Mecz niewykorzystanych szans w Sopocie

Marta, jag.
2 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Z piłką łącznik młyna Lechii, Piotr Piszczek Z piłką łącznik młyna Lechii, Piotr Piszczek

W drugiej kolejce ekstraligi wiosny rugbiści Lechii zainkasowali pięć punktów w Krakowie. Arka męczyła się w Sochaczewie ale ostatecznie wygrała, dzięki lepszej grze w drugiej połowie. Natomiast nie było niespodzianki w Sopocie. Ogniwo, mimo dobrej gry, nie wykorzystało wielu dogodnych sytuacji i po meczu z Budowlanymi Lublin zeszło z boiska bez żadnej zdobyczy.

.

Juvenia Kraków - Lechia Gdańsk 7:37 (0:12)
Punkty:
Wojciechowski 7 - Zajkowski 12, Buchajło 7, Doroszkiewicz 5, Polianskyj 5, Płonka 5, Narwojsz 3

LECHIA: Odoliński, Janiec, Witoszyński - Doroszkiewicz, Kulakivskyi - Polianskyj, Płonka, Wojcieszak - Piszczek - Buchajło - Buczek, Wilczuk, Kwiatkowski, Narwojsz - Zajkowski oraz Klusek, Zieliński, Wantoch-Rekowski, Hedesz, Martić, Kuźmiński, Lenartowicz.

Mimo, że Juvenia jak do tej pory wygrała zaledwie dwa mecze w ekstralidze, gdańszczanie jechali na mecz do Krakowa z pewnymi obawami. Tak się bowiem składa, że zawsze pojedynki na tamtym terenie sprawiały gdańszczanom kłopoty. Ponadto okazało się, ze biało-zieloni będą musieli stawić czoła gospodarzom bez chorego Piotra Jurkowskiego, którego zmógł wirus grypy żołądkowej.

Tym razem jednak "piętnastka" z Gdańska już od pierwszych minut narzuciła swój styl gry i po 20 minutach meczu prowadziła 12:0. Gdańszczanie zaliczyli na swoim koncie dwa przyłożenia, po ataku i akcji młyna oraz podwyższenie. Do końca pierwszej połowy już żadne punkty nie zostały zdobyte ale mecz przebiegał pod kontrolą gości.

W przerwie trenerski duet musiał ponownie nieco bardziej zmotywować rugbistów biało-zielonych, by podobnie jak w pierwszej połowie, przycisnęli oni gospodarzy. Gdańszczanie szybko rozwiali ewentualne marzenia krakowian o sprawieniu w sobotę niespodzianki i dopiero, gdy na boisku pojawiła się cała siódemka zawodników rezerwowych, gospodarze zdołali zdobyć punkty. Mimo to i tak skończyło się najlepszym wynikiem od lat w Krakowie oraz zwycięstwem z bonusem za przyłożenia.

Nietypowa pora rozpoczęcia spotkania sprawiła, ze gdańszczanie po meczu ... mieli 20 minut na dojazd z boiska na dworzec kolejowy. W niedzielę, przed meczem żużlowców ze Startem Gniezno zaplanowano prezentację... rugbistów. Do rewizyty ma dojść na meczu Lechii z Orkanem Sochaczew, który będzie również meczem charytatywnym na rzecz jednego z hospicjów.

Ogniwo Sopot - Budowlani Lublin 10:27 (10:15)
Punkty:
Zesztutek 5, Wojtkuński 5 - Jasiński 10, Janeczko 7, Jabłoński 5, Niedźwiecki 5

OGNIWO: Wojtkuński (41 Zając, 70 Kryszk), Irla, M.Plich - Tubielewicz (55 Rogowski), Graban - Węgierski, Łopuski (5 Anuszkiewicz, 75 Lisiecki), Zeszutek - Zakaszewski - Nowosz - Kowalczyk (50 Krause), Korbolewski (75 Elend), Przychocki, Iwańczuk - Schulte-Noelle

Do meczu z największą rewelacją tego sezonu Ogniwo przystąpiło z zamiarem zdobycia pierwszego zwycięstwa. Młodszych kolegów wsparł Przemysław Tubielewicz. - W ciągu ostatnich pięciu lat może wziąłem udział w trzech meczach. Dla potrzymania kondycji tylko biegam, a to nie to samo co gra. Mam przerwę w pracy w Anglii i zgodziłem się pomóc chłopakom w trzech spotkaniach - mówił były reprezentant Polski i wychowanek Ogniwa.

