% | 212 typowań | ARKA Gdynia | |
28% | 134 typowania | REMIS | |
29% | 144 typowania | GKS Katowice |
Jacek Główczyński: Czy ostatnie wygrane z: Pogonią Siedlce, Chrobrym Głogów i Olimpią Grudziądz, i to bez straconego gola, sprawiły, że macie obecne większe apetyty na tegoroczny finisz rozgrywek niż jeszcze miesiąc temu?
Marcus: Na pewno liczymy, że końcówka będzie znacznie lepsza niż początek rozgrywek. Powolutku idziemy do przodu. Cały czas trzeba pracować na treningu, a podczas meczów grać mądrze i odpowiedzialnie. W I lidze nie ma bowiem łatwych przeciwników. Tutaj każdy może wygrać z każdym. Na każdy punkt i zwycięstwo trzeba ciężko popracować.
WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA WEEKENDU. NOMINOWANYCH PIĘCIU ARKOWCÓW, W TYM MARCUS
Macie respekt przed GKS Katowice?
Ja osobiście nie. Oczywiście szanuję każdego rywala. Jednak myślę, że to oni powinni się martwić. Jeśli utrzymamy taką formę jak ostatnio, albo ją jeszcze poprawimy, to każdy będzie się nas bać.
Arce łatwiej będzie o wygrane, gdy pan będzie strzelał gole. Na kolejnego czekać będziemy krócej niż blisko 15 miesięcy?
Cieszę się, że w końcu ta brameczka weszła. Rzeczywiście nam nadzieję, że skończyłem ze słabą grą, a rozpocznie się strzelecka passa. Liczę, że te gole będą pomagać Arce wygrywać.
PRZECZYTAJ O NAJWYŻSZYM ZWYCIĘSTWIE ARKI W TYM SEZONIE
Gdy od razu w pierwszym meczu po kontuzji strzelił pan pola w III-ligowych rezerwach wydawało się, że zdecydowanie szybciej wróci pan do dawnej dyspozycji...
Rzeczywiście strzeliłem gola w rezerwach, ale od razu po kontuzji, po każdym meczu, a nawet i treningu nogi mnie bolały. To przeszkadzało nie tylko w strzelaniu, a nawet bieganiu.
Zawodnik

Vinicius da Silva de Oliveira Marcus
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu
Trener Dariusz Dźwigała też na pana nie stawiał. Dopiero po zmianie szkoleniowca zaczął pan wychodzić w podstawowym składzie.
Pan Dźwigała to porządny człowiek. Wiem, co mówię, bo go trochę poznałem. Kilka razy rozmawialiśmy w cztery oczy. Mówił, że widzi we mnie potencjał, ale po kontuzji jeszcze nie doszedłem do formy. Rozumiałem to. Nie mogłem wejść w takiej dyspozycji do "11", gdyż to nie byłoby fair wobec pozostałych zawodników. Skoro nie mogłem grać na 100 procent, to musiałem zadowolić się rolą rezerwowego, a w pierwszym składzie grali inni.
12.04.2014: ARKA - KATOWICE 3:0 - RELACJA, FOTO
Trener Niciński najpierw ustawił pana w ataku, a następnie przesunął na prawe skrzydło. Paradoksalnie, gdy miał pan dalej do bramki strzelił pan gola...
Tak naprawdę nie ma znaczenia, gdzie gram. Gdy jestem w formie, mogę strzelać z różnych pozycji. Najważniejsze, że poprawiłem się pod względem fizycznym. Jeśli nie ma siły, to trudno dobrze grać.
Fizycznie czuje się pan już przygotowany na 100 procent?
Maksymalnej dyspozycji pod tym względem jesienią już nie osiągnę. Nie trenowałem w okresie przygotowawczym przed sezonem i tego nie da się nadrobić. Jednak pracuję jak najmocniej, aby i pod tym względem wycisnąć jeszcze w ostatnich meczach to wszystko co można.
MARCUS: GRAMY O SWOJE GŁOWY
Grudziądzu Arka zagrała pod brazylijską batutą. Wydawało się, że na trzech piłkarzy z "Kraju Kawy" postawi już trener Dźwigała w meczu, który okazał się jego ostatnim w Gdyni. Nie zdecydował się na taki wariant, a on się właśnie sprawdza.
W trójkę sami meczu nie wygramy, ani nie przegramy. Według mojej oceny wszyscy w Arce w Grudziądzu zagrali dobry mecz, trzeba pochwalić całą drużynę. Natomiast prawdą jest, że we wszystkich bramkach mieliśmy udział. Także przy golu Pawła Wojowskiego. Wtedy Alan szybko wykonał wolnego, którego mieliśmy na środku boiska po faulu na Marcinie Warcholaku. Piłka trafiła do mnie. Podprowadziłem ją i przekazałem do Glaubera. On dośrodkował, a "Wojo" uderzył z pierwszej piłki prawą nogą.
