Master Pharm Łódź - Lechia Gdańsk 29:24. Punkt bonusowy rugbistów na stadionie ŁKS

19 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (6)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia i Ogniwo w pierwszym wiosennych derbach. Arka podejmuje Budowlanych
Lechia Gdańsk ze stadionu ŁKS w Łodzi wywiozła tylko punkt bonusowy, co oznacza, że przerwę w rozgrywkach ekstraligi rugby spędzi na 6. miejscu. Lechia Gdańsk ze stadionu ŁKS w Łodzi wywiozła tylko punkt bonusowy, co oznacza, że przerwę w rozgrywkach ekstraligi rugby spędzi na 6. miejscu.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z drużyną Master Pharm Łódź 24:29 (7:12). Rywale zdobyli piąty punkt za co najmniej cztery przyłożenia, a biało-zielonym na pocieszenie pozostał bonus defensywy. Podopieczni Pawła Lipkowskiego rundę zakończyli na 6. miejscu. W ostatni meczu roku 2022 w ekstralidze rugbiści Arki Gdynia zmierzą się z UP Fitness Skra Warszawa. Dla kibiców wstęp wolny. Ogniwo Sopot z powodu ataku zimy nie pojechało do Krakowa, a z Juvenią ma odrobić zaległości wiosną.

Sprawdź, jak poradzili sobie rugbiści Arki Gdynia w meczu z UP Fitness Skrą Warszawa

Punkty dla Master Pharm: Oleksandr Szewczenko 15, Elguja Kikvadze 5, Witalij Kramarenko 5, Kamil Brzowski 4

Punkty dla Lechii Gdańsk: Milan Kossakowski 5, Colin Nyaoda 5, Grzegorz Buczek 5, Torning Sachin 5, Paweł Boczulak 2, Payi Xolela 2

LECHIA: Olszewski, Buczek (63 Wojnicz), Ngonyama - Kossakowski, Krużycki (45 Dabkiewicz) - Nyaoda, Płonka, Smoliński - Boczulak (61 Janeczko) - Sachin - Kruszczyński, Klaasen, Wójtowicz, Niespodziany - Xolela

Lechia Gdańsk, zgodnie z zapowiedziami, podjęła walkę na piłkarskim stadionie ŁKS w Łodzi. Jednak nie pozwoliła się zaskoczyć w tych elementach, na które uczulał trener Paweł Lipkowski. Master Pharm skruszył opór biało-zielonych po rozegraniu autów. W 22. minucie z prawego skrzydła, a kwadrans później z drugiej strony boiska na pole punktowe przebił się Oleksandr Szewczenko.

Master Pharm Łódź - Lechia Gdańsk - relacja video

Między tymi akcjami powinien zapunktować Paweł Boczulak, ale nie trafił z karnego na wprost słupów z niespełna 30 metrów. Lechii ma udaną akcję przyszło zatem czekać aż do doliczonego czasu gry. Wówczas Milan Kossakowski najwyraźniej przypomniał sobie nawyki, które wyniósł grając na skrzydle, i choć teraz występował w drugiej linii, to spokojnie mijał rywali, przenosząc jajo na pole punktowe z linii 22. metra.

Po zmianie stron nadal obie drużyny bazowały na młynach. Udanymi akcjami popisali się m.in.: Witalij KramarenkoColin Nyoada. Lechia cały czas jednak goniła wynik. Szkoda zwłaszcza pierwszych punktów straconych po przerwie, kiedy solową akcją popisał się Gruzin Elguja Kikvadze.

Przeczytaj, co przed ostatnią kolejką w 2022 roku mówili trenerzy trójmiejskich klubów rugby

Kopy tego dnia wyraźnie nie szły Boczulakowi. Dlatego po przerwie ciężar egzekutora przejął na siebie Torning Sachin. W 66. to po jego kopie Lechia zbliżyła się na 17:24. Niestety, wówczas znów przypomniał o sobie Szewczenko, kładąc punkty w 78. minucie.

