Lechia pierwszy raz w sezonie na 0:0

26 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

W Gliwicach Lechia zaliczyła pierwszy bezbramkowy remis w tym sezonie. Marcin Pietrowski (na zdjęciu) boisko opuścił na noszach. W Gliwicach Lechia zaliczyła pierwszy bezbramkowy remis w tym sezonie. Marcin Pietrowski (na zdjęciu) boisko opuścił na noszach.

Piłkarze Lechii, podobnie jak w sierpniu, po meczu w Pucharze Polski potrafili zagrać bez straty gola także w ekstraklasie. Tym razem największa w tym zasługa Mateusza Bąka. Bramkarz biało-zielonych przed przerwą bronił kapitalnie strzały Portugalczyka Tiago Rabioli, a w drugiej połowie znów popisał się kilkoma paradami, odbijając bądź łapiąc piłki nie tylko po uderzeniach rywali, ale także główce... Macieja Kostrzewy. Biało-zieloni zremisowali w Gliwicach z Piastem 0:0. Dla obu drużyn to pierwszy taki wynik w tym sezonie. Gospodarze również zawdzięczają punkt golkiperowi. Dariusz Trela zaimponował zwłaszcza w 61. minucie, stając na drodze futbolówce kierowanej do siatki przez Patryka Tuszyńskiego.

Trela - Zbozień, Horvath, Klepczyński, Król - Izvolt, Hanzel, Matras, Podgórski - Jurado, Rabiola
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Mucha, Ślusarski
Bąk - Oualembo, Madera, Janicki, Pazio - Dawidowicz, Pietrowski - Wiśniewski, Matsui, Frankowski - Tuszyński
  • 53' Izvolt Zmiany Wilczek
  • 74' Podgórski Zmiany Dytko
  • 79' Rabiola Zmiany Kędziora
Zmiany Zmiany
  • 46' Dawidowicz Zmiany Kostrzewa
  • 46' Wiśniewski Zmiany Grzelczak
  • 74' Pietrowski Zmiany Zyska
  • 48' Hanzel
  • 52' Horvath
Kartki Kartki
  • 35' Dawidowicz
  • 48' Grzelczak

