• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rugbiści Arki zagrali dla Ogniwa

jag., mad
7 października 2017 (artykuł sprzed 5 lat) 
aktualizacja: godz. 17:26 (8 października 2017)
Tak w sobotę wyglądało boisko w Krakowie. Tak w sobotę wyglądało boisko w Krakowie.

Rugbiści Arki Gdynia mocno postawili się faworyzowanej Pogoni Siedlce. "Buldogi" przegrali z wiceliderem ekstraligi na jego boisku 0:20 (0:0), ale nie pozwolili rywalom zdobyć punktu bonusowego. To rozstrzygnięcie cieszy Ogniwo Sopot, które ma ochotę na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc i grę w finale. Natomiast podopieczni Karola Czyża nie mieli powodów do radości w sobotę. Pojechali do Krakowa, ale boisko nie nadawało się, by rozegrać na nim mecz. Jako że brakuje terminów rezerwowych, być może Juvenia ukarana zostanie walkowerem.



Typowanie wyników

8 października 2017, godz. 15:00
1 pkt.
Pogoń Siedlce
ARKA Gdynia

Jak typowano

84% 323 typowania Pogoń Siedlce
1% 4 typowania REMIS
15% 59 typowań ARKA Gdynia

Twoje dane



Pogoń Siedlce - Arka Gdynia 20:0 (0:0)
Punkty:
Daniel Gdula 10, Tomasz Gołąb 5 (P), Dawid Dybowski 5

ARKA: Bojke, Plichta, Bartkowiak - Podolski, Zypper - Raszpunda, Żarczyński, Grabowski - Szostek - Stępień - Bordowski, Rakowski, Zaradzki, Witt - Sirocki oraz Kuzimski, Trzebiatowski, Mikołajczyk, Szyc, Kołodziejczak

W Siedlcach rozegrano pierwszy mecz z kolejki, która miała odbyć się w ostatni weekend sierpnia. Wówczas ekstraliga nie grała z uwagi na występ młodzieżowców w mistrzostwach Europy do lat 20. Pozostałe spotkania z tej serii gier przełożono na 4 i 5 listopada.

Zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania była Pogoń. Gdynianie, choć pojechali tylko w 20-osobowym składzie, a już w pierwszej połowy na skutek kontuzji stracili Kazimierza Raszpundę, tanio skóry nie sprzedali. Co prawda sami nie zdobyli żadnego punktu, ale nie pozwolili, by ich komplet trafił do gospodarzy. Rywalom nie udało się bowiem zdobyć czterech przyłożeń.

- Mogliśmy zejść z boiska z podniesionym czołem. Zagraliśmy przyzwoite zawody. Było duże zaangażowanie w grę. Już tradycyjnie mieliśmy lepszą pierwszą połowę. Potem rywale, którzy dysponowali lepszymi warunkami fizycznymi, uzyskali przewagę. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć przyłożenia. Właściwie zaliczyliśmy jedno, ale sędzia w tej akcji dopatrzył się zagrania do przodu - ocenia Maciej Stachura, szkoleniowiec Arki.
Gospodarze kończyli mecz w "13". czerwone kartki otrzymali: Wojciech TwarowskiMateusz Lament. W Arce żółtym kartonikiem ukarany został Karol Trzebiatowski.

Kibice oceniają



Można powiedzieć, że Arka, dobierając punkt Pogoni, zagrała dla Ogniwa. Te dwie drużyny oraz Budowlani SA Łódź rywalizują o dwa miejsca w wielkim finale, który wyznaczony jest na 11 listopada. I właśnie z tego powodu zaczyna brakować terminów na mecze sezonu zasadniczego. Co prawda na jesień przewidziano dwa rezerwowe terminy, ale ten w pierwszy weekend listopada, jak wspominaliśmy, jest zajęty. Natomiast w sobotę po raz drugi nie udało się rozegrać meczu Juvenii i Ogniwu.

O ile dwa tygodnie temu sopocianie zostali w domu, gdyż wcześniej dostali od rywali informację, że w Krakowie grać nie można, to tym razem pojechali do stolicy Małopolski. Niestety, boisko znów nie nadawało się do gry.

WE WRZEŚNIU OGNIWU TAKŻE NIE UDAŁO SIĘ ZAGRAĆ W KRAKOWIE

- Nie możemy pozwolić sobie na kontuzje. Poza tym sędzia wyraził się jasno, że nie da się grać na takim boisku. Szkoda tylko, że nikt nas wcześniej o tym nie poinformował. Patrząc na murawę nie sądzę, aby została doprowadzona do takiego stanu w jedną noc. Tak więc zrobiliśmy sobie podróż turystyczną do Krakowa - mówi Karol Czyż, trener Ogniwa.
Szkoleniowiec przyznaje, że nie wie, jak dalej potoczy się sprawa tego spotkania. Zadecyduje o tym Polski Związek Rugby. Dlatego też brakuje obecnie rezerwowego terminu.

