• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rusza sprzedaż biletów na półfinał siatkarzy

jag.
26 marca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 

Trefl Gdańsk

4 kwietnia siatkarze Lotosu Trefla za jednym zamachem mogą dokonać dwóch wpisów do historii klubu i PlusLigi. Po raz pierwszy w Ergo Arenie mogą zwyciężyć PGE Skrę Bełchatów, a tym samym zdobyć prawo gry w finale play-off, co oczywiście również nigdy wcześniej się gdańszczanom nie udało. Na zdjęciu atakuje Sebastian Schwarz. 4 kwietnia siatkarze Lotosu Trefla za jednym zamachem mogą dokonać dwóch wpisów do historii klubu i PlusLigi. Po raz pierwszy w Ergo Arenie mogą zwyciężyć PGE Skrę Bełchatów, a tym samym zdobyć prawo gry w finale play-off, co oczywiście również nigdy wcześniej się gdańszczanom nie udało. Na zdjęciu atakuje Sebastian Schwarz.

To już koniec wszelkich spekulacji. Czwarty mecz półfinałowy pomiędzy Lotosem Treflem a PGE Skrą Bełchatów rozpocznie się w Ergo Arenie, w Wielką Sobotę, 4 kwietnia o godzinie 20:30. Gdański klub w czwartek o 14:00 uruchomi sprzedaż biletów dla posiadaczy karnetów na ten sezon. Dobę później ruszy dystrybucja dla wszystkich chętnych. Ceny wejściówek rozpoczynają się od 15 (ulgowe) i 25 złotych (normalne). Gdy gospodarze wygrają, awansują do finału. W przypadku porażki, piąte spotkanie odbędzie się na terenie mistrzów Polski 8 kwietnia.Mieli grać 22 marca, a jeszcze w środę debatowano, jaki termin wskazać na czwarty mecz półfinałowy. Ostatecznie zgodzono się na 4 kwietnia, choć to oznacza kłopot dla Polsatu Sport, który w tym terminie obsługuje przede wszystkim Final Four Ligi Mistrzyń zaplanowany w Szczecinie. Kompromisową godziną jest 20:30. Telewizja ma tak poprzesuwać w swojej ramówce, by bezpośrednia transmisja z Ergo Areny na jednym z kanałów się znalazła.

DLACZEGO 4 KWIETNIA NIE PASOWAŁ TELEWIZJI?

Tak kibice bawili się podczas drugiego meczu półfinałowego Lotos Trefl - Skra w Ergo Arenie.Jak na ten termin zareagują kibice? W tym sezonie oba mecze Lotos Trefla z PGE Skrą w Ergo Arenie gromadziły ponad 10-tysięczną widownię. Ilu tym razem zaryzykuje późnowieczorną wizytę na granicy Gdańska i Sopotu w przededniu świątecznej niedzieli? Wydaje się, że dla widzów nie jest to jednak zbyt komfortowa pora na emocje sportowe.

WŁADZE GDAŃSKIEGO KLUBU POSZŁY NA RĘKĘ NARZEKAJĄCEJ SKRZENatomiast dobrą wiadomością dla kibiców jest ta, że klub utrzymał dotychczasowe ceny biletów z mistrzami Polski. Najtańsze wejściówki ulgowe kosztują nadal 15, a normalne - 25 złotych.

Szczególne udogodnienia są dla osób, które posiadały karnety na rundę zasadniczą tego sezonu. Dla nich cena obniżona została o 30 procent, a ponadto mają pierwszeństwo w nabyciu biletów na 4 kwietnia.

Rekordowa frekwencja na siatkarskim szlagierze w Ergo Arenie na początku lutego.Dystrybucja ruszy w czwartek, 26 marca o 14:00. Przez pierwsze 24 godziny wejściówki mogą nabywać tylko karnetowicze. Pozostali do zakupów biletów mogą przystąpić w piątek od 14:00.

Sprzedaż prowadzona będzie:
* za pośrednictwem strony www.trefl.kupbilety.pl
* w kasach ERGO ARENY
* w Sklepie Koszykarza
* na stoisku Toys4Boys w Galerii Bałtyckiej
* w Hotelu Haffner
* w siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot

Ponadto, ale tylko na wybrane sektory, bilety będą sprzedawane na terenie całego kraju w punktach sieci Empik, Media Markt, Media Expert i Saturn.

