Mecz numer cztery w piątek w Gdyni

13 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarki Lotosu pokonały we własnej hali KSSSE AZS PWSZ Gorzów 88:74 (18:22, 20:19, 25:16, 25:17) i tym samym zmniejszyły straty w rywalizacji do trzech zwycięstw do 1-2. Gospodynie w drugiej połowie aż 10 razy trafiły za trzy punkty! Ostatni mecz w tym sezonie u siebie gdynianki zagrają w najbliższy piątek o godzinie 17.30. Jeśli ponownie wygrają, to wówczas losy brązowych medali rozstrzygną się dopiero w piątym pojedynku, w Gorzowie.

Babkina 25 (5x3), Wright 21 (3), Bjelica 2, Misiuk 10, Tomiałowicz 9 (2) - Krawczyk 19 (3), Ziętara 2, Mieloszyńska,
Sędziowie: Kowalski (Wrocław), Trawicki (Szczecin), Kuczyński (Poznań)
Widzów: 700
Żurowska 17 (1), Weaver 17, Kaczmarczyk 16 (2), Nnamaka 2, Dźwigalska 7 (2) - Skobel 11 (1), Piekarska 4

Rozpoczynamy relację z trzeciego meczu o brązowy medal. Miejmy nadzieje, że nie będzie to ostatni występ koszykarek Lotosu w tym sezonie. Tylko zwycięstwo pozwoli gdyniankom przedłużyć rywalizację do piątku. W Gorzowie dwukrotnie lepsze były rywalki
Na trybunach obecny jest Wiesław Zych, prezes Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Na pewno jest on przygotowany, aby już dzisiaj wręczyć... medale. Tak się stanie, jeśli zwyciężą gorzowianki.
Nie ma większych niespodzianek w wyjściowych składach. W Lotosie rozpocznie piątka: Babkina, Wright, Bjelica, Misiuk, Tomiałowicz. Akademiczki grać będą w zestawieniu: Żurowska, Nnamaka, Weaver, Dźwigalska, Kaczmarczyk
1'
piłkę na środku boiska zdobyła Bjelica, ale niedokładnie podawała do Misiuk i pierwszy atak gospodyń nie przyniósł punktów
1'
w odpowiedzi strata Kaczmarczyk
1'
koniec pierwszej minuty bez punktów z obu strony
za 2 punkty
2'
[0:2] 2 punkty zdobywa Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ) po solowej akcji
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty zdobywa Misiuk (Lotos Gdynia) spod kosza, choć musiała rzucać dwa razy
za 3 punkty
2'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 2 punkty
3'
[4:5] 2 punkty zdobywa Misiuk (Lotos Gdynia).
za 3 punkty
3'
[4:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ).
za 3 punkty
3'
[7:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
3'
[9:8] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
3'
szybkie tempo, drużyny na razie nastawione głównie na rzuty, już 11 prób wykonały z gry
za 1 punkt
4'
[9:9] Rzut wolny trafia Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 1 punkt
4'
[9:10] Rzut wolny trafia Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 2 punkty
4'
[11:10] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
5'
[11:12] 2 punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 2 punkty
6'
[13:12] 2 punkty zdobywa Misiuk (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
6'
[13:13] Jeden z dwóch rzutów wolnych trafia Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
za 2 punkty
7'
[15:13] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
za 3 punkty
7'
[18:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
8'
[18:15] 2 punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 2 punkty
8'
[18:17] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
9'
Krawczyk nie trafiła spod kosza
za 2 punkty
10'
[18:19] 2 punkty zdobywa Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ) spod kosza, 44 sekund do końca kwarty
10'
niecelny rzut Babkiny
za 3 punkty
10'
[18:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dźwigalska (KSSSE AZS PWSZ).
LOTOS PRZEGRYWA PO PIERWSZEJ KWARCIE 18:22
po pierwszej kwarcie zbliżone statystyki, przewaga rywalek w rzutach z dystansu (jedna trójka więcej) oraz na tablicach (12:8 w zbiórkach), gdyniankom nie udało się ponadto ani razu stanąć na linii rzutów wolnych, rywalki miały cztery takie okazje
11'
drugą kwartę rozpoczęły przyjezdne
za 1 punkt
11'
[18:23] Rzut wolny trafia Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ).
za 1 punkt
11'
[18:24] Rzut wolny trafia Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ).
12'
