Mecz niewykorzystanych szans na inaugurację

jag, MD
8 czerwca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Kibice przeżywali podczas meczu inauguracyjnego skrajne emocje. Po golu Roberta Lewandowskiego zapanowała euforia, smutek - po utracie gola, trwoga - po czerwonej kartce Wojciecha Szczęsnego i karnym dla rywala oraz ulga - po jego obronie przez Przemysława Tytonia. Kibice przeżywali podczas meczu inauguracyjnego skrajne emocje. Po golu Roberta Lewandowskiego zapanowała euforia, smutek - po utracie gola, trwoga - po czerwonej kartce Wojciecha Szczęsnego i karnym dla rywala oraz ulga - po jego obronie przez Przemysława Tytonia.

-To była grecka tragedia - ocenił Michał Żewłakow. -Powinniśmy wygrać 3:0, a dalej mamy trudniejszych rywali - dodał Jerzy Dudek. Trudno nie zgodzić się z byłymi reprezentantami Polski. Biało-czerwoni tylko zremisowali w Warszawie z Grecją na inaugurację Euro 2012 1:1 (1:0). Co prawda gospodarze mistrzostw Europy na ogół dzielą się punktami z rywalami na otwarciu tego typu turniejów (to już ósmy taki rezultat w historii), ale nie można cieszyć się z punktu, jak to robi trener Franciszek Smuda, skoro prowadziliśmy, a przez 25 minut graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Co więcej potem o mały włos nie przegraliśmy, gdyż rezerwowy bramkarz Przemysław Tytoń obronił karnego, a sędzia nie uznał gola Grekom na 2:1

Polska
Grecja
Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Murawski, Polanski - Błaszczykowski, Obraniak, Rybus - Lewandowski
Sędziowie: Carballo oraz Fernandez, Jimenez (wszyscy Hiszpania)
Widzów: 58 000
Chalkis - Torosidias, Papastathopoulos, A.Papadopoulos, Holebas - Maniatis, Katsouranis, Karagounis, Ninis - Gekas, Samaras
  • 70' Rybus Zmiany Tytoń
Zmiany Zmiany
  • 36' A.Papadopoulos Zmiany K.Papadopoulos
  • 46' Ninis Zmiany Salpigidis
  • 68' Gekas Zmiany Fortunis
  • 17' Lewandowski
Bramki Bramki
  • 51' Salpigidis
Kartki Kartki
  • 35' Papastahhopoulos
  • 44' Papastathopoulos
  • 44' Holebas
  • 52' Karagunis
  • 69' Szczęsny
.

Czy remis na inaugurację Euro 2012 to sukces Polaków?

Franciszek Smuda przed kamerą TVP, choć nie odniósł się do kwestii, która najbardziej nurtowała, dlaczego nie dokonał żadnej zmianie w polu:
Dobry ten jeden punkt. Popełniliśmy parę błędów, szczególnie przy straconej bramce, gdy obrońcy zderzyli się z Wojtkiem. Pierwsze spotkania przeważnie kończą się remisem. Nie jesteśmy na straconej pozycji. Musimy dwa kolejne spotkanie wygrać. Na pewno zawodnicy byli pod presja i być może niektórzy się spalili. Jednak nadal wierzę w ten zespół. Przecież nie możemy się położyć, ani załamywać. Droga do wyjścia z grupy nadal jest otwarta.

Po pierwszej serii gier w grupie A liderem została Rosja. "Sborna" po bardzo dobrym meczu z obu stron rozbiła we Wrocławiu Czechy 4:1 (2:0). Spotkanie toczone było w dużo szybszym tempie niż spotkanie w Warszawie, a ponadto obu drużynom nie zależało na bronieniu wyniku, ale na atakowaniu. W tej wymianie ciosów w ofensywie zdecydowanie lepsi byli podopieczni holenderskiego selekcjonera Rosji, Dicka Advockata.

Kandydaturę do tytułu króla strzelców Euro 2012 zgłosił Ałan Dżagojew. 22-letni pomocnik CSKA Moskwa, który w reprezentacji przed mistrzostwami Europy strzelił tylko cztery gole, na inaugurację zaliczył od razu dwa trafienia.

