Arka rozbiła Rozwój i była liderem

10 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 17:30 (11 października 2015)

Trzy gole Marcusa (nr 8) oraz bramka Pawła Abbotta (nr 9) dały Arce trzecie zwycięstwo z rzędu i awans na pozycję lidera I ligi. Trzy gole Marcusa (nr 8) oraz bramka Pawła Abbotta (nr 9) dały Arce trzecie zwycięstwo z rzędu i awans na pozycję lidera I ligi.

Arka rozbiła u siebie Rozwój Katowice 4:0 (1:0), choć goście mieli też kilka doskonałych okazji bramkowych. Hat-trickiem popisał się Marcus, który do tego spotkania nie mógł strzelić żadnego gola w I lidze w bieżących rozgrywkach. "Gdynia to miasto lidera" - śpiewali kibice. I tak było do niedzieli. Po zwycięstwie w meczu na szczycie 12. kolejki żółto-niebieskich na prowadzeniu zmienił Dolcan Ząbki.

13 Jałocha - 32 Stolc, 3 Sobieraj, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 15 Mosiejko, 19 Bożok - 11 Siemaszko - 9 Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Krztoń (Olsztyn) oraz Cebulski, Ratuszny
Widzów: 4126
1 Soliński - 6 Mielnik, 5 Kopczyk, 2 Menzel, 18 Winiarczyk - 27 M.Gałecki, 8 Cholerzyński - 24 Gonzalez, 9 Wróbel, 21 Kun - 25 Kozłowski
  • 68' 9 Abbott Zmiany 22 Lomski
  • 75' 19 Bożok Zmiany 18 Yussuff
  • 79' 15 Mosiejko Zmiany 28 Tomasiewicz
  • 64' 27 M.Gałecki Zmiany 10 Tkocz
  • 64' 25 Kozłowski Zmiany 11 Gielza
  • 80' 9 Wróbel Zmiany 4 Jaroszek
  • 44' Marcus
  • 50' Marcus
  • 56' Abbott
  • 74' Marcus
  • 38' Abbott
  • 75' Mosiejko
  • 74' Wróbel

PRZECZYTAJ WYPOWIEDZI TRENERÓW OBU DRUŻYN. SZKOLENIOWIEC ROZWOJU WIDZI ARKĘ W EKSTRAKLASIE.

Kibice Arki znów śpiewali, że za rok wróci ekstraklasa do Gdyni

trener Niciński nie zdecydował się na większe zmiany w "11", miejsce Nalepy zajął defensywny pomocnik Mosiejko (ARKA), tym samym spełniony jest wymógł o młodzieżowcu w wyjściowym składzie
na ławce jest jeszcze jeden młodzieżowiec Tomasiewicz (nr 10), ponadto w rezerwie pozostają: 24 Miszczuk, 2 Socha, 33 Fialho, 18 Yussuff, 22 Lomski, 25 Wojowski
w "11" Rozwoju Michał Gałecki, który sezon rozpoczynał w... Arce, ale nie rozegrał tutaj żadnego meczu

KTÓRY PIŁKARZ JEST LEPSZY: GAŁECKI CZY MOSIEJKO?

spiker przypomina kibicom, że jutro odbędą się derby Gdyni w III lidze. O 11 rezerwy Arki zmierzą się z Bałtykiem

