• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mecz na szczycie

28 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
W spotkaniu na szczycie I ligi koszykówki kobiet ZAPOLEX ERBUD Toruń pokonał VBW CLIMA Gdynia 79:70 (21:23, 25:18, 18:12, 15:17).

Spotkanie dwóch niepokonanych drużyn było bardzo wyrównane od samego początku. Pierwsza kwarta toczyła się pod dyktando gdynianek, które prowadziły 5:0 i 7:2. Toruniankom udało się utrzymać dystans głowinie dzięki świetnej grze Ilony Jasnowskiej, która skutecznie grała pod koszem jak i również trafiała z dystansu za 3 punkty.

Niestety do poziomu widowiska, już po raz kolejny w I lidze, nie dostosowali się sędziowie - Witold Świtakowski i Tomasz Otorowski z Warszawy. Panowie z gwizdkami podejmowali sprzeczne wobec siebie decyzje. Za kuriozalną można uznać sytuację z końca 3 kwarty, kiedy jeden z arbitrów odgwizdał faul na zawodniczce VBW CLIMA i przyznał dwa rzuty wolne, które miały być wykonane już po czasie, a drugi z sędziów anulował decyzję partnera. Z przykrością należy stwierdzić, że sędziowie byli najsłabszymi aktorami spotkania, które było bardzo zaciętym widowiskiem.

Na początku czwartej kwarty prowadzenie miejscowych sięgnęło już 18 punktów. Po ambitnej pogoni i obronie na całym placu VBW CLIMA zniwelowała przewagę do 6 oczek na 90 sekund przed końcem meczu. Niestety po raz kolejny obudzili się sędziowie, którzy nie dopuścili w Toruniu do sensacji.

W sumie zwycięstwo ZAPOLEXU jak najbardziej zasłużone, zespół ten ma w składzie zawodniczki z wieloletnim doświadczeniem w ekstraklasie (Jasnowska, Sowińska, Chełczyńska, Piątkowska). Przykre jest tylko, że po raz kolejny Koleguim Sędziów PZKosz nie potrafi na najważniejszy mecz w I lidze wyznaczyć obsady sędziowskiej, która poprowadzi zawody bez wielu kontrowersyjnych decyzji.

Punkty dla VBW CLIMA Gdynia:
Niedobecka 11, Grabowska 0, Pawłowska 19, Szura 5, Navoikava 23, Bromboszcz Marta 0, Górzyńska 6, Saidowska 2, Bromboszcz Monika 4, Bruzgul 0.

Adam Greczyło - VBW Media

Zobacz także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane