Maximus! Maximus! Maximus!

7 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Siedem medali - cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe - przywiozła z otwartych mistrzostw Polski "All style karate" siedmioosobowa ekipa gdyńskiego kickbokserskiego klubu Maximus.
Na starcie mistrzostw organizowanych przez Polski Związek Budo stanęło ponad 120 zawodników reprezentujących różne odmiany sportów walki. Bardzo udany okazał się start podopiecznych trenera Piotr Kohnke, którzy w rywalizacji z karatekami nie byli gorsi.

Tytuły mistrzowskie zdobyli: Rafał Karcz w kategorii juniorów w wadze do 50 kg, Ewa Gozdur (juniorka, waga do 50 kg), Adam Kierzkowski (senior, waga do 70 kg) i sam trener Piotr Kohnke (senior, waga do 85 kg).

Srebrny medal wywalczył Sławomir Młynarczyk w kategorii seniorów (waga +90 kg), a brąz przywieźli ojciec i syn, czyli Jacek i Paweł Korolowie, pierwszy w kategorii oldbojów (ponad 40 lat) a drugi wśród juniorów w wadze do 60 kg.

Drużynowo Maximus zajął czwarte miejsce w Polsce, a to tylko ze względu na skromną w porównaniu z innymi ekipę.

- Na mistrzostwa pojechaliśmy swoimi samochodami - powiedział nam Piotr Kohnke. - Nie stać nas na więcej. I tak chciałbym podziękować prezesowi Biura Ochrony "Gryf", Arkadiuszowi Pawłowskiemu, za pomoc, jakiej udziela naszemu klubowi. Jestem szczególnie zadowolony z postawy 15-letniego zaledwie Rafała Karcza. W tym drobnym chłopcu tkwi duży potencjał. Oby go wykorzystał. Bardzo dobrze walczyli też pozostali.

W gdyńskim klubie trenuje około 80 zawodników, z czego trzydziestu ma zajęcia w Wejherowie. Pod tą nazwą klub istnieje od roku. W dorobku ma około 70 medali mistrzostw Polski, dwa medale mistrzostw świata i wysokie miejsca w turniejach Pucharu Świata.