PIŁKARSKIE DERBY AŻ NA CZTERECH STADIONACH W TRÓJMIEŚCIE W TEN WEEKEND

kibice powoli zajmują miejsca na trybunach, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas w Gdyni dostarczane są dane w tym względzie
w sektorze gości nie ma kibiców
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka na żółto niebiesko, Rozwój w seledynowych koszulkach i białych spodenkach
w wyniku losowania kapitanów, drużyny zmieniają strony boiska, na których wcześniej ustawiły się
kapitanem Arki jest oczywiście Sobieraj (ARKA), z opaską w drużynie gości Wróbel (ROZWÓJ), który rozegrał blisko 200 meczów w ekstraklasie w barwach Bełchatowa
1'
od środka rozpoczął Rozwój
1'
spiker wita obecnego na trybunach byłego piłkarza Arki Krzysztofa Hoppe. Z okazji 50. urodzin jutro o 15 piłkarz organizuje okolicznościowy mecz, wezmą w nim udział m.in. obecni trenerzy żółto-niebieskich: Niciński i Witt
3'
przechwyt Siemaszko (ARKA) 30 metrów od bramką rywali, ale też zbyt mocne jego podanie, Abbott (ARKA) nie doszedł do piłki
4'
zablokowany strzał z dystansu Łukasiewicza (ARKA)
6'
Arka gol - z trybun
7'
na boisku na razie ostrożna gra z obu stron, dużo walki w środowej strefie
8'
dobry wślizg Menzela (ROZWÓJ), wybił piłkę spod nóg Abbotta (ARKA), będzie róg
9'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA) z rogu
9'
źle ustawiony sędzia przeszkodził w dojściu do piłki Bożokowi (ARKA), zagrodził do niej drogę Słowakowi
10'
na dobre rozbłysły reflektory
11'
nadal spokojna gra z obu stron
12'
daleki przerzut z własnej połowy Winiarczyka (ROZWÓJ), środkowi obrońcy Arki przepuścili piłkę i Gonzalez (ROZWÓJ) znalazł się sam na sam z bramkarzem. Piłkarz z Wenezueli uderzył tuż obok słupka
14'
coraz śmielej poczyna sobie Rozwój, kolejna akcja gości, Kun (ROZWÓJ) wyjechał jednak z piłką poza boisko
16'
po dośrodkowaniu Wróbla z wolnego do piłki w polu karnym Arki nie doszedł Kopczyk (ROZWÓJ)
17'
zamieszanie w polu karnym Arki, kończy ten atak gości strzałem wysoko nad poprzeczką Kun
18'
Rozwój coraz wyżej wychodzi do pressingu, już dwóch piłkarzy atakuje obrońców Arki
20'
od kilku minut częściej przy piłce Rozwój
20'
niefortunne wybicie piłki przez Stolc (ARKA), trafił futbolówkę w Mosiejkę (ARKA)
21'
pierwszy celny strzał, Bożok (ARKA) z około 20. metra uderzył w środek bramki, Soliński (ROZWÓJ) nie dał się zaskoczyć
22'
"Areczko, chcemy zwycięstwa" - przypominają kibice
23'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - skandowanie z trybun
23'
tymczasem kolejna akcja gości, Jałocha (ARKA) dobrze obronił strzał Cholerzyńskiego (ROZWÓJ)
25'
Arka nadal nie ma pomysłu na rozegranie ataku pozycyjnego, w środku pola widać, że gra dwóch defensywnych pomocników, a i skrzydłowi na razie zbyt mało aktywni
26'
środkowy napastnik Kozłowski (ROZWÓJ) tym razem zaatakował prawym skrzydłem, po chwili dobrze dograł w pole karne, gdzie bez opieki był Wróbel (ROZWÓJ). Dla szczęście dla Arki Wróbel (ROZWÓJ) strzelił niecelnie
26'
po tej akcji pierwsze gwizdy zniecierpliwienia z gdyńskich trybun
28'
Bożok (ARKA) posłał piłkę do siatki, ale gola nie ma. Sędzia uznał, że Marcus (ARKA) podawał piłkę, która już przekroczyła końcową linię boiska
31'
Sobieraj (ARKA) postanowił wyręczyć kolegów z ofensywy, to on rozpoczął akcję, którą zakończył zablokowany strzał Abbotta (ARKA) sprzed "16"
32'
Mosiejko (ARKA) zagrał "świecę" w pole karne gości, Siemaszko (ARKA) nie mógł doskoczyć do tak wysoko zagrywanej piłki
34'
Arka przejmuje ponownie inicjatywę, coraz dłużej rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym
36'
kibice najwyraźniej znudzeni grą, skupiają się na określeniu, kto rządzi w... Krakowie
37'
Abbott (ARKA) dośrodkował, Bożok (ARKA) przedłużył piłkę, a strzał głową Siemaszki (ARKA) został zablokowany, będzie jeszcze róg
38'
po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA) piłka wyszła poza bramkę
38'
Żółtą kartką został ukarany Abbott (ARKA), który faulował Gonzaleza
38'
to 4. żółta kartka Abbotta (ARKA) w tym sezonie, oznacza to, że w następnej kolejce będzie pauzować
39'
gwizdek po ataku gości, Gonzalez (ROZWÓJ) skoczył na plecy Sobieraja (ARKA)
41'
kolejne starcie Gonzaleza (ROZWÓJ) z Sobierajem (ARKA) w polu karnym, tym razem skrzydłowy gości sam się przewrócił
42'
"Arka gol" - z trybun
43'
Abbott osamotniony w ataku, walczył z trzema rywalami i oczywiście piłkę stracił
44'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Brazylijczyk dopadł do piłki, która odbiła się od nogi Bożoka w narożniku pola karnego i mierzonym, mocnym strzałem umieścił piłkę w "długim rogu"