Rosja - Czechy 4:1 (2:0)
Ałan Dżagojew 15, 79, Roman Szirokow 24, Roman Pawluczenko 82 - Vaclav Pilar 52

ROSJA: Małafiejew - Aniukow, Bieriezuckij, Ignaszewicz, Żyrkow - Dżagojew (85 Kokorin), Denisow, Szirokow, Żyrianow, Arszawin - Kierżakow (73 Pawluczenko)

CZECHY: Cech - Gebre Selassie, Hubnik, Sivok, Kadlec - Rezek (46 Hubschman), Plasil, Jirscek (76 Petrzela), Rosicky, Pilar - Baros (85 Lafata)

Polacy kolejne mecze na Euro 2012 rozegrają: 12 czerwca o godzinie 20.45 z właśnie Rosją w Warszawie oraz 16 czerwca również o 20:45 we Wrocławiu z Czechami. Do ćwierćfinałów z tej grupy awansują dwa najlepsze zespoły. Drużyna, która zajmie drugie miejsce stawi się 22 czerwca w Gdańsku, aby o półfinał zmierzyć się z najlepszym teamem grupy B, czyli Niemcami, Holendrami, Duńczykami bądź Portugalczykami.

Optymizm panuje w Polsce co do wyniku spotkania. Premier Tusk obstawia zwycięstwo 1:0, różnorakie zwierzęta, które w różnych miejscach, wskazują zwycięzcę także są za Polską. Natomiast w naszej sondzie blisko 80 procent głosujących stawia na biało-czerwonych. Do rozpoczęcia spotkania można jeszcze typować wynik spotkania.
ODDAJ SWÓJ GŁOS
naszych czytelników pytamy również "Jak daleko zajdzie w Euro 2012 reprezentacja Polski?". Na razie najwięcej głosujących obstawia, że biało-czerwoni zakończą turniej w półfinale. W tej ankiecie można wziąć udział przez najbliższy tydzień.
wystarczy kliknąć TUTAJ