Typowanie wyników

LOTOS TREFL Gdańsk
PGE Skra Bełchatów

Jak typowano

70% 275 typowań LOTOS TREFL Gdańsk
30% 119 typowań PGE Skra Bełchatów

Twoje daneW finale play-off czeka już Asseco Resovia, a do meczów o brąz przygotowuje się Jastrzębski Węgiel. Lotosowi Treflowi, by po raz pierwszy w historii zagrać o złoto, brakuje jednego zwycięstwa. PGE Skra, aby zachować szanse na obronę tytułu, musi wygrać dwa razy.

LOTOS TREFL ROZBIŁ SKRĘ W BEŁCHATOWIE

Przypomnijmy, że w tym sezonie te drużyny grały ze sobą już pięć razy. Trzy razy wygrali bełchatowianie, a dwa gdańszczanie. Jednak obecnie najważniejszy jest bilans półfinału, a tutaj żółto-czarni prowadzą 2-1. Przypomnijmy, że podopieczni Andrei Anastasiego ma swoją korzyść rozstrzygnęli oba półfinałowe wyjazd. W Ergo Arenie jeszcze nigdy gospodarze nie ograli Skry.

Playoff

Ćwierćfinały

Asseco Resovia 2
Cerrad Czarni Radom 0
PGE Skra Bełchatów 2
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0
Jastrzębski Węgiel 2
Cuprum Lubin 1
LOTOS TREFL GDAŃSK 2
Transfer Bydgoszcz 0

Półfinały

Asseco Resovia 3
Jastrzębski Węgiel 0
PGE Skra Bełchatów 1
LOTOS TREFL GDAŃSK 3

Finał

Asseco Resovia
LOTOS TREFL GDAŃSK


Tak wyglądała rekordowa frekwencja w Ergo Arenie

jag.

Opinie (32) 5 zablokowanych

 • (9)

  Chore to jest, jak człowiek ma kupić bilet? Jak pierwszeństwo mają posiadacze karnetów. Bez sensu. Na mecze piłki nożnej nie ma czegoś takiego, że ten kto ma karnet to ma pierwszeństwo zakupu biletu, po prostu rusza sprzedaż biletów i ten kto ma ochotę idzie i kupuje bilet bez względu na to czy posiada karnet czy nie. Gratuluję pomysłu...

  • 9 38

  • to nagroda za bycie kibicem ... nie piknikiem sukcesu

   • 20 2

  • też jest na piłce (4)

   że najpierw kupują karnet ci którzy już go mieli a potem reszta

   klub powinien dbać o tych co są z nim na co dzień a nie przychodzą się tylko polansować na najważniejszych meczach

   • 16 1

   • mmm (2)

    Posiadam karnet od 10 lat i na piłce tak nie jest kolego, jedynie jak rusza sprzedaż na rundę to pierwszeństwo mają ci co posiadali karnet żeby zachować dotychczasowe miejsce a później rusza sprzedaż otwarta dla wszystkich. A przed danym meczem w rundzie już nie ma znaczenia czy masz karnet czy nie, po prostu idziesz i kupujesz bilet na dany mecz. Nie każdy też ma możliwość chodzić na wszystkie mecze, bo są różne sytuacje życiowe.

