Piłkarki Sztormu doznały pierwszej porażki

6 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Magda Kołacz aż cztery razy musiała wyciągać piłkę z siatki w niedzielnym spotkaniu z Czarnymi. Wcześniej w czterech spotkaniach dała się pokonać tylko dwukrotnie. Magda Kołacz aż cztery razy musiała wyciągać piłkę z siatki w niedzielnym spotkaniu z Czarnymi. Wcześniej w czterech spotkaniach dała się pokonać tylko dwukrotnie.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec 0:4 (0:2). Beniaminek ekstraligi przerwał tym samym serię czterech spotkań bez porażki. - Osłabiły nas powołania do kadry U-17 dla trzech zawodniczek, ale to nie wszystko. Chyba wkradło się w nasz zespół za dużo pewności siebie. Zabrakło walki i determinacji - mówi trener Robert Chałaszczyk.

SZTORM AWFiS: Kołacz - Świętoniowska, Wróbel, Słowy (78 Kozłowska), A.Bużan, K.Bużan - Zańko, Sirant, Cywińska (58 Sikorska), Kamińska (64 Dopke) - Wierzbicka (58 Ramotowska).

Do niedzieli gdańskie piłkarki miały na koncie jedno zwycięstwo i trzy remisy. To bardzo dobry start jak na beniaminka ekstraligi. Niestety, w Sosnowcu seria bez porażki została przerwana i to w dość bolesny sposób.

Wydawało się, że "sztormówki" będą faworytem tego meczu, gdyż zawodniczki Czarnych legitymowały się dorobkiem jednej wygranej i trzech porażek. Przyjezdne rozpoczęły mecz wysokim pressingiem, ale to gospodynie szybko zdobyły pierwszego gola. Już w 7. minucie spotkania po znakomicie rozegranym rzucie wolnym piłkę nad głową Magdy Kołacz wpakowała do bramki Joanna Operskalska.

Gdy gdańszczanki zaczynały podnosić się po tym ciosie i stopniowo zamykały rywalki na ich połowie, te ponownie zerwały się do ataku. Reprezentantka Polski Nikol Kaletka precyzyjnym uderzeniem w samo okno bramki nie dała szans Kopacz.

Jeszcze przed zmianą stron bliska zdobycia bramki kontaktowej była Martyna Zańko, ale jej strzał głową znakomicie sparowała na rzut rożny golkiperka Czarnych. Tuż przed przerwą niewiele zabrakło, a do pustej bramki mogłaby strzelać Klaudia Kamińska jednak w ostatniej chwili ubiegła ją obrończyni miejscowych.

Strzeleckich okazji nie brakowało przez cały mecz. Niestety, głównie dla zespołu z Sosnowca. Zaraz na początku drugiej połowy fatalnie skiksowała Kaletka, która przed sobą miała tylko Kopacz. Chwilę później piłka trafiła w spojenie bramki strzeżonej przez gdańszczankę.

Na nieszczęście Sztormu, rywalki wkrótce poprawiły skuteczność. W 66. minucie Kopacz pokonała Patrycja Matla, a ledwie 5 minut później drugie trafienie na swoim koncie zapisała Kaletka.

- To był nasz najsłabszy mecz. Zabrakło dziewczyn, które pojechały na kadrę U-17: Marcjanny Zawadzkiej, Klaudii SłowińskiejDominiki Kopińskiej. Mogliśmy przełożyć to spotkanie, ale nie pasowały nam późniejsze terminy. Nie chcę jednak tłumaczyć się nieobecnością tej trójki. W nasz zespół chyba wpadło za dużo pewności siebie, w końcu rywal znajdował się niżej w tabeli. Zabrakło walki i determinacji. Zawodniczki Czarnych wyglądały jakby bardziej chciały wygrać i to znalazło odzwierciedlenie w wyniku - mówi trener Robert Chałaszczyk.
Teraz gdańszczanki czekają trzy tygodnie przerwy. Właśnie ze względu na osłabianie kadry powołaniami do reprezentacji, przełożyły zaplanowane na przyszły tydzień spotkanie z Górnikiem Łęczna. Najbliższy mecz rozegrają 26 września w Bydgoszczy.