rozpoczęła się ceremonia otwarcia igrzysk, na murawie Stadionu Narodowego dzieci w barwach Polski i Ukrainy, trwa układ taneczny
pod wielką piłką, która była na środku boiska, został ukryty fortepian, miejsce przy nim zajął Adam Gyorgy, Węgier wykonuje Etiudę a-moll op. 25 nr 11 Fryderyka Chopina
do pianisty dołączył włoski DJ - Karmatronic, przypomnijmy, że reżyserem tego spektaklu jest również Włoch - Marko Balich
Gyorgy popisuje się teraz trickami z piłką, niegdyś grał w reprezentacji Węgier w futsalu
na murawie zaprezentowano osiem stadionów, na których odbędzie się Euro 2012
na trybunach tworzą się flagi 16 uczestników mistrzostw Europy, na łukach trybuna zaś hasło "Szacunek" w języku angielskim
dobiega końce widowisko zaplanowane na 12 minut, na jego zakończenie 800 tancerzy utworzyło logo Euro 2012
na stadionie zabrakło piwa! kibice mają prawo odczuwać pragnienie, gdyż w Warszawie jest bardzo duszno, a dach stadionu, na polecenie UEFA został zasunięty
piłkarze już w tunelu, na trybunach głośne "Polska"
Zobacz zdjęcia z trójmiejskich stref kibica
na trybunach około 3 tysięcy kibiców z Grecji
Trener Smuda nie szukał zaskoczeń w składzie, postawił na "11", która rozpoczynała dwa ostatnie mecze towarzyskie, nie straciliśmy w nich gola, zresztą jak i w trzech poprzednich meczach, oby ta passa trwała nadal
hymn Grecji
hymn Polski, oba śpiewa 75-osobowy Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod batutą Iriny Bogdanowicz, przy naszym hymnie ochoczo pomaga publiczność
na środku boiska kapitanowie obu drużyn Błaszczykowski (Polska) i Karagunis, jeden z trójki mistrzów Europy z 2004 roku, który nadal gra w reprezentacji Grecji
w bramce Grecji 38-letni Chalkias
głośne "Polska" z trybun
1'
od środka rozpoczęła Grecja, która gra w niebieskich strojach, Polska na biało-czerwono
1'
gwizdy na trybunach
1'
pierwszy faul w mistrzostwach, przewinił Błaszczykowski (Polska)
2'
znów głośne gwizdy, wydawało się, że faulowany był Lewandowski (Polska), ale hiszpański arbiter dopatrzył się przewinienia Polaka
3'
trzecia minuta i trzeci faul Polaków, tym razem Polanskiego (Polska)
4'
pierwszy atak Polaków, Chalkias ubiegł Lewandowskiego (Polska)
4'
blisko gola dla Polski, bramkarz Grecji przeniósł nad poprzeczką strzał Murawskiego (Polska), akcję rozpoczął prawym skrzydłem Piszczek (Polska)
5'
po rzucie rożnym strzelał Rybus (Polska), piłka obok słupka
6'
kolejny atak Polaków, trwa nasz napór
6'
wypad Greków, na spalonym Gekas (Grecja)
9'
Grecy przetrwali atak początkowy Polaków, teraz odsunęli grę w środkowe rejony boiska
10'
gra siadła, ale na trybunach nadal głośny doping
11'
doping dla Greków, bo rywale mają wolnego, kolejny faul tuż za linią środkową Polaków
12'
po wolnym strzał głową Gekasa (Grecja), pika przeszła obok polskiej bramki
13'
składna akcja Polaków, Obraniak (Polska) znalazł w polu karnym Błaszczykowskiego (Polska), ale ten strzelił wysoko nad poprzeczką
14'
pressing Greków na połowie Polaków, kłopoty z wyprowadzeniem piłki ma Wasilewski (Polska)
14'
szybki atak Polaków, Piszczek (Polska) próbował wyłożyć piłkę Lewandowskiemu (Polska), ale napastnik nie doszedł do niej
15'
Murawski (Polska) stracił piłkę na linii pola karnego Greków
15'
gwizdy na trybunach skłoniły Greków do wybicia piłki poza boisko, gdyż na murawie leżał Obraniak (Polska)
16'
Obraniak (Polska) wrócił do gry
16'
po kiksie greckiego obrońcy od razu próbował uderzać Lewandowski (Polska), ale nie trafił czysto w piłkę i nie poleciała ona nawet w kierunku bramki
17'
głośne "Polska z trybun, a po chwili gwizdy dla Greków, którzy wolną rozgrywają piłkę
17'
[1:0] Polska STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lewandowski. Na prawym skrzydle piłkę wymienili ze sobą Piszczek z Błaszczykowskim. Kapitan reprezentacji dośrodkował, a Robert wpakował piłkę do siatki głową, piłka skozłowała i wpadła do bramki! Doskonale zaczyna się Euro dla biało-czerwonych
18'
trybuny skandują "Robert Lewandowski (Polska) "
19'
na trybunach też "Jeszcze jeden!"
20'
przerwa w grze, pomocy wymaga A.Papadopoulos (Grecja)
22'
akcja Polaków przy dopingu z trybun, nasza reprezentacja grała przez kilkadziesiąt sekund 11 na 10
23'
znów "Polska" skandowanie z trybun, nasi próbują teraz szanować piłkę, wyciągnąć rywali z ich połowy
24'
gwizdy towarzyszą atakowi Greków
25'
z dystansu uderzył Katsouranis (Grecja), piłka przeszła kilka metrów obok słupka
26'
Lewandowski (Polska) w starciu z Papastathopuulosem przed polem karnym rywali, sędzia nakazuje grać dalej
27'
róg, a po chwili wolny dla Polaków, wykonawcą stałych fragmentów Obraniak (Polska), dobrze bronią się rywale
28'
Gekas (Grecja) w polu karnym, ale musiał wycofać piłkę, gdyż nie miał miejsca na strzał
29'
faul Boenischa (Polska) na Ninisie (Grecja), metr od linii bocznej pola karnego
30'
po wolnym Greków dobrze polska defensywa, piłka wybiła z naszej "16"
31'
od kilku minut Polacy czekają na to co zrobią Grecy, ale ci mają olbrzymie kłopoty w ataku pozycyjnym
32'
Jeszcze jeden - skandowanie z trybun
33'
faulowany Karagunis przez wracającego Obraniaka (Polska), wolny dla Grecji około 35 metrów na wprost bramki
34'
strzał albo dośrodkowanie Greków z wolnego wybite przez Polaków
35'
publiczność próbuje zachęcić ponownie Polaków do ataków, z trybun gromkie "Polska!"
35'
Żółtą kartką został ukarany Papastahopoulos (Grecja) po faulu na Lewandowskim
36'
Grecja przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza A.Papadopoulos, w jego miejsce wchodzi K.Papadopoulos. Mimo że mają to samo nazwisko nie są rodziną
37'
szansa na gola Polaków, ale z kilkunastu metrów spudłował Perquis (Polska)
39'
przy rogu dla Greków znów kibice gwiżdżą
40'
dobrze piąstkuje piłkę Szczęsny (Polska), jedna z nielicznych interwencji naszego bramkarza w tym meczu
41'
