Arka wygrała w Nowym Sączu 3:0

24 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Marcus potwierdza, że Arka postąpiła słusznie walcząc o jego pozostanie w Gdyni. Brazylijski snajper trzyma strzelecką formę. Marcus potwierdza, że Arka postąpiła słusznie walcząc o jego pozostanie w Gdyni. Brazylijski snajper trzyma strzelecką formę.

Piłkarze Arki odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w I lidze w bieżących rozgrywkach. Gdynianie pokonali Sandecję Nowy Sącz 3:0 (2:0), która bez żadnego strzelonego gola zamyka tabelę. Rywale od 42. minuty grali w "10" po czerwonej kartce Jozefa Certika. Jednak, gdy jeszcze siły były wyrównane, dwa gole strzelił Marcus, który tym samym ma na koncie w tym sezonie już sześć trafień. Końcowy rezultat ustalił Arkadiusz Aleksander. Mimo to miejscowi kibice napastnika żółto-niebieskich, który w tym mieście się urodził i wychował, nagrodzili oklaskami.

Marcus 34, 38 (karny), Aleksander 71

SANDECJA: Cabaj - Makuch, Petran, Czarnecki, Mójta - Certik, Szczepański, Nather, Grzeszczyk (67 Fałowski), Bębenek (75 Margol) - Giel (46 Zawiślan)

ARKA: Szromnik - Kubowicz, Jarzębowski (74 Wojowski), Sobieraj, Glauber (55 Szubert) - Marcus, Rzuchowski, Pruchnik, Tomasik - Szwoch - Aleksander (78 Jamróz)

Sędzia: Malec (Łódź). Żółte kartki: Certik, Grzeszczyk, Petran (Sandecja), Glauber (Arka). Czerwona kartka: Certik (42. minuta po drugiej żółtej).

W porównaniu z "11", która rozpoczynała wygrany mecz z Flotą Świnoujście w Arce zaszła jedna zmiana. W miejsce narzekającego na dolegliwości biodra Marcina Radzewicza wszedł do gry Mateusz Szwoch. Oczywiście ta roszady wymagała dokonania nieco przemeblowań w ofensywnych formacjach. Reprezentant młodzieżowej reprezentacji Polski ustawiony został za plecami Arkadiusza Aleksandra, który gra w mieście, w którym się urodził.

ALEKSANDER: TO OBŁUDA NIE CIESZYĆ SIĘ Z GOLA

Początek spotkania był wyrównany. W 11. minucie blisko szczęścia był Jozef Certik, którego strzał przeszedł tuż obok słupka bramki Arki. Natomiast pierwsze próby uderzeń żółto-niebieskich były blokowane przez obrońców. Dlatego zagrożenia dla bramkarza gospodarzy nie stworzyły kopnięcia Szwocha i Michała Rzuchowskiego.

Marcina Cabaja do interwencji zmusił dopiero Piotr Tomasik po uderzeniu z rzutu wolnego. Jednak znany z popełniania czasem groteskowych błędów golkiper pewnie interweniował. Po chwili w dobrej sytuacji był Radosław Pruchnik, ale strzelił bardzo niecelnie.

Pomocnik Arki za to zagranie zrehabilitował się nieco w 27. minucie. Podaniem z wolnego znalazł w polu karnym Dawida Kubowicza, ale gdyński obrońca strzelił za słabo, aby otworzyć wynik spotkania.

Ale co się odwlecze to nie uciecze. W 34. minucie po akcji Szwocha gola strzelił Marcus. Co więcej Brazylijczyk na tym nie poprzestał. W 37. minucie w polu karnym Sandecji sfaulował został Tomasik przez Petera Petrana.

Marcus podszedł do jedenastki i pewnie poprawił na 2:0. To już piaty i szósty gol Brazylijczyka w tym sezonie, licząc I ligę i Puchar Polski!

Gra faul nie popłacała Sandecji, ale gospodarze nie potrafili wyciągnąć z tego wniosków. W 42. minucie z boiska wyrzucony został Słowak Certik, który otrzymał drugą żółtą kartkę.

Nowosądeczanie spróbowali zaatakować jeszcze po przerwie. W 50. minucie najpierw Sebastian Szczepański, a po chwili Petran strzelali niecelnie.

Paweł Sikora, zapewne pomny doświadczeń z Płocka, kiedy Arka straciła dwa gole po tym, gdy zaczęła grać 11 na 10, dał drużynie sygnał do ataku, zastępując Glaubera napastnikiem Michałem Szubertem.

W 64. minucie hat-tricka mógł skompletować Marcus, ale przegrał pojedynek sam na sam z Cabajem. Chwilę później groźnie było zaś po przeciwnej stronie boiska. Michał Szromnik, choć z kłopotami - to jednak złapał piłkę po strzale Rafała Zawiślana.

Arka ponownie zaatakowała po 70 minucie. Składna akcja Szwocha i Szuberta wyprowadziła do bramkowej sytuacji Aleksandra. Napastnikowi wychowanemu w Nowym Sączu nie zadrżała noga i było 3:0. Arek ma koncie w tym sezonie w I lidze ma cztery gole. Gdy schodził z boiska, kibice Sandecji żegnali go... brawami.

W kolejnej akcji powinien wynik poprawić Tomasz Jarzębowski. Cabaj minął się z piłką, ale kapitan Arki posłał futbolówkę w słupek, a nie do opuszczonej bramki!

24 sierpnia 2013, godz. 19:00