wiadomość soboty - PZPN potwierdził, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Adam Nawałka, trener Górnika do końca roku pracować będzie w klubie, potem poświęci się wyłącznie kadrze, natomiast do Zabrza może trafić były już selekcjoner - Waldemar Fornalik
w pierwszym dzisiejszym meczu Pogoń pokonała w Szczecinie Koronę 3:2 (0:0), gole zaczęły padać dopiero po 50. minucie
Aż pięć zmian personalnych, w tym kilka na pozycjach w Lechii w porównaniu z meczem z Wisłą, do "11" wrócili rekonwalescenci Madera (LECHIA) i Wiśniewski (LECHIA), a ponadto do podstawowego składu wrócili Matsui (LECHIA), Dawidowicz (LECHIA) i Frankowski (LECHIA)
na ławce rezerwowych Buzała, mimo że z 4 golami jest najskuteczniejszym w tym sezonie piłkarzem Lechii, trener Probierz najwyraźniej znów zamierza Pawła wprowadzić do gry, gdy rywal będzie "podmęczony"
jak informowaliśmy dla obu drużyn mecz jest na wagę znalezienia się po tej kolejce w czołowej "8" ekstraklasy, konkretnie zwycięzca awansuje na 7. pozycję
w drugim panelu live prowadzimy bezpośrednią relację z Narodowego Stadionu Rugby, od godziny 17:00 trwają tam derby Gdyni w III ligi, piłkarze Bałtyku mierzą się z rezerwami Arki
rezerwy Lechii w III lidze wygrały z Pomorzem Potęgowo 3:1, wszystkie gole w Gdańsku strzelił Duda
Piast w ofensywnym ustawieniu z dwoma napastnikami w "11", Lechia w tradycyjnym schemacie 1-4-2-3-1
piłkarze wychodzą do prezentacji, Piast na czerwono-niebiesko, Lechia białe stroje z zielonym poprzecznym pasem na koszulkach
kapitanem Lechii jest dzisiaj Pietrowski (LECHIA), na ławce bowiem Bieniuk
minuta ciszy, to na cześć dwóch gdańskich kibiców, którzy zginęli w wypadku autokarowym, gdy wracali z ostatniego meczu Lechii w Gliwicach
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
dobre warunki do gry, temperatura ponad 15 stopni Celsjusza
4'
drugi już atak Lechii, który zakończył się niecelnym podaniem i od bramki rozpoczyna Piast
4'
róg dla Piasta, zablokowane dośrodkowanie Jurado (PIAST)
5'
po rogu Podgórskiego (PIAST) strzał głową Matrasa (PIAST), jeszcze piłka odbiła się od Tuszyńskiego (LECHIA) i będzie kolejny róg
6'
po drugim kornerze już bez zagrożenia dla bramki Lechii
8'
mimo że to początek meczu na rozgrzewce już wszyscy piłkarze Lechii z pola, wśród nich jest m.in. Machaj, który został przywrócony do pierwszej drużyny
9'
niecelny strzał z dystansu Rabioli (PIAST)
10'
na razie z obu stron gra od pola karnego do pola karnego
11'
na spalonym Wiśniewski (LECHIA), do którego próbował dograć piłkę długim podaniem z własnej połowy Madera (LECHIA)
12'
Bąk (LECHIA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Izvolta (PIAST)
13'
ładna akcja Frankowskiego (LECHIA) i Oualembo (LECHIA), jednak obrońca nie zdołał dograć do kolegów w polu bramkowym Piasta, piłkę złapał Trela (PIAST)
14'
szybka odpowiedź Piasta, róg dla Piasta
14'
Tuszyński (LECHIA) wybił piłkę, która zmierzała do bramki, po strzale Zbozienia (PIAST) głową, dośrodkowywał z rogu Podgórski (PIAST)
15'
Bąk (LECHIA) obronił strzał Rabioli (PIAST) z 5. metra!
15'
szybka kontra Lechii, Pazio (LECHIA) miał doskonałą okazję, wyprzedził Izvolta (PIAST), ale z pola karnego Piasta strzelił niecelnie
17'
Bąk (LECHIA) obronił znów z pola bramkowego strzał Rabioli (PIAST)!
17'
ależ dziury w obronie z obu stron, akcje szybko przenoszą się z jednej pod drugą bramkę
21'
po szybkich akcjach gra się uspokoiła
22'
niecelny strzał z dystansu Podgórskiego (PIAST)
23'
dobre podanie Frankowskiego, ale Tuszyński (LECHIA) za długo zwlekał ze strzałem w polu karnym, pogubił się w dryblingu i skończyło się tylko na rogu
24'
po dośrodkowaniu z rogu Wiśniewskiego (LECHIA) Pazio (LECHIA) sfaulował Jurado (PIAST)
25'
niecelny strzał z dystansu Izvolta (PIAST)
27'
Piast długo rozgrywa teraz piłkę na własnej połowie
29'
gdańscy kibice przebili się z dopingiem "Gdańska Lechia... "
30'
po dośrodkowaniu z wolnego Wiśniewskiego (LECHIA) piłkę złapał Trela (PIAST)
32'
od kilku minut optyczna przewaga Piasta
32'
w polu karnym Lechii Rabiola (PIAST) fauluje Maderę (LECHIA)