dobra interwencja Wasilewskiego (Polska), wybił piłkę na róg, mając na "plecach" rywala
42'
w powietrzu na razie Polacy górą, oby tak dalej, kolejny wygrany pojedynek, tym razem po wrzutce rywali z rogu
43'
rywale chcieli efektownie zaatakować, było zagranie piętą, ale i strata piłki
43'
Polska gola! - z trybun
43'
kolejny faul Polaków w kole środkowym, tutaj często nasi w ten sposób powstrzymują Polaków
żółta i czerwona
44'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Papastathopoulos (Grecja), który tym razem faulował Murawskiego
44'
Do końca meczu możemy grać 11 na 10!
44'
gwizdy żegnają Papastathoupoulosa, choć powinien raczej otrzymać brawa, bo pomaga przecież Polakom
44'
strzał Perquisa (Polska), ale szkoda, że niecelny
44'
Grecy sygnalizują zagranie ręką w polu karnym Perquinsa (Polska), sędzia pozwolił grać dalej
44'
Żółtą kartką został ukarany Holebas (Grecja), który faulował Lewandowskiego
45'
dwie minuty dłużej trwać będzie pierwsza połowa
45+3
niecelne dośrodkowanie Karagounisa (Grecja) kończy tę połowę
45+3
PRZERWA. POLSKA PROWADZI 1:0 po 15. golu w reprezentacji Lewandowskiego
46'
Grecja przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ninis, w jego miejsce wchodzi Salpigidis. Ta roszada dowodzi, że rywale nie mają ochoty się bronić, bo za pomocnika wszedł napastnik
46'
drugą połowę rozpoczęła Polska
47'
Torrosidis przerwał dynamiczny atak Lewandowskiego (Polska)
48'
kolejna akcja Piszczka i Lewandowskiego (Polska), strzał Roberta tym razem nad poprzeczką
Kto wygra mecz? Polska!!! Kibice w gdańskiej strefie kibica nie mają wątpliwości, który dziś zwycięży. Zobacz film
51'
[1:1] Grecja STRZELA GOLA W LICZBENYM OSŁABIENIU! Zdobywcą bramki Salpigidis. Rezerwowy Grecji skorzystał z nieporozumienia Szczęsnego i Wasilewskiego, którzy próbowali powstrzymać Gekasa, do bezpańskiej piłki dopadł Salpigidis i z pięciu metrów uderzył na pustą bramkę!
51'
dobre zachowanie kibiców, którzy mimo straty gola dopingują Polaków
52'
Żółtą kartką został ukarany Karagunis (Grecja) za zagranie ręką
53'
gromkie "Polska, Polska!"
56'
"Polacy jesteśmy z wami" - z trybun
57'
gromkie "Polska", bo będzie wolny z niespełna 30 metrów od bramki Grecji po faulu na Obraniaku (Polska)
58'
strzał z wolnego Obraniaka (Polska), ale obok bramki
59'
tym razem dobre wyjście Szczęsnego (Polska), który przy stracie gola nie był bez winy, bramkarz Polski złapał piłkę
61'
próba strzału Boenischa (Polska), ale piłka spadła prosto pod nogi Katsouranisa (Grecja)
61'
atak Rybusa (Polska) przerwany faulem
63'
w drugiej połowie nie widać, że Polacy grają 11 na 10
63'
nieudany ofsajd Polaków, Perquis (Polska) został i sędzia nie zagwizdał, Samaras (Grecja) był pięć metrów od polskiej, ale spudłował
64'
strzał z dystansu Polanskiego (Polska), blokuje Karagounis (Grecja)
65'
znów doping dla Polski, a po chwili gwizdy, bo faulował w polu karnym Rybus (Polska) Torosidisa
66'
strzał głową Rybusa (Polska), nieznacznie obok bramki
68'
Grecja przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gekas, w jego miejsce wchodzi Fortounis. Ryzykownie gra trener rywali, dokonując już ostatniej zmiany, w dodatku stawia na 19-latka
czerwona kartka
69'
Szczęsny (Polska) otrzymał czerwoną kartkę, bo sfaulował w pojedynku sam na sam Salpigidisa
69'
Będzie karny dla Grecji i będziemy grać 10 na 10, Polska szybko musi dokonać zmiany w bramce
70'
Polska przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rybus, w jego miejsce wchodzi bramkarz Tytoń.
71'
gwizdy przed karnym dla Grecji
71'
Tytoń (Polska) broni karnego Karagounisa (Grecja)! Wejście smoka Przemka, rzucił się w lewy róg i tam strzelił kapitan Greków
72'
Polska" - z trybun
73'
atak Boenischa (Polska), ale jego dogranie w pole karne do nikogo, bo nikt z kolegów nie nadbiegł
74'
znów doping "Polska" z trybun
75'
przy ataku Greków słychać kibiców tej nacji
75'
Piłka w bramce Polski, ale sędzia nie uznaje gola, gwiżdżę pozycję spaloną, Salpiginis trzyma się za głowę, bo to on posłał piłkę do siatki
75'
Torosidis strzela z dystansu, obok bramki
77'
Obraniak (Polska) w polu karnym, ale ostro atakowany nie zdołał oddać strzału, bezskutecznie domagał się też karnego
77'
kibice mogą ponownie kupować piwo, ale nie wszyscy się na to decydują, porcja złocistego trunku o mocy zaledwie 1,5 procenta kosztuje aż 12 złotych!
81'
"Mazurek Dąbrowskiego" z trybun!
83'
Polanski (Polska) uderzył z dystansu, celnie, ale za słabo, aby zaskoczyć Chalkiasa (Grecja)
83'
znów gwizdy na Greków, którzy starają się "urwać" każdą sekundę
84'
Karagounis (Grecja) strzelił z dystansu, mocno niecelnie
85'
kibice greccy oglądają już ten mecz bez koszulek, porozbierani do pasa
85'
strzał Lewandowskiego (Polska), ale tylko w boczną siatkę
87'
na spalonym Katsouranis (Grecja)
88'
dobrze Tytoń (Polska), przerwał prostopadłe podanie Greków
89'
Grecy przy piłce, gwizdy z trybun
89'
Lewandowski (Polska) próbował zaatakować w indywidualnej akcji, ale i on się nie przebił, bardzo słaba druga połowa w wykonaniu Polaków
90'
rozpoczęła się ostatnia minuta, "Polska" z trybun
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+1
dogranie Błąszczykowskiego i niewiele brakowało, aby Katsouranis (Grecja) wpakował piłkę do własnej siatki, będzie róg dla Polaków
90+2
dośrodkowanie z rogu Obraniaka (Polska), minął się z piłką bramkarz, ale nie doszedł do niej i żaden z Polaków
90+3
atak Greków przy gwizdach publiczności
90+3
przy linii bocznej czeka Grosicki, dlaczego trener Smuda nie decydował się na zmiany w polu wcześniej?!
90+4
koniec meczu
gwizdy mieszają się z brawami i takie mieszane odczucia mamy właśnie po tym meczu, Polacy mieli zwycięstwo na przysłowiowym widelcu, ale ostatecznie szczęśliwie zremisowali
wiwatują głównie greccy kibice!
Polska zremisowała z Grecją 1:1
jag, MD