już trzeci faul Bjelicy
za 1 punkt
12'
[18:25] Rzut wolny trafia Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 1 punkt
12'
[18:26] Rzut wolny trafia Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 2 punkty
12'
[20:26] 2 punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia) i była jeszcze faulowana przez Żurowską
za 1 punkt
12'
[21:26] Rzut wolny trafia Krawczyk (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
12'
[21:28] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
12'
pod koszem gorzowianek piłkę zgubiła Krawczyk
13'
trzecie przewinienie Misiuk, to bardzo zła wiadomość dla Lotosu, gdyż najwyższe zawodniczki mają po tyle fauli
13'
Czas dla Lotosu
za 1 punkt
13'
[21:29] Rzut wolny trafia Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
za 1 punkt
13'
[21:30] Rzut wolny trafia Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
za 1 punkt
13'
[22:30] Jeden z dwóch rzutów wolnych trafia Wright (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
14'
[24:30] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
14'
kapitalna akcja Babkiny, która po przechwycie punktów wyprowadziła kontrę 2 na 1
za 2 punkty
14'
[26:30] 2 punkty zdobywa Ziętara (Lotos Gdynia).
14'
Czas dla KSSE AZS
15'
błąd 24 sekund gorzowianek
15'
faul Krawczyk w ataku, to już czwarte przewinienie w tej kwarcie, każde kolejne karane będzie rzutami wolnymi dla rywalek
za 2 punkty
15'
[26:32] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
za 2 punkty
16'
[26:34] 2 punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 3 punkty
16'
za 1 punkt
16'
[29:35] jeden z dwóch wolnych trafia Dźwigalska (KSSSE AZS PWSZ).
za 2 punkty
17'
[31:35] 2 punkty zdobywa Tomiałowicz (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
17'
[33:35] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
18'
[33:37] 2 punkty zdobywa Skobel (KSSSE AZS PWSZ).
18'
trzecie przewinienie Żurowskiej
za 1 punkt
18'
[34:37] Jeden z dwóch rzutów wolnych trafia Tomiałowicz (Lotos Gdynia).
19'
strata Piekarskiej, mimo że od centra gdyńskiego, którym jest teraz Misiuk gorzowianka jest aż o 12 centymetrów wyższa
19'
błąd 24 sekund Lotosu
za 2 punkty
20'
[34:39] 2 punkty zdobywa Piekarska (KSSSE AZS PWSZ) spod kosza
20'
Czas dla Lotosu na 43 sekund przed przerwą
za 2 punkty
20'
[36:39] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia) po solowej akcji
20'
niecelny rzut Skobel
20'
trzecie przewinienie Dźwigalskiej
za 1 punkt
20'
[37:39] Rzut wolny trafia Babkina (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
20'
[38:39] Rzut wolny trafia Babkina (Lotos Gdynia).
20'
siedem sekund do przerwy
za 2 punkty
20'
[38:41] 2 punkty zdobywa Nnamaka (KSSSE AZS PWSZ) równą z końcową syreną
DO PRZERWY LOTOS PRZEGRYWA 38:41
Kluczowa dla wyniku jest przewaga przyjezdnych na deskach. W zbiórkach akademiczki prowadzą 27:19. To bardzo ważny element, gdyż obie drużyny sporo pudłują. Skuteczność z gry: Lotos 44% (za dwa) i 30% (za trzy punkty), Gorzów odpowiednio 39% i 43%
w przerwie parkiet udostępniono dla najmłodszych kibiców Lotosu, około 50 dzieci rzuca piłkami do koszy
w przerwie meczu Mieczysław Krawczyk, prezes gdyńskiego klubu oraz Marek Łucyk, dyrektor GOSiR nagrodzili kwiatami dziennikarza radiowego, Włodzimierza Machnikowskiego, który dzisiaj odchodzi 50. rocznicę urodzin
21'
blok Wright
za 2 punkty
21'
[40:41] 2 punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
21'
[40:43] 2 punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 3 punkty
21'
[43:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
22'
przechwyt Wright
22'
szansa na pierwsze prowadzenie Lotosu od 8. minuty
za 3 punkty
22'
[46:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia).
za 3 punkty
23'
23'
dwa przewinienia Kaczmarczyk w ciągu kilkunastu sekund
za 1 punkt
23'
[47:46] Jeden z dwóch wolnych trafia Wright (Lotos Gdynia).
24'
seria niecelnych rzutów z obu stron
za 2 punkty
25'
[47:48] 2 punkty zdobywa Żurowska (KSSSE AZS PWSZ).
za 2 punkty
25'
[49:48] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
za 3 punkty