    • 1 3

    • to słabo się orientujesz jak na taki staż karnetu

     na piłce ta zasada obowiązuje od wielu wielu lat. Pomijam nawet fakt że karnetowicze mają pierwszeństwo przy zakupie następnego karnetu - bo to jest raczej logiczne i racjonalne - konieczność dania szansy zachowania miejsca. To że obecnie raczej się nie spotykamy z taką sytuacją by posiadacz karnetu miał pierwszeństwo przy zakupie biletu na jakiś mecz wiąże się z dwoma aspektami:
     1) karnet uprawnia do wejścia praktycznie na wszystkie mecze (z PP odpadamy dosyć szybko) więc taka osoba nie musi kupować żadnego dodatkowego biletu - no bo i nie ma na co!
     2) stadion jest na tyle ogromny że obecnie nie ma żadnego problemu z nabyciem wejściówki, więc nie ma potrzeby robić takich akcji
     Ale na Traugutta takie sytuacje się zdarzały, np. jeśli dobrze pamiętam, jak byliśmy w II lidze i w ćwierćfinale graliśmy z Legią - posiadacze karnetów mieli pierwszeństwo przy zakupie biletów, mało tego - każdy mógł kupić 2 szt. To jest po prostu dbanie o kibica, który jest z klubem na dobre i na złe. Zadbanie o to, by taki wierny fan miał możliwość bycia na ważnym spotkaniu/ wielkim wydarzeniu - żeby nie było sytuacji że przez jakiś zbieg okoliczności nie dostanie biletu. Klub zarobi tyle samo, bo bilet kosztuje tyle samo - ale przynajmniej dba o wiernych fanów. I w sumie o siebie też - bo takie akcje pozwalają ludziom rozważyć czy nie warto kupić karnet na przyszłość.
     Tak jak pisałem - obecnie na Lechii nie ma takiej potrzeby by stosować takie praktyki, bo ani nic poza sezonem się nie dzieje a i stadion gwarantuje zdecydowaną przewagę podaży nad popytem. Ale, dajmy na to, niechby Lechia awansowała do europejskich pucharów i trafi na jakąś znaną markę... Zapewniam Cię, że pierwszeństwo zakupu będą mieli karnetowcy... ;-)
     Aha, i nie wyjeżdżajcie z przykładem meczu z Barcą - bo tu Lechia nie była organizatorem i nie miała nic do powiedzenia. Tam chodziło tylko o zgarnięcie wielkiej kasy w prywatne ręce.

     • 8 1

    • Trochę się z przykładem rozpędziłem

     W sumie teraz czytam że nie piszesz na jaką drużynę masz ten karnet a ja się wzorowałem na Lechii. No więc taka zasada funkcjonuje na Lechii. Jeśli natomiast chodzisz na mecze w Gdyni to być może masz rację i nigdy się z taką sytuacją nie spotkałeś. No ale to jest Gdynia, a i Arka od lat nie gra w zasadzie o nic...

     • 2 0

   • tak ale jak rusza sprzedaż karnetów na rundę i chcesz zachować dotychczasowe miejsce, później w trakcie rundy nie ma już znaczenia, masz ochotę to kupujesz bilet bez względu czy jesteś posiadaczem karnetu czy nie.

    • 0 1

  • od dawien dawna tak jest, nie chodzisz to nie wiesz.

   • 2 1

  • Wal się ćwoku

   Ja mam karnet, byłem na wszystkich meczach, ale dla mnie najważniejsza jest WIELKA SOBOTA reszta to ściema i popiedułka. Widowisko dla plepsu i to gorszej kategorii.

   • 0 2

  • Karnetowicz przez te pierwsze 24 godziny ma prawo kupić tylko JEDEN bilet, swój. Nie rozumiem o co ten hałas?

   • 1 0

 • Na stronie internetowej jest dostępnych 920 biletów... (3)

  • 1 4

  • Trochę mało jak na 12 tys. halę.

   Pewnie sie skończy tak, że będę miał miejsce tuż koło boiska idealnie z boku, tak samo jak na Final Four Ligi Mistrzów :(

   • 2 0

  • 920 to chyba liczba kibiców co mają karnet a dzisiaj tylko dla nich są bilety

   • 2 0

  • przeciez pisza ci ze dla karnetowcow

   jutro bedzie wiecej

   • 0 0

 • Wielka Sobota - 20.30 - kpina z kibiców (4)

  Siatkówka jest dla kibiców, a nie dla działaczy i telewizji. Bez chętnych do przychodzenia na mecze żaden mecz nie miałby sensu.
  Ten termin to kpina z bardzo dużej liczby kibiców-chrześcijan m.in. ze mnie, dla których godzina meczu to najważniejszy czas w roku, godzina rozpoczęcia najważniejszych uroczystości. Jestem bardzo rozgoryczony, że ani ja, ani moja rodzina, ani zaprzyjaźnione rodziny nie będziemy uczestniczyć w tym widowisku sportowym, być może historycznym momencie gdańskiej siatkówki, choć dotąd byliśmy na bardzo wielu meczach. W taki sposób można tylko stracić kibiców, a nie ich zyskać.