Opinie (165) 3 zablokowane

• Pierwsza połowa świetna (14)

ale drugą totalnie skopaliśmy. Trudno... Będzie dobrze!

• 37 12

• Dokładnie, Grecy wyjdą z grupy a my trupy. (6)

Rosjanie nas rozjadą moskiewskim walcem. Z Czechami zagramy tylko o knedliczki.
      No szkoda, ale trzech-czterech klasowych zawodników to za mało aby wygrywać z palcem w nosie z takimi Grekami. Współczuje wszystkim kibicom, którzy mieli nadzieje, że tym razem. Ci sami ludzie ida i wrzucaja kartke z głosem na PO, bo mysla, że tym razem. Nie ma tego raza, jest rzeczywistość.A rzeczywistość, to słaba ekstraklasa, stetryczały PZPN, wałki i przewałki oraz trener kadry bez matury. Ale wiadomo - nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie paratrenera.

• 14 8

• Po dwóch latach obejrzałem w końcu mecz naszej reprezentacji.

Dziś wiem, że następnego nie obejrzę znowu przez dwa lata. No chyba że nie wejdzie do mistrzostw świata, więc cztery lata, no chyba że nie wejdzie do następnych mistrzostw Europy...

• 5 5

• A ja powiem tak... (3)

Po przemyśleniu uważam, że dobry będzie remis z Rosją, przy wygranej Greków z Czechami i co wy na to ?

