Trefl gonił, ale nie dogonił Śląska

11 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Sarunas Vasiliauskas, wobec niemocy kolegów, chwilami sam próbował ciągnąć grę Trefla. Jego 22 pkt i aż 8 zbiórek nie zapewniły jednak zwycięstwa. Sarunas Vasiliauskas, wobec niemocy kolegów, chwilami sam próbował ciągnąć grę Trefla. Jego 22 pkt i aż 8 zbiórek nie zapewniły jednak zwycięstwa.

Szkolne błędy i brak organizacji gry w ataku w pierwszej kwarcie i słaba obrona niemal przez cały mecz przeszkodził koszykarzom Trefla w dobrym debiucie w sezonie 2014/2015 przed własną publicznością. Sopocianie ulegli w Hali 100-lecia Śląskowi Wrocław 93:95 (13:28, 25:23, 25:20, 30:24). Trefl miał jednak ostatnią akcję w meczu, która mogła dać chociaż dogrywkę. Wspaniała pogoń za rywalem w ostatnich minutach zakończyła się jedna poślizgnięciem Marcina Stefańskiego i brakiem rzutu na koniec starcia. Świetny mecz rozegrał w barwach gości Lawrence Kinnard, który przygodę w TBL zaczynał dwoma sezonami w Treflu. Skrzydłowy rzucił byłemu klubowi 31 punktów.

Vasiliauskas 22 (2x3, 8 zb.), Leończyk 16, Bendzius 14 (1x3), Michalak 13 (2x3), Painter 1 (5 zb.) oraz Sikora 9 (2x3), Kemp 9 (1x3), Stefański 6 (5 zb.), Włodarczyk 3 (1x3), Dutkiewicz 0, Kulka 0
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Trawicki, Proc, Wierzman
Widzów: 1466
Kinnard 31 (6x3), Ikovlev 13 (2x3), Mladenović 12 (5 zb.), Skibniewski 5 (1x3, 7 as.), Dłoniak 5 (1x3) oraz Trice 11 (6 zb.), Gabiński 9 (1x3), Tomaszek 6, Cesnauskis 3 (1x3), Burnatowski 0, Hyży 0, Kulon 0

Darius Maskoliunas Darius Maskoliunas
Darius Maskoliunas (Trefl) - Nie zasłużyliśmy na wygraną. W sposób, w jaki zaczęliśmy mecz i zagraliśmy pierwsza połowę, to się nie da. Jak mówię, koszykarski Bóg widzi wszystko. Przy odrobinie szczęścia wróciliśmy do meczu, ale Śląsk był bardziej skoncentrowany i bardziej chciał wygrać. U nas było czuć presję ze względu na pierwszy mecz na własnym boisku. Gdy popełnia się 12 błędów niewymuszonych dobrą obroną przeciwnika takich, jakie robią nastolatkowie, to trudno patrzeć na naszą grę. W drugiej połowie zaczęliśmy jednak prezentować się inaczej. Widać było więcej zaangażowania w defensywie. Ale oni mieli Kinnarda w świetnej dyspozycji. Na początku oddał sporo rzutów bez żadnej obrony. To go nakręciło i poskutkowało tym, że trafił 6 na 8 za trzy i zdobył powyżej 30 pkt. W istotnych momentach pozwoliliśmy rywalom na ważne akcje. Do tego nie trafialiśmy spod kosza oraz osobistych.

Emil Rajkovic Emil Rajkovic
Emil Rajković (Śląsk) - Gratuluję Treflowi świetnej walki. Zwłaszcza w drugiej połowie. Pomimo wąskiej rotacji, mając 7-8 ludzi do grania, bardzo dzielnie sobie radził. Moi koszykarze zasłużyli jednak na wygraną. W pierwszej kwarcie zagraliśmy tak jak trzeba. Po raz pierwszy od okresu przygotowawczego zaprezentowaliśmy się dobrze w ataku i obronie. To ważne, że zaczynamy sezon od dwóch wygranych.

Koszykarzy wyprowadzała dzisiaj na parkiet specjalna eskorta dziecięca, z klasy, której patronem jest Marcin Stefański (TREFL Sopot)
Goście zaczną piątką: Skibniewski (Śląsk Wrocław), Mladenović (Śląsk Wrocław), Dłoniak (Śląsk Wrocław), Kinnard (Śląsk Wrocław), Ikovlev (Śląsk Wrocław)
Piątka gospodarzy: Leończyk (TREFL Sopot), Painter (TREFL Sopot), Vasiliauskas (TREFL Sopot), Bendzius (TREFL Sopot), Michalak (TREFL Sopot)
W składzie gości znajdziemy Kinnarda (Śląsk Wrocław), który przygodę z polską koszykówką zaczynał w Treflu, w którym spędził dwa lata. Później grał również m.in. w Anwilu Włocławek
Hej Trefl - skandują fani
1'
Zaczynamy mecz, pierwsza piłka dla Śląska
1'
Dobra obrona Paitera
2'
Pierwsza minuta bez punktów
za 3 punkty
2'
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Skibniewski (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
2'
[2:3] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Vasiliauskas (TREFL Sopot).
za 2 punkty
3'
[4:3] Kolejne 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Vasiliauskas (TREFL Sopot).
za 2 punkty
4'
[4:5] 2 punkty wsadem zdobywa Kinnard (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
4'
[6:5] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL Sopot).
za 3 punkty
4'
[6:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ikovlev (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
4'
[6:10] 2 punkty z kontry zdobywa Kinnard (Śląsk Wrocław), a do tego niesportowy faul Paintera...
za 1 punkt
4'
[6:11] Rzut wolny trafia Kinnard (Śląsk Wrocław) i piłka dla gości
za 2 punkty
6'
[8:11] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
7'
[8:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kinnard (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
8'
[8:16] 2 punkty z kontry zdobywa Trice (Śląsk Wrocław).
czas
8'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL Sopot).
za 3 punkty
8'
[11:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Włodarczyk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
9'
wolne (trafione oba)
9'
[13:19] Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
9'
[13:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (Śląsk Wrocław).
10'
[13:24] Ikovlev (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[13:26] 2 punkty zdobywa Ikovlev (Śląsk Wrocław).
10'
Hej Trefl - starają się pomóc fani
10'
Stefański (TREFL Sopot) pudłuje oba wolne
10'
[13:28] Gabiński (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
Trefl zaczyna drugą kwartę, a na parkiecie powracający po kontuzji zerwania więzadeł, Dutkiewicz (TREFL Sopot)
za 2 punkty
11'
[15:28] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Kemp (TREFL Sopot).
za 2 punkty
12'
[15:30] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Trice (Śląsk Wrocław).
12'
Let's go Sopot - skanują kibice
12'
Błąd 24 sekund Trefla
za 2 punkty
13'
[15:32] 2 punkty spod kosza zdobywa Mladenović (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
13'
[15:34] 2 punkty z kontry zdobywa Gabiński (Śląsk Wrocław). Do tego faul Kulki
czas
13'
13'
Gabiński (Śląsk Wrocław) pudłuje wolnego
za 2 punkty
13'
[17:34] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL Sopot).
za 2 punkty
14'
[17:36] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Gabiński (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
14'
[19:36] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Vasiliauskas (TREFL Sopot). Do tego faul
za 1 punkt
14'
[20:36] Rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL Sopot).
14'
Trefl Sopot - skandują kibice
za 2 punkty
15'
[20:38] 2 punkty spod kosza zdobywa Kinnard (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
15'
[22:38] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Stefański (TREFL Sopot).
za 3 punkty
15'
[22:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ikovlev (Śląsk Wrocław).
16'
[24:41] Vasiliauskas (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
16'
[26:41] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Bendzius (TREFL Sopot).
czas
16'
Przerwa na żądanie (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
17'
[28:41] 2 punkty po przechwycie zdobywa Bendzius (TREFL Sopot).
za 3 punkty
17'
[28:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dłoniak (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
17'
[31:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bendzius (TREFL Sopot). A do tego faul pod koszem Tomaszka na Stefańskim
wolne (tylko 1 trafiony)
17'
[32:44] Tylko jeden rzut wolny trafia Stefański (TREFL Sopot).
za 2 punkty
18'
[32:46] 2 punkty wsadem zdobywa Mladenović (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
18'
[34:46] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
19'
[37:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL Sopot).
czas
19'
za 3 punkty
19'
20'
[38:49] Tylko jeden rzut wolny trafia Stefański (TREFL Sopot).
za 2 punkty
20'
[38:51] 2 punkty na koniec kwarty zdobywa Trice (Śląsk Wrocław).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Śląsk trafił do przerwy aż 8 razy za trzy punkty, Trefl - 3. Sopocianie popełnili aż 12 strat, rywale tylko 5
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie: Kinnard (Śląsk Wrocław) - 16 pkt, Ikovlev (Śląsk Wrocław) - 10, Vasiliauskas (TREFL Sopot) - 9, Michalak (TREFL Sopot) i Bendzius (TREFL Sopot) po 7
21'
Zaczynamy drugą połowę. Trefl przy piłce
za 2 punkty
21'
[40:51] 2 punkty zdobywa Bendzius (TREFL Sopot), który dobił swój rzut
za 2 punkty
22'
[40:53] 2 punkty spod kosza zdobywa Mladenović (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
22'
[42:53] 2 punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[42:55] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dłoniak (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
23'
[44:55] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL Sopot), plus faul Dłoniaka
za 1 punkt
23'
[45:55] Rzut wolny trafia Michalak (TREFL Sopot).
za 3 punkty
24'
24'
Let's go Sopot - skandują kibice
24'
4. faul Bendziusa (TREFL Sopot)
za 2 punkty
24'
[45:60] 2 punkty spod kosza zdobywa Kinnard (Śląsk Wrocław).
25'
[46:60] Tylko jeden rzut wolny trafia Sikora (TREFL Sopot).
za 2 punkty
25'
[46:62] 2 punkty z półdystansu zdobywa Skibniewski (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
25'
[48:62] Tak samo 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
25'
[48:64] Ikovlev (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
26'
[51:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kemp (TREFL Sopot).
26'
26'
[53:64] Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
[53:66] Tomaszek (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[55:66] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Stefański (TREFL Sopot).
za 3 punkty
28'
[55:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gabiński (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
29'
[58:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL Sopot).
za 2 punkty
29'
[60:69] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Sikora (TREFL Sopot).
30'
Kemp (TREFL Sopot) pudłuje oba wolne
za 3 punkty
30'
[63:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sikora (TREFL Sopot).
30'
[63:71] Trice (Śląsk Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Zaczynamy ostatnią kwartę, przy piłce Śląsk
za 2 punkty
32'
[63:73] 2 punkty spod kosza zdobywa Mladenović (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
33'
[65:73] 2 punkty rzutem zza kosza zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
33'
Trice (Śląsk Wrocław) blokuje Kempa (TREFL Sopot)
za 2 punkty
34'
[65:75] 2 punkty rzutem "hakiem" zdobywa Mladenović (Śląsk Wrocław).
za 3 punkty
34'
za 2 punkty
34'
[70:75] 2 punkty po przechwycie zdobywa Kemp (TREFL Sopot).
34'
Trefl Sopot - słychać w Hali 100-lecia
za 2 punkty
35'
[70:77] 2 punkty spod kosza zdobywa Mladenović (Śląsk Wrocław).
35'
[71:77] Tylko jeden rzut wolny trafia Painter (TREFL Sopot).
za 3 punkty
36'
36'
[71:81] Tylko jeden rzut wolny trafia Ikovlev (Śląsk Wrocław).
36'
[71:82] Tylko jeden rzut wolny trafia Tomaszek (Śląsk Wrocław).
37'
Leończyk (TREFL Sopot) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
37'
[71:84] 2 punkty spod kosza zdobywa Tomaszek (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
37'
[73:84] 2 punkty również spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
za 2 punkty
38'
[75:84] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa Bendzius (TREFL Sopot).
za 2 punkty
38'
[77:84] 2 punkty po zbiórce zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
za 2 punkty
39'
[77:86] 2 punkty równo z syreną kończącą akcję zdobywa Kinnard (Śląsk Wrocław).
39'
[79:86] Bendzius (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
39'
za 2 punkty
39'
[81:89] 2 punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL Sopot), plus faul
za 1 punkt
39'
[82:89] Rzut wolny trafia Vasiliauskas (TREFL Sopot).
czas
39'
39'
[82:90] Tylko jeden rzut wolny trafia Tomaszek (Śląsk Wrocław).
39'
[83:90] Tylko jeden rzut wolny trafia Bendzius (TREFL Sopot).
za 3 punkty
39'
[86:90] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL Sopot). A wszystko zaczęło się od przechwytu Kempa
czas
39'
za 2 punkty
40'
[86:92] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Trice (Śląsk Wrocław).
za 2 punkty
40'
[88:92] 2 punkty w takim samym stylu zdobywa Kemp (TREFL Sopot).
40'
27,2 sekundy do końca, wolne dla Śląska
schodzi za faule
40'
Bendzius (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[88:93] Tylko jeden rzut wolny trafia Kinnard (Śląsk Wrocław).
czas
40'
za 2 punkty
40'
[90:93] 2 punkty dobitką zdobywa Vasiliauskas (TREFL Sopot).
40'
Faulowany Trice (Śląsk Wrocław), 16,8 sekundy do końca
40'
Vasiliauskas (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[90:94] Tylko jeden rzut wolny trafia Trice (Śląsk Wrocław), ale zbiera Tomaszek...
40'
Tomaszek (Śląsk Wrocław) pudłuje oba wolne
za 3 punkty
40'
[93:94] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty rzutem o tablicę zdobywa Sikora (TREFL Sopot).
40'
Leończyk (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
3,5 sekundy do końca, Kinnard (Śląsk Wrocław) na linii rzutów wolnych
40'
[93:95] Tylko jeden rzut wolny trafia Kinnard (Śląsk Wrocław).
40'
Zbiórka Stefańskiego (TREFL Sopot), ale skrzydłowy... pośliznął się i KONIEC MECZU

Wyniki 2 kolejki

• TREFL Sopot - Śląsk Wrocław 93:95 (13:28, 25:23, 25:20, 30:24)
  • Anwil Włocławek - ASSECO Gdynia 58:67 (21:19, 15:14, 9:25, 13:9)
  • Polfarmex Kutno - Polpharma Starogard Gdański 80:62 (25:14, 22:11, 14:15, 19:22)
  • Energa Czarni Słupsk - Wikana Start Lublin 71:68 (25:15, 16:18, 16:19, 14:16)
  • King Wilki Morskie Szczecin - AZS Koszalin 69:75 (15:22, 18:22, 19:14, 17:17)
  • Jezioro Tarnobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 83:119 (14:28, 20:32, 33:33, 16:26)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 74:61 (18:9, 18:13, 14:14, 24:25)
  • Stelmet Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 91:77 (27:17, 24:25, 16:19, 24:16)

Opinie (16) 4 zablokowane

• (1)

kiedyś mecze ze Śląskiem to było święto basketu, a teraz .... niecałe 1500 osób na hali, chyba basket się znudził w 3mieście - tym bardziej że to inauguracja sezonu w sopocie