  • 48 10

  • (2)

   Popieram w stu procentach. Również studenckie towarzystwo w tym czasie zjeżdza sie do domu.
   Być może o najważniejszym wydarzeniu z klubu dowiemy się neta.
   Szkoda, że kibice zostali w ten sposób potraktowani.
   A podobno wszyscy dla nas grają.
   Smutne

   • 11 5

   • (1)

    A kogo to obchodzi, że słoiki jadą do domu? Oni i tak na mecze nie chodzą, bo każdą złotówkę liczą 20x.

    • 4 10

    • ...

     szkoda, że niewielu z Was "kibiców" zdaje sobie sprawę, że termin i godzina meczu to nie widzi mi się Klubu... godzina tak późna bo Polsat pokazuje tego dnia Ligę Mistrzyń... a nikt nie odpuści pokazania takiego spotkania i pewnego zarobku. Gdzieś po drodze padł termin 2 kwietnia, na tę datę nie zgodziła sie liga... inny termin nie wchodził w grę ze względu na Skrę i FF...

     • 1 0

  • Wielka Sobota - 20.30 - kpina z kibiców

   jak mnie uczono na religi każdy ma wolną wole. tak że dla katolików imperatywem moralnym powinna być wizyta w kościele więc nie widzę sensu wypisywania swoich żalów. to świadczy o moralnym dualiźmie .

   • 0 0

 • (2)

  "Kompromisową godziną jest 20:30". Większej bredni dawno nie słyszałem. Dla kogo kompromisową? Dla katolików (Polska to katolicki kraj), którzy na 22 idą do Kościoła na liturgię Światła (rezurekcję) - najważniejszą mszę w ciągu roku???

  • 34 12

  • nie wycinaj z kontekstu i nie MANIPULUJ!!!

   mowa jest o kompromisie miedzy druzynami a telewizja

   a dalej przeciez masz pytanie co na to kibice? bo dla nich chyba to niefajnie

   • 3 9

  • hmmm .... jakoś się obejdę bez tej mszy :)

   • 10 8

 • Jak zawsze Polszmat. I tu nie kpina z kibiców tylko z Polaków.

  • 5 1

 • Triduum Paschalne ! (5)

  Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie następnego tygodnia, ale "działaczom" i sponsorom (Polsat?) daleko...
  Szkoda!

  • 15 10

  • Że co? Weź mi idź z jakimiś obrządkami.

   • 4 15

  • (2)

   Nie rozumiem tego biadolenia o terminie meczu. Przecież nikt nikogo nie zmusza do niczego. Wolisz iść marnować czas w kościele? Proszę bardzo, droga wolna. Wolisz obejrzeć mecz siatkówki? Nie ma sprawy, wpadaj do Ergo. Chcesz się napić piwa w barze? Też żaden problem, puby będą otwarte. Masz wszystkiego dosyć i chcesz się w święta zwyczajnie walnąć do wyra i wyspać? Luz, kto ci zabroni. Nie róbcie z Polski jakiegoś katolibanu, w którym wszyscy koniecznie muszą od rana do nocy leżeć krzyżem w kościele. Dla wielu osób to tylko święta i równie dobrze można sobie w tym czasie wyjechać na egzotyczne wakacje albo iść na mecz siatkówki. Tak brzęczycie i stękacie, a hala i tak będzie wypełniona po brzegi. Śmiać mi się chce jak czytam o waszej pobożności - jak jesteście tacy święci to ciekawe kto w naszym kraju kradnie, zdradza żony z żonami kolegów, kantuje na każdym kroku, zabija itp.? Co drugi to hipokryta jakich mało. Wstyd!