26'
26'
nieudana trójka Żurowska
za 2 punkty
26'
[54:48] 2 punkty zdobywa Misiuk (Lotos Gdynia) po szybkiej kontrze
26'
Czas dla KSSSE AZS
27'
błąd kroków Weaver
za 3 punkty
27'
[57:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
27'
trzecie przewinienie Wright
za 1 punkt
27'
[57:49] Rzut wolny trafia Piekarska (KSSSE AZS PWSZ).
za 1 punkt
27'
[57:50] Rzut wolny trafia Piekarska (KSSSE AZS PWSZ).
28'
mimo protestów trenera Lotosu i widowni odgwizdany czwarty faul Misiuk
za 3 punkty
28'
za 2 punkty
28'
[59:53] 2 punkty zdobywa Misiuk (Lotos Gdynia).
29'
faul ofensywny Piekarskiej
29'
niecelny rzut Bjelicy
za 2 punkty
29'
[59:55] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
29'
Czas dla Lotosu, 84 sekundy do końca trzeciej kwarty
za 2 punkty
29'
[59:57] 2 punkty zdobywa Skobel (KSSSE AZS PWSZ) po indywidualnej akcji
za 2 punkty
30'
[61:57] 2 punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia) równo z syreną informującą, że minęło 24 sekundy przeznaczone na tę akcje
za 2 punkty
30'
[63:57] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
30'
niecelny rzut Weaver zakończył trzecią kwartę. Miejscowi kibice przyjęli to gromkim skandowaniem "Lotos Gdynia"
PO TRZECH KWARTACH LOTOS PROWADZI 63:57
31'
ostatnią kwartę rozpoczęły gorzowianki
31'
niecelny rzut za trzy Skobel
za 2 punkty
31'
[63:59] 2 punkty zdobywa Skobel (KSSSE AZS PWSZ) po stracie Krawczyk
31'
niepotrzebny jeszcze faul Wright, nie dość, że rywalka będzie miała rzut wolny to Amerykanka zarobiła czwarte przewinienie
32'
Skobel spudłowała z wolnego
32'
niecelna "trójka" Wright
za 2 punkty
32'
[63:61] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
schodzi za faule
32'
Misiuk (Lotos Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu, zmieniła ją Mieloszyńska, która nie jest w pełni sił
za 1 punkt
32'
[63:62] Rzut wolny trafia Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ).
za 1 punkt
32'
[63:63] Rzut wolny trafia Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ).
32'
strata Babkiny
za 2 punkty
32'
[63:65] 2 punkty zdobywa Skobel (KSSSE AZS PWSZ).
32'
za 3 punkty
33'
[66:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Tomiałowicz (Lotos Gdynia).
33'
pudła Skobel i Kaczmarczyk, ale i strata Wright
34'
blok Bjelicy
za 3 punkty
34'
za 1 punkt
34'
[69:66] Rzut wolny trafia Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
za 1 punkt
34'
[69:67] Rzut wolny trafia Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
34'
tym razem nieudany rzut zza łuku Tomiałowicz
35'
pudłuje też Żurowska
za 3 punkty
35'
[72:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
35'
[72:69] 2 punkty zdobywa Weaver (KSSSE AZS PWSZ).
za 3 punkty
36'
36'
Czas dla Gorzowa
36'
w drugiej połowie gdynian rzuciły już 9 "trójek"!
za 2 punkty
37'
[77:69] 2 punkty zdobywa Bjelica (Lotos Gdynia) w ostatniej sekundzie na rozegranie akcji
37'
teraz zbiórka Bjelicy w defensywie
37'
Bjelica spudłowała z obu wolnych
37'
faul ofensywny Weaver
37'
kroki Bjelicy pod koszem rywalek
38'
Dźwigalska nie trafiła zza łuku
38'
Żurowska (KSSSE AZS PWSZ) fauluje po raz 5 i kapitan przyjezdnych kończy udział w tym spotkaniu.
38'
za 1 punkt
38'
[78:69] Rzut wolny trafia Krawczyk (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
38'
[79:69] Rzut wolny trafia Krawczyk (Lotos Gdynia).
38'
Kaczmarczyk wyrzuciła piłkę poza boisko
za 2 punkty
38'
[81:69] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
38'
[81:70] Rzut wolny trafia Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ).
za 1 punkt
38'
[81:71] Rzut wolny trafia Kaczmarczyk (KSSSE AZS PWSZ).
39'
niecelny rzut Babkiny, ale i faul w ataku Piekarskiej
za 1 punkt
39'
[82:71] Jeden z dwóch rzut wolny trafiony przez Krawczyk (Lotos Gdynia).
39'
niecelny rzut za trzy Dźwigalskiej
39'
77 sekund do końca gry, Lotos ma piłkę i nie może już tego meczu przegrać
za 3 punkty
39'
za 3 punkty
40'
[85:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Skobel (KSSSE AZS PWSZ).
40'
publiczność na stojąco dziękuję gdyniankom za zwycięstwo
za 3 punkty
40'