33'
po dośrodkowaniu Izvolta (PIAST) Rabiola (PIAST) zagrał piłkę głową, ale nie było tam Jurado (PIAST)
34'
szybka kontra Lechii, Tuszyński (LECHIA) posłał piłkę z 15. metra tuż obok słupka
35'
kiks Klepczyńskiego (PIAST) we własnym polu karnym, będzie róg dla Lechii po zagraniu Frankowskiego (LECHIA)
35'
żaden z lechistów nie doszedł do dośrodkowania Matsui (LECHIA) z rogu
35'
Żółtą kartką został ukarany Dawidowicz (LECHIA), który sfaulował Hanzela, próbującego rozpocząć kontrę gospodarzy
36'
nieudane zagranie Klepczyńskiego (PIAST) po rozegraniu wolnego, piłka bezpośrednio wyszła za bramkę Lechii
38'
Piast atakuje Lechię już na połowie gdańszczan
38'
kłopoty gdańszczan z wyjściem z własnej połowy, a co gorsza kolejny faul Dawidowicza (LECHIA)
39'
Madera (LECHIA) wybił piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Króla (PIAST)
40'
na spalonym Rabiola (PIAST)
41'
"Lechia gol" z trybun
42'
Tempo meczu spadło, po żywiołowych atakach około kwadransa od rozpoczęcia gry, obie drużyny grają bardziej rozważnie, a co za tym idzie, mniej jest spięć podbramkowych
43'
Bąk (LECHIA) doskonale odbił piłkę po strzale głową Rabioli (PIAST)
44'
Bąk (LECHIA) złapał piłkę po strzale sprzed pola karnego Hanzela (PIAST)
45'
sędzia zakończył pierwszą połowę bez żadnego doliczania czasu
45'
DO PRZERWY 0:0
w tym sezonie żadna z drużyn, które występują w Gliwicach nie skończyła meczu remisem 0:0, zatem po przerwie gole powinny być
W pierwszej połowie Lechia nie potrafiła oddać celnego strzału, ale to nie oznacza, że nie miała sytuacji na gola. Najbliżej powodzenia byli Tuszyński (LECHIA) i Pazio (LECHIA), ale uderzali niecelnie. Zdecydowanie groźnie atakował Piast. Gliwiczanie osiągali przewagę, gdy wychodzili do pressingu już 40 metrów od bramki Lechii. Bohaterem gospodarzy mógł być Rabiola (PIAST), który miał szansę nawet na hat-tricka. Doskonale za każdym razem bronił Bąk (LECHIA). To co jeszcze niepokoi po stronie biało-zielonych, to postawa Dawidowicza (LECHIA). Paweł ma na koncie kartkę i solidnie pod koniec pierwszej połowy pracował na kolejną
w przerwie najintensywniej rozgrzewa się Kostrzewa, Maciek w dwóch ostatnich meczach grał jako stoper, ale w drugiej połowie może z powodzeniem zagrać w roli defensywnego pomocnika, zmieniając na przykład zagrożonego usunięciem z boiska Dawidowicza (LECHIA)
aż dwie zmiany szykują się w Lechii, rozgrzewa się też intensywnie Grzelczak
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dawidowicz, w jego miejsce wchodzi Kostrzewa.
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Grzelczak.
46'
drugą połowę rozpoczął Piast, gospodarze bez zmian w składzie
48'
róg dla Lechii
48'
Grzelczak (LECHIA) w polu karnym sfaulował Hanzela (PIAST) w walce o piłkę po dośrodkowaniu Matsui (LECHIA)
48'
Żółtą kartką został ukarany Grzelczak (LECHIA).
48'
Żółtą kartką został ukarany Hanzel (PIAST).
48'
sędzia Musiał piłkę przyznał Piastowi, ale obu przepychających się piłkarzy ukarał kartkami
49'
kontra Piasta, złe zagranie Podgórskiego (PIAST), piłka wyszła poza bramkę Lechii
52'
Pazio (LECHIA) w kontrze, ale jego strzał zablokowany w polu karnym
52'
Żółtą kartką został ukarany Horvath (PIAST), sędzia ukarał obrońcę, bo we wspomnianej kontrze gliwiczanin faulował Tuszyńskiego, arbiter zastosował przywilej korzyści
53'
PIAST przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Izvolt, w jego miejsce wchodzi Wilczek.
54'
obraz gry w tej połowie podobny do tego sprzed przerwy, Piast częściej przy piłce, Lechia szuka kontry na gola
kontuzja
55'
pomocy lekarskiej wymaga Matras (PIAST), który ucierpiał w starciu z Grzelczakiem (LECHIA)
55'
Grzelczak (LECHIA) tłumaczy się przed arbitrem, Piotr ma już bowiem żółtą kartkę, a to starcie znów było bardzo ostre
58'
niecelny strzał Zbozienia (PIAST)
59'
Lechia za łatwo traci piłkę, stąd Piast częściej prowadzi grę
61'