- Kiedy po raz pierwszy odwołano mecz z Juvenią proponowaliśmy, aby rozegrać go w Sopocie w późniejszym terminie. Rywale nie chcieli się jednak na to zgodzić. Teraz pozostaje czekać - dodaje Czyż.
Być może sopocianie otrzymają punkty walkowerem. Wówczas nie trzeba będzie grać w środku tygodnia, a taki termin wydaje się być jedynym możliwym, jeśli ten mecz miałby się odbyć przed... finałem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O PRZEKŁADANYCH MECZACH W RUGBY

Tabela po 11 kolejkach

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Budowlani SA Łódź 11 10 0 1 490:111 49
2 Pogoń Siedlce 12 10 0 2 362:127 47
3 OGNIWO SOPOT 10 9 0 1 321:119 41
4 ARKA GDYNIA 12 5 0 7 235:357 27
5 LECHIA GDAŃSK 11 5 0 6 262:232 25
6 Budowlani Lublin 11 4 0 7 254:271 20
7 Juvenia Kraków 10 1 0 9 161:437 6
8 KS Budowlani Łódź 11 0 0 11 115:597 0
Tabela wprowadzona: 2017-10-20

Wyniki 11 kolejki

  • OGNIWO SOPOT - Pogoń Siedlce 25:10 (12:3)
  • Budowlani Lublin - ARKA GDYNIA 57:24 (36:12)
  • Juvenia Kraków - LECHIA GDAŃSK 21:31 (7:17)
  • Budowlani Łódź SA - KS Budowlani Łódź 73:17 (28:3)
  • Awansem z 14. kolejki
  • Pogoń Siedlce - ARKA GDYNIA 20:0 (0:0)
jag., mad

Opinie (25) 4 zablokowane

  • WiNIEN BYĆ WALKOWER

    Było jedno podejście i propozycja ze strony Ogniwa , było drugie i teraz należy się walkower i kara finansowa . Przecież Sopot leży na przeciwnym bieguniie do Krakowa z 700 kilosów drogi .

    • 22 2

  • Dokładnie. Jak klub nie jest w stanie ogarnąć boiska na mecz to powinien być walkower i zwrot kosztów dla Ogniwa za przejazd.

    • 12 0

  • Wiedzeli drugi raz że murawa się nie nadaje, trzeba było szukać innego kilka dni wcześniej i uprzedzić o sytuacji. Walkower!

    • 10 0

  • Ogniwo pewnie kolo 5 tys w plecy za wycieczkę do Krakowa, boisko na zdjeciu wyglada jak po tygodniowym deszczu. Nie widac woli gry u Juveni

    • 13 0

  • Pojechali z noclegiem, więc pewnie sporo więcej...

    • 9 0

  • Śmieszna ta cała liga jak to boisko w Krakowie.

    • 13 3

  • JAJA

    To są kuźwa jaja.....Drużyny pokroju Lublin, Kraków, Łódź wywalić z ligi...
    tylko wpitol dostają.....
    liga 4 zespołów! To jest myśl!
    Ogniwko, SA, Pogoń i Lechia/Arka

    • 4 8

  • Liga

    I osoby decyzyjne, odpowiedzialne za ten stan rzeczy

    • 8 0

  • Ferd

    Tak, tak... A Arka to ostatnio w Lublinie pokazała klasę.

    • 10 1

  • Liga - g*wniana

    patologia polskiego rugby jest najbardziej widoczna w lidze - to soczewka w której skupia się cały brud Łódź KS z "legionem zaciężnym" - istna patologia naszego skopanego rugby , Juve które nie mając 2-3 juniorów nie chce grać , Lublin który bez "Ukraińców" cienko by przędł - istny obłęd przejaw ignorancji i głupoty

    • 15 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

1 kwietnia 2023, godz. 14:00
1% Posnania
0% REMIS
99% OGNIWO Sopot

Ostatnie wyniki

Orkan Sochaczew
92% OGNIWO Sopot
0% REMIS
8% Orkan Sochaczew
Awenta Pogoń Siedlce
12 marca 2023, godz. 12:00
1% Awenta Pogoń Siedlce
0% REMIS
99% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Aneta Starzyńska 11 29 90.9%
2. Małgorzata Starzyńska 11 29 90.9%
3. Tomasz Bobkowski 11 29 90.9%
4. Henryk Lackowski 11 29 90.9%
5. Grzegorz Wrzask 11 28 90.9%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane