Wybrzeże rozbiło Meble w Elblągu

Torus Wybrzeże Gdańsk

Piotr Papaj już po kwadransie gry w Elblągu miał na koncie 5 bramek.
Piotr Papaj już po kwadransie gry w Elblągu miał na koncie 5 bramek. fot. M.Czarniak/trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 29:18 (13:9). Podopieczni Marcina Lijewskiego przerwali tym samym serię trzech kolejnych porażek w PGNiG Superlidze. Spotkanie ustawiło pierwsze 9 minut gry po przerwie, gdy zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę, a goście zaliczyli serię 5:1 podwajając przewagę z pierwszej części meczu.

Meble Wójcik: Fiodro, Kiepulski - Grzegorek, Miedziński, Janiszewski 2, Szopa 2, Nowakowski, Olszewski, Adamczak 1, Netz 1, Moryń 4, Kupiec 4, Koper 4

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski, - Podobas 2, Bednarek 4, Sulej 1, Rogulski 4, Prymlewicz 4, Papaj 6, Kondratiuk 4, Wróbel 3, Adamczyk 1

SPÓJNIA GDYNIA PRZEGRAŁA W LUBINIE

Szczypiorniści Wybrzeża na ligowe zwycięstwo czekali od 18 października, gdy we własnej hali różnicą jednej bramki pokonali Zagłębie Lubin. Nękany kontuzjami zespół skorzystał jednak z szansy w starciu z elblążanami, którzy w tym sezonie radzą sobie jeszcze gorzej od nich.

Wprawdzie po 5 minutach gry w Elblągu było 2:0 dla "meblarzy", ale trzy z rzędu bramki gdańszczan dały im prowadzenie. Gospodarze zdołali wyrównać, ale wynik 3:3 był ostatnim korzystnym dla nich w tym spotkaniu. Po kwadransie gry 5 bramek miał już na koncie skrzydłowy Piotr Papaj, który rzucił na 8:4.

Gry Wybrzeża nie rozstroiły chwilowe problemy z zegarem w hali, przez które trzeba było na chwilę przerwać mecz. W bramce dobrze spisywał się Artur Chmieliński i do przerwy Wybrzeże prowadziło różnicą 4 bramek.

Chwilę po zmianie stron czerwoną kartkę za trzecią karę otrzymał Marcin Miedziński, a Wybrzeże potrzebowało zaledwie 9 minut, aby podwoić swoją przewagę. Po trafieniu Michała Bednarka było już 18:10.

Miejscowi poderwali się serią 3 bramek z rzędu w ciągu minuty, a pod koniec spotkanie powtórzyli ten wyczyn. Pojedyncze zrywy nie wystarczyły, zwłaszcza z Chmielińskim w bramce gdańszczan i gospodarze nie zbliżyli się bardziej niż na 6 trafień.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 11 1 1 0 9 260:301 7

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2017-11-26

Wyniki 11 kolejki:

• Meble Wójcik Elbląg - WYBRZEŻE GDAŃSK 18:29 (9:13)
  • Zagłębie Lubin - SPÓJNIA GDYNIA 36:26 (19:12)
  • Vive Kielce - Chrobry Głogów 46:23 (21:11)
  • Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 27:18 (18:6)
  • Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 23:31 (9:14)
  • KPR Legionowo - Gwardia Opole 21:21 (8:13) karne 5:4
  • Stal Mielec - Górnik Zabrze 29:35 (11:18)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Energa MKS Kalisz 28:17 (14:9)

Opinie (21)

• Jak miło czytać takie wiadomości :)

Gratulacje! Niech to zwycięstwo pociągnie za sobą kolejne.

• 22 5

• Cos nowego (1)

Dziwne ze jeszcze nie ma komentarzy typu „ co tak mało, słabo grali, Elbląg na 50% zagrał, pewnie juz balują w Sopocie, itp” gdzie jesteście hejterzy ? Brawo wybrzeże, sztuką jest sie podnieść z kolan w takim stylu. Powodzenia w kolejnych meczach !

• 17 5

• To prawda,wielka sztuka podnieść się z kolan.Hejterom pozamykać mordy bo grając w tak okrojonym składzie nie raz udowodnili że trzeba ich szanować i powiem więcej że gdyby nie kontuzje myślę że bez przesady walczylibyśmy o pierwszą czwórkę która jest bez 'Kozery' w ich zasięgu.I mam nadzieję że więcej takich wypadków przy pracy,i lekceważenia przeciwnika jak ze Stalą i Kaliszem im się nie przytrafi.Wiem i wierzę w tą drużynę i opluwanych niektórych zawodników w tym wypadku jest karygodne bo po prostu gramy tym czy mamy na obecną chwilę .W pełnym składzie będziemy bardzo mocni i nikt nie może się z tym nie zgodzić,oprócz wiadomo "ŚLEDZI" ale nasi wiem że nie zlekceważą ich po prostu i dadzą srogi rewanż za ostatnią konfrontację !!!

• 5 2

• Brawo Wybrzeze zawsze walka

• 10 3

• (1)

Nie puszcie się tak, wygrana z najsłabszym personalnie zespołem całej ligi. Oby znowu za tydzień nie było przykrości i słodkiego tłumaczenia z porażki.

• 9 6

• ŚLEDZIK cisza pożyjemy zobaczymy ostatnią konfrontacje na pewno zapamiętali i są głodni rewanżu a ostatni towarzyski wynik jest chyba jedyną wygraną jeśli dobrze pamiętam ale w grze o stawkę zawsze byliśmy górą chociaż raz Mateusz obecny zawodnik Wybrzeża a wcześniej Gdyni był przekonany że byliśmy w waszym zasięgu ale było jak zwykle 'WYBRZEŻE' na plus a że jedną to bardziej boli,tak przynajmniej mi się wydaje ,przykład WYBRZEŻE-AZOTY ból okrutny z tak topową drużyną w ostatnich sekundach ma minus prowadząc w końcówce i nie zachować chłodnej głowy. wypuścić zwycięstwo z ręki drugi raz grając z Puławami u siebie gdzie myślę że przed meczem każdy by brał w ciemno porażkę na minus jeden z top 3 polskiej Superligi !!!

• 4 3

• Jak rozbiło Meble (1)

To za szkody musi zapłacić

• 11 6

• No to jest rozbicie + 11 z drużyną która chyba tylko raz wygrała z Wybrzeżem,ale ten najważniejszy mecz jeszcze w pierwszej lidze o bezpośredni awans do Superligi jedną bramką i teraz po awansie i solidnych wzmocnieniach a my przy takim szpitalu to jest niestety ROZBICIE i solidny zastrzyk optymizmu na przyszłość !!!