Marynarka wojenna najlepsza w hali GOSiR.

24 września 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Piłka dla powodzian. Z inicjatywy Dariusza Michalczewskiego w Gdyni na hali GOSiR odbył się miniturniej piłki nożnej. W imprezie wzięły udział zespoły Gdyni, Sopotu, Marynarki Wojennej i drużyna "Tigera". Impreza miała charakter charytatywny. Dochód z niej zostanie przeznaczony na pomoc poszkodowanym w powodzi. Sponsorami byli Cekol i PC Bird. Patronat medialny sprawował "Głos Wybrzeża".

W pierwszym pojedynku zmierzyły się Gdynia (m.in. Wojciech Szczurek, Andrzej Sobczak, Jacek Milewski) i zespół Dariusza Michalczewskiego (Tomasz Michalczewski, Dariusz Zarębski, Leszek Kosedowski). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy "Tigera" 8:3 (3:1). O tak wysokiej wygranej zadecydowało pięć minut pod koniec drugiej połowy, kiedy to zespół braci Michalczewskich strzelił pięć bramek. Bardzo dobry mecz zagrali Dariusz Michalczewski i Dariusz Zarębski z firmy Nata.

W drugim spotkaniu Marynarka Wojenna pokonała wzmocnioną dziennikarzami drużynę Sopotu (Marcin Wargin, Adam Maksim) 5:1. Marynarze mieli przez cały czas przewagę i ich wygrana była nie zagrożona. Do przerwy było 2:0, ale mogło być wyżej, gdyby zawodnicy Marynarki wykorzystali wszystkie sytuacje. Bardzo wyrównane i zacięte było spotkanie o trzecie miejsce. Grający mecz po meczu zespół Sopotu okazał się lepszy od drużyny Gdyni zwyciężając 5:3 (2:2).

Najlepszym meczem turnieju był pojedynek finałowy pomiędzy Marynarką Wojenną i drużyną Dariusza Michalczewskiego. W pierwszej połowie dominował zespół "Tigera" i na przerwę schodził z przewagą dwóch bramek (3:1). Po zmianie stron inicjatywa przeszła w ręce marynarzy, którzy w ciągu dwóch minut zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie 5:4. W dramtycznej końcówce, na kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem padło wyrównanie. O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Lepiej poradzili sobie w nich marynarze zwyciężając 3:1 i to oni wygrali turniej. Po zakończeniu imprezy Dariusz Michalczewski jeszcze długo pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Spikerkę prowadził Włodzimierz Machnikowski z Radia Gdańsk. - Była to bardzo fajna impreza - powiedział po zakończeniu turnieju "Tygrys". - Zwycięstwo nie było w niej najważniejsze. Ważniejsze było to, że mogliśmy coś zrobić dla ludzi, których spotkało nieszczęście. Jeżeli znajdą się sponsorzy, to takich imprez będzie więcej - dodał "Tiger".

W zwycięskim zespole Marynarki Wojennej wystąpili: Robert Wereszko, Bartłomiej Cichy, Arkadiusz Żyrzniewski, Czesław Nowicki, Dariusz Slich, Robert Rachwał, Radosław Rychter, Krystian Kołotko, Dariusz Kwaśniewski i Rafał Pankowski.