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Po ostatnim meczu w Gdyni trener Niciński przyznał, że drużyna zagrała najgorszą połowę za jego kadencji. Dziś Arka robiła wiele, aby "przebić" kiepskie 45 minut ze spotkania z Sandecją. Gdyby Rozwój wykorzystał dwie doskonałe okazje, po 24 minutach prowadziłby już 2:0. Akcje gospodarzy nie miały dynamiki. Nawet ta, na początku 44 minucie nie różniła się od tych pozostałych. O takich golach mówi się często, że padają z niczego. I w takich okolicznościach Marcus (ARKA) dał prowadzenie dla Arki. To pierwsze trafienie Brazylijczyka w I lidze w tym sezonie. Oby i dla niego było przełomowe.
w przerwie konkurs dla kibiców, strzelają do małych bramek
piłkarze Arki jako pierwsi wybiegają z szatni na boisko, nie widać zmian w składzie
także goście w tym samym składzie
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
48'
48'
szybko odpowiedź Rozwoju, Wróbel (ROZWÓJ) wywalczył róg
49'
znów szczęście przy Arce, nikt nie krył Mielnika (ROZWÓJ), który strzelał głową po dośrodkowaniu z rogu Wróbla, obrońca uderzył niecelnie
50'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Warcholak zagrał piłkę w pole bramkowe, nie trafił w nią Siemaszko, ale był Marcus, który umieścił ją w siatce, mimo że pod nogi rzucali mu się obrońcy rywali
52'
kolejna akcja Warcholaka (ARKA), tym razem Siemaszko (ARKA) nie zdążył do mocno bitej piłki przez lewego obrońcę
55'
Soliński (ROZWÓJ) z najwyższym trudem wybił piłkę na róg po strzale Mosiejki (ARKA)
56'
[3:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Paweł strzelił gola po dośrodkowaniu z rogu Marcusa
58'
słupek po strzale Abbotta (ARKA)
59'
"1,2,3.., mało!" - skandowanie z trybun
61'
goście stracili wiarę, że mogą odwrócić losy tego meczu, gra cały czas toczy się na ich połowie
63'
rozgrzewają sie Gielza w Rozwoju i Lomski w Arce, zapewne to oni jako pierwsi wejdą na zmiany
64'
w Rozwoju będzie nawet podwójna zmiana, rozbiera się także Tkocz
64'
ROZWÓJ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Gałecki, w jego miejsce wchodzi Tkocz.
64'
ROZWÓJ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kozłowski, w jego miejsce wchodzi Gielza.
67'
gra w środku pola od kilku minut
68'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Lomski.
68'
trener Niciński sprawdza ustawienie w ataku na kolejny mecz, w którym Abbott (ARKA) będzie "wisiał" za kartki, na pozycję najbardziej wysuniętego napastnika przesunięty teraz Siemaszko (ARKA)
69'
Soliński (ROZWÓJ) obronił strzał po indywidualnej akcji Marcusa (ARKA)
69'
Marcus (ARKA) gra teraz na pozycji nr "10", a na prawe skrzydło wszedł Lomski (ARKA)
71'
po wrzutce Wróbla pewna interwencja Jałochy (ARKA)
74'
sędzia zapomniał kartek!
74'
sędzia podbiegł do sędziego technicznego, który wręczył mu żółtą kartkę
74'
Żółtą kartką został ukarany Wróbel (ROZWÓJ).
74'
[4:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Bramkarz złapał piłkę, ale już poza linią bramkową. Brazylijczyk od razu się cieszył, ale sędzia dopiero po kilku sekundach wahania pokazał na środek boiska
75'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
75'
Żółtą kartką został ukarany Mosiejko (ARKA).
77'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli... " śpiewają kibice
79'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mosiejko, w jego miejsce wchodzi Tomasiewicz.
80'
ROZWÓJ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wróbel, w jego miejsce wchodzi Jaroszek.
80'
róg dla Rozwoju, ale bez zagrożenia dla bramki gospodarzy
Oficjalna frekwencja 4126 kibiców
83'
parada Jałochy (ARKA) uchroniła Arkę przed stratą gola, strzelał Cholerzyński (ROZWÓJ)
83'
Jałocha (ARKA) bronbi w sytuacji sam na sam z Kunem
84'
Rozwój miał w Gdyni pięć doskonałych sytuacji bramkowych, a nie strzelił żadnego gola, Arka z kolei niemal wszystkie okazje wykorzystała
86'
piłka uciekła Yussuffowi (ARKA), przejął ją bramkarz
86'
Kibicom wciąż mało. "Arka gol" - z trybun
87'
słupek po strzale Tomasiewicza (ARKA), będzie jeszcze róg dla gdynian
88'
Marcus (ARKA) z rogu wycofał piłkę na 35. metr do Stolca (ARKA)
89'
kolejny róg po akcji Marcusa (ARKA)
90'
Soliński (ROZWÓJ) nie dał się zaskoczyć po lekkim strzale Łukasiewicza (ARKA), do którego trafiła piłka po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA) z rogu
90'
3 minuty doliczone
90+1
"Guantanamera Gdynia to miasto lidera" - śpiewają kibice