niesamowicie broni Trela (PIAST)! Frankowski zagrał prostopadłą piłkę do Matsui, Japończyk jednym zwodem położył na ziemię i bramkarza, i obrońcę, a po chwili wrzucił na głowę do Tuszyńskiego, wydawało się, że Patryk strzela już na pustą bramkę, ale golkiper Piasta wręcz "pofrunął" wzdłuż linii bramkowej i zdołał wypchnąć piłkę na róg
62'
po rogu niecelny strzał z dystansu Lechii
63'
przecisnęła Lechia, sprzed pola karnego strzelał Grzelczak (LECHIA), ale przeniósł piłkę nad poprzeczką
63'
Bąk (LECHIA) obronił strzał Jurado (PIAST)
64'
Lechia blisko straty samobójczego gola, po dośrodkowaniu z wolnego Podgórskiego (PIAST) Kostrzewa (LECHIA) uderzył na własną bramkę głową! Bąk (LECHIA) kapitalnie wypiąstkował piłkę nad poprzeczką
65'
po rogu Podgórskiego (PIAST) już bez zagrożenia dla bramki Lechii
kontuzja
66'
pomocy medycznej potrzebuje Pietrowski (LECHIA)
68'
Pietrowski (LECHIA) wrócił do gry
70'
na razie scenariusz drugiej połowy podobny do gry sprzed przerwy, po upływie kwadransa były najgroźniejsze sytuacje podbramkowe
71'
Bąk (LECHIA) broni strzał Hanzela (PIAST), chwile wcześniej z piłką minął się Podgórski
72'
zablokowany strzał w polu karnym Matsui (LECHIA)
72'
Trela (PIAST) nogami odbija piłkę po uderzeniu Frankowskiego (LECHIA)
73'
na razie bramkarze są najlepsi w swoich drużynach
kontuzja
73'
znów na boisku leży Pietrowski (LECHIA), kapitan Lechii tym razem będzie zniesiony poza linię boczną na noszach
74'
LECHIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Pietrowski, w jego miejsce wchodzi Zyska. Ta wymuszona roszada sprawia, że dzisiaj nie zagra Buzała
74'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podgórski, w jego miejsce wchodzi Dytko.
75'
Zyska (LECHIA) poczuł się bardzo mocno, gdyż założył na rękę kapitańską opaskę, którą zostawił Pietrowski (LECHIA)! Matras zaś został kapitanem gospodarzy po Podgórskim
76'
dobrze w polu karnym Lechii powstrzymany Dytko (PIAST)
78'
ładny drybling Tuszyńskiego (LECHIA), który minął dwóch rywali, ale niecelnie już podawał
79'
Trela (PIAST) pewnie broni strzał z dystansu Zyski (LECHIA)
79'
szczęście przy Lechii, Wilczek (PIAST) 4 metry od bramki nie trafił w piłkę, którą dogrywał Jurado (PIAST)
79'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rabiola, w jego miejsce wchodzi Kędziora.
81'
Trela (PIAST) pewnie wyłapał dośrodkowanie Oualembo (LECHIA)
kontuzja
82'
pomocy masażysty potrzebuje Kostrzewa (LECHIA), Lechia nie ma już zmiany
82'
Kostrzewa (LECHIA) wraca do gry
83'
Zbozień (PIAST) nie po raz pierwszy tego dnia z autu wrzuca piłkę w pole karne Lechii, obrońców tym razem wyręczył Matsui (LECHIA)
84'
ostatnie minuty są bardziej wyrównane niż cały mecz, pressing Piasta nie jest już tak agresywny jak wcześniej, gdy gospodarze atakowali Lechię już na jej połowie
86'
Matsui (LECHIA) dzięki dobremu dryblingowi utrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, chwila wytchnienia dla defensywy Lechii
kontuzja
87'
przed polem karnym Lechii Madera (LECHIA) kopnięty w twarz przez Kędziora (PIAST), stoper gdańszczan potrzebuje pomocy lekarskiej, kartki nie ma, gdyż obaj piłkarze walczyli o piłkę
89'
Madera (LECHIA) może kontynuować grę
90'
pięć minut doliczone do drugiej połowy
90+1
po wolnym dla Piasta i wrzutce Króla (PIAST) będzie jeszcze róg dla gospodarzy
90+1
zamieszanie w polu bramkowym Lechii, wreszcie piłka w rękach Bąka
90+2
Dytko (PIAST) pada na linii pola karnego, podnosi ręce, licząc, że sędzia odgwiżdże faul, ale gramy dalej
90+3
w doliczonym czasie gra cały czas na połowie Lechii
90+3
Kędziora (PIAST) nie opanował piłki w polu karnym Lechii, od bramki rozpocznie Bąk
90+4
żywiołowe akcje Piasta, brakuje gospodarzom precyzji i chyba już także sił
90+5
kontra Lechii, jednak przerzut Matsui (LECHIA) z prawego na lewe skrzydło w kierunku Frankowskiego (LECHIA) przyniósł aut... gospodarzom
90+5
prostopadłe podanie w kierunku Kędziory (PIAST), piłkarz Piasta przewrócił się
90+5
KONIEC MECZU. W GLIWICACH BEZ GOLI
to pierwszy bezbramkowy remis obu drużyn w tym sezonie
po meczu głośne skandowanie "Lechia Gdańsk"
miejscowi kibice wobec swoich piłkarzy manifestują niezadowolenie z wynikiem, brawa są tylko dla Treli (PIAST)

