Mecz niewykorzystanych szans

Krzysztof Klinkosz
1 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Hokeiści Energi Stoczniowca po meczu niewykorzystanych szans pokonali u siebie TKH Toruń 2:1 (1:1, 0:0, 1:0). Gdańszczanie przełamali się tym samym po trzech słabych występach wyjazdowych. Bramkę dającą dziś zwycięstwo strzelił po indywidualnej akcji Aron Chmielewski. Już w piątek o godzinie 18.00 w "Olivii" stawi się Unia Oświęcim.

1:0 Rzeszutko as. Kostecki, Mat.Rompkowski (4.09 w przewadze)
1:1 Dzięgiel as. Bomba, Cychowski (18.45 w przewadze)
2:1 Chmielewski as. Kantor, Wróblewski (43.36)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Mat.Rompkowski - Kostecki, Skrzypkowski - Maciejewski, Smeja - Maj, Benasiewicz - Kantor, Skutchan - Rzeszutko - Vitek, Ziółkowski - Steber - Jankowski, Kwieciński - B.Wróbel - Furo, Chmielewski - Mac.Rompkowski - Wróblewski.

TKH:Plaskiewicz; Talaga - Kubat, Koseda - Buril, Cychowski - Lidtke, Pietras - Porębski, Marmurowicz - Pothen - Dołęga, Bomastek - Dzięgiel - Koivisto, Jastrzębski - Bomba - Minge, Chrzanowski - Kuchnicki - Chyliński.

Gdańszczanie w pierwszej tercji, już w 5 minucie otworzyli wynik spotkania. Krążek niemal na linii niebieskiej otrzymał Artur Kostecki uderzył silnie a Jarosław Rzeszutko zmienił lot krążka co zmyliło bramkarza gości.

"Stoczniowcy" po niezłym otwarciu, w którym wprawdzie nie forsowali tempa, ale mieli optyczną przewagę, mogli podwyższyć swoje prowadzenie jednak nie wykorzystywali dogodnych sytuacji.

W 9 minucie w świetnej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Aron Chmielewski później gdańszczanie aż przez dwie minuty grali w podwójnej przewadze nie zdołali jednak pokonać Michała Plaskiewicza, mimo, że pod bramką TKH raz po raz się kotłowało.

Gdańszczanie słono zapłacili za tą nieskuteczność, w 19 minucie, podczas gry w osłabieniu popełnili fatalny błąd przy zmianie, zbiegło się to z szybką kontrą gości, którzy we trójkę wyjechali na osamotnionego Przemysława Odrobnego a Jacek Dzięgiel strzałem pod parkanami wyrównał.

W drugiej tercji, na lodzie niewiele ciekawego się działo, gdańszczanie grali bardzo nieskutecznie, tempo meczu było szarpane.

W 44 minucie gospodarze, a konkretnie Aron Chmielewski, przeprowadzili akcję, która rozstrzygnęła losy meczu. Młody gdański napastnik poszedł na przebój, minął kilku zawodników gości i pokonał bramkarza TKH.

Gdańszczanie w miarę upływu minut osiągali coraz większą przewagę, ostrzeliwali bramkę Plaskiewicza, jednak kolejne bramki nie padały. Swoje szanse tracili m.in. Bartłomiej Wróbel czy Wojciech Jankowski.

W końcówce swoją szanse na wyrównanie zwietrzyli goście. Na 30 sekund przed końcem meczu na ławkę kar powędrował Jankowski, ekipa TKH wzięła czas i wycofała bramkarza. Gospodarze jednak umiejętnie wybijając krążek i "dowieźli" zwycięstwo do końca.

Pozostałe wyniki wtorkowej kolejki PLH:
Grupa A - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 7:4 (2:3, 2:0, 3:1), Wojas Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 3:5 (1:3, 2:0, 0:2). Mecz Comarch Cracovi z GKS Tychy został przełożony na 2 grudnia. W grupie B rywalizowano tylko w Gdańsku, KH Sanok pauzowało zaś mecz Aksam Unii Oświęcim z KTJ Krynica odwołano. Ekipa z Krynicy przyjechała do Oświęcimia w dziewiątkę, ze względu na panującą w zespole epidemię grypy, nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że zespół KTH może nie mieć pieniędzy na dokończenie rozgrywek.

Opinie (157) 1 zablokowana

• gdzie jest ten wac pan Kostecki!!!

• 10 6

• won Kostecki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 32 6

• Do boju Stocznia ! szkoda że nie mogę być na hali ;/

• 10 0

• Jak tam Salomon.

dobry wynik 1-1

• 6 1

• Rzeszut i Vitek tylko w Was nadzieja!!

Brawo Rzeszut! Jak zwykle pewnie tylko On i Vitek zagraja na poziomie a reszta będzie robić kary przez co beda tracić bramki :/
    aż strach się bać jaki będzie wynik... grrr.... No ale Wiara czyni cuda trzeba wierzyć, że się uda ;]

• 2 4

• Kostek asysta!

Do boju Artur, wbrew zawistnym kibolom, którzy w Ciebie nie wierzą!