Mecz niewykorzystanych szans

Krzysztof Klinkosz
1 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Hokeiści Energi Stoczniowca po meczu niewykorzystanych szans pokonali u siebie TKH Toruń 2:1 (1:1, 0:0, 1:0). Gdańszczanie przełamali się tym samym po trzech słabych występach wyjazdowych. Bramkę dającą dziś zwycięstwo strzelił po indywidualnej akcji Aron Chmielewski. Już w piątek o godzinie 18.00 w "Olivii" stawi się Unia Oświęcim.

1:0 Rzeszutko as. Kostecki, Mat.Rompkowski (4.09 w przewadze)
1:1 Dzięgiel as. Bomba, Cychowski (18.45 w przewadze)
2:1 Chmielewski as. Kantor, Wróblewski (43.36)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Mat.Rompkowski - Kostecki, Skrzypkowski - Maciejewski, Smeja - Maj, Benasiewicz - Kantor, Skutchan - Rzeszutko - Vitek, Ziółkowski - Steber - Jankowski, Kwieciński - B.Wróbel - Furo, Chmielewski - Mac.Rompkowski - Wróblewski.

TKH:Plaskiewicz; Talaga - Kubat, Koseda - Buril, Cychowski - Lidtke, Pietras - Porębski, Marmurowicz - Pothen - Dołęga, Bomastek - Dzięgiel - Koivisto, Jastrzębski - Bomba - Minge, Chrzanowski - Kuchnicki - Chyliński.

Gdańszczanie w pierwszej tercji, już w 5 minucie otworzyli wynik spotkania. Krążek niemal na linii niebieskiej otrzymał Artur Kostecki uderzył silnie a Jarosław Rzeszutko zmienił lot krążka co zmyliło bramkarza gości.

"Stoczniowcy" po niezłym otwarciu, w którym wprawdzie nie forsowali tempa, ale mieli optyczną przewagę, mogli podwyższyć swoje prowadzenie jednak nie wykorzystywali dogodnych sytuacji.

W 9 minucie w świetnej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Aron Chmielewski później gdańszczanie aż przez dwie minuty grali w podwójnej przewadze nie zdołali jednak pokonać Michała Plaskiewicza, mimo, że pod bramką TKH raz po raz się kotłowało.

Gdańszczanie słono zapłacili za tą nieskuteczność, w 19 minucie, podczas gry w osłabieniu popełnili fatalny błąd przy zmianie, zbiegło się to z szybką kontrą gości, którzy we trójkę wyjechali na osamotnionego Przemysława Odrobnego a Jacek Dzięgiel strzałem pod parkanami wyrównał.

W drugiej tercji, na lodzie niewiele ciekawego się działo, gdańszczanie grali bardzo nieskutecznie, tempo meczu było szarpane.

W 44 minucie gospodarze, a konkretnie Aron Chmielewski, przeprowadzili akcję, która rozstrzygnęła losy meczu. Młody gdański napastnik poszedł na przebój, minął kilku zawodników gości i pokonał bramkarza TKH.

Gdańszczanie w miarę upływu minut osiągali coraz większą przewagę, ostrzeliwali bramkę Plaskiewicza, jednak kolejne bramki nie padały. Swoje szanse tracili m.in. Bartłomiej Wróbel czy Wojciech Jankowski.

W końcówce swoją szanse na wyrównanie zwietrzyli goście. Na 30 sekund przed końcem meczu na ławkę kar powędrował Jankowski, ekipa TKH wzięła czas i wycofała bramkarza. Gospodarze jednak umiejętnie wybijając krążek i "dowieźli" zwycięstwo do końca.

