Piłkarska III liga zagra 3 maja

Mateusz Bąk był pierwszoplanową postacią meczu w Chwaszczynie.
Mateusz Bąk był pierwszoplanową postacią meczu w Chwaszczynie. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarze rezerw Lechii Gdańsk zremisowali na wyjeździe z KS Chwaszczyno 0:0. Do przerwy znakomicie w bramce spisywał się Mateusz Bąk, a w drugiej połowie miał szczęście, gdy gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. W środę o godz. 12 Bałtyk Gdynia zagra ze swoim imiennikiem w Koszalinie, a rezerwy Arki Gdynia o godz. 18 podejmą na Narodowym Stadionie Rugby inny koszaliński zespół - Gwardię.

KS: Grubba - Byczkowski, Kugiel (62 Robakowski), Kowalski, Portasiński, Łuczak, Wiśniewski, Rasmus (59 Siemko), Duda (71 Gładaniuk), Robakowski, Roeske

LECHIA II: Bąk - Goerke, Rudinilson, Głon, Górski - Kałahur (46 Fila), Danowski, Letniowski, Wiśniewski, Gołuński (62 Kostryrka) - Macierzyński

BAŁTYK LEPSZY W DERBACH GDYNI OD ARKI II. TUTAJ VIDEO, FOTO, RELACJA

Spotkanie sąsiadów w tabeli Grupy Bałtyckiej III ligi nie przyniosło wielu emocji, choć z pewnością pochwalić należy znakomitą dyspozycję Mateusza Bąka. Gospodarze sobotniego meczu od pierwszych minut dominowali fizycznie nad gdańszczanami, czego skutkiem było sporo dogodnych sytuacji strzeleckich. Za każdym razem na drodze stawał im jednak "Bączek".

Golkiper, który wciąż trenuje z pierwszym zespołem, ale w tym sezonie ani razu nie pojawił się na boiskach ekstraklasy, przynajmniej trzykrotnie uchronił zespół przed stratą gola. Mateusz powstrzymywał rywali w sytuacjach sam na sam, gdy jego koledzy nie potrafili odpowiedzieć składnymi atakami.

Po zmianie stron ręką w polu karnym zagrał Mateusz Goerke, a sędzie podyktował rzut karny. Tym razem Bąkowi dopisało szczęście, bo nad bramką uderzył Radosław Roeske.

Dopiero w końcówce spotkania, gdy gospodarze nieco opadli z sił, do ofensywy przystąpiła Lechia II. Groźne wrzutki posyłał Piotr Wiśniewski, ale nie znalazł sposobu na ich wykorzystanie Przemysław Macierzyński. "Wiśnia" sam miał okazję zdobyć gola, ale w sytuacji sam na sam z Dariusze Grubbą i próbie lobowania nie trafił w bramkę.

W środę o godz. 12 już w ramach następnej kolejki Bałtyk Gdynia zagra ze swoim imiennikiem w Koszalinie, a rezerwy Arki Gdynia o godz. 18 podejmą na Narodowym Stadionie Rugby inny koszaliński zespół - Gwardię. Spotkanie Lechii II z Drawą Drawsko Pomorskie zostało przełożone natomiast na 18 maja.