Centrum Wzgórze przegrało w Pruszkowie

6 lutego 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Po akcji Natalii Małaszewskiej (na zdjęciu) Centrum Wzgórze prowadziło 56:54. Potem punkty zdobywały już tylko rywalki. Po akcji Natalii Małaszewskiej (na zdjęciu) Centrum Wzgórze prowadziło 56:54. Potem punkty zdobywały już tylko rywalki.

Jeszcze w 38. minucie koszykarki Centrum Wzgórza prowadziły w Pruszkowie. Niestety, do końca pojedynku gdynianki nie zdobyły żadnego punktu i po meczu z tamtejszym Matizolem Liderem zeszły z parkietu pokonane 56:58 (12:14, 15:15, 15:10, 14:19). Kluczowa była skuteczność z gry. Podopieczne Wadima Czeczuro miały ją niższą i tego mankamentu nie zniwelowała nawet zdecydowanie wygrana walka na "deskach" i triumf w zbiórkach 42:32.

MATIZOL Colson 12 (6 as.), Grabowska 9 (1x3), Gilbreath 7, Kaczmarczyk 6 (1x3), Jujka 3 - Pietrzak 9 (3x3), Bennett 6 (9 zb.), Rozwadowska 6, Głocka

CENTRUM WZGÓRZE: Małaszewska 13 (1x3), Dixon 11 (1x3, 9 zb.), Kassing 10 (9 zb.), Misiuk 9 (1x3, 9 zb.), Ziętara 6 - Rhea 7 (1X3), Bandyk, Marciniak

Marta Jujka grała w gdyńskiej drużynie w krajowej elicie od 2007 do 2011 roku. Jednak nie wydawała się mieć dla Centrum Wzgórza żadnych sentymentów. To właśnie środkowa przerwała początkowy chaos z obu stron i otworzyła wynik spotkania. Przyjezdne na pierwsze punkty czekały do początku trzeciej minuty. Na 2:2 trafiła Magdalena Ziętara.

Tym samym rozpoczął się okres gry, trwający do 9. minuty, w którym na każdy celny rzut odpowiadały gdynianki. Ta prawidłowość została przerwana od wyniku 10:10, który pojawił się na tablicy również po akcji Ziętary.

Wówczas podopieczne Wadima Czeczuro straciły cztery punkty z rzędu po trafieniu Kali Bennett oraz dwóch wolnych Briany Gilbreath.

Jeszcze pod koniec inauguracyjnej kwarty sygnał do odrabiania strat dała Natalia Małaszewska. Ona też w 11. minucie wyprowadziła Centrum Wzgórze na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (16:14). Po chwili było jeszcze lepiej, bo "trójką" popisała się Talisa Rhea.

Szkoda tylko, że to dobre tempo gry gdynianki utrzymały tylko do 13. minuty, gdy po akcji 2+1 Leah Kassing miały 6 punktów przewagi (22:16).

Siedem kolejnych ataków przyjezdnych nie przyniosło ani punktu, a jednocześnie rozpoczęła się bardzo dobra passa Matizolu. Zespół z Pruszkowa na początku 17. minuty prowadził 25:22.

I wówczas znów nastąpiła zmiana nastrojów. Gospodynie stanęły, a gdynianki zdobyły 11 punktów z rzędu. Jednak animuszu zabrakło im na ostatnie 110 sekund drugiej kwarty. Tym samym rzuty Pauliny Rozwadowskiej i Bennett sprawiły, że to miejscowe na przerwę zeszły z korzystnym rezultatem (29:27).

Po zmianie stron lepiej do meczu "wróciły" gospodynie. Nim w 23. minucie w miejscowy kosz "trójką" wstrzeliła się Lorin Dixon trzeba było odrabiać straty od 27:34.

Gdynianki odzyskały inicjatywę między 24. a 28. minutą, gdy zmieniły wynik z 30:36 na 39:36. Główne role zagrały wówczas punktujące Amerykanki: Dixon, Rhea i Kassing. Przewagę nasza drużyna utrzymała do końca trzeciej kwarty, która kończyła się wynikiem 42:29 na korzyść przyjezdnych.

Początek ostatniej odsłony wskazywał, że Centrum Wzgórze ma mecz pod kontrolą. Cztery punkty z rzędu Małaszewskiej oraz udana akcja zakończona celnym rzutem z wyskoku Małgorzaty Misiuk poprawiły wynik na 48:39 w 33. minucie.

Korzystny rezultat gdynianki utrzymywały do 36. minuty. Po "trójce" Misiuk było 53:48. Pruszkowianki wróciły do gry dzięki rzutom zza linii 6,25. Obecne podopieczne Adama Prabuckiego, byłego trenera m.in. zespołu z Gdyni, wyszły na prowadzenie (54:53) po dystansowych rzutach Agnieszki KaczmarczykAnny Pietrzak.

Na 2 minuty i 13 sekund przed końcem "trójką" popisała się również Małoszewska. Nasza drużyna odzyskała prowadzenie 56:54. Niestety, były to ostatnie punkty gdynianek w tym meczu. Potem rzucały dwukrotnie Misiuk oraz Dixon, Ziętara i Kassing za trzy punkty, ale piłka nie chciała wpaść do kosza. Jeszcze 68 sekund przed końcem wynik był korzystny dla gości.

Gdy piłka nie wpadała do kosza, zawodniczki Centrum Wzgórza musiały faulować. Niestety, za "ofiarę" nie wybrały odpowiedniej zawodniczki, a Kassing spadła przedwcześnie za pięć przewinień. Właśnie ona faulowała Paulinę Rozwadowska na 2 sekundy przed końcem spotkania. 23-latka wykorzystała jeden rzut wolny, a że wcześniej również zaliczyła jedną udaną próbę, a jej rzuty przedzieliła udana akcja Sydney Colson to Matizol Lider cieszył się ze zwycięstwa.

Kluczowa okazała się skuteczność. Gospodynie z gry osiągnęły blisko 40-procentową, gdy gdynianki nieznacznie przekroczyły 32. Miejscowe grały również bardziej zespołowo o czym świadczy zestawienie asyst - 14:8 na ich korzyść.

Wyniki 21 kolejki

• Matizol Lider Pruszków - CENTRUM WZGÓRZE GDYNIA 58:56 (14:12, 15:15, 10:15, 19:14)
  • PTK Pabianice - Wisła Can-Pack Kraków 56:83 (9:23, 13:22, 19:18, 15:20)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 78:52(13:14, 26:10, 18:11, 21:17)
  • Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 88:66 (28:18, 28:10, 23:17, 9:21)

• mniejsza strata, niż z pozoru wygląda

Ten mecz nie zmieni już układu w tabeli dla CW. podobnie, jak ostatni. Najważniejsze już przygotowania do play off.