• Widzew Łódź - Cracovia 1:3 (1:2)
  • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:2 (0:0)
  • Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:0)
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 (0:0)

Opinie (76) 5 zablokowanych

• Naprwde pierwszy raz ?!!!! Niesamowite!

• 0 0

• Wiśnia przesunięty do rezerw (4)

piłkarze już mają dość Probierza,ponoć mega chamski typ....Bieniuk nie grał gdyż zrzekł się prawdopodobnie opaski kapitana i rozważa zakończenie kariery...oby piłkarze nie zaczęli specjalnie odpuszczać meczów!

• 3 8

• (2)

Jeśli już coś w tej plotce jest , to Probierza mogą mieć dość rozkapryszone , "wiekowe" gwiazdki typu Wiśnia czy Bieniuk . U Probierza na treningach musi być zaangażowanie i walka a tym Panom niekoniecznie to się podoba - ale- niestety dla Nich - gry za "zasługi" u Probierza nie ma.

• 7 3

• (1)

Nie gloryfikuj tak tego Szarlatana.Jest drużyna i jest trener.Musi być chemia.A ten trener to znany arogant-patrz zakaz kontaktów zawodników z mediami.

• 3 4

• W Polsce

"chemia" polega na tym, że piłkarzyny - gwiazdorzyny rządzą klubem...

• 5 0

• I bardz dobrze

Jak grać się nie chce to trzeba ich wywalić. W to miejsce Kuchar może kupi 2-3 grajków i będzie ok