90+3
KONIEC MECZU. ARKA ROZBIŁA ROZWÓJ 4:0 I ZOSTAŁA LIDEREM I LIGI!
"Dziękujemy" - skandowanie kibiców pod adresem piłkarzy
Arka wygrała bardzo okazale. Hat-tricka zaliczył Marcus (ARKA). Gdynianie pokazali, że w piłce nożnej w cenie jest przede wszystkim skuteczność. Goście mieli pięć okazji na gola, ale żadnej nie wykorzystali. Gdynianie po przerwie, gdy mecz się otworzył, mogli dorzucić jeszcze co najmniej 2 bramki, bo tyle razy piłka po ich uderzeniach sprawdzała wytrzymałość słupka.

Wyniki 12 kolejki

• ARKA GDYNIA - Rozwój Katowice 4:0 (1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Bytovia 2:0 (1:0)
  • MKS Kluczbork - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
  • Wigry Suwałki - Chrobry Głogów 1:2 (0:0)
  • Wisła Płock - Chojniczanka 2:1 (1:0)
  • Miedź Legnica - GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
  • GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Dolcan Ząbki 0:3 (0:2)
  • Pogoń Siedlce - Sandecja Nowy Sącz 0:0

Opinie (99) ponad 20 zablokowanych

• Arka Gdynia (2)

Tczew Sambora

• 76 106

• Dlaczego?? (1)

Jezeli gorne zdjecie jest z tego meczu to dlaczego delegat nie kazal zdjac flagi z obrazliwym w tych czasach haslem biali bracia????

• 4 13

• Bo Arkowcy to bracia Yussuffy,a Yussuffa to brat Arkowców.

Proste

• 4 1

• DZIĘKUJEMY !!! (1)

Tylko ARKA Gdynia !!!!!

• 66 75

• Zlote mysli Ryszarda...

Patrzac na druzyny wystepujace w 1ej lidze ich budzety czy infrastruktore to jak Arka nie awansuje w tym sezonie to bedzie wielkie zaskoczenie.Powalczy jeszcze Plock,Zawisza i Belchatow.Reszta jakby chciala to i tak albo zrezygnuja z awansu w maju traca dziwnym przypadkiem punkty albo komisja licencyjna ich nie dopusci.Innego wyniku dzisiaj niz wysokie zwyciestwo z amatorami z Kopalni Wegla Kmiennego Wujek chyba nikt sie nie spodziewal.

• 7 9

• Wielka arka gdynia (8)

AG Czenstochowa

• 61 39

• w Częstochowie mieszka mój koleś z rodziną (4)

I jest wiernym kibicem Arki od lat

• 17 11

• (2)

Ej a ja mieszkam na marymonckiej w warszawie myslisz ze moge napisac zulto-niebieski żoliborz ???

• 16 7

• ej a ja w Toruniu to też przecież moge napisać (1)

Żółto niebieski Toruń

• 9 1

• Nie no bez jaj - Żółto-niebieski Londyn

Ja z Ealingu jestem...

• 5 0

• Żółto niebieski Kamerun pozdrawia białych braci z Gdyni

Montujemy specjala do Bytowa. Wyjeżdżamy już jutro. Mamy 300 wuwuzel.