Mazurenko mistrzem świata

Mazurenko Armwrestling Promotion Sp. z o.o.

Reprezentanci gdyńskiego klubu UKS Złoty Tur przywieźli cztery medale z XXXIII mistrzostw świata w armwrestlingu. W turnieju rozgrywanym w kazachskich Almatach Igor Mazurenko wywalczył złoto na rękę lewą i srebro na rękę prawą w kategorii masters +100 kg, a Janusz Piechowski zdobył brąz na lewą i srebro na prawą w kategorii 90 kg super grand masters.

Do startu w rozgrywanych na przełomie listopada i grudnia zawodach ostatecznie zgłosiło się około czterystu zawodników z czterdziestu dwóch państw. Polskę reprezentowała czteroosobowa kadra w której składzie oprócz Mazerunki i Piechowskiego znaleźli się Mariusz Podgórski z Warszawy (kat. 70kg senior) oraz Joanna Damińska z Łodzi (kat. 60kg senior).

Dla gdynian był to już kolejny start w rywalizacji międzynarodowej. Obaj panowie barwy biało-czerwone na arenie światowej reprezentują już prawie od 10 lat. Igor Mazurenko na swoim koncie ma już trzy medale z Mistrzostw Europy w kategorii masters (2 x brąz w roku 2009 oraz srebro w roku 2010) oraz dwa medale Mistrzostw Świata w kategorii seniorów (2 x srebro w roku 2002). W ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Las Vegas Igor w najcięższej kategorii masters zajął czwarte miejsce.

W Kazachstanie Mazurenko jako pierwszy w historii startów polskiej kadry wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata. Jest to wielka chwila zarówno dla Federacji Armwrestling Polska, jak i dla kolebki polskiego armwrestlingu - klubu Złoty Tur Gdynia.

Dla Janusza Piechocińskiego strefa medalowa zawodów międzynarodowych też nie jest obca. W 2004 roku z Mistrzostw Świata w RPA do domu wrócił z tytułem wicemistrza świata w kategorii masters.