• Gorzów jest do objechania

Po tym co dziewczyny pokazały w 2 połowie jestem optymistą. Zakończy się w Gorzowie

• 17 4

• Mietek to potrafi ! (3)

Była wspaniała walka !I zwycięstwo !I przebudzenie Oliwii ! I wybuch talentu
    Babkiny-MVP PLKK !

• 12 4

• A Milka (sądząc po opisie) jeszcze bardziej rozkojarzona;czyżby się żegnała...? (2)

No i Daria... ciekawe czy zdąży dojść (choć w większości) do siebie; choć nawet w pełni zdrowia i tak w tym sezonie grała w kratkę.
      Paulina dobrze zagrała... tylko konia z rzędem temu,kto przewidzi jak wypadnie w meczu nr 4.
      W sumie dobry mecz i za to należą się gratulacje.Ale ostatecznie zdania nie zmieniam: niezależnie od wyniku rywalizacji o trzecie miejsce MIETEK POWINIEN ODEJŚĆ,bo z każdym sezonem coraz więcej szkód robi!

• 0 2

• bez sensu (1)

kiepsko analizujesz

• 1 3

• Czas pożegnać Mietka!

Okaże się w meczu numer cztery czy kiepsko analizuję.Mimo wszystko myślę że wygrają,choć nie taką różnicą.Daria powinna kilka punktów rzucić,Milka też gorzej już nie zagra (choć może nie być nawet dychy).Monica może rzucić nawet ciut więcej,ale Elina raczej nie powtórzy aż takiego występu (podobnie jak Paulina,która może... oby George z nią porządnie przed meczem pogadał ;)

• 3 1

• Babkina MVP

Genialny mecz Babkiny i genialny sezon. Nic dziwnego, ze zostala wybrana w drafcie do WNBA. Oby tylko zostala w Gdyni na nastepny sezon.

• 16 3

• (1)

Proszę o ignorowanie wpisów niejakiego Wuja Stefana Trolla,ci co czytają to forum wiedzą ,że wolałbym zgolić wszystkie włosy z języka niż napisać coś takiego jak ten zonk z 19:19.

Brawo dziewczyny!!! Straciłem głos, ale w koncu WYGRANA (i to w niezłym stylu)
    Lotos wygrał bez pkt z malowanego(ciekawostka).W piątek też zwycięstwo i jedziemy do Gorzowa po medal.

• 11 4

• Spokojnie,Wuju Stefanie...

Wiemy czego się po Tobie spodziewać; niejeden z tu piszących dorobił się "klona-trolla" ;)