• 1 0

• (2)

Remis z Rosją chłopie to jest tak samo pewne jak to że wygramy z Hiszpanią.Nie ta liga ruscy grali z czechami na innym poziomie inne tempo gry inny styl gry te nasze łachy wielcy gwiazdorzy lansowani przez ostatnie miesiące nie dadzą im rady

• 3 3

• Ja myślę... (1)

.. że dadzą radę i w ostatnim meczu z grającymi o pietruche Czechami zwycięstwo da nam awans z drugiego miejsca.

• 0 0

• popatrz najpierw jak grają jedni i drudzy Polacy ruszają się jak d... wołowe są ospali brakuje im siły i świeżości niby jakim cudem mają dać radę ruskim którzy ich zamęczą i zabiegają?Ruscy mają trenera z półki nieosiągalnej dla tego cieniasa dyzmy nie czarujmy się smuda nie nadaje się na trenera kadry dotąd tego nie było widać bo w meczach o pietruchę gra się inaczej i trener nie musi tak szybko reagować.Może jeszcze powiedz że wygramy ćwierćfinał chłopie zejdź na ziemię

• 1 1

• ...z ciebie wylazł....

prócz prawdy dotyczącej piłki dopisałeś polityczny manifest.Co ma pierwszy lepsza czy też druga gorsza opcja polityczna do marzeń o dobrym wyniku.Grecy zrobili to co zapowiedzieli: zepsujemy Polakom święto i tego dokonali.No i nie są to ci "tacy Grecy" ..........

• 3 0

• wow pewnie jedyna nasza bramka w calym euro

• 12 4

• madonna to kiepska komera

• 2 2

• Szkoda tej szansy

Jednak zagrali na swoją miarę jako drużyna. Niezapominajmy, że Grecy są o niebo lepszą drużyną. Gdyby wykorzystali karnego wygraliby zasłużenie cały mecz. Udało się szczęśliwie zremisowac co jest wielkim sukcesem.
      Z Rosja przegramy jak Czesi-sromotnie, natomiast właśnie z Czechami jest szansa na spektakularny remis. Dwa remisy to byłby olbrzymi sukces trenerski trenera Smudy. Szkoda tylko Lewandowskiego, że męczy się w tej drużynie. Jeden zawodnik nie wygra meczu. No i szkoda, że Błaszczykowski nie ma już tego ciagu na bramke jak kiedys.

• 3 1

• Russian is better (3)

no polaszki tera wam pokazem jak sie gra w pilku noznu , rozjeziemy ich jak w 1920

• 0 6

• kacap kacapa kacapem trzepie... (2)

prowokujesz palancie oj prowokujesz a trza było tylko nabazgrać CCCP i by wystarczyło.A ta twa znajomość ruskiego normalnie powala....

• 8 0

• HEHEHE

i tu mnie masz ale zobacz ilu lyknelo ten kit :D

• 0 0

• P.S

a tak nawiasem mowiac to znajomosc Rosyjskiego . bo ruskiego to mozesz zjesc pieroga

• 0 0

• Polacy dobrze zagrali tlyko przez pierwsze 20 minut. (6)

Druga połowa tragedia. Brak kondycji fizycznej. Tylko szczęście uratowało nam remis i Tytoń. Z taką grą nie ma szans na wyjście z grupy.

• 61 5

• a siatkarze znowu wygrali !!!!! (3)

a siatkarze znowu wygrali w lidze światowej, dawno mówię żeby nie finansować kopaczy bo nic nie potrafią, jest tyle pięknych sportów w których mamy sukcesy i ten wielki szmal co niektórzy "walnięci sponsorzy" dają byle kopaczom powinni przeznaczyć dla tych sportowców którym chce się coś osiągnąć w życiu, a kopacze niech chociaż ze dwa lata zarobią na siebie ze sprzedawanych biletów na ich beznadziejne mecze, ciekawe jak długo by grali w te kopaninę, tyle w temacie

• 16 1

• W piłkę gra cały świat

a w siatkówkę?

To tak jak z żużlem, jesteśmy najlepsi ale jest może z 8 reprezentacji i jedyną profesjonalną ligę.

• 3 1

• i siatkarki też.... (1)

z Serbkami po ciężkiej walce ale zawsze....

• 3 0

• siatkarki nie zrobiły tego co najważniejsze nie wygrały awansu na igrzyska i to wystarcza a w GP i tak wiele nie ugrają siatkarze są dobrzy ale w tym sporcie liczy się góra 10 państw w piłce nożnej przynajmniej 40-50 jest na jakimś poziomie