GLAUBER: NAJLEPSZYM BRAZYLIJCZYKIEM W ARCE JEST MARCUS
A jak padł pana gol?
Piłkę odebrał Glauber i próbował podawać do mnie. Wmieszał się w to jeszcze obrońca Olimpii. Zdecydował się kopnąć z pierwszej piłkę. Odczytałem jego zamiar. Zablokowałem go. Potem poprowadziłem w kierunku bramki chyba z dwoma kontaktami, a przy trzecim uderzyłem.
Widać, że wreszcie pana pozaboiskowa doskonała znajomość z Glauberem zaczyna procentować także podczas meczów. Szukacie się na boisku?
Specjalnie nie. W Arce każdy ma szukać kolegi, który jest najlepiej ustawiony, a nie, z którym się lubi bardziej. Najważniejsze, że cały zespół funkcjonuje dobrze i oby tak było z GKS. Natomiast nie jest tajemnicą, że z Glauberem spędzam dużo czasu, nawet mieszkamy wspólnie. Gdy gramy po tej samej stronie boiska, to on stara pomagać się mi, a ja jemu. Nadal Glauber nie mówi dużo po polsku. Dlatego czasem pomaga mu to, że udzielamy sobie szybkich wskazówek po portugalsku.
ARKA ZATRUDNI EDWARDA KLEJNDINSTA. ZAGŁOSUJ, CZY TO DOBRY DYREKTOR SPORTOWY?
Bramkarze: nr 1. Łukasz Skowron, 24. Jakub Miszczuk
Obrońcy: 2. Glauber, 3. Krzysztof Sobieraj, 7. Łukasz Kowalski, 23. Marcin Warcholak, 29. Michał Marcjanik, 33. Alan Fialho
Pomocnicy: 6. Antoni Łukasiewicz, 10. Antonio Calderon, 13. Aleksander Jagiełło, 14. Michał Nalepa, 19. Grzegorz Lech, 20. Bartosz Ława, 25. Paweł Wojowski
Napastnicy: 8. Marcus da Silva, 11. Michał Szubert, 17. Maciej Wardziński
W Grudziądzu miał pan wiele przechwytów. Czyli narzekania, że Marcus ma słaby odbiór piłki lub nie angażuje się w grze obronnej to też przeszłość?
Poprawiłem się pod tym względem, ale to wszystko efekt lepszego przygotowania fizycznego. Gdy nie masz mocy, nie zdążysz się cofnąć, a gdy popracujesz w obronie, brakuje precyzji w ofensywie. Dlatego jak jestem lepiej przygotowany fizycznie to i gra w destrukcji lepiej wygląda.
Czy w niedzielę zobaczymy Marcusa walczącego na całej długości boiska i strzelającego gole?
Czuję, że stać mnie na to, ale jak zwykle to wszystko zweryfikuje boisko. Na pewno dam z siebie tego dnia 100 procent i liczę, że zaprocentuje to, że na treningach też się nie oszczędzałem.
Zobacz piłkarzy Arki w "małych grach" przez meczem z GKS Katowice.
PROMOCJE BILETOWE NA MECZE ARKI - SPRAWDŹ, JAK KUPIĆ TANIEJ
Tabela po 16 kolejkach
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Termalica Bruk-Bet Nieciecza | 16 | 10 | 4 | 2 | 29:13 | 34 |
2 | Wisła Płock | 16 | 9 | 4 | 3 | 24:12 | 31 |
3 | Zagłębie Lubin | 16 | 9 | 4 | 3 | 25:15 | 31 |
4 | Olimpia Grudziądz | 16 | 8 | 5 | 3 | 24:19 | 29 |
5 | Flota Świnoujście | 16 | 6 | 7 | 3 | 19:13 | 25 |
6 | Stomil Olsztyn | 16 | 5 | 8 | 3 | 18:14 | 23 |
7 | GKS Katowice | 16 | 7 | 2 | 7 | 24:21 | 23 |
8 | Dolcan Ząbki | 16 | 4 | 11 | 1 | 19:17 | 23 |
9 | Chojniczanka Chojnice | 16 | 5 | 5 | 6 | 17:19 | 20 |
10 | Wigry Suwałki | 16 | 5 | 5 | 6 | 13:16 | 20 |
11 | ARKA GDYNIA | 16 | 5 | 5 | 6 | 18:22 | 20 |
12 | Chrobry Głogów | 16 | 6 | 2 | 8 | 23:28 | 20 |
13 | Bytovia Bytów | 16 | 4 | 6 | 6 | 23:25 | 18 |
14 | Miedź Legnica | 16 | 5 | 3 | 8 | 20:26 | 18 |
15 | Sandecja Nowy Sącz | 16 | 4 | 5 | 7 | 17:26 | 17 |
16 | Pogoń Siedlce | 16 | 3 | 5 | 8 | 16:20 | 14 |
17 | GKS Tychy | 16 | 2 | 6 | 8 | 14:23 | 12 |
18 | Widzew Łódź | 16 | 1 | 5 | 10 | 11:25 | 8 |
Wyniki 16 kolejki
- Olimpia Grudziądz - ARKA GDYNIA 0:3 (0:3)
- Bytovia - Flota Świnoujście 1:1 (0:1)
- Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (2:1)
- Wigry Suwałki - Chojniczanka 2:1 (1:1)
- Chrobry Głogów - Widzew Łódź 3:2 (2:0)
- GKS Katowice - GKS Tychy 2:0 (0:0)
- Pogoń Siedlce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:4 (1:1)
- Stomil Olsztyn - Wisła Płock 0:3 (0:1)
- Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
Kluby sportowe
Wydarzenia
Opinie (41) ponad 10 zablokowanych
-
2014-11-15 09:47
Brawo Marcus
możesz jakiś hat-trick w niedzielę :)
- 45 14
-
2014-11-15 09:48
Hej ARKA gooll
T.A.G. FC.Bergen
- 47 14
-
2014-11-15 09:48
GKS Katowice życzymy wygranej (1)
- 26 58
-
2014-11-16 11:19
pewno ktos z gdanska
- 0 4
-
2014-11-15 10:03
Życzę wygranej.
Arka jest wielka.
- 40 18
-
2014-11-15 10:09
Panie Boże nie proszę Cię zazwyczaj o nic ale proszę daj nam tylko derby z Lechią (4)
- 24 11
-
2014-11-15 15:49
chyba z Lechią II (1)
- 11 9
-
2014-11-16 14:19
Czyżbyć nie chciał derbów? Co z Ciebie za kibic?
- 1 0
-
2014-11-15 17:42
Jak będą derby bedzie frekwencja wyzsza niz teraz marne 2800
- 6 2
-
2014-11-15 18:16
derby
ostatnio były derby i śledzie dostały od LG
- 6 8
-
2014-11-15 10:34
Damy radę, ostatnio Arka wygrywa zarówno w Gdyni jak i na wyjazdach.
Bramki padają po fajnych akcjach i pięknych strzałach, dlatego wszyscy jutro powinni wybrać się na Arkę bo zapowiada się super mecz.
- 27 9
-
2014-11-15 10:34
Arka ma nowego właściciela. (1)
Gratulacje dla klubu, że mamy nowego właściciela kupił nas Niemiec teraz będzie kasa na nowych zawodników dzisiaj jutro trzeba wygrać.
- 10 15
-
2014-11-15 13:52
????
glupi, czy o drogę pyta?
- 7 2
-
2014-11-15 10:37
Jak derby to tylko Lechia -Arka, przyjdzie czas że będą najpiękniejsze w Polsce.
- 29 5
-
2014-11-15 11:04
Wracamy do ekstraklasy. (7)
Wszyscy na mecz. Bedzie komplet. Bijemy rekord frekwencji. Arka jest w gazie. Nicinski na Prezydenta!
- 15 19
-
2014-11-15 11:07
Lechia-Arka (2)
W przyszlym sezonie przy komplecie publicznosci derby na Bursztynku.Arka znowu na kolanach. Jak spelni sie moje marzenie, zaczne chodzic do kosciola i nawet bede dawal na tace.
- 5 17
-
2014-11-15 20:31
(1)
jeden post i dwie bzdury !! na PGR nigdy nie było i nie będzie kompletu a dwa Arka nigdy nie będzie na kolanach !!!
- 9 5
-
2014-11-16 10:59
i trzy
Nigdy juz nie zagra w ekstraklasie.
- 0 3
-
2014-11-15 14:08
(1)
Nie pompój tego balona za bardzo bo jutro pęknie i będziesz płakał.
- 11 2
-
2014-11-15 20:29
wróć do szkoły matole !!! pisze się "pompuj" a nie "pompój" kurka
- 3 4
-
2014-11-15 16:49
jak bedzie marne 5 tysiecy to bedzie max. (1)
ludzie z gdynii maja dosc tej patologii
- 8 11
-
2014-11-15 18:51
marne? dla was jakiekolwiek pojawienie sie na własnym hicie rundy to niemozliwy wyczyn
- 10 7
-
2014-11-15 11:09
Oby nie przegrali wysoko ....
- 19 12
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.