Po przyłożeniu Piotra Zeszutka gospodarze objęli prowadzenie 5:3. Niestety, dwa nieudane zagrania Pawła Schulte-Noelle kosztowały sopocian stratę dwóch "piątek". Dlatego do przerwy nie zdołali utrzymać nawet remisu 10:10. Ponadto stracili Krzysztofa Łopuskiego. Zawodnik trzeciej linii młyna już na początku spotkania musiał opuścić boisko z rozbitą głową.

Po zmianie stron to Ogniwo było stroną dyktującą warunki gry, ale punkty zdobywali tylko rywale. Budowlani dołożyli kolejne dwa przyłożenia i opuszczali Sopot z punktem bonusowym. Gospodarze zostali z pustymi rękoma, gdyż nie wykorzystali m.in. dwóch okresów w liczebnej przewadze.

-Dziękuję drużynie za walkę, ale końcowy wynik pozostawia duży niedosyt. Brakowało zimnej krwi, odpowiednich decyzji. Czym bliżej byliśmy pola punktowego rywali, tym coraz bardziej wariowaliśmy. Dlatego nie wykorzystaliśmy żadnej sytuacji, nawet tych z podstaw rugby, przewag 2 na 1 oraz tego że przez pół godziny po przerwie gra toczyła się na lubelskiej połowie. Szkoda zwłaszcza okazji, które mieliśmy, gdy wynik był na styku, gdy zamiast naszych punktów były kontry rywali - ocenił Jarosław Hodura. Jednocześnie szkoleniowiec Ogniwa dodał, że dwa najważniejsze mecze - z Posnanią u siebie i wyjazdowy z Juvenią - czekają jego podopiecznych w dwóch najbliższych kolejkach.

Orkan Sochaczew - Arka Gdynia 7:16 (7:0)

Punkty dla Arki: Tsiklauri 16.

ARKA: Ruszkiewicz (40 Bartkowiak), Wojaczek, Wilczuk - Zdunek (40 Kałduński), Andrzejczuk - Kwiatkowski (36 Głuszek), Łomakin, P.Dąbrowski - Szostek - Tsiklauri - Malochwy, Podolski, Chromiński, Garkawyj - Kvernadze.

W porównaniu z inauguracją wiosny Arka przemeblowała w znacznym stopniu skład. W Sochaczewie zabrakło Pawła Nowaka (pauza za żółte kartki) oraz kontuzjowanych Mariusza MotylaMarka Skindela.

W ich miejsce szkoleniowiec do młyna wprowadził debiutanta z Ukrainy, Aleksandr Łomakina, a w ataku ponownie zaprezentowali się Marcin Malochwy (po pauzie za kartki) i Siergiej Garkawyj, który ponownie dołączył do "Buldogów" po pobycie na Ukrainie.

- Za nami dosyć ciężki mecz. Mimo tego, że zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie byliśmy częściej w posiadaniu piłki, byliśmy nieskuteczni, popełnialiśmy za dużo błędów. Cieszymy się jednak z wygranej na trudnym terenie - powiedział po meczu trener Arki Maciej Stachura, mimo że jego drużyna wróciła do domu bez punktu bonusowego i tym samym spadła na trzecie miejsce w tabeli.

Tabela wprowadzona: 2011-04-03

W czwartym meczu 10. kolejki Posnania przegrała u siebie z Budowlani Łódź 16:26 (3:16).
Marta, jag.

Opinie (63) 8 zablokowanych

• Lechia !!! (1)

wielkie brawa dla chłopaków..wie ktoś czy były 4 przyłożenia i bonus..?