Pozostałe wyniki wtorkowej kolejki PLH:
Grupa A - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 7:4 (2:3, 2:0, 3:1), Wojas Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 3:5 (1:3, 2:0, 0:2). Mecz Comarch Cracovi z GKS Tychy został przełożony na 2 grudnia. W grupie B rywalizowano tylko w Gdańsku, KH Sanok pauzowało zaś mecz Aksam Unii Oświęcim z KTJ Krynica odwołano. Ekipa z Krynicy przyjechała do Oświęcimia w dziewiątkę, ze względu na panującą w zespole epidemię grypy, nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że zespół KTH może nie mieć pieniędzy na dokończenie rozgrywek.

Opinie (157) 1 zablokowana

• Jeremy#97 (1)

I tak trzymać będzie na pewno wesoło bo ci małolaći z FC i USG to już nic nie pokażą za bardzo się boją .
    Siedziałem bardzo blisko was i jestem pierwszy który się do was dosiądzie może stara gwardia pokaże jak się Kosteckich ma dosyć .
    Je...y zamknął trybune B jak ta Swi.... się boi aż słów brak
    Pozdrawiam i czekam na mecz z Unią

• 1 3

• no pokaz sie stara gwardio hehehe z bojazliwoscia fc to byc moze trafiles ale ze USG sie boi to Ci sie chyba przysnilo...zrobimy cos jak tylko bedzie taka mozliwosc a Ty jak nie wiesz to sie nie spinaj;) a od malolatow to sobie mozesz swoje dzieci wyzywac (jesli masz) bo ja sobie wypraszam.

• 0 0

• (6)

Po pierwsze wielki szacun dla USG. Znowu pokazali ze maja "jaja" (przyspewka 10% budzetu MISTRZOSTWO) FC......bez komentarza. A teraz troche o moim ulubionym zawodniku. Niejaki Jan Steber zwany tez statysta . Ten zawodnik to hańba dla czeskiego hokeja. Jest cienki jak dupa węża. Wiekszej baletnicy na Olivi nie widzialem . To co wyprawaia nawet moze zawstydzic Turbodymomena. Nawet do amatorskiej ligi jest za slaby. A co do trenera to powtorze jak pacierz: Z TEJ MĄKI CHLEBA NIE BĘDZIE !!! Witaj pierwsza ligo!

• 13 3

• nie widizałem żebys pomagał USG w dopingu - więc też bez komentarza (5)

• 1 3

• (4)

ciekawe kiedy to widzialAs jak stalAs przede mna? Ja mialem odwage sie podpisac a Ty? Pozdrawiam

• 0 0

• (3)

no pomyłka stałEm za Tobą nad sektorem .... Nie peniam

• 0 0

• (2)

pewnie tez nie krzyczales! Czy nie uwazasz ze powinnismy to nadrobic w nastepnym meczu?

• 0 0

• (1)

jak dojdę do wniosku, że ma to jakikolwiek sens to może zacznę, obecnie wolałbym zobacyć dobry mecz, a ostatni nie wywołał we mnie żadnych emocji - poza balonami dla Artura - i nawet klaskałem

• 0 0

• czy nie uwazasz ze zawodnicy tez w ten sposob gry pokazuja swoj bunt? Beda mieli normalna i systematyczna kase to beda grali lepiej! Co do Artura i balonow to uwazam ze napis "Steber zjedz" bylby bardziej na miejscu. Pozdrawiam

• 0 1

• fc idzie do lamusa, nadchodzi czas USG- naturalna kolej rzeczy

• 4 0

• Dziękujemy wam USG że zamkneli nam trybune B!!!! (2)

• 0 2

• Proszę Bardzo :) (1)

• 3 0

• zawiesil sie chlopak:)

• 2 0

• My zrobilismy... (1)

my zrobilismy swoje-trasparent wzniósł sie nad hale i prezio nie mógł nic zrobic, a my zreszta jak wielu innych ludzi na hali było zadowolonych i kreciło beke...niestety fc nie mogli pokazać swoich transparentow bo prezio zamknął trybune ale my nadrobilismy zaległości! dzieki wszystkim którzy popieraja -"ARTUR ZJEDZ" beda nowe pomysły i bedzie wesolo