Master Pharm Łódź - Ogniwo Sopot 5:15. Wojciech Piotrowicz kopnął pięć karnych

mip.
22 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Ogniwo Sopot

Ogniwo Sopot pokonało na wyjeździe Master Pharm Łódź 15:5 (9:5) w hitowym meczu 7. kolejki ekstraligi rugby. Od szybkiego przyłożenia w 2. minucie rozpoczęli gospodarze, ale później punktowali już tylko sopocianie. Pięciokrotnie z rzutów karnych trafił Wojciech Piotrowicz. Dzięki temu zwycięzcy od pokonanych przejęli fotel lidera ekstraligi.

Przeczytaj, jak poradzili sobie rugbiści Lechii Gdańsk w starciu z Posnanią

Punkty dla Ogniwa:
Wojciech Piotrowicz 15

OGNIWO: Kavtaradze (74 Gąska), Burek (80 Zając), Fidler - Krawiecki (30 Mroziński), Piotrowski (72 Mokrecow) - Powała-Niedźwiecki (65 Wilczuk), Bezwierhyi (80 Żarczyński), Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Olszewski, Drewczyński, Seerane, Burrows, Żuk

Sobotni mecz w Łodzi pomiędzy Master Pharm a Ogniwem miał w dużej części zadecydować o tym, który z tych dwóch zespołów zimę spędzi na fotelu lidera ekstraligi rugby. Łodzianie przed 7. kolejką mieli 2 "oczka" przewagi nad wicemistrzami Polski. Co ciekawe, ekipa z Sopotu do Łodzi wybrała się już w piątek, a trener Karol Czyż miał do dyspozycji najsilniejsze zestawienie.

Mecz na szczycie rozgrywany był przy padającym deszczu, co miało wpływ na tempo i dokładność akcji. Mokra piłka nie zawsze była sprzymierzeńcem rugbistów. Dodatkowym utrudnieniem, przynajmniej dla kibiców, były koszulki, które na to spotkanie założyły obie ekipy. Gospodarze zagrali w czarno-szarych trykotach, a sopocianie w ciemnogranatowych.

Sprawdź, co przed meczami 7. kolejki mówili trenerzy trójmiejskich klubów

To nie przeszkodziło jednak miejscowym. Już w 2. minucie prowadzenie objęli oni prowadzenie po wrzucie z autu zawiązali mola, a na pole punktowe przedarł się Aleksandr Szewczenko. W 12. minucie straty zniwelował Wojciech Piotrowicz, który pomiędzy słupy kopnął z rzutu karnego i było 5:3.

Ten sam zawodnik kilka minut później podjął drugą próbę dalekiego kopnięcia po rzucie karnym, ale nieznacznie się pomylił. Nie wpłynęło to jednak na nastawienie sopocian, którzy z minuty na minutę coraz bardziej przejmowali inicjatywę w tym spotkaniu. Ich przewaga szczególnie widoczna była w formacji młyna dyktowanego.

Błędy gospodarzy doprowadziły do kolejnego karnego, którego z zimną krwią wykorzystał Piotrowicz, a Ogniwo wyszło na minimalne prowadzenie 6:5. Podopieczni Karola Czyża chcieli przed przerwą zamienić swoją przewagę na pierwsze przyłożenie, ale zamiast tego kolejne trzy "oczka" z karnego dołożył niezawodny Piotrowicz, dzięki czemu po pierwszej połowie sopocianie prowadzili 9:5.

Ogniwo Sopot - Edach Budowlani Łódź 30:24. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli łodzianie, ale nie przełożyło się to na zdobycz punktową. Popełniali też błędy, ale dwóch karnych z dalekiej odległości nie wykorzystał Piotrowicz. Później żółtą kartką został napomniany Thomas Fidler, który tego dnia świętował urodziny. Ogniwo musiało radzić sobie zatem w osłabieniu.

Nie przeszkodziło to jednak sopocianom w podwyższeniu prowadzenia, co w identyczny sposób jak poprzednio uczynił łącznik ataku Ogniwa. Kolejne punkty również były autorstwa Piotrowicza i przewaga gości urosła do 10 "oczek". Miejscowym zaczęło się bardzo spieszyć, bowiem chcieli odrobić straty i choćby zdobyć bonusowy punkt defensywny. To się jednak nie powiodło i wicemistrzowie Polski zwyciężyli 15:5.

- Mecz rozgrywany był w ciężkich warunkach pogodowych, choć sama murawa była idealna do gry w rugby. Dużo młynów dyktowanych, bardzo wyrównana i zacięta gra, dobrze prowadzona przez naszych łączników - Mateusza Plichtę i Wojciecha Piotrowicza. Chcieliśmy zneutralizować mocne punkty Łodzi i to się udało. W młynie to była nasza prawdziwa dominacja. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo była to także pierwsza porażka Łodzi, a my awansowaliśmy na fotel lidera. Przed zimową przerwą jeszcze dwie kolejki, ale jeśli nie będzie kontuzji to powinniśmy zimować jako lider - powiedział nam po spotkaniu Karol Czyż, trener Ogniwa.

10 Awenta Pogoń Siedlce  7 0 0 6 66:357 0
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
Tabela wprowadzona: 2022-10-23

Wyniki 7 kolejki

• Master Pharm Łódź - OGNIWO SOPOT 5:15 (5:9)
  • LECHIA GDAŃSK - Posnania 69:29 (41:7)
  • ARKA GDYNIA - Orkan Sochaczew 5:115 (0:59)
  • Edach Budowlani Lublin - UP Fitness Skra Warszawa 24:24 (9:6)
  • Juvenia Kraków - Awenta Pogoń Siedlce 43:8 (22:3)
mip.

Opinie (8) 3 zablokowane

• Brawo Ogniwo

• 1 0

• (1)

Widać jakośc Krawieckiego w młynie Ogniwa. Ogólnie Ogniwo najlepszy młyn w lidze , bardzo mobilny i jak na młyn mocno fit.

• 2 3

• Czy ja wiem?

Popatrz na Fidlera. Skręca lewy bark. Sędzia nie widzi tego. I on trenuje młyn? W końcu dojdzie do tragedii i wyrwie bark komuś.

• 3 0

• Dobry mecz i dobre sędziowanie - brawo Ogniwo! (1)