   • 16 13

   • skoro nie rozumiesz, to spytaj się tych co rozumieją, a i ty zrozumiesz

    nie odnosząc się do twoich głupot na temat wiary - tu przede wszystkim chodzi o zwykły szacunek dla ludzi

    • 9 3

   • Ty idioto! Twój mózg jest za mały, żeby pojąć, że ktoś może zarówno się pasjonować siatkówką i być wiernym katolikiem. I taka osoba nie powinna stawać przed wyborem "to czy tamto" tylko mieć możliwość zarówno być na meczu jak i pójść do Kościoła na najważniejszą mszę w roku. To jest zwykły szacunek dla ludzi, żeby im to umożliwić. O jakim zmuszaniu Ty bredzisz? Co powiesz, a właściwie napiszesz osobom, które były na każdym meczu w sezonie a są wiernymi Katolikami? Internetowy durniu.

    • 2 1

  • Triduum Paschalne

   proszę Cię bardzo idź na Triduum Paschalne, olej mecz

   • 0 1

 • Trefl Pomorze (1)

  Taka godzina rozgrywania meczu nie pozwala kibicom z dalszych zakątków Pomorza przyjechać na mecz do Ergo Areny. Na przykład nie ma możliwości powrotu SKM-ką do Słupska czy Lęborka.

  • 13 4

  • i pewnie będzie tak jak zawsze....

   tu towarzystwo intensywnych narzekaczy i krytykantów, a na meczu 9,500 (bo rzeczywiście 5%nie podpasuje).
   Ale pokrytykować trzeba.
   Kochani. Obecność na meczu to nie jest konieczność życiowa. To jest oferta odpłatnej usługi z kategorii kultura, rozrywka, sport.
   I jeżeli taka oferta nie pasuje to się jej nie kupuje i siedzi w domu, albo wybiera inną.
   Proste
   A kogo to interesuje że Wy nie pójdziecie ???

   • 3 9

 • Debilny termin i godzina.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Trefla

Asseco Resovia
26 marca 2023, godz. 14:45
HIT
94% Asseco Resovia
6% TREFL Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Jan Motyl 28 82 92.9%
2. Zygmunt Bębenek 29 80 89.7%
3. Henryk Lackowski 29 78 89.7%
4. Piotr Matusiak 28 77 92.9%
5. Grzegorz Wrzask 29 77 86.2%

Tabela

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Sety Pkt.
1 Asseco Resovia 27 22 5 70:26 65
2 Aluron CMC Warta Zawiercie 28 22 6 71:34 63
3 Jastrzębski Węgiel 27 19 8 70:29 62
4 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 27 19 8 64:39 55
5 TREFL GDAŃSK 28 19 9 62:39 55
6 Projekt Warszawa 27 19 8 62:36 54
7 Indykpol AZS Olsztyn 27 16 11 56:45 46
8 PSG Stal Nysa 29 14 15 52:51 43
9 PGE Skra Bełchatów 28 11 17 55:61 39
10 Ślepsk Malow Suwałki 27 12 15 49:53 38
11 LUK Lublin 28 13 15 50:61 37
12 GKS Katowice 28 12 16 41:60 32
13 Barkom Każany Lwów 29 7 22 39:69 27
14 Cuprum Lubin 27 10 17 37:66 25
15 Cerrad Enea Czarni Radom 28 3 25 26:77 14
16 BBTS Bielsko-Biała 27 3 24 20:78 8
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.

Wyniki 28 kolejki

 • GKS Katowice - TREFL GDAŃSK 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)
 • PSG Stal Nysa - Asseco Resovia 1:3 (18:25, 25:27, 25:22, 17:25)
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - Barkom Każany Lwów 3:1 (25:14, 25:13, 17:25, 25:15)
 • LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 25:23, 29:31, 25:16)
 • Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:22, 22:25, 23:25)
 • Cerrad Enea Czarni Radom - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (10:25, 25:22, 22:25, 23:25)
 • poniedziałek
 • Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn
 • BBTS Bielsko-Biała - Projekt Warszawa
 • wtorek
 • Mecz zaległy z 25. kolejki
 • Ślepsk Malow - Grupa Azoty ZAKSA
 • środa
 • Mecz zaległy z 23. kolejki
 • Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel

Ostatnie wyniki Trefla

16 marca 2023, godz. 17:30
7% GKS Katowice
93% TREFL Gdańsk
99% TREFL Gdańsk
1% PSG Stal Nysa

Relacje LIVE

Najczęściej czytane