Gdy wydawało się, że Lechia nie zdobędzie nawet bonusa defensywnego, "pomógł" Polomea Kata Finau. Tongijczyk był bardzo nerwowy tego dnia. Już w 9. minucie po gwizdku sędziego odepchnął Boczulaka i zamiast przyznanego już karnego dla łodzian z kilku metrów na słupy, sędzia przyznał karnego dla Lechii.

Natomiast w doliczonym czasie gry Finau otrzymał karę indywidualną, a nieco wcześniej nie trafił z podwyższenia. Żółta kartka wiązała się z tym, że już do końca meczu Master Pharm grał w "14". Wykorzystał to gdański młyn. Mocno popracował wprowadzony do gry Jerzy Wojnicz, a przyłożenie zdobył kapitan zespołu - Grzegorz Buczek.

- Łódź wygrała po ciężkim meczu. Popełniła mniej błędów, jeśli chodzi o takie podstawowe elementy jak czyszczenia w obronie. Nam tych błędów zdarzało się po prostu więcej. Myślę, że takie niuanse zdecydowały, że oni cieszą się ze zwycięstwa, a my co prawda mamy punkt bonusowy, ale nie po to tu przyjechaliśmy. Obiecaliśmy sobie, że będziemy mocno pracować tej zimy, aby takie mecze jak ten już nam nie uciekały. To już trzecie takie spotkanie, gdzie tracimy zwycięstwo praktycznie w ostatnich minutach meczach - ocenił Paweł Lipkowski, trener biało-zielonych.
Lechia spędzi przerwę w rozgrywkach ekstraligi na 6. miejscu, niejako w zawieszeniu pomiędzy czołówką, z która doznała komplet porażek, a czterema ostatnimi zespołami, które pewnie ograła.

10 Posnania Poznań 9 1 0 8 134:576 5
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
Tabela wprowadzona: 2023-03-05

Wyniki 9 kolejki

• OGNIWO SOPOT - Juvenia Kraków 59:7 (21:0)
  • ARKA GDYNIA - Up Fitness Skra Warszawa 12:57 (0:29)
  • Master Pharm Łódź - LECHIA GDAŃSK 29:24 (12:7)
  • Posnania - Edach Budowlani Lublin 5:39 (5:22)
  • Awenta Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 23:61 (20:28)
  • Mecz zaległy z 8. kolejki
  • OGNIWO SOPOT - ARKA GDYNIA 43:3 (19:3)
  • Weryfikacja meczu z 8. kolejki
  • UP Fitness Skra Warszawa - Master Pharm Rugby Łódź walkower 0:25 (z powodu gry nieuprawnionego zawodnika - Bercho Botha, na boisku 30:29 (17:17)
  • Odjęcie po 1 punkcie za brak realizacji "Programu Młodzieżowiec"
  • Posnania za mecze:
  • 1. kolejki z Orkanem (na boisku 5:103)
  • 4. kolejki z Arką (29:68)
  • UP Fitness Skrze za mecze:
  • z 3. kolejki z Orkanem (32:21)
  • z 4. kolejki z Ogniwem (22:25)

Opinie (6)

• Szkoda wyniku, ale wiosna nasza! (1)

Mecz na styku, jak z Orkanem czy Lublinem.
    Paradoksalnie, wynik gorszy niż rok temu na koniec rundy, ale gra dużo lepsza i to daje nadzieję. Jeśli skład będzie stabilny - to ta drużyna może powalczyć o podium. Czy w tym sezonie? Pieniędzy na to nie postawie, ale serce będzie kibicowało, że tak!!!

• 10 8

• Skra Warszawa

Mecz ze Skrą Warszawa też na styku ale z ziemią .

• 3 1

• Lechia Gdańsk

Lechia zajmuje 6 miejsce w tabeli adekwatne do wyników na boisku .Niby gra dobrze ale nie wygrywa meczów z czołówką tabeli .Moim zdaniem brak jest determinacji i mentalności zwycięzcy . Nikt juz nie drży przed młynem Lechii.

• 1 0

• Pierwsze punkty dla lodzi

Przy pierwszych punktach Pan Kapitan się nie popisał. Sugeruje więcej pracy włożyć w obronę niż w promocje na FB.